Android Uygulama ve Oyun Yedekleme – App Backup & Restore

Android Uygulama ve Oyun Yedekleme – App Backup & Restore

Android telefonunuza veya tabletinize yüklediğiniz uygulamaları veya oyunları yedeklemek istiyorsanız ücretsiz App Backup & Restore uygulamasını kullanabilirsiniz.

Telefonunuzu veya tabletinizi fabrika ayarlarına geri döndürmeden önce, yani restlemeden/formatlamadan önce yüklediğiniz uygulamaları kaybetmek istemiyorsanız App Backup & Restore uygulaması ile apk dosyalarını sd kartınıza yedekleyebilirsiniz. Telefonunuzu resetledikten sonra sadece App Backup & Restore uygulmasını tekrar yükleyerek tüm yedeklediğiniz uygulamaları tek dokunuşla tekrar kurabilirsiniz.

Uygulama yedek dosyalarını SD Kartınıza kaydettiğinden dolayı format atarken telefonunuzdaki SD Kartı silmeyin. Veya SD kartınıza da format atacaksanız, öncesinde App Backup & Restore uygulamasının aldığı yedek klasörü sd karttan bilgisayarınıza yedekleyin.

Ayrıca uygulama ile yedekleme yaptıktan sonra daha önce yüklediğiniz herhangi bir oyunu veya uygulamayı güncellediğinizde, güncellenmiş versiyonlar ile problem yaşarsanız, daha önce bu uygulama ile aldığınız yedek dosyadaki versiyona geri dönebilirsiniz.

Bu uygulama ile telefonunuza yüklediğiniz oyun veya uygulamaların apk dosyasını mail ile arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz. Uygulama aynı zamanda toplu kaldırma işlemi de yapıyor. Yani telefonunuzdan kaldırmak istediğiniz birden fazla uygulamayı listeden seçerek bir kerede tamamını kaldırabilirsiniz.

Uygulama bazı cihazlarda sd kartı görmeyebiliyor. Yedekleme işlemini telefonun kendi hafızasına yapıyor. Bu durumda telefon hafızasına yapılan yedekleme dosyalarını kendiniz manuel olarak sd kartınıza veya bilgisayarınıza kopyalamayı unutmayın. Aksi takdirde telefonu formatladıktan sonra yedek dosyalarınız da silinir.

Önemli not: Bu uygulama sadece uygulamaların ve oyunların apk, yani kurulum dosyalarını yedekler. Uygulama veya oyunların veri dosyalarını yedeklemez. Yani bir oyunu oynadıktan sonra telefonunuza format atar ve bu uygulama ile oyunu geri yüklerseniz daha önce oynadığınız oyun ve veriler geri gelmez. Sadece oyunu tekrar kurmanıza yarar ve oyuna en baştan başlamanız gerekir.


Sponsorlu


 Ekran Görüntüleri  İndirme Linkleri 

Android (Google Play)  3 Yorum

   
    Murat Demir  
  09.12.2016-13:49
  M

  Farmville 2 27 seviye derdim şimdi gelmiyor ne yapmam gerek

   
    Ismailguney  
  09.08.2017-19:33
  I

  Eposta.unuttmciftliksilindi haydayinasilgeri yuklerm

   
    Eldar  
  18.01.2022-11:21
  E

  Haydar oyunumu kaybettim. Mahalle ismi Yalnızlık seviyeye 87YORUM YAZ


E-posta adresinizi hiçbir şekilde kimse ile paylaşmıyoruz


Android UygulamalarTürkçe Android UygulamalarıÖnerilen SayfalarNasıl Yapılır? (Android)Güvenlik UygulamalarıSistem Araçları ve UygulamalarıVerimlilik ve Gelişim Uygulamaları
Yazar: andropedi  Puan: 6.5  Y: 19/09/2014  Güncelleme: 16/05/2018      
ANA SAYFA | Android Uygulamalar | Android Oyunlar | Android Haberler | Android Duvar Kağıtları | Ücretsiz Uygulama | Tüm Kategoriler | İLETİŞİM

Android Uygulama, Oyun ve Teknoloji Haberleri - Andropedi © 2012-2023