Hometech Tablet Sorunları ve Çözümleri

Hometech T800 IPS

Tabletim Kilitlendi veya Dokunmatik çalışmıyor

Hometech tablet reset atma: Şarjı varken tabletiniz herhangi bir sebepten kilitlenmişse veya dokunmatik algılamıyorsa tabletinizin arkasındaki “Reset” veya “R” yazan kısmındaki deliğe ince uçlu bir cisimle hafifçe bastırırsanız tabletiniz yeniden çalışmaya başlayacaktır. Reset yapmak tabletinize zarar vermez.

Tabletim Şarj Olmuyor

Tabletin pili tamamen bitmişse şarja takınca ekranda pil şarj durumunun görünmesi 10-15 dakika sürebilir. Normal bir durumdur. Arka planda tablet şarj oluyordur. Tabletin şarjda kalması gerekmektedir. Lütfen bekleyiniz.
Yine de şarj olmadığı durumlarda başka kablo veya adaptör veya bilgisayardan şarj etmeyi deneyiniz. Şarj olduysa adaptörünüz veya kablonuz arızalıdır. Lütfen önce teknik servisimizle irtibata geçip bu bilgiyi veriniz. Tabletinizi göndermenize gerek yoktur ve işlemleriniz daha hızlı yapılır.
Yine de şarj olmuyorsa ürünü merkez teknik servisimize arızasını belirterek kargo ile gönderebilirsiniz.
Tableti kendisiyle birlikte verilen şarj adaptörü ile şarj ediniz. Özellikle düşük kalite adaptörler tabletinize zarar verebilir. Lütfen tabletlerin şarj ve USB girişlerini çok zorlamayanız, kırılabilirsiniz.

Tabletimin Ekranı Sorunlu

Ekran çalışıyor sadece dokunmatik çalışmıyorsa önce reset atmayı deneyiniz.
Tablete darbe uygulamak, kırmak, düşürmek, su ile temas ettirmek vb. şekilde zarar vermek kullanıcı hatası kapsamındadır.Tamir edilirken standart servis ve parça değişim ücreti uygulanır.

Tabletim Çok Yavaşladı. İlk günkü gibi değil.

Yavaşlamanın temel kaynağı yüklenen yeni yazılımlardır. Özellikle arka planda çalışan veya virüslü uygulamalar tabletinizi yavaşlatır. Bu tip uygulamaları yüklememenizi veya silmenizi tavsiye ederiz. Tamamen silemiyorsanız, fabrika ayarlarına geri dönerek (Factory Reset) tabletinizi ilk aldığınız günkü yazılımsal durumuna getirebilirsiniz.

Android uygulamaları tablet bilgisayarıma nasıl yükleyebilirim?

Google Play üzerinden uygulama indirip tablet bilgisayarınıza yüklemek için, öncelikle gmail hesabınızın olması gerekmektedir. Google Play üzerinden uygulama yükleyebilmek için internet bağlantısı gereklidir.
Tabletinizdeki Google Play uygulamasını etkinleştirmek için;
Menü/Google Play a dokunun, açılan menüden Mevcut Hesap seçeneğine dokunup gmail hesabınızı girin, Google Play açılacak, Google Play dan istediğiniz uygulamayı seçip tabletinize yükleyebilirsiniz.. Gmail hesabınız yoksa Yeni hesap seçeneğine dokunup yeni hesap almak için adımları takip edin.
Bilgisayarınıza indirdiğiniz apk uygulamalarını tablete yükleme,İnternet üzerinden bilgisayarınıza indirdiğiniz Apk uzantılı android uygulamasını tabletin dahili hafızasına (micro sd kartta olur) kopyalayın, bilgisayar bağlantısını kesin, Menü/FileManager uygulamasını tıklayın, açılan menüde yüklediğiniz Apk uygulamasını bulup üzerine dokunun, yükle seçeneğini seçerek yükleme işlemini tamamlayın. Yüklemede sorun yaşarsanız; Menü/Ayarlar/Güvenlik/Bilinmeyen kaynaklar özelliğini aktifleştirin (Bilinmeyen kaynaklar yazan kısmın sağ tarafındaki tiki işaretleyin).Görsel Olarak Bknz.

Bilgisayar bağlantısını yapamıyorum ne yapmalıyım?

Tablet cihazınızı usb kablo aracılığıyla bilgisayarınıza bağlayın,
Ekranın sağ alt köşesinde çıkan usb sembolüne dokunun,
Açılan menüden usb bağlandı seçeneğine dokunun,
Açılan menüden (USB depolama birimini aç) seçeneğine dokunun.
Bu işlemlerden sonra bilgisayarım bölümüne girdiğinizde cihazınızın dahili hafızasını çıkarılabilir disk olarak görebilecek, yüklemek istediğiniz bilgileri yükleyebileceksiniz.

Cihazım dondu,ekran açık ama her hangi bir işlem yapılamıyor ne yapmalıyım ?

Cihazın açma/kapatma tuşuna yaklaşık bir dakika boyunca basılı tutarak bu sorunu çözebilirsiniz. Reset sonrası cihazdaki sorun devam ediyorsa Yazılım/Firmware bölümünden cihazınıza ait yazılımı indirip cihaza yazılım yüklemesi yaparak bu sorunu çözebilirsiniz.

Cihazı fabrika ayarlarına nasıl alırım.Fabrika ayarlarına getirdikten sonra yüklü bilgilerim silinirmi?

Menü/ayarlar/yedekle ve sıfırla menüsüne girip Fabrika verilerine sıfırla seçeneğine dokunun, Tableti sıfırla/Her şeyi sil seçeneğine dokunun cihaz kapanıp açılacak bu işlemle cihazı fabrika ayarlarına sıfırlamış olacaksınız
Cihaz fabrika ayarlarına sıfırlandığında cihazınızdaki tüm bilgileriniz silinecektir.

Kablosuz ağa (WİFİ) nasıl bağlanabilirim?

Bağlanacağınız kablosuz ağın kullanılabilir olduğundan emin olun,
Menü/Ayarlar/Kablosuz ve Ağlar (Wi-Fi) özelliğini açık konuma getirin,
Bulunduğunuz alandaki kablosuz ağların listesi yan ekranda sıralanacaktır,
Bağlanmak istediğiniz kablosuz ağın üzerine dokunun, ağınız şifreliyse şifrenizi girip bağlan seçeneğine dokunun 30 sn içerisinde kablosuz ağa bağlanmış olacaksınız.
Görsel Olarak Bknz.

Media ve diğer sesler az çıkıyor ne yapabilirim?

Menü ayarlar ses bölümünden ses düzeylerini kontrol ediniz.Google Play üzerinden ses yükseltici uygulamalar yükleyerek sesi %25 oranında yükseltebilirsiniz. Ses yükseltmesi için kullanılan uygulamalar cihaz bataryasını ortalama %10 etkilemektedir.

Video izleyemiyorum ne yapmalıyım?

İnternet tarayıcı üzerinden video izleyemiyorsanız; Bazı internet tarayıcıları Adobe Flash Player desteklemediğinden Adobe Flash Player uyumlu tarayıcı kullanmanız gerekmektedir.(Puffin Web Browser,Doblin Web Browser)
Yüklediğiniz bazı videoları izleyemiyorsanız; Google play dan video codec yüklemeniz gerekmektedir. Yada Mx player yükleyerek videoları sorunsuz bir şekilde izleyebilirsiniz.

İlk şarj süresi kaç saat olmalıdır?

Hometech android tablet bilgisayarlarda pil şarz süresi pil amperine göre değişmektedir cihaz kapalı konumda 6-8 saat şarz edilmesi gerekmektedir.İlk şarz süresi ve düzenli batarya ömrü açısından önem taşımaktadır.

Hometech serisi tabletimi şarz girişinden şarj edemiyorum ne yapmalıyım?
Hometech serisi tablet bilgisayarlarınızı kutu içerisinden çıkan şarz adaptörü ile şarz ediniz.

Şarz adaptörünün çalışıp çalışmadığını nasıl test ederim?
Cihaz kapalı konumda iken şarza takarsanız tablet ekranında pil işareti çıkacaktır.Açık konumda şarz ederseniz sağ köşede bulunan pil simgesi üstünde enerji işareti çıkacaktır(kırmızı kutu içinde belirtilmiştir)Bu durumlarda adaptör sağlam demektir.

Pil çabuk bitiyor?

Pil ömrü CPU kullanımıyla ilgilidir.Tüm gereksiz uygulamaları kapatın.Bazı uygulamalar yürütülen program listesinde görüntülenmeyebilir.Arkaplanda çalışan bazı uygulamalar istenmeyen pil tüketimlerine neden oluyor olabilir.Bir uygulamayı kapatmak için Home(Ana)tuşunu kullanmak yerine Back (Geri)tuşunu kullanın.(Back(Geri)tuşu çoğu uygulamayı kapatırken Home(Ana)tuşu uygulamaları bekleme moduna alır.Bir Google hesabı ayarlandıktan sonra veri iletişimi arkaplanda gerçekleşir.Pil ömrünü uzatmak için Ayarlar Hesaplar ve senkronizasyon konumunda Oto eşitleme özelliğini devre dışı bırakın.Arka plan resimleri hareketli ise buda pil tüketimini hızlandırır
Wi-Fi açık tutmak pil tüketiminin ana nedenlerinden biridir.

İnternet üzerinden görüntülü konuşma yapabilirmiyim?

Skype ve benzeri programlar kullanarak kişi listenizdeki kişilerle internet üzerinden görüntülü konuşma yapabilirsiniz.Görünütülü konuşma internet hızına bağlı olarak düzenli çalışmayabilir.

Ekran kilidi şifresini yanlış girdim , tabletim kilitlendi ne yapmalıyım?

Hatalı şifre girildiğinde Tablet bilgisayar güvenlik amaçlı olarak kilitlenir. Gmail kurtarma hesabı oluşturduysanız Gmail hesabınızı girerek girilen şifreyi iptal edebilirsiniz.

Şifreyi hatırlamıyorsanız desetklenen modellerde factory reset yaparak cihazınızın şifresini sıfırlayabilirsiniz.

Recovery mod nedir? Recovery mod menüsüne nasıl ulaşabilirim?

Rom ve sistem güncellemelerini sd-kart üzerinden yükleyebileceğiniz menüye verilen isimdir.Recovery menüsüne ulaşabilmeniz için cihazı kapalı konumda iken çeşitli tuş kombinasyonlarıyla ulaşabilirsiniz.Detaylı bilgi için Factory reset modu konusuna bakın.

Tabletim açılış logosunda kaldı ne yapmalıyım?

Yazılım bölümünden cihazınıza ait yazılımı seçin.Cihazınıza ait yazılım yükleme programını indirip, cihazınıza yazılım yüklemesi yaparak bu sorunu çözebilirsiniz. Yazılım yükleme programı (Livesuit) (RKtool.tr) linklerde mevcuttur.Desteklenen modellerde Factory Reset modunda cihazınızı resetleyebilirsiniz.

4-8-16 GB dahili depolama alanına sahip Tabletim dahili depolama alanı düşük olarak gözüküyor Cihazım arızalımıdır?

Android işletim sistemi kullanılan cihazlarda dahili depolama alanının 5/1′ ini işletim sistemi kullanır. Bu nedenle kullanabileceğiniz depolama alanı 2-6-12 olarak görünmektedir. Bu bir arıza yada Hometech ‘e mahsus bir durum değildir. Android işletim sistemi kullanılan tüm cihazlarda bu durum geçerlidir.

Tabletimi mini HDMI dan HDMI Tv ye bağladığımda görüntü alamıyorum.Sorun ne olabilir?

Tabletinizin HDMI çıkışında problem olabilir.

Cihaz ayarlar Hdmi Turn on HDMI kutucu işaretli olmasına dikkat ediniz.İşaret yok ise tv ye görüntü aktarmaz
HDMI 1.4 özelliğine sahip ve “Mini HMDI – HDMI uçlu” bir kablo ile tabletinizi HDMI özellği olan bir TV ye bağlayın.
Eğer görüntü alıyorsanız, cihazınız sağlamdır. Aksi durumda cihazınızı bize ulaştırmanız gerekmektedir.

Görüntü aktarımı için kullandığınız kablo sorunlu olabilir.

Ara bağlantı kablonuzda sorun olabilir. Kablonuzu başka bir cihazda kontrol etmeye çalışın.

Tabletimin dokunmatik camı/Ekranı çatladı ne yapabilirim ?

Bu durumda ürün garanti dışı işlem yapılacaktır. Hasar tespiti için cihazını bize ulaştırmanız gerekir.

Arızalı ürünümü servise nasıl göndereceğim ?
Ürünün arızasını detaylı bir şekilde belirterek arızalı aksesuarlarını cihazla birlikte gönderiniz.
Geri dönüş adresinizi açıklayıcı şekilde yazınız.(Cihaz paketlemesini özen göstererek yapmanız gerekmektedir)

Kaynak: Bu sayfadaki sorunlar ve çözümler Hometech Tablet blog sitesinden izin alınarak yayınlanmıştır. Hometech tabletlerle ilgili diğer sorunlarınızı buraya tıklayarak sitenin kendi sayfasında yorumlar kısmına yazabilirsiniz. Ayrıca sayfaya yazılmış diğer yorumları okuyabilirsiniz.


Yorumlar

“Hometech Tablet Sorunları ve Çözümleri” için 476 yanıt

 1. andropedi avatarı
  andropedi

  Daha önce kullanılıp iade edilmiş olma ihtimali çok zor. Fakat tabletin pili 5000mAh olduğu için şarj olma süresi uzun olabilir. Fakat yazdığınıza göre yine 6 saatte yüzde 100 olsa kabul edilebilir. Belki bir iki hafta sonra pili biraz daha verimli çalışmaya başladığında şarj süresi kısalabilir. Bir de hızlı şarj eden daha güçlü adaptör ile deneyebilirsiniz ama bu durumda tableti fazla ısındırıp bozma ihtimali de olur. Hometech tabletlerde şarj ve pil performansı biraz düşük oluyor genelde. Eğer bu durumu kabullenirseniz gece şarja takıp sabah çıkartarak kullanmaya devam edebilirsiniz. Dediğim gibi belki biraz daha hızlı şarj olma ihtimali var bir iki hafta kullanımdan sonra. Bir diğer seçenek ise hızlı şarj adaptörü değil ama kaliteli bir şarj adaptörü ile denemek. Örneğin samsung, huawei gibi nispeten biraz daha kaliteli bir telefonun adaptör ve kablosu ile deneyebilirsiniz. Eğer yine memnun kalmazsanız garantiye gönderebilirsiniz ama garanti kapsamında veya dışında bu duruma çok birşey yapamazlar gibi…

 2. İbrahim avatarı
  İbrahim

  Tabletin normal şarj olma süresi nedir peki şimdi %100 olduktan sonra çıkaracam ve Huawei adaptör ile deneyeceğim bu adaptör ile normal şarj olma süresi nasıl olmalıdır

 3. andropedi avatarı
  andropedi

  Şarj süresi kabaca şöyle hesaplanabilir. Tabletiniz 5000mAh bir pile sahip. Örneğin şarj adaptörü de 1000Ah şarj gücüne sahip. Bu durumda 5000/1000=5 saat gibi bir süre kabaca bulunabilir. Tabi bu dediğim gibi adaptörün/kablonun verimine, yani kalitesine göre ve ortam sıcaklığı vs gibi daha birçok parametreye de bağlıdır. Bunları da göz önüne alıp 1 saat daha eklesek en fazla 6 saat gibi bir sürede tam dolması gerekir. Eğer adaptör üzerinde 2000Ah yazıyorsa bu durumda 5000/2000=2.5 saat + 1 saat ile 3,5 saat gibi bir süre ortaya çıkar. Bunlar kabaca örnek. Siz yine her iki adaptöre de süre tutarak karşılaştırmanızı yapabilirsiniz.

 4. İbrahim avatarı
  İbrahim

  Çok teşekkür ederim verdiğiniz bilgiler için son olarak bişey daha sormak istiyorum Hometech marka tabletlerin genel olarak şarj süresi yahut diğer tabletlerin de şarj olma süreleri ortalama olarak nedir

 5. andropedi avatarı
  andropedi

  Rica ederim. Dediğim gibi marka veya modele göre şarj süresi söylemek mantıksız olur. Cihazın kalitesine, cihazın pil kapasitesine ve adaptörün kalitesi ile hızlı şarj özelliklerine bağlı. 4bin mAh bir telefon hızlı şarj özelliği olan bir adaptörle yaklaşık 1 saatte de dolabilir. 5bin mAh pil kapasiteli bir telefon veya tablet 5 saatte de dolabilir. Çok çok kabaca söyleyecek olursak sıradan bir tablet yaklaşık 5-6 saat, sıradan bir telefon ise yaklaşık 3-4 saatte şarj olur diyelim.

 6. nakamura avatarı
  nakamura

  Merhaba arkadaşlar elimde hometech ideal tab 10s tablet var ama hiç biryerde yazılım dosyasını bulamıyom. yardım edebilcek varmı

 7. nakamura avatarı
  nakamura

  hometech ideal tab 10s tablet e hard reset yaptım kapandı acıldı ilk acılıştakı logoda kalıyor ilk defa bir tablete yazılım yuklicem ama hiç bir sitede yazılım dosyasını bulamıyorum yardım ederseniz sevinirim

 8. İbrahim avatarı
  İbrahim

  Hometech 10 mb alfa tabletimi dün yazmıştım zaten bugun Huawei adaptör ile denedim 20 dk %12 şarj almaya başladı 2A lik bir adaptör bu normal mi sizce

 9. andropedi avatarı
  andropedi

  Evet durum normal. Yazdığınıza göre 1 saatte yüzde 36 şarj olacak ve 3 saatte tam şarj olmuş olacak. Yani 5bin mAh olan tablet piliniz 2A huawei adaptörü ile daha önce de tahmin ettiğimiz gibi yaklaşık 3 saatte şarj olmuş olacak. Bu demek oluyor ki hometech tablet ve kendi şarj aleti bu işi 6-8 saatte yapacakken daha güçlü ve kaliteli bir adaptör ile daha hızlı şarj olabiliyor. Bunun ne kadar sağlıklı olduğunu sorarsanız gerek kalmadıkça huawei ile şarj etmeyin derim. Ne kadar yavaş şarj o kadar uzun ömür ve iyi, çünkü tabletiniz ona göre üretilmiş.

 10. İbrahim avatarı
  İbrahim

  Teşekkür ederim ? yani 6-8saatte şarj olması normal bir durum mu kendi şarj cihazı ile

 11. andropedi avatarı
  andropedi

  Evet kendi şarj aletiyle 6-8 saatte tam şarj olması Hometech olduğu için normal sayılabilir ? Hatta aceleniz olmadığı sürece hep öyle yapmaya çalışın. Rica ederim.

 12. andropedi avatarı
  andropedi

  @nakamura,
  Tabletinizin orijinal yazılımını ancak kendi servisinde bulabilirsiniz. Eğer tabletiniz hala açılmadıysa orayla iletişime geçmenizi öneririz.

 13. Fehime demir avatarı
  Fehime demir

  Benim tabletim 16 gb olmasina ragmen 5 uygulama indirdim yerim kalmadi ve tabletimde usb depolamayi kapatin ve tekrar deneyin diyor ama ayarlarimda boyle bisey yok napabilirim

 14. andropedi avatarı
  andropedi

  16 GB bir hafıza için zaten ortalama 5 uygulama civarı yer mevcut olur gibi. Artık uygulamalar daha fazla yer kaplıyor.

 15. Fehime demir avatarı
  Fehime demir

  Teşekkür ederim .Peki usb depolamayi kapatin. Ne demek onu da anlayamadim?

 16. andropedi avatarı
  andropedi

  Usb depolama uyarısı hakkında bir bilgi yok maalesef. Ayarları kurcalayıp varsa sd kartı çıkartıp takmayı deneyebilirsiniz.

 17. Fehime demir avatarı
  Fehime demir

  Peki çok tesekkur ederim

 18. Fehime demir avatarı
  Fehime demir

  Tabletime play storeden bisey yuklemek istiyorum ama indiriliyor diyip indirilmiyor napabilirim

 19. andropedi avatarı
  andropedi

  Tabletin ayarlarından, uygulamalar listesinden, “google play” ve benzer uygulamaların önbelleğini temizleyerek tekrar deneyin.

 20. Fehime demir avatarı
  Fehime demir

  Tabletime play storeden bisey indirmek istiyoeum sunucudan bilgi alinirken hata olustu diyor ne yapabilirim yardimci olursaniz cok sevinirim
  Tesekkurler

 21. İlter avatarı
  İlter

  Homtech alfa 10 tablet şarj olma süresi çok uzun yani tam dolması 12-13 saati buluyor bu normal mıdır?

 22. andropedi avatarı
  andropedi

  Merhaba, birkaç mesaj yukarıdaki eski yorumlarda aynı konuyu detaylı irdelemiştik. Mesajları inceleyebilirsiniz.

 23. must.aziz avatarı
  must.aziz

  çok çabuk uyku moduna giriyor nasıl uzatırım

 24. andropedi avatarı
  andropedi

  Tabletin ayarlar’ından ekran ayarlarına gelip uyku zamanı süresini daha uzun seçin.

 25. avatarı
  Anonim

  ama olmuoo

 26. must.aziz avatarı
  must.aziz

  TABLET BİLGİSAYAR EKRANIM HIZLICA YANIP YANIP SÖNÜYO

 27. Önder avatarı
  Önder

  Hometech 8c tabletiniz var şarkı olduğu halde bir anda kapandı ve sanki ekran açılacakmış gibi beyaz ekran çıkıyor

 28. andropedi avatarı
  andropedi

  Tabletinizin güç tuşuna en az 10 saniye basılı tutun ve tablet kapandıktan sonra tableti tekrar açıp deneyin.

 29. Emrullah avatarı
  Emrullah

  Merhaba beni homatech alfa 10 mb modeli bi tabletin var tabletimim rami 3gb rom u 32 gb olduğu halde en ufak bi oyunda kasıyor neden şimdiden teşekkürler

 30. andropedi avatarı
  andropedi

  Merhaba, oyun kasmasını rom pek etkilemez ama günümüz oyunlarından çoğu 3GB RAM ile kasar. Eğer hiç yormayan basit oyunlardan bahsediyorsanız bir diğer sebep şu olabilir. Arka planda çalışan, senkronizasyon yapan ve bildirim gönderen uygulamaları ya kaldırın, ya da arka planda çalışıp bildirim göndermesini engelleyin. Bu şekilde diğer uygulamalar arkada RAM dolduramayacak ve oyununuz daha çok RAM ile daha akıcı çalışabilecek. Uygulama freeze eden (Greenify) gibi uygulamaları deneyin.

 31. Emrullah avatarı
  Emrullah

  Merhaba dediklerinizi yaptim ve degisen bisey yok ve tabletin sd kart girisi calismiyor

 32. andropedi avatarı
  andropedi

  Merhaba, bunlar dışında tableti hızlandırmak için yapabileceğiniz başka bir işlem yok maalesef.
  Sdkart girişi için de başka sdkart’lar ile deneyin. Bazen her sdkart uyumlu olamayabiliyor.

 33. noname avatarı
  noname

  merhaba hometech alfa 100a var , notebooku sarja takiyorum sarj olmuyor isik yanmiyor. Bilgisayarciya goturdum ilk dedi sarj girisinde ariza vardi tamir ettim . Sonra kapandi sarj olmadi yine tekrar getirdim . Yarim saatte yapti. Sarji bitince acilmaz ufak bi islemi var dedi. Tam saglikli calismasi icin batarya degisecek bir de ufak bir islemi var dedi 400 tl masraf cikardi. Eve gittim cok gec sarj oluyordu. Sarj bitti sarja taktim sarj isigi yanmiyor, acilmiyor. Sorun neden kaynaklidir tamirini kendim yapmak istiyorum.

 34. andropedi avatarı
  andropedi

  Merhaba, sorun pille ilgili gibi gözüküyor. Sizin yapabileceğiniz çok bir şey olmasa da eğer içini açabiliyorsanız pilin anakarta bağlı olduğu soketi çıkarıp bir 5 dakika bekledikten sonra tekrar takıp, cihazın kapaklarını kapatıp tekrar şarja takmayı deneyebilirsiniz. Bunun dışında eğer tekrar arıza verirse orijinal servisine göndermeniz daha yararlı olur.

 35. noname avatarı
  noname

  merhaba arkasini actim pil dediginiz batarya sanirim, sarj kablolarini sokup takmistim zaten degisen bisey yoktu. Fakat dedigim gibi bilgisayarci acmisti ve kapanirsa ufak bir islemi var demisti, sarj bitince sarj almiyor. Bilgisayarci nasil sarj ettiyse sarjli verdi o sarj bitince sarj olmadi, acilmadi. Sarji varkende gec sarj oluyordu zaten.

 36. andropedi avatarı
  andropedi

  Batarya bittiğinde şarj olmadığında bilgisayarcı da büyük ihtimal içini açıp, pil soketini çıkarıp kısa devre veya anlık bir voltaj yüklemesi ile pili canlandırıyor olabilir. Ama sorun çok büyük ihtimal batarya problemi gibi gözüküyor.

 37. Fahriye avatarı
  Fahriye

  Merhaba hometech yeni aldıgım tablet kamera ön arka güzel calısıyo ama eba canlı derste kamera karanlık yada instagram görüntülü konuşmada yine karanlık lütfen beni aydınlatırsanız sevinirim

 38. andropedi avatarı
  andropedi

  Karanlık derken hiç mi görüntü yok, yoksa görüntü var ama az ışıklı / karanlık bir görüntü şeklinde mi?

 39. Fahriye avatarı
  Fahriye

  Evet az ısıklı görüntü var ve karanlık seklinde

 40. andropedi avatarı
  andropedi

  Kameranızın ışık ve kontrast ayarlarıyla ilgili olabilir. Tabi gündüz çok ışıklı bir ortamda görüntü ışığı yine de hiç artmıyorsa kamerada donanımsal bir problem de olabilir. Açıkçası uzaktan sorunu anlamak ve çözmek biraz zor gibi. Yeni aldığınız için garantisi devam ediyordur ve Hometech servisini arayarak belki çözüm bulabilirsiniz.

 41. Birisi işte avatarı
  Birisi işte

  Tabletim hometech 8c, güvenlikten şifre koydum tabi baya önce ama şu son 1 2 günlerde direkt açılıyor şifre falan sormuyor ne yapmalıyım?

 42. Birisi işte avatarı
  Birisi işte

  Yani önceden hiç böyle bir şey olmamıştı ilk böyle olduğunda da yeniden başlattım o an düzeldi ama yine şimdi böyle şifre sormuyor

 43. andropedi avatarı
  andropedi

  Yine ayarlardan şifreyi kaldırıp yeniden şifre ayarlayın.

 44. Birisi işte avatarı
  Birisi işte

  Şimdilik oldu gibi bir sorun olursa söylerim teşekkürler

 45. Berat avatarı
  Berat

  Ben 2 gun once hometech alfa tablet aldim flash isigi sonmuyor sarji bitti tabletin hala yaniyor bi yardimci olurmusun

 46. andropedi avatarı
  andropedi

  Bazen takılı kalabiliyor. Tableti açma/kapama düğmesine en az 10 saniye basılı tutup dener misiniz. Tablet hem kapalıyken, hem de açıkken ayrı ayrı deneyin.

 47. noname avatarı
  noname

  Gecen ariza dediginiz gibi batarya kaynakli cikti. Baska bir hometech 100a var bunda ise batarya isigi falan yaniyor fakat ekrana goruntu gelmiyor. Arizasi ekran yada anakart midir yani kesin bir cozum varsa diye merak ettim

 48. noname avatarı
  noname

  Elimde hometech tablet var birde bu işe merak sardim biraz tablet sarj almiyor sebebi ne olabilir acaba ?Nasil bir yol izlemeliyim ? Tesekkurler.

 49. Adem avatarı
  Adem

  Tabletim kablosuz internete bağlıyken tarayıcıya atıyor

 50. Mona avatarı
  Mona

  Hometech 7R tablet kullaniyorum tabler kendi kendine açiliyor ve kapaniyor şifre isemiyor ama ben bu tablete sifre koydum ayrica durduk yere tarayici ve chrome a girip duruyor sacma sitelere giriyo engelleyemiyorum da lutfen bi cozum bulunsun.