Hometech Tablet Sorunları ve Çözümleri


Hometech T800 IPS

Tabletim Kilitlendi veya Dokunmatik çalışmıyor

Hometech tablet reset atma: Şarjı varken tabletiniz herhangi bir sebepten kilitlenmişse veya dokunmatik algılamıyorsa tabletinizin arkasındaki “Reset” veya “R” yazan kısmındaki deliğe ince uçlu bir cisimle hafifçe bastırırsanız tabletiniz yeniden çalışmaya başlayacaktır. Reset yapmak tabletinize zarar vermez.

Tabletim Şarj Olmuyor

Tabletin pili tamamen bitmişse şarja takınca ekranda pil şarj durumunun görünmesi 10-15 dakika sürebilir. Normal bir durumdur. Arka planda tablet şarj oluyordur. Tabletin şarjda kalması gerekmektedir. Lütfen bekleyiniz.
Yine de şarj olmadığı durumlarda başka kablo veya adaptör veya bilgisayardan şarj etmeyi deneyiniz. Şarj olduysa adaptörünüz veya kablonuz arızalıdır. Lütfen önce teknik servisimizle irtibata geçip bu bilgiyi veriniz. Tabletinizi göndermenize gerek yoktur ve işlemleriniz daha hızlı yapılır.
Yine de şarj olmuyorsa ürünü merkez teknik servisimize arızasını belirterek kargo ile gönderebilirsiniz.
Tableti kendisiyle birlikte verilen şarj adaptörü ile şarj ediniz. Özellikle düşük kalite adaptörler tabletinize zarar verebilir. Lütfen tabletlerin şarj ve USB girişlerini çok zorlamayanız, kırılabilirsiniz.

Tabletimin Ekranı Sorunlu

Ekran çalışıyor sadece dokunmatik çalışmıyorsa önce reset atmayı deneyiniz.
Tablete darbe uygulamak, kırmak, düşürmek, su ile temas ettirmek vb. şekilde zarar vermek kullanıcı hatası kapsamındadır.Tamir edilirken standart servis ve parça değişim ücreti uygulanır.

Tabletim Çok Yavaşladı. İlk günkü gibi değil.

Yavaşlamanın temel kaynağı yüklenen yeni yazılımlardır. Özellikle arka planda çalışan veya virüslü uygulamalar tabletinizi yavaşlatır. Bu tip uygulamaları yüklememenizi veya silmenizi tavsiye ederiz. Tamamen silemiyorsanız, fabrika ayarlarına geri dönerek (Factory Reset) tabletinizi ilk aldığınız günkü yazılımsal durumuna getirebilirsiniz.

Android uygulamaları tablet bilgisayarıma nasıl yükleyebilirim?

Google Play üzerinden uygulama indirip tablet bilgisayarınıza yüklemek için, öncelikle gmail hesabınızın olması gerekmektedir. Google Play üzerinden uygulama yükleyebilmek için internet bağlantısı gereklidir.
Tabletinizdeki Google Play uygulamasını etkinleştirmek için;
Menü/Google Play a dokunun, açılan menüden Mevcut Hesap seçeneğine dokunup gmail hesabınızı girin, Google Play açılacak, Google Play dan istediğiniz uygulamayı seçip tabletinize yükleyebilirsiniz.. Gmail hesabınız yoksa Yeni hesap seçeneğine dokunup yeni hesap almak için adımları takip edin.
Bilgisayarınıza indirdiğiniz apk uygulamalarını tablete yükleme,İnternet üzerinden bilgisayarınıza indirdiğiniz Apk uzantılı android uygulamasını tabletin dahili hafızasına (micro sd kartta olur) kopyalayın, bilgisayar bağlantısını kesin, Menü/FileManager uygulamasını tıklayın, açılan menüde yüklediğiniz Apk uygulamasını bulup üzerine dokunun, yükle seçeneğini seçerek yükleme işlemini tamamlayın. Yüklemede sorun yaşarsanız; Menü/Ayarlar/Güvenlik/Bilinmeyen kaynaklar özelliğini aktifleştirin (Bilinmeyen kaynaklar yazan kısmın sağ tarafındaki tiki işaretleyin).Görsel Olarak Bknz.

Bilgisayar bağlantısını yapamıyorum ne yapmalıyım?

Tablet cihazınızı usb kablo aracılığıyla bilgisayarınıza bağlayın,
Ekranın sağ alt köşesinde çıkan usb sembolüne dokunun,
Açılan menüden usb bağlandı seçeneğine dokunun,
Açılan menüden (USB depolama birimini aç) seçeneğine dokunun.
Bu işlemlerden sonra bilgisayarım bölümüne girdiğinizde cihazınızın dahili hafızasını çıkarılabilir disk olarak görebilecek, yüklemek istediğiniz bilgileri yükleyebileceksiniz.

Cihazım dondu,ekran açık ama her hangi bir işlem yapılamıyor ne yapmalıyım ?

Cihazın açma/kapatma tuşuna yaklaşık bir dakika boyunca basılı tutarak bu sorunu çözebilirsiniz. Reset sonrası cihazdaki sorun devam ediyorsa Yazılım/Firmware bölümünden cihazınıza ait yazılımı indirip cihaza yazılım yüklemesi yaparak bu sorunu çözebilirsiniz.

Cihazı fabrika ayarlarına nasıl alırım.Fabrika ayarlarına getirdikten sonra yüklü bilgilerim silinirmi?

Menü/ayarlar/yedekle ve sıfırla menüsüne girip Fabrika verilerine sıfırla seçeneğine dokunun, Tableti sıfırla/Her şeyi sil seçeneğine dokunun cihaz kapanıp açılacak bu işlemle cihazı fabrika ayarlarına sıfırlamış olacaksınız
Cihaz fabrika ayarlarına sıfırlandığında cihazınızdaki tüm bilgileriniz silinecektir.

Kablosuz ağa (WİFİ) nasıl bağlanabilirim?

Bağlanacağınız kablosuz ağın kullanılabilir olduğundan emin olun,
Menü/Ayarlar/Kablosuz ve Ağlar (Wi-Fi) özelliğini açık konuma getirin,
Bulunduğunuz alandaki kablosuz ağların listesi yan ekranda sıralanacaktır,
Bağlanmak istediğiniz kablosuz ağın üzerine dokunun, ağınız şifreliyse şifrenizi girip bağlan seçeneğine dokunun 30 sn içerisinde kablosuz ağa bağlanmış olacaksınız.
Görsel Olarak Bknz.

Media ve diğer sesler az çıkıyor ne yapabilirim?

Menü ayarlar ses bölümünden ses düzeylerini kontrol ediniz.Google Play üzerinden ses yükseltici uygulamalar yükleyerek sesi %25 oranında yükseltebilirsiniz. Ses yükseltmesi için kullanılan uygulamalar cihaz bataryasını ortalama %10 etkilemektedir.

Video izleyemiyorum ne yapmalıyım?

İnternet tarayıcı üzerinden video izleyemiyorsanız; Bazı internet tarayıcıları Adobe Flash Player desteklemediğinden Adobe Flash Player uyumlu tarayıcı kullanmanız gerekmektedir.(Puffin Web Browser,Doblin Web Browser)
Yüklediğiniz bazı videoları izleyemiyorsanız; Google play dan video codec yüklemeniz gerekmektedir. Yada Mx player yükleyerek videoları sorunsuz bir şekilde izleyebilirsiniz.

İlk şarj süresi kaç saat olmalıdır?

Hometech android tablet bilgisayarlarda pil şarz süresi pil amperine göre değişmektedir cihaz kapalı konumda 6-8 saat şarz edilmesi gerekmektedir.İlk şarz süresi ve düzenli batarya ömrü açısından önem taşımaktadır.

Hometech serisi tabletimi şarz girişinden şarj edemiyorum ne yapmalıyım?
Hometech serisi tablet bilgisayarlarınızı kutu içerisinden çıkan şarz adaptörü ile şarz ediniz.

Şarz adaptörünün çalışıp çalışmadığını nasıl test ederim?
Cihaz kapalı konumda iken şarza takarsanız tablet ekranında pil işareti çıkacaktır.Açık konumda şarz ederseniz sağ köşede bulunan pil simgesi üstünde enerji işareti çıkacaktır(kırmızı kutu içinde belirtilmiştir)Bu durumlarda adaptör sağlam demektir.

Pil çabuk bitiyor?

Pil ömrü CPU kullanımıyla ilgilidir.Tüm gereksiz uygulamaları kapatın.Bazı uygulamalar yürütülen program listesinde görüntülenmeyebilir.Arkaplanda çalışan bazı uygulamalar istenmeyen pil tüketimlerine neden oluyor olabilir.Bir uygulamayı kapatmak için Home(Ana)tuşunu kullanmak yerine Back (Geri)tuşunu kullanın.(Back(Geri)tuşu çoğu uygulamayı kapatırken Home(Ana)tuşu uygulamaları bekleme moduna alır.Bir Google hesabı ayarlandıktan sonra veri iletişimi arkaplanda gerçekleşir.Pil ömrünü uzatmak için Ayarlar Hesaplar ve senkronizasyon konumunda Oto eşitleme özelliğini devre dışı bırakın.Arka plan resimleri hareketli ise buda pil tüketimini hızlandırır
Wi-Fi açık tutmak pil tüketiminin ana nedenlerinden biridir.

İnternet üzerinden görüntülü konuşma yapabilirmiyim?

Skype ve benzeri programlar kullanarak kişi listenizdeki kişilerle internet üzerinden görüntülü konuşma yapabilirsiniz.Görünütülü konuşma internet hızına bağlı olarak düzenli çalışmayabilir.

Ekran kilidi şifresini yanlış girdim , tabletim kilitlendi ne yapmalıyım?

Hatalı şifre girildiğinde Tablet bilgisayar güvenlik amaçlı olarak kilitlenir. Gmail kurtarma hesabı oluşturduysanız Gmail hesabınızı girerek girilen şifreyi iptal edebilirsiniz.

Şifreyi hatırlamıyorsanız desetklenen modellerde factory reset yaparak cihazınızın şifresini sıfırlayabilirsiniz.

Recovery mod nedir? Recovery mod menüsüne nasıl ulaşabilirim?

Rom ve sistem güncellemelerini sd-kart üzerinden yükleyebileceğiniz menüye verilen isimdir.Recovery menüsüne ulaşabilmeniz için cihazı kapalı konumda iken çeşitli tuş kombinasyonlarıyla ulaşabilirsiniz.Detaylı bilgi için Factory reset modu konusuna bakın.

Tabletim açılış logosunda kaldı ne yapmalıyım?

Yazılım bölümünden cihazınıza ait yazılımı seçin.Cihazınıza ait yazılım yükleme programını indirip, cihazınıza yazılım yüklemesi yaparak bu sorunu çözebilirsiniz. Yazılım yükleme programı (Livesuit) (RKtool.tr) linklerde mevcuttur.Desteklenen modellerde Factory Reset modunda cihazınızı resetleyebilirsiniz.

4-8-16 GB dahili depolama alanına sahip Tabletim dahili depolama alanı düşük olarak gözüküyor Cihazım arızalımıdır?

Android işletim sistemi kullanılan cihazlarda dahili depolama alanının 5/1′ ini işletim sistemi kullanır. Bu nedenle kullanabileceğiniz depolama alanı 2-6-12 olarak görünmektedir. Bu bir arıza yada Hometech ‘e mahsus bir durum değildir. Android işletim sistemi kullanılan tüm cihazlarda bu durum geçerlidir.

Tabletimi mini HDMI dan HDMI Tv ye bağladığımda görüntü alamıyorum.Sorun ne olabilir?

Tabletinizin HDMI çıkışında problem olabilir.

Cihaz ayarlar Hdmi Turn on HDMI kutucu işaretli olmasına dikkat ediniz.İşaret yok ise tv ye görüntü aktarmaz
HDMI 1.4 özelliğine sahip ve “Mini HMDI – HDMI uçlu” bir kablo ile tabletinizi HDMI özellği olan bir TV ye bağlayın.
Eğer görüntü alıyorsanız, cihazınız sağlamdır. Aksi durumda cihazınızı bize ulaştırmanız gerekmektedir.

Görüntü aktarımı için kullandığınız kablo sorunlu olabilir.

Ara bağlantı kablonuzda sorun olabilir. Kablonuzu başka bir cihazda kontrol etmeye çalışın.

Tabletimin dokunmatik camı/Ekranı çatladı ne yapabilirim ?

Bu durumda ürün garanti dışı işlem yapılacaktır. Hasar tespiti için cihazını bize ulaştırmanız gerekir.

Arızalı ürünümü servise nasıl göndereceğim ?
Ürünün arızasını detaylı bir şekilde belirterek arızalı aksesuarlarını cihazla birlikte gönderiniz.
Geri dönüş adresinizi açıklayıcı şekilde yazınız.(Cihaz paketlemesini özen göstererek yapmanız gerekmektedir)

Kaynak: Bu sayfadaki sorunlar ve çözümler Hometech Tablet blog sitesinden izin alınarak yayınlanmıştır. Hometech tabletlerle ilgili diğer sorunlarınızı buraya tıklayarak sitenin kendi sayfasında yorumlar kısmına yazabilirsiniz. Ayrıca sayfaya yazılmış diğer yorumları okuyabilirsiniz.


Sponsorlu  476 Yorum

   
    andropedi  
  07.11.2020-12:40
  a

  Merhaba, sizin yazılım olarak yapabileceğiniz pek birşey yok. Tekrar servise göndermeniz gerek.

   
    Koray  
  17.11.2020-18:03
  K

  Merhaba wi101 tabletimin dokunmatigi ters calisiyor kendi sitesindeki driverleri çalışmıyor orjinal firmwaresinde düzgün çalışıyordu kendi yukledikleri Windows u paylaşmıyorlar ne yapmalıyım

   
    andropedi  
  17.11.2020-19:42
  a

  Kendileri ile iletişime geçip driver dosyasını isteseniz vermeleri lazım aslında.

   
    Koray  
  17.11.2020-19:50
  K

  Servise gönderin 30 tl ye yapalm diyolar

   
    Koray  
  17.11.2020-19:50
  K

  Driver değil kendi icinde gelem windows iso dosyasini istiyorum sadece

   
    Koray  
  17.11.2020-19:51
  K

  Yardımcı olabilirseniz cok sevinirim

   
    andropedi  
  17.11.2020-20:00
  a

  Her marka ve modelin windows iso dosyaları o modele göre uyarlanmış olabiliyor. İnternetten bulduğunuz herhangi bir dosya işe yaramayabilir hatta tabletin açılmamasına sebep olabilir. Aslında teknik servis ve yükleme işlemi ile birlikte toplam 30tl ise servis ücreti olarak uygun sayılabilir.

   
    Koray  
  17.11.2020-20:02
  K

  Sınavlarım var vize haftasındayim göndermem imkansız bu sekildede kullanılmıyor kafayi yemek üzereyim

   
    Miray  
  19.11.2020-15:34
  M

  Benim tabletimde ana ekranda klasör oluşturamıyorum ne yapabilirim nolur cevap verin mesela oyunları bir klasör içinde toplıycam yapamıyorum nolurrrrrrrrr cevapppppppp!

   
    andropedi  
  19.11.2020-17:03
  a

  Ana ekrandaki bir uygulamanın üstüne başka bir uygulama sürükleyip bırakın. Klasör otomatik oluşacaktır.

   
    Muhammed Canbaz  
  19.11.2020-19:51
  M

  Merhaba. Ben size geçenlerde yazmıştım kutunun içinde teknik servis formu vardı ve USB soket arızalı demişti yine USB soket oluşan bir hata olabilirmi acaba teşrkkürler

   
    andropedi  
  19.11.2020-23:12
  a

  Evet usb soket kısmında bir soğuk veya sıcak lehim sonucu oluşan kısa devre varsa bu ekranda çizgilere ve başka şarj problemlerine de sebep olabilir. Servisten sonra hala sorun yaşıyorsanız problemin aynı olması durumunda son yapılan işlem garanti kapsamında olacağından ücretsiz olarak sorunun çözülme ihtimali var.

   
    Muhammed Canbaz  
  19.11.2020-23:22
  M

  Aynen çizgiler çıkıyo ama şarj problemi olmuyo ama bu garanti dışı çünkü biz ilk gönderdiğimkzde ödemiştik 45TL

   
    andropedi  
  19.11.2020-23:24
  a

  Cihaz garanti dışı da olsa ilk seferde ödeme yaptınız ve aynı sorun 6 ay içinde tekrar meydana geldiyse bu işlem/hizmet genelde garanti kapsamında sayılır. Servis ile irtibata geçip detaylı bilgi alabilirsiniz.

   
    Muhammed Canbaz  
  19.11.2020-23:24
  M

  Ama büyük ihtimal sıcak lehim sonucu

   
    Muhammed Canbaz  
  19.11.2020-23:25
  M

  Teşekkürler

   
    Muhammed Canbaz  
  19.11.2020-23:48
  M

  Peki 3. Kez aynı sorun olsa yani şimdi göndericem geldiğinde yine aynı sorun olursa bir daha mı göndericez teşekkürler

   
    andropedi  
  19.11.2020-23:49
  a

  Evet aynı sorun yaşandığı sürece garanti kapsamında gönderebilirsiniz. Hatta tekrarlanan sorunlarda başka yönetmelikler devreye girebilir.

   
    Mustafa FISTIK  
  22.11.2020-23:49
  M

  şarj % 46 Gorunuyo ama açılmıyor

   
    Halit Arslan  
  24.11.2020-01:22
  H

  Homatech vi 10 tabletimin ön ve arka kamerası açıliyor gibi ama siyah ekran çıkıyor ,nasil sorunu giderebilirim.

   
    Anonim  
  30.11.2020-15:44

  Arkadaşlar ben Google e posta olmuyor

   
    İbrahim  
  13.12.2020-22:44
  İ

  Merhaba tablet ikinci gün sarjataktim şarj etmiyor başka şarja taktım 20 den fazla etmiyor bugün açayım dedim ekrana biseyler geldi habire rakam saydiriyor test falan diyor acil dönüş yapabirmisiniz şikayet varı okuyorum bir hafta olamadı şarj etmiyor aynı sorun böyle bir firmaya hiç yakismiyor

   
    andropedi  
  13.12.2020-22:56
  a

  Merhaba, tabletin piliyle ilgili teknik bir sorun var gibi. Açma kapama tuşuna kapalıyken en az 30sn basılı tutup da deneyebilirsiniz. Olmadı teknik servis ilgilenmeli.

   
    halil  
  31.12.2020-12:28
  h

  tabletibi yaklaşık bir ay önce aldım eba için son bir kaçgündür eba ya giremiyorduk bende fabrika ayarlarına geri döndüm ve güncelemerirmi yaptım güncelemelerden sonra ekran bildirim menüsü aşağı çektiğimde açılıyordu ama tableti açıp kapatınca menü gelmedi neden ayarları kontrol ettim açık ama ekranda kaydırınca yok sayfalarda arka planda açık kalıyor

   
    andropedi  
  01.01.2021-11:13
  a

  Merhaba, tekrar fabrika ayarlarına döndürmeyi denediniz mi? Bazen yeni kurulumlar hatalı olabiliyor.

   
    Gamze  
  16.01.2021-18:26
  G

  Hometec alfa almistik kapandi ne sarz oluyor ne aciliyor bir ay bile olmadi vodofane bayisinden almistik neden acilmiyor sarz olmuyor oda soguktu birgun soğuk yerde bekledi yardimci olursaniz sevinirim

   
    andropedi  
  16.01.2021-20:13
  a

  Şarjda en az 12 saat beklettiniz mi? Yine de şarj olmuyorsa aldığınız yere garanti kapsamında götürmeniz gerek…

   
    SAMET  
  18.01.2021-19:17
  S

  merhaba wi101 tablet var bunu acma kapama tuşu koptu anakartın uzerınden bunu kısa devre ıle acabılırmıyım . Tamirciye yolla dıyosanız raha 10 tane tamırcıye gıttı kımse yapamadı :D egere kısa devre ıle acmam mumkunse yazabılırmısınız tesekkurler .

   
    andropedi  
  18.01.2021-19:22
  a

  Yani kopan tuşun deliğinden iletken ince bir tornavida ucu vs sokup belki kısa devre yaptırabilirsiniz ama riskli bir işlem. Tabletin tamamen bozulma ihtimali de var.

   
    Veysel  
  25.01.2021-20:27
  V

  Bim den yaklaşık 2 ay önce alınan hometech alfa 10 MB tablet bir ay sonra şarj yapmadı.Garantiye gönderdik ,aynı sıkıntı devam etti.Şarj cihazı ara kablosunu cep telefefonu ara kablosu ile değiştirdim,sorun giderildi.Aynı sorunu yaşayanlara da umarım yardımcı oluruz.

   
    Sami  
  28.01.2021-12:07
  S

  Hometech wi101 cihazım fabrika ayarlarına dönüş yaparken kapandı birdaha açılmıyor ne yapmam lazım tşk

   
    andropedi  
  28.01.2021-12:13
  a

  Güç açma tuşuna en az 30 saniye basılı tutup deneyin. Olmadı güç açma ve ses kısma tuşuna aynı anda 10 saniye basıp açmayı deneyin.

   
    Sami  
  28.01.2021-12:34
  S

  Denedim ama ekran açılmıyor

   
    andropedi  
  28.01.2021-12:35
  a

  O zaman pil ile ilgili bir sorun olmuş olabilir. Güç ve ses tuşu ile açılsaydı oradan yine fabrika ayarlarına döndürebilirdiniz.

   
    Sami  
  28.01.2021-12:50
  S

  Ekranın kenarında ışık gözüküyor ama ekran hiç gelmiyor kameranın yanındaki yeşil ışık yanıp sönüyor

   
    andropedi  
  28.01.2021-13:07
  a

  O zaman tablet açılıyor ama işletim sistemi yüklenemiyor.
  Yapabilirseniz tablet kapalıyken güç ve ses kısma (ya da belki ses açma) tuşuna aynı anda 10-15 saniye basılı tutup tableti açtığınızda bir fabrika menüsü gelmesi lazım. O menüden factory reset’i bulup tekrar fabrika ayarlarına resetlemeniz gerekiyor.

   
    Anonim  
  17.02.2021-16:23

  tablet birden kapandı(şarjı bitmedi) akabinde titremeye başladı hala devam ediyor ne yapmalıyım.

   
    andropedi  
  17.02.2021-16:29
  a

  Güç tuşuna en az 30 saniye basılı tutun.

   
    Mustafa  
  25.02.2021-09:33
  M

  Merhaba, tabletimizin kilit desenini unuttuk. Ve factory reset yapmaya çalıştığımda tablet açılır gibi oluyor ve tuşlara basılı tuttuğum sürece hometech yazısı geliyor kapanıp kapanıp tekrar açılıyor. Reset tuşuna basıyorum direkt kapanıyor ve tekrar açılmıyor. Bununla alakalı Ne yapılabilir?

   
    andropedi  
  25.02.2021-09:41
  a

  Merhaba. Son formatı tablet düzgün yapamamış gibi gözüküyor. Bu durumu düzeltmeyi denemek için tablet kapalıyken güç tuşu ve ses açma tuşuna (ya da güç tuşu ve ses kısma tuşuna) aynı anda 15sn civarı basılı tutup “recovery” yani kurtarma sayfasını açmaktır. (fastboot diye bir sayfa açılırsa güç tuşuna basılı tutup, tableti kapatıp, diğer kombinasyonu deneyin)

  kurtarma modu sayfasına geldiğinizde menüde ses tuşları ile gezip güç tuşu ile seçim yapıyorsunuz. Bu sayfada “factory reset”i seçip bir de oradan formatlamayı deneyin.

  not: bazı tablet ve telefonlarda bu kurtarma moduna sadece bilgisayara bağlanarak girilebiliyor. Yani böyle bir kurtarma moduna ulaşamazsanız tek çözüm yetkili teknik servise göndermek olacak.

   
    Fedo  
  06.03.2021-00:59
  F

  Merhaba, bana yardımcı olursanız çok çok sevinirim bin dua ederim.

  2. El hometech wi 101 aldım.(dolandırıldım) Dokunmatik ekranı ters çalışıyor, sağa tıklayınca sol, sola tıklayınca sağ taraf algılıyor. Bunu nasıl düzeltebilirim.

  Bir iki aydır bu ürün elimde uzaktan eğitim için almıştım ama kutlanıyorum klavyesi de temasızlik sorunu var keşke dokunmatiği olsaydı.

  YouTubede şey diyiyorlaridi aygıt yöneticisine gir çalışmayan dravları etkinleştir, güncel vs her şey tamm ama çalışmıyor.

   
    andropedi  
  06.03.2021-13:42
  a

  Merhaba. Dokunmatik problemi iki sebeple olabilir. Ya yazılım olarak problem vardır ya da dokunmatik panel olarak. Eğer yazılım ile ilgiliyse tableti fabrika ayarlarına döndürüp sıfırladıktan sonra bir ihtimal düzelebilir. Fakat bu şekilde düzelmezse büyük ihtimal bir kısa devre sonucu dokunmatik elektriği düzgün çalışmıyor veya dokunmatik panel arızalı olabilir. Aslında bulunduğunuz yerdeki tablet ve telefon tamiri yapan servislere bir gitseniz en azından sorunun ne olduğunu size tespit edebilirler. Buradan uzaktan giderilebilecek sorun değil gibi maalesef.

   
    Süheyla  
  21.03.2021-14:23
  S

  Tabletim durup dururken bi anda siyah ekran geldi.Ve şarja taktığımda güç tuşuna bastığımda açılmıyor ne yapmalıyım?

   
    Yusuf  
  21.03.2021-17:27
  Y

  Hametech marka tabletim ön kamerasi önce karanlik sonrada hiç acilmamaya başladi arka kamera cailişiyor ön kameraya geçeceğim fakat ekranda ön kameraya geçmek icin dakunmatik ekranda bir ibare yok ve açilmiyor iki defa hard reset atim düželmedi ayni sorunu yaşadinizmi ve teknik bir arizami yoksa yazilimsalmi bir bilginiz var yardimci olacak arkadas varmi. Servise gonderdim garantisi var fakat ekran catlak oldugu icin yapmadilar ekrani yapalim sonra o arizanizi yapariz dediler ekrani degistirmek tabletten daha pahali oldugu icin bende yapmadim.

   
    andropedi  
  23.03.2021-16:13
  a

  @Süheyla, ilk önce bir gece şarda tutun. Sonrasında güç tuşuna en az 30 saniye basılı tutarak açmayı deneyin. Son olarak da eğer tabletin kapağı açılıp pili çıkabiliyorsa pilini çıkarıp 5 dakika bekleyip tekrar takın ve deneyin.

  @Yusuf, büyük ihtimal eğer ekranda buton da çıkmıyorsa ve 2 kere de formatladıysanız sorun teknik gibi gözüküyor. Yazılımsal olması düşük ihtimal. Aslında servis ekranı değiştirmeden sadece kamerayı değiştirebilirdi. Servisi bir daha deneyin, olmadı orijinal servise değil, özel bir servise sorun.

   
    zehra  
  26.03.2021-02:01
  z

  wi101 var günllemeden sonra tablette ses gitti dokumatik gitti pi görünüm gitti bunun icin ne yapmalıyım yardımcı olurmusunuz

   
    andropedi  
  26.03.2021-15:57
  a

  Merhaba. Son güncellemeyi tablet düzgün yapamamış gibi gözüküyor. Bu durumu düzeltmeyi denemek için tablet kapalıyken güç tuşu ve ses açma tuşuna (ya da güç tuşu ve ses kısma tuşuna) aynı anda 15sn civarı basılı tutup “recovery” yani kurtarma sayfasını açmaktır. (fastboot diye bir sayfa açılırsa güç tuşuna basılı tutup, tableti kapatıp, diğer kombinasyonu deneyin)

  kurtarma modu sayfasına geldiğinizde menüde ses tuşları ile gezip güç tuşu ile seçim yapıyorsunuz. Bu sayfada “factory reset”i seçip bir de oradan formatlamayı deneyin.

  not: bazı tablet ve telefonlarda bu kurtarma moduna sadece bilgisayara bağlanarak girilebiliyor. Yani böyle bir kurtarma moduna ulaşamazsanız tek çözüm yetkili teknik servise göndermek olacak.

   
    Ece nazzz  
  30.03.2021-18:02
  E

  Tabletim instagram durdu hatası veriyor ne yapmalıyım ?

   
    andropedi  
  30.03.2021-18:57
  a

  Tabletinizin ayarlar sayfasından uygulamalar listesine gelin. Instagram uygulamasını bulup “verileri temizle” ve “önbelleği temizle” şeklinde tüm verilerini silip tableti tekrar başlatarak deneyin.

   
    Arda acar  
  07.04.2021-10:01
  A

  Tabletim hometech alfa 7m ekran da sağa basıyorum sola algılıyor


1 7 8 9 10

YORUM YAZ


E-posta adresinizi hiçbir şekilde kimse ile paylaşmıyoruz


Haber 476 yorum 222688
Teknoloji Haberleri
Yazar: andropedi  Puan: 193.4  Y: 24/07/2014  Güncelleme: 24/07/2014      
ANA SAYFA | Android Uygulamalar | Android Oyunlar | Android Haberler | Android Duvar Kağıtları | Ücretsiz Uygulama | Tüm Kategoriler | İLETİŞİM

Android Uygulama, Oyun ve Teknoloji Haberleri - Andropedi © 2012-2023