Cümle ve Kelime için İngilizce-Türkçe Sözlük

Cümle ve Kelime için İngilizce-Türkçe Sözlük

İngilizce-Türkçe ve diğer dillerde oldukça gelişmiş bir şekilde çeviri yapabilen İngilizce Türkçe sözlük uygulaması. Uygulama diğer çoğu dilde de çeviri yapabiliyor. Bu sözlük uygulamasının en gelişmiş yanı ise İngilizce cümleleri de oldukça isabetli olarak çevirebilmesi. Ayrıca yaptığı çevirilerde benzer cümleleri ve kullanımları da aşağıda göstererek doğru kelimeleri seçmenizi de sağlıyor. Yani eş anlamlı kelimeleri yanlış yerde kullanmanızın bir nevi önüne geçiyor.

İngilizce öğreniyorsanız veya sık sık çeviri yapmanız gerekiyorsa gerçekten oldukça başarılı şekilde hem okuma, hem yazma hem de konuşma yapabiliyor. Yani kelimeleri ve cümleleri sesli olarak da dinleyebiliyorsunuz.

Hem öğrenciler, hem de öğretmenler için de hem başlangıç seviyesi hem de ileri seviye çevirilerde oldukça memnun kalarak kullanacaksınız. Reverso sözlük her iki dilden de gerçek hayattan milyonlarca metin, görsel, belge, film alt yazısı, ürün tarifleri gibi toplanmış verilerle çalışıyor. Bu verileri yapay zeka ve güçlü algoritmalar ile işleyerek her zaman en doğru sonucu veriyor. Gerçek hayattan cümle kullanımlarını göstermesi ile yanlış kullanımlar yapmanızın da önüne geçiyor.

Uygulama aynı zamanda arama geçmişi ve favorilerinize göre öğrenme kartları ve testler de sunabiliyor. Kelime ezberlemenize ve dilinizi geliştirmenize bu şekilde de yardımcı olabiliyor. Şu an için toplam 14 farklı dilde çeviri yapabiliyor: İspanyolca, Fransızca, İtalyanca, İngilizce, Portekizce, Almanca, Lehçe, Flemenkçe, Arapça, Rusça, Rumence, Japonca, İbranice ve Türkçe.


Sponsorlu


 Ekran Görüntüleri  İndirme Linkleri 

Android (Google Play)
iPhone (App Store)
APKYORUM YAZ


E-posta adresinizi hiçbir şekilde kimse ile paylaşmıyoruz


Android UygulamalarTürkçe Android UygulamalarıÖnerilen SayfalariPhone ve iPad UygulamalarıVerimlilik ve Gelişim Uygulamaları
, , ,
Yazar: andropedi  Puan: 1.1  Y: 20/12/2019      
ANA SAYFA | Android Uygulamalar | Android Oyunlar | Android Haberler | Android Duvar Kağıtları | Ücretsiz Uygulama | Tüm Kategoriler | İLETİŞİM

Android Uygulama, Oyun ve Teknoloji Haberleri - Andropedi © 2012-2023