Hometech Tablet Sorunları ve Çözümleri


Hometech T800 IPS

Tabletim Kilitlendi veya Dokunmatik çalışmıyor

Hometech tablet reset atma: Şarjı varken tabletiniz herhangi bir sebepten kilitlenmişse veya dokunmatik algılamıyorsa tabletinizin arkasındaki “Reset” veya “R” yazan kısmındaki deliğe ince uçlu bir cisimle hafifçe bastırırsanız tabletiniz yeniden çalışmaya başlayacaktır. Reset yapmak tabletinize zarar vermez.

Tabletim Şarj Olmuyor

Tabletin pili tamamen bitmişse şarja takınca ekranda pil şarj durumunun görünmesi 10-15 dakika sürebilir. Normal bir durumdur. Arka planda tablet şarj oluyordur. Tabletin şarjda kalması gerekmektedir. Lütfen bekleyiniz.
Yine de şarj olmadığı durumlarda başka kablo veya adaptör veya bilgisayardan şarj etmeyi deneyiniz. Şarj olduysa adaptörünüz veya kablonuz arızalıdır. Lütfen önce teknik servisimizle irtibata geçip bu bilgiyi veriniz. Tabletinizi göndermenize gerek yoktur ve işlemleriniz daha hızlı yapılır.
Yine de şarj olmuyorsa ürünü merkez teknik servisimize arızasını belirterek kargo ile gönderebilirsiniz.
Tableti kendisiyle birlikte verilen şarj adaptörü ile şarj ediniz. Özellikle düşük kalite adaptörler tabletinize zarar verebilir. Lütfen tabletlerin şarj ve USB girişlerini çok zorlamayanız, kırılabilirsiniz.

Tabletimin Ekranı Sorunlu

Ekran çalışıyor sadece dokunmatik çalışmıyorsa önce reset atmayı deneyiniz.
Tablete darbe uygulamak, kırmak, düşürmek, su ile temas ettirmek vb. şekilde zarar vermek kullanıcı hatası kapsamındadır.Tamir edilirken standart servis ve parça değişim ücreti uygulanır.

Tabletim Çok Yavaşladı. İlk günkü gibi değil.

Yavaşlamanın temel kaynağı yüklenen yeni yazılımlardır. Özellikle arka planda çalışan veya virüslü uygulamalar tabletinizi yavaşlatır. Bu tip uygulamaları yüklememenizi veya silmenizi tavsiye ederiz. Tamamen silemiyorsanız, fabrika ayarlarına geri dönerek (Factory Reset) tabletinizi ilk aldığınız günkü yazılımsal durumuna getirebilirsiniz.

Android uygulamaları tablet bilgisayarıma nasıl yükleyebilirim?

Google Play üzerinden uygulama indirip tablet bilgisayarınıza yüklemek için, öncelikle gmail hesabınızın olması gerekmektedir. Google Play üzerinden uygulama yükleyebilmek için internet bağlantısı gereklidir.
Tabletinizdeki Google Play uygulamasını etkinleştirmek için;
Menü/Google Play a dokunun, açılan menüden Mevcut Hesap seçeneğine dokunup gmail hesabınızı girin, Google Play açılacak, Google Play dan istediğiniz uygulamayı seçip tabletinize yükleyebilirsiniz.. Gmail hesabınız yoksa Yeni hesap seçeneğine dokunup yeni hesap almak için adımları takip edin.
Bilgisayarınıza indirdiğiniz apk uygulamalarını tablete yükleme,İnternet üzerinden bilgisayarınıza indirdiğiniz Apk uzantılı android uygulamasını tabletin dahili hafızasına (micro sd kartta olur) kopyalayın, bilgisayar bağlantısını kesin, Menü/FileManager uygulamasını tıklayın, açılan menüde yüklediğiniz Apk uygulamasını bulup üzerine dokunun, yükle seçeneğini seçerek yükleme işlemini tamamlayın. Yüklemede sorun yaşarsanız; Menü/Ayarlar/Güvenlik/Bilinmeyen kaynaklar özelliğini aktifleştirin (Bilinmeyen kaynaklar yazan kısmın sağ tarafındaki tiki işaretleyin).Görsel Olarak Bknz.

Bilgisayar bağlantısını yapamıyorum ne yapmalıyım?

Tablet cihazınızı usb kablo aracılığıyla bilgisayarınıza bağlayın,
Ekranın sağ alt köşesinde çıkan usb sembolüne dokunun,
Açılan menüden usb bağlandı seçeneğine dokunun,
Açılan menüden (USB depolama birimini aç) seçeneğine dokunun.
Bu işlemlerden sonra bilgisayarım bölümüne girdiğinizde cihazınızın dahili hafızasını çıkarılabilir disk olarak görebilecek, yüklemek istediğiniz bilgileri yükleyebileceksiniz.

Cihazım dondu,ekran açık ama her hangi bir işlem yapılamıyor ne yapmalıyım ?

Cihazın açma/kapatma tuşuna yaklaşık bir dakika boyunca basılı tutarak bu sorunu çözebilirsiniz. Reset sonrası cihazdaki sorun devam ediyorsa Yazılım/Firmware bölümünden cihazınıza ait yazılımı indirip cihaza yazılım yüklemesi yaparak bu sorunu çözebilirsiniz.

Cihazı fabrika ayarlarına nasıl alırım.Fabrika ayarlarına getirdikten sonra yüklü bilgilerim silinirmi?

Menü/ayarlar/yedekle ve sıfırla menüsüne girip Fabrika verilerine sıfırla seçeneğine dokunun, Tableti sıfırla/Her şeyi sil seçeneğine dokunun cihaz kapanıp açılacak bu işlemle cihazı fabrika ayarlarına sıfırlamış olacaksınız
Cihaz fabrika ayarlarına sıfırlandığında cihazınızdaki tüm bilgileriniz silinecektir.

Kablosuz ağa (WİFİ) nasıl bağlanabilirim?

Bağlanacağınız kablosuz ağın kullanılabilir olduğundan emin olun,
Menü/Ayarlar/Kablosuz ve Ağlar (Wi-Fi) özelliğini açık konuma getirin,
Bulunduğunuz alandaki kablosuz ağların listesi yan ekranda sıralanacaktır,
Bağlanmak istediğiniz kablosuz ağın üzerine dokunun, ağınız şifreliyse şifrenizi girip bağlan seçeneğine dokunun 30 sn içerisinde kablosuz ağa bağlanmış olacaksınız.
Görsel Olarak Bknz.

Media ve diğer sesler az çıkıyor ne yapabilirim?

Menü ayarlar ses bölümünden ses düzeylerini kontrol ediniz.Google Play üzerinden ses yükseltici uygulamalar yükleyerek sesi %25 oranında yükseltebilirsiniz. Ses yükseltmesi için kullanılan uygulamalar cihaz bataryasını ortalama %10 etkilemektedir.

Video izleyemiyorum ne yapmalıyım?

İnternet tarayıcı üzerinden video izleyemiyorsanız; Bazı internet tarayıcıları Adobe Flash Player desteklemediğinden Adobe Flash Player uyumlu tarayıcı kullanmanız gerekmektedir.(Puffin Web Browser,Doblin Web Browser)
Yüklediğiniz bazı videoları izleyemiyorsanız; Google play dan video codec yüklemeniz gerekmektedir. Yada Mx player yükleyerek videoları sorunsuz bir şekilde izleyebilirsiniz.

İlk şarj süresi kaç saat olmalıdır?

Hometech android tablet bilgisayarlarda pil şarz süresi pil amperine göre değişmektedir cihaz kapalı konumda 6-8 saat şarz edilmesi gerekmektedir.İlk şarz süresi ve düzenli batarya ömrü açısından önem taşımaktadır.

Hometech serisi tabletimi şarz girişinden şarj edemiyorum ne yapmalıyım?
Hometech serisi tablet bilgisayarlarınızı kutu içerisinden çıkan şarz adaptörü ile şarz ediniz.

Şarz adaptörünün çalışıp çalışmadığını nasıl test ederim?
Cihaz kapalı konumda iken şarza takarsanız tablet ekranında pil işareti çıkacaktır.Açık konumda şarz ederseniz sağ köşede bulunan pil simgesi üstünde enerji işareti çıkacaktır(kırmızı kutu içinde belirtilmiştir)Bu durumlarda adaptör sağlam demektir.

Pil çabuk bitiyor?

Pil ömrü CPU kullanımıyla ilgilidir.Tüm gereksiz uygulamaları kapatın.Bazı uygulamalar yürütülen program listesinde görüntülenmeyebilir.Arkaplanda çalışan bazı uygulamalar istenmeyen pil tüketimlerine neden oluyor olabilir.Bir uygulamayı kapatmak için Home(Ana)tuşunu kullanmak yerine Back (Geri)tuşunu kullanın.(Back(Geri)tuşu çoğu uygulamayı kapatırken Home(Ana)tuşu uygulamaları bekleme moduna alır.Bir Google hesabı ayarlandıktan sonra veri iletişimi arkaplanda gerçekleşir.Pil ömrünü uzatmak için Ayarlar Hesaplar ve senkronizasyon konumunda Oto eşitleme özelliğini devre dışı bırakın.Arka plan resimleri hareketli ise buda pil tüketimini hızlandırır
Wi-Fi açık tutmak pil tüketiminin ana nedenlerinden biridir.

İnternet üzerinden görüntülü konuşma yapabilirmiyim?

Skype ve benzeri programlar kullanarak kişi listenizdeki kişilerle internet üzerinden görüntülü konuşma yapabilirsiniz.Görünütülü konuşma internet hızına bağlı olarak düzenli çalışmayabilir.

Ekran kilidi şifresini yanlış girdim , tabletim kilitlendi ne yapmalıyım?

Hatalı şifre girildiğinde Tablet bilgisayar güvenlik amaçlı olarak kilitlenir. Gmail kurtarma hesabı oluşturduysanız Gmail hesabınızı girerek girilen şifreyi iptal edebilirsiniz.

Şifreyi hatırlamıyorsanız desetklenen modellerde factory reset yaparak cihazınızın şifresini sıfırlayabilirsiniz.

Recovery mod nedir? Recovery mod menüsüne nasıl ulaşabilirim?

Rom ve sistem güncellemelerini sd-kart üzerinden yükleyebileceğiniz menüye verilen isimdir.Recovery menüsüne ulaşabilmeniz için cihazı kapalı konumda iken çeşitli tuş kombinasyonlarıyla ulaşabilirsiniz.Detaylı bilgi için Factory reset modu konusuna bakın.

Tabletim açılış logosunda kaldı ne yapmalıyım?

Yazılım bölümünden cihazınıza ait yazılımı seçin.Cihazınıza ait yazılım yükleme programını indirip, cihazınıza yazılım yüklemesi yaparak bu sorunu çözebilirsiniz. Yazılım yükleme programı (Livesuit) (RKtool.tr) linklerde mevcuttur.Desteklenen modellerde Factory Reset modunda cihazınızı resetleyebilirsiniz.

4-8-16 GB dahili depolama alanına sahip Tabletim dahili depolama alanı düşük olarak gözüküyor Cihazım arızalımıdır?

Android işletim sistemi kullanılan cihazlarda dahili depolama alanının 5/1′ ini işletim sistemi kullanır. Bu nedenle kullanabileceğiniz depolama alanı 2-6-12 olarak görünmektedir. Bu bir arıza yada Hometech ‘e mahsus bir durum değildir. Android işletim sistemi kullanılan tüm cihazlarda bu durum geçerlidir.

Tabletimi mini HDMI dan HDMI Tv ye bağladığımda görüntü alamıyorum.Sorun ne olabilir?

Tabletinizin HDMI çıkışında problem olabilir.

Cihaz ayarlar Hdmi Turn on HDMI kutucu işaretli olmasına dikkat ediniz.İşaret yok ise tv ye görüntü aktarmaz
HDMI 1.4 özelliğine sahip ve “Mini HMDI – HDMI uçlu” bir kablo ile tabletinizi HDMI özellği olan bir TV ye bağlayın.
Eğer görüntü alıyorsanız, cihazınız sağlamdır. Aksi durumda cihazınızı bize ulaştırmanız gerekmektedir.

Görüntü aktarımı için kullandığınız kablo sorunlu olabilir.

Ara bağlantı kablonuzda sorun olabilir. Kablonuzu başka bir cihazda kontrol etmeye çalışın.

Tabletimin dokunmatik camı/Ekranı çatladı ne yapabilirim ?

Bu durumda ürün garanti dışı işlem yapılacaktır. Hasar tespiti için cihazını bize ulaştırmanız gerekir.

Arızalı ürünümü servise nasıl göndereceğim ?
Ürünün arızasını detaylı bir şekilde belirterek arızalı aksesuarlarını cihazla birlikte gönderiniz.
Geri dönüş adresinizi açıklayıcı şekilde yazınız.(Cihaz paketlemesini özen göstererek yapmanız gerekmektedir)

Kaynak: Bu sayfadaki sorunlar ve çözümler Hometech Tablet blog sitesinden izin alınarak yayınlanmıştır. Hometech tabletlerle ilgili diğer sorunlarınızı buraya tıklayarak sitenin kendi sayfasında yorumlar kısmına yazabilirsiniz. Ayrıca sayfaya yazılmış diğer yorumları okuyabilirsiniz.


Sponsorlu


« »

BENZER SAYFALAR

  198 Yorum

Sayfalar: « 1 2 3 4 5 6 [7]

    andropedi  (üye)
  20.03.2018-00:11
  andropedi
  Yorum: 1317
  Üyelik: 02.08.2012

  Güç butonuna uzun süre (10 sn kadar) basılı tutarsanız cihazınız kapanıp yeniden başlayacaktır. Bu şekilde sorun düzelebilir.

    furkan  (misafir)
  26.03.2018-19:35
  f

  benim tabletim hometech ht 7r 1. sorun = oyun oynarken biranda ekran kararıyor yaklaşık bir 50 ssn sonra geliyo .
  sorun 2= tablet test keys sürümünde orjinal sürüm nasıl yaparım
  lütfen yardım ediiin ALLAH RIZASI İCİN

    Mustafa Emre  (misafir)
  27.03.2018-16:00
  M

  Şarjdan çekince kendiliğinden kapanıyor.
  Bendeki tablet bilgisayarlardan. Fişe takılı iken sorunsuz çalışiyor; ama fişten çekince kendiliğinden kapanıyor. Açmak istediğimde kendiliğinden tekrar kapanıyor.

    andropedi  (üye)
  28.03.2018-21:58
  andropedi
  Yorum: 1317
  Üyelik: 02.08.2012

  Tabletinizin pili ömrünü tamamlamış, ya da arızalı. Değişmesi gerekiyor veya öyle kullanacaksınız.

    turgay ceylan  (misafir)
  08.04.2018-10:11
  t

  bende hometech ht 10 mt var bu tablette telefon özelligi acıloyormu acılıyorsa adım adım anlatbilirmisin

    Emine dikme  (misafir)
  10.04.2018-04:10
  E

  Gilgi sayarımın ışığı yanıyor ama ekran açılmıyor ne yapalıyım

    Gokhan  (misafir)
  05.05.2018-13:11
  G

  Hometec8c tabletin var Çekilen fotoğraf ve videoları kaydediyor fakat galeriden veya fotoğraflardan göremiyorum

    ismail  (misafir)
  03.06.2018-09:59
  i

  merhaba telefonun yazılımını yükseltmek istesim sitedeki gibi yaptım hiç bir talimatı atlamadan işlem bittikten sonra telefon açılmıyor ne yapabilirim

    andropedi  (üye)
  03.06.2018-23:54
  andropedi
  Yorum: 1317
  Üyelik: 02.08.2012

  Merhaba. Telefonu recovery mod’da açarak deneyebilirsiniz. Bu genelde telefon kapalıyken güç tuşu ve ses kısma tuşuna aynı anda birkaç saniye basarak oluyor. Bu şekilde açılırsa menülerden factory reset gibi bir işlem deneyebilirsiniz. Yine başarılı olmazsa Hometech’in resmi servis hattıyla iletişime geçmenizi öneririz.

    Sonix  (misafir)
  13.06.2018-18:25
  S

  Tabletim de format atarken entering dnx Mode hatası oluyor

    andropedi  (üye)
  15.06.2018-14:44
  andropedi
  Yorum: 1317
  Üyelik: 02.08.2012

  Tablet kapalıyken güç tuşu ve ses kısma ya da açma tuşuna aynı anda basarak tableti açtığınızda bir sistem menüsü gelir. Bu menüden factory reset yaparak format atmayı deneyebilirsiniz.

    Yunus  (misafir)
  15.08.2018-18:10
  Y

  Hometech wi 10 hemtablet hem notebook bulunmakta tableti sıfırlandım. Sınra ekranı açtığımda yeniden başlatıyor yazısını gördün 6-7 sattir yazı gitmedi,ne yapmalıyım?

    andropedi  (üye)
  16.08.2018-23:54
  andropedi
  Yorum: 1317
  Üyelik: 02.08.2012

  Bu kadar uzun sürede tabletin yeniden başlamamış olması normal bir durum değil. Mümkünse tableti tekrar fabrika ayarlarına döndürün. Tablet açılmadığı için bunu root menüden yapmanız gerekebilir. Yönetici menüsünde tableti açmak için tableti kapatın. Açarken güç tuşuna ve ses kısma tuşuna aynı anda basılı tutun. Bir yönetici menüsü gelmesi gerek. Bu menüde factory reset ibaresini gördüğünüzde bu ibare ile tableti tekrar ilk haline geri döndürebilirsiniz.

    hilal  (misafir)
  27.08.2018-14:09
  h

  açılış logasunda kaldı açma kapama tuşuna basıyorum ama açılmıyor

    Hikmet Aslan  (misafir)
  18.11.2018-14:19
  H

  Ekran ilk açtığımda cihazın yönüne göre dönüyordu bir hafta sonra dönmeye başladı ne yapabilirim

    Anonim  (misafir)
  11.05.2019-10:22

  Tabletim kendi kendine kapanıyor

    Orhan  (misafir)
  01.06.2019-13:48
  O

  Cihazım hometech 10 mt cihazım kapanmadan önce çok yavaşladı ve uygulamaları kendi kendine durdurmaya başladı kapatıp açınca sorun gitti ama sonra tarayıcıyı açınca durdu ve siyah ekran geldş biraz uğraştım tekrara çslışsın diye başlatma yerinde HOMETECH diye bir yazı çıkıyor bende nerdeyse 45 dk bekledim ama sonuç alamadım donmuş gibi duruyor bir çözüm varmı?

    andropedi  (üye)
  01.06.2019-18:33
  andropedi
  Yorum: 1317
  Üyelik: 02.08.2012

  Açma kapama tuşuna 10-15 sn basılı tutmayı denediniz mi?

Sayfalar: « 1 2 3 4 5 6 [7]siz de Yorum Yazın   Haber 198 yorum 113184
Android ve Teknoloji Haberleri
Yazar: andropedi  Puan: 162.6  Y: 24/07/2014  Güncelleme: 24/07/2014 

Android Uygulama, Oyun ve Teknoloji Haberleri - Andropedi © 2012-2019