Marketten Kaldırılan Uygulamalar Nasıl Yüklenir?

Marketten Kaldırılan Uygulamalar Nasıl Yüklenir?


Daha önce yükleyip kullandığınız fakat marketten kaldırılan uygulamalar sonradan telefonunuza tekrar yüklenebilir. Bunu yapmanın iki yolu vardır.

Eğer daha önce telefonunuza Google Play marketten bir uygulama veya bir oyun yüklediyseniz fakat sonra telefon değiştirdiğinizden, uygulamayı kaldırdığınızdan veya telefonunuzu sıfırladığınızdan dolayı markette uygulamayı tekrar bulamıyorsanız, uygulama Google Play’den yapımcısı tarafından kaldırılmış olabilir. Bu durumda marketten uygulamayı tekrar yükleyemezsiniz. Aynı uygulamayı veya oyunu tekrar yüklemek için ya daha önce uygulamanın apk dosyasını yedek almış olmanız gerekir, ya da internetten uygulamanın apk dosyasını bulmanız gerekir. Her iki yöntem için de aşağıda nasıl yapacağınızı yazacağız. Fakat öncesinde bilmeniz gereken bir durum var. Eğer bu uygulama artık yapımcısı tarafından desteklenmiyor ve içeriği güncellenmiyorsa apk dosyasından uygulamayı yükleseniz bile uygulama düzgün çalışmayabilir. Çünkü örneğin internet üzerinden bilgileri güncelleyerek çalışan haber, mesajlaşma vs gibi internete ihtiyaç duyan bir uygulamaysa yapımcısı artık internet üzerinden o uygulamayı beslemiyor olacağı için uygulama hep eski bilgilerle çalışacak veya hiç çalışmayacaktır. Eğer tekrar kullanmak istediğiniz uygulama veya oyun internetsiz çalışabilen bir uygulamaysa yüklendiği haliyle çalışmaya devam edebilir. Bunu öğrenmenin en iyi yolu dediğimiz gibi apk dosyasını bulup yüklemek.

1. Yöntem: APK Dosyası Yedekleme

Çok sık kullandığınız ve çok beğendiğiniz uygulamaların APK dosyalarının mutlaka yedeğini alın. Çünkü bir uygulamayı veya oyunu yükleyebilmenizin en kolay yolu Google Play iken eğer uygulama Google Play’den kaldırılısa bir APK dosyasına ihtiyacınız olacak. Bu şekilde daha önce kullandığınız uygulamayı APK dosyasından tekrar kurabilirsiniz. Eğer uygulama şu anda kendi telefonunuzda veya bir tanıdığınızın telefonunda yüklü ise uygulamanın APK dosyasını oluşturup e-posta hesabınızla, bilgisayarla gönderebilir ve saklayabilirsiniz. Yüklü olan uygulamalardan APK dosyası çıkaran bir çok yedekleme uygulaması mevcut. Sitemizde daha önce yayınladığımız şu uygulamalardan birini yükleyerek yüklü olan uygulamanın APK kurulum dosyasını alabilirsiniz.

APK Çıkarıcı

Uygulama Paylaş

App Backup Restore Transfer

2. Yöntem APK Dosyası Bulma

Eğer tekrar yüklemek istediğiniz uygulama veya oyun artık kendi telefonunuzda veya başka bir cihazda yüklü değilse birinci yöntemdeki gibi uygulamanın APK dosyasını kendiniz oluşturamazsınız. Bu durumda internet üzerinde uygulamanın APK dosyasını daha önce saklamış ve paylaşan sitelerde arama yapmanız gerekecektir. Bu arama için örnek vermek gerekirse Twitter uygulamasının APK kurulum dosyasını arıyorsunuz diyelim. Bu durumda Google’a “Twitter APK” yazarak arama yapabilirsiniz. Yani Clash Royale APK gibi uygulama adı ve APK kelimesi ile arama yapıp doğru internet siteleri bulmanız gerekiyor. Bulduğunuz internet sitesinde eğer APK dosyası indirilebiliyorsa dosyayı telefonunuza indirip kurmayı deneyebilirsiniz. Bu ikinci yöntemde dikkat etmeniz gereken en önemli nokta bulduğunuz sitelerin ve APK dosyalarının gerçek olması. Yani sizin telefonunuza sizin istediğiniz uygulamanın APK dosyası inmeyebilir ve bunun yerine reklam ve spam içeren başka bir uygulama yüklenebilir. Böyle bir durumda eğer yüklediğiniz APK dosyası başka bir uygulama yüklediyse, uygulamayı hiç açmadan telefonunuzdan kaldırın.

APK dosyaları ile ilgili detaylı bilgileri paylaştığımız bir diğer yazıya da göz atmanızda fayda var:
Her APK Dosyası Güvenli mi?

Paylaştığımız ilk yöntem tamamen güvenilirdir. Çünkü APK dosyasını zaten yüklü olan gerçek uygulamadan çıkardığınız için güvenle yükleyebilirsiniz. İkinci yöntemle bulacağınız APK dosyaları için hiçbir garanti veremeyiz ve sorumluluk paylaşamayız. Marketten kaldırılan uygulamalar konusunda dilerseniz aşağıdaki yorum bölümünde bulmak istediğiniz uygulamanın veya oyunun ismini yazarak APK dosyasını aradığınızı yazarsanız yardımcı olmaya çalışabiliriz. İnternet üzerinden bulduğunuz APK dosyalarını yüklerken telefon konularında biraz daha tecrübeli olan tanıdıklarınıza da danışabilirsiniz.


SponsorluYORUM YAZ


E-posta adresinizi hiçbir şekilde kimse ile paylaşmıyoruz


Nasıl YapılırHaber 2209
Teknoloji HaberleriNasıl Yapılır? (Android)
,
Yazar: andropedi  Puan: 1.1  Y: 06/01/2019  Güncelleme: 12/02/2019      
ANA SAYFA | Android Uygulamalar | Android Oyunlar | Android Haberler | Android Duvar Kağıtları | Ücretsiz Uygulama | Tüm Kategoriler | İLETİŞİM

Android Uygulama, Oyun ve Teknoloji Haberleri - Andropedi © 2012-2023