Hometech Tablet Sorunları ve Çözümleri


Hometech T800 IPS

Tabletim Kilitlendi veya Dokunmatik çalışmıyor

Hometech tablet reset atma: Şarjı varken tabletiniz herhangi bir sebepten kilitlenmişse veya dokunmatik algılamıyorsa tabletinizin arkasındaki “Reset” veya “R” yazan kısmındaki deliğe ince uçlu bir cisimle hafifçe bastırırsanız tabletiniz yeniden çalışmaya başlayacaktır. Reset yapmak tabletinize zarar vermez.

Tabletim Şarj Olmuyor

Tabletin pili tamamen bitmişse şarja takınca ekranda pil şarj durumunun görünmesi 10-15 dakika sürebilir. Normal bir durumdur. Arka planda tablet şarj oluyordur. Tabletin şarjda kalması gerekmektedir. Lütfen bekleyiniz.
Yine de şarj olmadığı durumlarda başka kablo veya adaptör veya bilgisayardan şarj etmeyi deneyiniz. Şarj olduysa adaptörünüz veya kablonuz arızalıdır. Lütfen önce teknik servisimizle irtibata geçip bu bilgiyi veriniz. Tabletinizi göndermenize gerek yoktur ve işlemleriniz daha hızlı yapılır.
Yine de şarj olmuyorsa ürünü merkez teknik servisimize arızasını belirterek kargo ile gönderebilirsiniz.
Tableti kendisiyle birlikte verilen şarj adaptörü ile şarj ediniz. Özellikle düşük kalite adaptörler tabletinize zarar verebilir. Lütfen tabletlerin şarj ve USB girişlerini çok zorlamayanız, kırılabilirsiniz.

Tabletimin Ekranı Sorunlu

Ekran çalışıyor sadece dokunmatik çalışmıyorsa önce reset atmayı deneyiniz.
Tablete darbe uygulamak, kırmak, düşürmek, su ile temas ettirmek vb. şekilde zarar vermek kullanıcı hatası kapsamındadır.Tamir edilirken standart servis ve parça değişim ücreti uygulanır.

Tabletim Çok Yavaşladı. İlk günkü gibi değil.

Yavaşlamanın temel kaynağı yüklenen yeni yazılımlardır. Özellikle arka planda çalışan veya virüslü uygulamalar tabletinizi yavaşlatır. Bu tip uygulamaları yüklememenizi veya silmenizi tavsiye ederiz. Tamamen silemiyorsanız, fabrika ayarlarına geri dönerek (Factory Reset) tabletinizi ilk aldığınız günkü yazılımsal durumuna getirebilirsiniz.

Android uygulamaları tablet bilgisayarıma nasıl yükleyebilirim?

Google Play üzerinden uygulama indirip tablet bilgisayarınıza yüklemek için, öncelikle gmail hesabınızın olması gerekmektedir. Google Play üzerinden uygulama yükleyebilmek için internet bağlantısı gereklidir.
Tabletinizdeki Google Play uygulamasını etkinleştirmek için;
Menü/Google Play a dokunun, açılan menüden Mevcut Hesap seçeneğine dokunup gmail hesabınızı girin, Google Play açılacak, Google Play dan istediğiniz uygulamayı seçip tabletinize yükleyebilirsiniz.. Gmail hesabınız yoksa Yeni hesap seçeneğine dokunup yeni hesap almak için adımları takip edin.
Bilgisayarınıza indirdiğiniz apk uygulamalarını tablete yükleme,İnternet üzerinden bilgisayarınıza indirdiğiniz Apk uzantılı android uygulamasını tabletin dahili hafızasına (micro sd kartta olur) kopyalayın, bilgisayar bağlantısını kesin, Menü/FileManager uygulamasını tıklayın, açılan menüde yüklediğiniz Apk uygulamasını bulup üzerine dokunun, yükle seçeneğini seçerek yükleme işlemini tamamlayın. Yüklemede sorun yaşarsanız; Menü/Ayarlar/Güvenlik/Bilinmeyen kaynaklar özelliğini aktifleştirin (Bilinmeyen kaynaklar yazan kısmın sağ tarafındaki tiki işaretleyin).Görsel Olarak Bknz.

Bilgisayar bağlantısını yapamıyorum ne yapmalıyım?

Tablet cihazınızı usb kablo aracılığıyla bilgisayarınıza bağlayın,
Ekranın sağ alt köşesinde çıkan usb sembolüne dokunun,
Açılan menüden usb bağlandı seçeneğine dokunun,
Açılan menüden (USB depolama birimini aç) seçeneğine dokunun.
Bu işlemlerden sonra bilgisayarım bölümüne girdiğinizde cihazınızın dahili hafızasını çıkarılabilir disk olarak görebilecek, yüklemek istediğiniz bilgileri yükleyebileceksiniz.

Cihazım dondu,ekran açık ama her hangi bir işlem yapılamıyor ne yapmalıyım ?

Cihazın açma/kapatma tuşuna yaklaşık bir dakika boyunca basılı tutarak bu sorunu çözebilirsiniz. Reset sonrası cihazdaki sorun devam ediyorsa Yazılım/Firmware bölümünden cihazınıza ait yazılımı indirip cihaza yazılım yüklemesi yaparak bu sorunu çözebilirsiniz.

Cihazı fabrika ayarlarına nasıl alırım.Fabrika ayarlarına getirdikten sonra yüklü bilgilerim silinirmi?

Menü/ayarlar/yedekle ve sıfırla menüsüne girip Fabrika verilerine sıfırla seçeneğine dokunun, Tableti sıfırla/Her şeyi sil seçeneğine dokunun cihaz kapanıp açılacak bu işlemle cihazı fabrika ayarlarına sıfırlamış olacaksınız
Cihaz fabrika ayarlarına sıfırlandığında cihazınızdaki tüm bilgileriniz silinecektir.

Kablosuz ağa (WİFİ) nasıl bağlanabilirim?

Bağlanacağınız kablosuz ağın kullanılabilir olduğundan emin olun,
Menü/Ayarlar/Kablosuz ve Ağlar (Wi-Fi) özelliğini açık konuma getirin,
Bulunduğunuz alandaki kablosuz ağların listesi yan ekranda sıralanacaktır,
Bağlanmak istediğiniz kablosuz ağın üzerine dokunun, ağınız şifreliyse şifrenizi girip bağlan seçeneğine dokunun 30 sn içerisinde kablosuz ağa bağlanmış olacaksınız.
Görsel Olarak Bknz.

Media ve diğer sesler az çıkıyor ne yapabilirim?

Menü ayarlar ses bölümünden ses düzeylerini kontrol ediniz.Google Play üzerinden ses yükseltici uygulamalar yükleyerek sesi %25 oranında yükseltebilirsiniz. Ses yükseltmesi için kullanılan uygulamalar cihaz bataryasını ortalama %10 etkilemektedir.

Video izleyemiyorum ne yapmalıyım?

İnternet tarayıcı üzerinden video izleyemiyorsanız; Bazı internet tarayıcıları Adobe Flash Player desteklemediğinden Adobe Flash Player uyumlu tarayıcı kullanmanız gerekmektedir.(Puffin Web Browser,Doblin Web Browser)
Yüklediğiniz bazı videoları izleyemiyorsanız; Google play dan video codec yüklemeniz gerekmektedir. Yada Mx player yükleyerek videoları sorunsuz bir şekilde izleyebilirsiniz.

İlk şarj süresi kaç saat olmalıdır?

Hometech android tablet bilgisayarlarda pil şarz süresi pil amperine göre değişmektedir cihaz kapalı konumda 6-8 saat şarz edilmesi gerekmektedir.İlk şarz süresi ve düzenli batarya ömrü açısından önem taşımaktadır.

Hometech serisi tabletimi şarz girişinden şarj edemiyorum ne yapmalıyım?
Hometech serisi tablet bilgisayarlarınızı kutu içerisinden çıkan şarz adaptörü ile şarz ediniz.

Şarz adaptörünün çalışıp çalışmadığını nasıl test ederim?
Cihaz kapalı konumda iken şarza takarsanız tablet ekranında pil işareti çıkacaktır.Açık konumda şarz ederseniz sağ köşede bulunan pil simgesi üstünde enerji işareti çıkacaktır(kırmızı kutu içinde belirtilmiştir)Bu durumlarda adaptör sağlam demektir.

Pil çabuk bitiyor?

Pil ömrü CPU kullanımıyla ilgilidir.Tüm gereksiz uygulamaları kapatın.Bazı uygulamalar yürütülen program listesinde görüntülenmeyebilir.Arkaplanda çalışan bazı uygulamalar istenmeyen pil tüketimlerine neden oluyor olabilir.Bir uygulamayı kapatmak için Home(Ana)tuşunu kullanmak yerine Back (Geri)tuşunu kullanın.(Back(Geri)tuşu çoğu uygulamayı kapatırken Home(Ana)tuşu uygulamaları bekleme moduna alır.Bir Google hesabı ayarlandıktan sonra veri iletişimi arkaplanda gerçekleşir.Pil ömrünü uzatmak için Ayarlar Hesaplar ve senkronizasyon konumunda Oto eşitleme özelliğini devre dışı bırakın.Arka plan resimleri hareketli ise buda pil tüketimini hızlandırır
Wi-Fi açık tutmak pil tüketiminin ana nedenlerinden biridir.

İnternet üzerinden görüntülü konuşma yapabilirmiyim?

Skype ve benzeri programlar kullanarak kişi listenizdeki kişilerle internet üzerinden görüntülü konuşma yapabilirsiniz.Görünütülü konuşma internet hızına bağlı olarak düzenli çalışmayabilir.

Ekran kilidi şifresini yanlış girdim , tabletim kilitlendi ne yapmalıyım?

Hatalı şifre girildiğinde Tablet bilgisayar güvenlik amaçlı olarak kilitlenir. Gmail kurtarma hesabı oluşturduysanız Gmail hesabınızı girerek girilen şifreyi iptal edebilirsiniz.

Şifreyi hatırlamıyorsanız desetklenen modellerde factory reset yaparak cihazınızın şifresini sıfırlayabilirsiniz.

Recovery mod nedir? Recovery mod menüsüne nasıl ulaşabilirim?

Rom ve sistem güncellemelerini sd-kart üzerinden yükleyebileceğiniz menüye verilen isimdir.Recovery menüsüne ulaşabilmeniz için cihazı kapalı konumda iken çeşitli tuş kombinasyonlarıyla ulaşabilirsiniz.Detaylı bilgi için Factory reset modu konusuna bakın.

Tabletim açılış logosunda kaldı ne yapmalıyım?

Yazılım bölümünden cihazınıza ait yazılımı seçin.Cihazınıza ait yazılım yükleme programını indirip, cihazınıza yazılım yüklemesi yaparak bu sorunu çözebilirsiniz. Yazılım yükleme programı (Livesuit) (RKtool.tr) linklerde mevcuttur.Desteklenen modellerde Factory Reset modunda cihazınızı resetleyebilirsiniz.

4-8-16 GB dahili depolama alanına sahip Tabletim dahili depolama alanı düşük olarak gözüküyor Cihazım arızalımıdır?

Android işletim sistemi kullanılan cihazlarda dahili depolama alanının 5/1′ ini işletim sistemi kullanır. Bu nedenle kullanabileceğiniz depolama alanı 2-6-12 olarak görünmektedir. Bu bir arıza yada Hometech ‘e mahsus bir durum değildir. Android işletim sistemi kullanılan tüm cihazlarda bu durum geçerlidir.

Tabletimi mini HDMI dan HDMI Tv ye bağladığımda görüntü alamıyorum.Sorun ne olabilir?

Tabletinizin HDMI çıkışında problem olabilir.

Cihaz ayarlar Hdmi Turn on HDMI kutucu işaretli olmasına dikkat ediniz.İşaret yok ise tv ye görüntü aktarmaz
HDMI 1.4 özelliğine sahip ve “Mini HMDI – HDMI uçlu” bir kablo ile tabletinizi HDMI özellği olan bir TV ye bağlayın.
Eğer görüntü alıyorsanız, cihazınız sağlamdır. Aksi durumda cihazınızı bize ulaştırmanız gerekmektedir.

Görüntü aktarımı için kullandığınız kablo sorunlu olabilir.

Ara bağlantı kablonuzda sorun olabilir. Kablonuzu başka bir cihazda kontrol etmeye çalışın.

Tabletimin dokunmatik camı/Ekranı çatladı ne yapabilirim ?

Bu durumda ürün garanti dışı işlem yapılacaktır. Hasar tespiti için cihazını bize ulaştırmanız gerekir.

Arızalı ürünümü servise nasıl göndereceğim ?
Ürünün arızasını detaylı bir şekilde belirterek arızalı aksesuarlarını cihazla birlikte gönderiniz.
Geri dönüş adresinizi açıklayıcı şekilde yazınız.(Cihaz paketlemesini özen göstererek yapmanız gerekmektedir)

Kaynak: Bu sayfadaki sorunlar ve çözümler Hometech Tablet blog sitesinden izin alınarak yayınlanmıştır. Hometech tabletlerle ilgili diğer sorunlarınızı buraya tıklayarak sitenin kendi sayfasında yorumlar kısmına yazabilirsiniz. Ayrıca sayfaya yazılmış diğer yorumları okuyabilirsiniz.


Sponsorlu


« »

BENZER SAYFALAR

  198 Yorum

Sayfalar: [1] 2 3 4 5 6 7 »

    MehmetC  (misafir)
  25.08.2014-23:05
  M

  Yararli bilgiler için teşekkürler faydalı oldu.

    berkay  (misafir)
  21.10.2014-19:05
  b

  tabletimin oyunları bozuk traffic racer de yan olarak düz gidilir benimkinde dik olunca düz oluyor ne yapmalıyım

    muammer  (misafir)
  26.10.2014-23:51
  m

  Merhaba;ben probook prbt 120 tablet kullanicisiyim 10gundur nedenini bilmedigim
  Galeri,kamera,ses kaydi ozelligini acamiyorum NO STORAGE EXTERNAL AVAİLABLE
  yaziyor 3tane cdkart degistirdim guncelleme yaptim ince uclu bir cisimle reset yaptim
  Fabrika ayarlarina SIFIRLAYAMADIM ekran kilidi şifresini istiyor(unuttugum icin)
  Bir cok siteye girdim ve rom atmami ve uygun rom’u bulmami,rom attiktan sonra
  Programlarin eskisinden kotu oldugunu okudum;lutfen yardim edin.:-)

    andropedi  (üye)
  27.10.2014-00:01
  andropedi
  Yorum: 1328
  Üyelik: 02.08.2012

  Hometech tabletlerinde root ve rom atma işlemleri biraz sıkıntılı. Çünkü modeller için çok fazla root yöntemleri ve custom rom’lar malesef bulunmuyor. Cihazı fabrika ayarlarına döndürebilseniz sorun büyük ihtimal düzelecek. Ekran kilidi şifrenizi hatırlamaya çalışın.
  Bir de tabletin ayarlar kısmında sd card ile ilgili tüm ayarları kurcalayın. Bazı cihazlarda geliştirici seçenekleri sayfasında sdcard ve harici hafıza depoları ile ilgili ayarlar bulunuyor. Belki bir şekilde sd kart ulaşımını engellemiş olabilirsiniz. Cihaz sd kartı görmediği için bu hata uyarılarını alıyorsunuz.
  Bir diğer ihtimal de tabletin sd kart okuyucusu arızalanmış olabilir. Garantisi devam ediyorsa servise göndermeniz daha sağlıklı olabilir.

    mustafa  (misafir)
  16.11.2014-19:49
  m

  Tabletim açılış logosunda kaldı yazılımı nasıl yapabilirim

    Ercan  (misafir)
  23.11.2014-15:50
  E

  yorum.
  Benim tablette22oyunoldugu icin babam benim tablete sifre koydurmu yor

    yunusanil  (misafir)
  31.12.2014-12:40
  y

  Asfalt 8 surumune nrden uygun degil?

    andropedi  (üye)
  31.12.2014-13:54
  andropedi
  Yorum: 1328
  Üyelik: 02.08.2012

  Oyunun grafiklerini kaldırmayacağından, ya da oyun yapımcısı tarafından cihaz modeli indirilebilenler listesine eklenmediğinden uygun olmayabilir.
  Çözüm: İnternetten asphalt 8 apk dosyasını bularak tablete indirin ve yükleyin. Belki bir ihtimal çalışabilir.

    Mehmet  (misafir)
  14.01.2015-13:59
  M

  Benim hometech premium tab7 ‘im var.Rootlamak istiyorum ama hiçbir yerde bulamadım program.Yardmcı olursanız sevinirim.

    andropedi  (üye)
  14.01.2015-14:13
  andropedi
  Yorum: 1328
  Üyelik: 02.08.2012

  Daha önce sitemizde paylaşmak için internette geniş kapsamlı bir araştırma yapmış ve bulamamıştık. Maalesef Hometech tabletler için şu anda herhangi bir root yöntemi ve dosyaları mevcut değil, yani kimse tarafından geliştirilmemiş. Hometech tabletinizi içinde gelen arayüz ile kullanmak zorundasınız.

    mustafa  (misafir)
  17.01.2015-09:15

  Hocam root atmak için uğraşıyorum kaç gündür yüklenmedi bi yardim et kingo root da işe yaramadı hangi programı kullanmam gerek . hile açmak için istiyo yoksa böyle sıkıntılı işe girişmem bi yardım istiyorum senden

    andropedi  (üye)
  17.01.2015-12:25
  andropedi
  Yorum: 1328
  Üyelik: 02.08.2012

  Dediğimiz gibi Hometech Tabletlere root yapabilmek için hazır yazılmış uygun sistemler yok. Belki başka cihazların root yöntemlerini uydurabilirsiniz fakat bu şekilde cihazı kullanılamaz hale getirebilirsiniz. Maalesef root atabilme ihtimali çok düşük.

    yusuf  (misafir)
  28.01.2015-13:48
  y

  ben tablete desen koydum ama unttum

    andropedi  (üye)
  28.01.2015-14:01
  andropedi
  Yorum: 1328
  Üyelik: 02.08.2012

  Cihazı formatlamanız gerekebilir. Fakat içindeki tüm verileri kaybedersiniz. Bu yüzden hatırlamaya çalışın.

    ümran  (misafir)
  01.02.2015-17:57
  ü

  ekranı dikey yatay kullanım ayarı nereden yapılıyor

    andropedi  (üye)
  01.02.2015-19:32
  andropedi
  Yorum: 1328
  Üyelik: 02.08.2012

  Tabletin sağ alt tarafında bulunan saat’e tıkladıktan sonra açılan küçük pencerede ayarlar simgesi var, ona basın. Biraz daha büyük açılan pencerede “Ekranı Otomatik Döndür” yazan yerdeki butonu açıp kapatarak ekranı yatay veya dikey olarak kilitleyebilirsiniz.

    omer  (misafir)
  11.02.2015-12:39
  o

  tabletimin şifresini unuttuk.forma taktırın

    omer  (misafir)
  11.02.2015-12:40
  o

  hometech tabletimi forma takın

    Emre  (misafir)
  08.03.2015-17:20
  E

  Hometech 2 gb ramli tablet pc uygulamaları sd karta kopyalamak istiyoruz ancak kabul etmiyor yardımcı olabilirmisiniz.

    mahmuttt  (misafir)
  12.03.2015-23:22
  m

  hafıza kartını C klasörü ile birleştirmek istiyorum yardımcı olursanız sevinirim hometech pro tab 7 z3537g tabletimin modeli teşekkürler

    Anonim  (misafir)
  22.04.2015-18:09

  Tabletime nasıl root atabilirim

    andropedi  (üye)
  22.04.2015-18:33
  andropedi
  Yorum: 1328
  Üyelik: 02.08.2012

  Hometech tablete root atamazsınız. Çok ileri düzeyde teknik bilgi ile bir ihtimal yapılabilir. Fakat root atılsa bile Hometech tabletler için custom rom geliştirilmediği için çok fazla işinize yaramaz.

    murat bayındırlı  (misafir)
  04.05.2015-21:06
  m

  Abi bende samsung Galaxy tab 3 lite Tabletim var google dan oyun yüklüyorum oyun indi diyor ama indirilenlerden oyunu açıyorum açılmıyo snb dosyası bozulmuş diyor ne yapabilirim

    berke  (misafir)
  14.05.2015-21:49
  b

  Tabletim pil durumu % 50 de iken kendiliğinden kapaniyor sarj cihazini takmadan da acilmiyor. Ne yapmam gerkiyor.

    andropedi  (üye)
  15.05.2015-22:07
  andropedi
  Yorum: 1328
  Üyelik: 02.08.2012

  Hometech tabletler pil performansı konusunda biraz sıkıntılı. Yani cihaz ortalama bir seneden sonra pil üzerinden kullanılamaz duruma gelebiliyor ve sürekli şarda tutmanız gerekiyor. Sorununuz bununla alakalı ve maalesef yapılabilecek pek birşey yok.

    berke  (misafir)
  16.05.2015-01:12
  b

  Zaman ayırdıgınız için teşekkürler.

    mustafa  (misafir)
  11.06.2015-16:22
  m

  Benimki kendi kendine kapanıyor ne yapmalıyım

    Abdulkadir  (misafir)
  16.06.2015-13:11
  A

  kolay gelsin kardeş hometech marka tablet aldım ve indirdiğim oyunları veya Uygulamaları sd karta atamıyorum indirdiğim herşey tabletin kendi hafızasına Yükleniyor bu konuyla ilgili bana yardımcı olabilirmisin şimdiden teşekürler ederim

    andropedi  (üye)
  17.06.2015-22:43
  andropedi
  Yorum: 1328
  Üyelik: 02.08.2012

  Google Play’den App2SD isimli uygulamayı indirip bir de onunla deneyin.

    müşteri  (misafir)
  23.06.2015-16:36
  m

  Tabletım kırıldı aynı marka farklı ürün aldım play stordan oyun indiremiyorum . Orucum ve sabahtan beri ağlıyorum pisikolejim bozulmak üzere bu gün kırıldı ve bu gün aldık ysrdım edinsağlığım bozulacak

Sayfalar: [1] 2 3 4 5 6 7 »siz de Yorum Yazın   Haber 198 yorum 111533
Android ve Teknoloji Haberleri
Yazar: andropedi  Puan: 167.0  Y: 24/07/2014  Güncelleme: 24/07/2014 

Android Uygulama, Oyun ve Teknoloji Haberleri - Andropedi © 2012-2019