Hometech Tablet Sorunları ve Çözümleri


Hometech T800 IPS

Tabletim Kilitlendi veya Dokunmatik çalışmıyor

Hometech tablet reset atma: Şarjı varken tabletiniz herhangi bir sebepten kilitlenmişse veya dokunmatik algılamıyorsa tabletinizin arkasındaki “Reset” veya “R” yazan kısmındaki deliğe ince uçlu bir cisimle hafifçe bastırırsanız tabletiniz yeniden çalışmaya başlayacaktır. Reset yapmak tabletinize zarar vermez.

Tabletim Şarj Olmuyor

Tabletin pili tamamen bitmişse şarja takınca ekranda pil şarj durumunun görünmesi 10-15 dakika sürebilir. Normal bir durumdur. Arka planda tablet şarj oluyordur. Tabletin şarjda kalması gerekmektedir. Lütfen bekleyiniz.
Yine de şarj olmadığı durumlarda başka kablo veya adaptör veya bilgisayardan şarj etmeyi deneyiniz. Şarj olduysa adaptörünüz veya kablonuz arızalıdır. Lütfen önce teknik servisimizle irtibata geçip bu bilgiyi veriniz. Tabletinizi göndermenize gerek yoktur ve işlemleriniz daha hızlı yapılır.
Yine de şarj olmuyorsa ürünü merkez teknik servisimize arızasını belirterek kargo ile gönderebilirsiniz.
Tableti kendisiyle birlikte verilen şarj adaptörü ile şarj ediniz. Özellikle düşük kalite adaptörler tabletinize zarar verebilir. Lütfen tabletlerin şarj ve USB girişlerini çok zorlamayanız, kırılabilirsiniz.

Tabletimin Ekranı Sorunlu

Ekran çalışıyor sadece dokunmatik çalışmıyorsa önce reset atmayı deneyiniz.
Tablete darbe uygulamak, kırmak, düşürmek, su ile temas ettirmek vb. şekilde zarar vermek kullanıcı hatası kapsamındadır.Tamir edilirken standart servis ve parça değişim ücreti uygulanır.

Tabletim Çok Yavaşladı. İlk günkü gibi değil.

Yavaşlamanın temel kaynağı yüklenen yeni yazılımlardır. Özellikle arka planda çalışan veya virüslü uygulamalar tabletinizi yavaşlatır. Bu tip uygulamaları yüklememenizi veya silmenizi tavsiye ederiz. Tamamen silemiyorsanız, fabrika ayarlarına geri dönerek (Factory Reset) tabletinizi ilk aldığınız günkü yazılımsal durumuna getirebilirsiniz.

Android uygulamaları tablet bilgisayarıma nasıl yükleyebilirim?

Google Play üzerinden uygulama indirip tablet bilgisayarınıza yüklemek için, öncelikle gmail hesabınızın olması gerekmektedir. Google Play üzerinden uygulama yükleyebilmek için internet bağlantısı gereklidir.
Tabletinizdeki Google Play uygulamasını etkinleştirmek için;
Menü/Google Play a dokunun, açılan menüden Mevcut Hesap seçeneğine dokunup gmail hesabınızı girin, Google Play açılacak, Google Play dan istediğiniz uygulamayı seçip tabletinize yükleyebilirsiniz.. Gmail hesabınız yoksa Yeni hesap seçeneğine dokunup yeni hesap almak için adımları takip edin.
Bilgisayarınıza indirdiğiniz apk uygulamalarını tablete yükleme,İnternet üzerinden bilgisayarınıza indirdiğiniz Apk uzantılı android uygulamasını tabletin dahili hafızasına (micro sd kartta olur) kopyalayın, bilgisayar bağlantısını kesin, Menü/FileManager uygulamasını tıklayın, açılan menüde yüklediğiniz Apk uygulamasını bulup üzerine dokunun, yükle seçeneğini seçerek yükleme işlemini tamamlayın. Yüklemede sorun yaşarsanız; Menü/Ayarlar/Güvenlik/Bilinmeyen kaynaklar özelliğini aktifleştirin (Bilinmeyen kaynaklar yazan kısmın sağ tarafındaki tiki işaretleyin).Görsel Olarak Bknz.

Bilgisayar bağlantısını yapamıyorum ne yapmalıyım?

Tablet cihazınızı usb kablo aracılığıyla bilgisayarınıza bağlayın,
Ekranın sağ alt köşesinde çıkan usb sembolüne dokunun,
Açılan menüden usb bağlandı seçeneğine dokunun,
Açılan menüden (USB depolama birimini aç) seçeneğine dokunun.
Bu işlemlerden sonra bilgisayarım bölümüne girdiğinizde cihazınızın dahili hafızasını çıkarılabilir disk olarak görebilecek, yüklemek istediğiniz bilgileri yükleyebileceksiniz.

Cihazım dondu,ekran açık ama her hangi bir işlem yapılamıyor ne yapmalıyım ?

Cihazın açma/kapatma tuşuna yaklaşık bir dakika boyunca basılı tutarak bu sorunu çözebilirsiniz. Reset sonrası cihazdaki sorun devam ediyorsa Yazılım/Firmware bölümünden cihazınıza ait yazılımı indirip cihaza yazılım yüklemesi yaparak bu sorunu çözebilirsiniz.

Cihazı fabrika ayarlarına nasıl alırım.Fabrika ayarlarına getirdikten sonra yüklü bilgilerim silinirmi?

Menü/ayarlar/yedekle ve sıfırla menüsüne girip Fabrika verilerine sıfırla seçeneğine dokunun, Tableti sıfırla/Her şeyi sil seçeneğine dokunun cihaz kapanıp açılacak bu işlemle cihazı fabrika ayarlarına sıfırlamış olacaksınız
Cihaz fabrika ayarlarına sıfırlandığında cihazınızdaki tüm bilgileriniz silinecektir.

Kablosuz ağa (WİFİ) nasıl bağlanabilirim?

Bağlanacağınız kablosuz ağın kullanılabilir olduğundan emin olun,
Menü/Ayarlar/Kablosuz ve Ağlar (Wi-Fi) özelliğini açık konuma getirin,
Bulunduğunuz alandaki kablosuz ağların listesi yan ekranda sıralanacaktır,
Bağlanmak istediğiniz kablosuz ağın üzerine dokunun, ağınız şifreliyse şifrenizi girip bağlan seçeneğine dokunun 30 sn içerisinde kablosuz ağa bağlanmış olacaksınız.
Görsel Olarak Bknz.

Media ve diğer sesler az çıkıyor ne yapabilirim?

Menü ayarlar ses bölümünden ses düzeylerini kontrol ediniz.Google Play üzerinden ses yükseltici uygulamalar yükleyerek sesi %25 oranında yükseltebilirsiniz. Ses yükseltmesi için kullanılan uygulamalar cihaz bataryasını ortalama %10 etkilemektedir.

Video izleyemiyorum ne yapmalıyım?

İnternet tarayıcı üzerinden video izleyemiyorsanız; Bazı internet tarayıcıları Adobe Flash Player desteklemediğinden Adobe Flash Player uyumlu tarayıcı kullanmanız gerekmektedir.(Puffin Web Browser,Doblin Web Browser)
Yüklediğiniz bazı videoları izleyemiyorsanız; Google play dan video codec yüklemeniz gerekmektedir. Yada Mx player yükleyerek videoları sorunsuz bir şekilde izleyebilirsiniz.

İlk şarj süresi kaç saat olmalıdır?

Hometech android tablet bilgisayarlarda pil şarz süresi pil amperine göre değişmektedir cihaz kapalı konumda 6-8 saat şarz edilmesi gerekmektedir.İlk şarz süresi ve düzenli batarya ömrü açısından önem taşımaktadır.

Hometech serisi tabletimi şarz girişinden şarj edemiyorum ne yapmalıyım?
Hometech serisi tablet bilgisayarlarınızı kutu içerisinden çıkan şarz adaptörü ile şarz ediniz.

Şarz adaptörünün çalışıp çalışmadığını nasıl test ederim?
Cihaz kapalı konumda iken şarza takarsanız tablet ekranında pil işareti çıkacaktır.Açık konumda şarz ederseniz sağ köşede bulunan pil simgesi üstünde enerji işareti çıkacaktır(kırmızı kutu içinde belirtilmiştir)Bu durumlarda adaptör sağlam demektir.

Pil çabuk bitiyor?

Pil ömrü CPU kullanımıyla ilgilidir.Tüm gereksiz uygulamaları kapatın.Bazı uygulamalar yürütülen program listesinde görüntülenmeyebilir.Arkaplanda çalışan bazı uygulamalar istenmeyen pil tüketimlerine neden oluyor olabilir.Bir uygulamayı kapatmak için Home(Ana)tuşunu kullanmak yerine Back (Geri)tuşunu kullanın.(Back(Geri)tuşu çoğu uygulamayı kapatırken Home(Ana)tuşu uygulamaları bekleme moduna alır.Bir Google hesabı ayarlandıktan sonra veri iletişimi arkaplanda gerçekleşir.Pil ömrünü uzatmak için Ayarlar Hesaplar ve senkronizasyon konumunda Oto eşitleme özelliğini devre dışı bırakın.Arka plan resimleri hareketli ise buda pil tüketimini hızlandırır
Wi-Fi açık tutmak pil tüketiminin ana nedenlerinden biridir.

İnternet üzerinden görüntülü konuşma yapabilirmiyim?

Skype ve benzeri programlar kullanarak kişi listenizdeki kişilerle internet üzerinden görüntülü konuşma yapabilirsiniz.Görünütülü konuşma internet hızına bağlı olarak düzenli çalışmayabilir.

Ekran kilidi şifresini yanlış girdim , tabletim kilitlendi ne yapmalıyım?

Hatalı şifre girildiğinde Tablet bilgisayar güvenlik amaçlı olarak kilitlenir. Gmail kurtarma hesabı oluşturduysanız Gmail hesabınızı girerek girilen şifreyi iptal edebilirsiniz.

Şifreyi hatırlamıyorsanız desetklenen modellerde factory reset yaparak cihazınızın şifresini sıfırlayabilirsiniz.

Recovery mod nedir? Recovery mod menüsüne nasıl ulaşabilirim?

Rom ve sistem güncellemelerini sd-kart üzerinden yükleyebileceğiniz menüye verilen isimdir.Recovery menüsüne ulaşabilmeniz için cihazı kapalı konumda iken çeşitli tuş kombinasyonlarıyla ulaşabilirsiniz.Detaylı bilgi için Factory reset modu konusuna bakın.

Tabletim açılış logosunda kaldı ne yapmalıyım?

Yazılım bölümünden cihazınıza ait yazılımı seçin.Cihazınıza ait yazılım yükleme programını indirip, cihazınıza yazılım yüklemesi yaparak bu sorunu çözebilirsiniz. Yazılım yükleme programı (Livesuit) (RKtool.tr) linklerde mevcuttur.Desteklenen modellerde Factory Reset modunda cihazınızı resetleyebilirsiniz.

4-8-16 GB dahili depolama alanına sahip Tabletim dahili depolama alanı düşük olarak gözüküyor Cihazım arızalımıdır?

Android işletim sistemi kullanılan cihazlarda dahili depolama alanının 5/1′ ini işletim sistemi kullanır. Bu nedenle kullanabileceğiniz depolama alanı 2-6-12 olarak görünmektedir. Bu bir arıza yada Hometech ‘e mahsus bir durum değildir. Android işletim sistemi kullanılan tüm cihazlarda bu durum geçerlidir.

Tabletimi mini HDMI dan HDMI Tv ye bağladığımda görüntü alamıyorum.Sorun ne olabilir?

Tabletinizin HDMI çıkışında problem olabilir.

Cihaz ayarlar Hdmi Turn on HDMI kutucu işaretli olmasına dikkat ediniz.İşaret yok ise tv ye görüntü aktarmaz
HDMI 1.4 özelliğine sahip ve “Mini HMDI – HDMI uçlu” bir kablo ile tabletinizi HDMI özellği olan bir TV ye bağlayın.
Eğer görüntü alıyorsanız, cihazınız sağlamdır. Aksi durumda cihazınızı bize ulaştırmanız gerekmektedir.

Görüntü aktarımı için kullandığınız kablo sorunlu olabilir.

Ara bağlantı kablonuzda sorun olabilir. Kablonuzu başka bir cihazda kontrol etmeye çalışın.

Tabletimin dokunmatik camı/Ekranı çatladı ne yapabilirim ?

Bu durumda ürün garanti dışı işlem yapılacaktır. Hasar tespiti için cihazını bize ulaştırmanız gerekir.

Arızalı ürünümü servise nasıl göndereceğim ?
Ürünün arızasını detaylı bir şekilde belirterek arızalı aksesuarlarını cihazla birlikte gönderiniz.
Geri dönüş adresinizi açıklayıcı şekilde yazınız.(Cihaz paketlemesini özen göstererek yapmanız gerekmektedir)

Kaynak: Bu sayfadaki sorunlar ve çözümler Hometech Tablet blog sitesinden izin alınarak yayınlanmıştır. Hometech tabletlerle ilgili diğer sorunlarınızı buraya tıklayarak sitenin kendi sayfasında yorumlar kısmına yazabilirsiniz. Ayrıca sayfaya yazılmış diğer yorumları okuyabilirsiniz.


Sponsorlu  476 Yorum

   
    andropedi  
  09.04.2021-14:21
  a

  Tabletin ekran dokunmatiğini bozan bir kısa devre vs olabilir. Sorun büyük ihtimal donanımla alakalı. Bir teknik servise göstermenizde fayda var. Öncesinde tableti formatlamayı da deneyebilirsiniz tabi yine de.

   
    Anonim  
  12.04.2021-12:13

  benim tabletim t 700 ve depolamama alanını nasıl değiştirebilirim sd kart veya

   
    Selam  
  30.05.2021-17:36
  S

  Benim sorunum tablet şarjı bitti sonra şarja taktım bir saati geçkin ne şarj göstergesi çıktı nede açılıyor sorun ne olabilir acil bir cevap vermenizi istiyorum rica ediyorum homotech alfa 10 TM modeli

   
    andropedi  
  03.06.2021-21:48
  a

  Depolama alanı artık yeni androis versiyonlarında sd kart’a alınamıyor.

  Şarja taktığınız tabletin şarjını çok bitirdiyseniz ilk şarjı alması bir saatten daha uzun sürebilir. Yine şarj olmazsa arka kapağın açılıp pilinin soket kablosunun çıkarılıp takılması gerekir ki bu uzmanlık gerektiren bir iştir.

   
    Yazılımcı  
  19.06.2021-17:19
  Y

  Merhaba. Bu tabletin aynısından var. Androidi güncellerken internet gitti. Bir sıntı olmadı çok şükür. Şu an bu tabletten yazıyorum yorumumu. Bu güncellemeye ait dosyayı nereden bulup indiririm? Yardımcı olursanız sevinirim.

   
    Yazılımcı  
  19.06.2021-17:36
  Y

  Merhaba. Hometech Alfa 10 MB kullanıyorum. Son Android sürümünü nereden bulurum? Kısa bir bakar mısınız? Sd karttan güncelleme yapabilirim.

   
    andropedi  
  21.06.2021-00:04
  a

  Tablet eğer güncellemeyi başarılı bir şekilde yapamadıysa ayarlar bölümünden tekrar güncelleme bildirimi gelmesi gerekir. Bir süre daha otomatik güncellemeleri kontrol edin. Eğer otomatik güncelleme almazsanız daha sonra manuel güncelleme yöntemini denersiniz. Manuel güncellemeniz gerekirse o zaman hometech’in resmi sitesinden destek ve indirilebilir öğeler sayfasından tabletiniz için güncel android versiyonunu araştırabilirsiniz.

   
    HT kullanan 1i  
  24.06.2021-16:18
  H

  Tabletimi açıyorum hometech yazısı geliyor bekliyorum ve sonra hemen kapanıp geri açılıyor yine hometech yazısında kalıyor hep böyle oluyor hiç açılmıyor. (Yani HT logosu gelmiyor) bende tableti açamıyorum fabrika ayarlarına geri dön de dedik ama yine olmadı. Acaba sorun açma kapama tuşunda olabilir mi? Lütfen yardım edin şimdiden teşekkürler..

   
    andropedi  
  26.06.2021-13:53
  a

  Merhaba, sorun açma kapama tuşunda olamaz. Fabrika ayarlarına dönmenize rağmen hala aynı ekranda takılı kalıp yeniden başlıyorsa muhtemelen tabletin içindeki orijinal işletim sistemi ve yedeği bozulmuş durumda. Bu durumu ancak uzman bir teknik servis veya orijinal servis çözebilir.

   
    Zeynep  
  04.07.2021-11:27
  Z

  Merhaba ben hometech w835 kullanıyorum windows 8 işletim sistemine sahip tablet dondu ve tesetlemek istedim açma kapama tuşuna 1 dakika kadar bastım ve önüme mavi bir ekran üzerinde seçenekler çıktı ama tabletimin dokunmatiği çalışmıyor ve ürün arızalı da değil ama nedense bir türlü seçeneklere tiklayamiyorum kapatıp tekrar açıyorum defalarca denedim ne yapmalıyım bilmiyorum yardımcı olabilir misiniz

   
    Yazılımcı  
  10.07.2021-20:22
  Y

  Teşekkürler. Fakat resmi sitede de yok. Android dosyası yayınlanmamış. Ve dediğiniz gibi tablet güncellenirken internet gitti. Çok şükür çalışıyor. Bazı sıkıntılar var. Servise versem yazılımını güncerlerler mi?

   
    Yazılımcı  
  24.07.2021-16:31
  Y

  Ses tuşlarını kullanarak seçeneğe gel. Sonra güç tuşuna bas.

   
    andropedi  
  24.07.2021-22:32
  a

  Servise verirseniz tabi ki yazılımı güncellerler fakat bunun için ücret talep edebilirler.

   
    Karakartal  
  26.08.2021-23:45
  K

  benim tabletim hometech elite tab 8. cihazı açtığımda ekranda ”androidi başlatmak için şifrenizi girin” yazıyor. Ben böyle bir şifre koymadım yani bilmiyorum. Factory/reset yapmaya çalıştım ancak ekrana ” dnx mode waiting for fastboot command” yazısı çıktı. Ne yapmalıyım?

   
    andropedi  
  30.08.2021-15:06
  a

  Tablete tanıttığınız hesaplardan birinin şifresini istiyor olabilir. Belki Google hesabı şifreniz olabilir. Eğer tüm şifreleri yine de kabul etmiyorsa aynı şifre girme ekranını detaylı olarak inceleyin. Bazen o şifre girme ekranlarında cihazı sıfırla ya da parola kurtar seçenekleri olabiliyor.

   
    Abdurrahman  
  21.12.2021-19:28
  A

  Homotec alfa 10tx var asistan sürekli konusuyo yaptığı her işlemi soyluyo

   
    andropedi  
  21.12.2021-19:30
  a

  Ayarlardan “Erişilebilirlik Seçenekleri”ni bulup oradan sesli yardımı kapatmanız gerekiyor.

   
    Mehtap  
  23.01.2022-22:36
  M

  22/01/2022 tarihinde telefoncu dan klevyeli tablet aldım bugün yani 23/01/2022 tabletin ekranı açılmıyor gitti ne yapmalıyım bu nasıl biseydir ya birgün içinde tablet gitti

   
    andropedi  
  23.01.2022-23:43
  a

  Tabletin güç tuşuna en az 10 saniye basılı tutun. Açılmazsa tableti aldığınız yere götürün.

   
    Hdjdn  
  25.01.2022-12:36
  H

  Benim tabletim hometech 10MT bluetooth açıkken şarjı ful bitti açılmıyor ne yapmalıyım

   
    andropedi  
  26.01.2022-22:34
  a

  Tüm gece şarjda tutun ve sabah şarjdan çıkarfıktan sonra açma kapama düğmesine en az 10 saniye basılı tutup deneyin.

   
    Seher topalan  
  29.03.2022-22:04
  S

  Hometech wi10 2in1 bilgisayarımı fabrika ayarlarından sıfırladım. Ama ekranın sadece yanlarından beyaz ışık geliyor ve ekrana dokununca fare geliyor ama tam açılmıyor

   
    Tamer Bilgic  
  21.04.2022-21:11
  T

  Hometech alfa 10rx. Durduk yere dokunmatik gitti. Açtım. konnektörde sorun yok. Ekran kırık değil. yeniekran sipariş ettim değişmedi. Toplam 2 tabletim var ve toplam 3 dokunmatik. ne android menüsüne girebiliyorum nede dokunmatik çalışıyor. dokunmatik kalibrasyon yolu var mıdır? yada enable etme başka bir yerde mi?

   
    Mehmet  
  25.05.2022-17:18
  M

  Hometech ALFA_7MRC isimli tableti internetten sipariş ettim ve geldi ve tableti kurduktan sonra youtube kanalım için video çekmeye karar verdim ve mobizeni indirdim ve diğer uygulamalar üzerinde görüntüle iznini istedi uygulama kabul ete bastım beni ayarlara attı orda bu özellik telefonunuzu yavaşlattığı için kapatıltı yazdı bu sorunu nasıl düzeltebilirim?

   
    Anonim  
  03.12.2022-20:28

  Benim tabletim kapandı açmaya çalışıyorum açılmıyor giriş logosu gelip gidiyor ne yapmam gerekiyor?

   
    Acil  
  03.12.2022-20:29
  A

  Tabletim kapandı açmaya çalışıyorum açılmıyor giriş logosu gelip gidiyor ne yapmam gerekiyor?


1 8 9 10

YORUM YAZ


E-posta adresinizi hiçbir şekilde kimse ile paylaşmıyoruz


Haber 476 yorum 222467
Teknoloji Haberleri
Yazar: andropedi  Puan: 194.2  Y: 24/07/2014  Güncelleme: 24/07/2014      
ANA SAYFA | Android Uygulamalar | Android Oyunlar | Android Haberler | Android Duvar Kağıtları | Ücretsiz Uygulama | Tüm Kategoriler | İLETİŞİM

Android Uygulama, Oyun ve Teknoloji Haberleri - Andropedi © 2012-2023