Hometech Tablet Sorunları ve Çözümleri


Hometech T800 IPS

Tabletim Kilitlendi veya Dokunmatik çalışmıyor

Hometech tablet reset atma: Şarjı varken tabletiniz herhangi bir sebepten kilitlenmişse veya dokunmatik algılamıyorsa tabletinizin arkasındaki “Reset” veya “R” yazan kısmındaki deliğe ince uçlu bir cisimle hafifçe bastırırsanız tabletiniz yeniden çalışmaya başlayacaktır. Reset yapmak tabletinize zarar vermez.

Tabletim Şarj Olmuyor

Tabletin pili tamamen bitmişse şarja takınca ekranda pil şarj durumunun görünmesi 10-15 dakika sürebilir. Normal bir durumdur. Arka planda tablet şarj oluyordur. Tabletin şarjda kalması gerekmektedir. Lütfen bekleyiniz.
Yine de şarj olmadığı durumlarda başka kablo veya adaptör veya bilgisayardan şarj etmeyi deneyiniz. Şarj olduysa adaptörünüz veya kablonuz arızalıdır. Lütfen önce teknik servisimizle irtibata geçip bu bilgiyi veriniz. Tabletinizi göndermenize gerek yoktur ve işlemleriniz daha hızlı yapılır.
Yine de şarj olmuyorsa ürünü merkez teknik servisimize arızasını belirterek kargo ile gönderebilirsiniz.
Tableti kendisiyle birlikte verilen şarj adaptörü ile şarj ediniz. Özellikle düşük kalite adaptörler tabletinize zarar verebilir. Lütfen tabletlerin şarj ve USB girişlerini çok zorlamayanız, kırılabilirsiniz.

Tabletimin Ekranı Sorunlu

Ekran çalışıyor sadece dokunmatik çalışmıyorsa önce reset atmayı deneyiniz.
Tablete darbe uygulamak, kırmak, düşürmek, su ile temas ettirmek vb. şekilde zarar vermek kullanıcı hatası kapsamındadır.Tamir edilirken standart servis ve parça değişim ücreti uygulanır.

Tabletim Çok Yavaşladı. İlk günkü gibi değil.

Yavaşlamanın temel kaynağı yüklenen yeni yazılımlardır. Özellikle arka planda çalışan veya virüslü uygulamalar tabletinizi yavaşlatır. Bu tip uygulamaları yüklememenizi veya silmenizi tavsiye ederiz. Tamamen silemiyorsanız, fabrika ayarlarına geri dönerek (Factory Reset) tabletinizi ilk aldığınız günkü yazılımsal durumuna getirebilirsiniz.

Android uygulamaları tablet bilgisayarıma nasıl yükleyebilirim?

Google Play üzerinden uygulama indirip tablet bilgisayarınıza yüklemek için, öncelikle gmail hesabınızın olması gerekmektedir. Google Play üzerinden uygulama yükleyebilmek için internet bağlantısı gereklidir.
Tabletinizdeki Google Play uygulamasını etkinleştirmek için;
Menü/Google Play a dokunun, açılan menüden Mevcut Hesap seçeneğine dokunup gmail hesabınızı girin, Google Play açılacak, Google Play dan istediğiniz uygulamayı seçip tabletinize yükleyebilirsiniz.. Gmail hesabınız yoksa Yeni hesap seçeneğine dokunup yeni hesap almak için adımları takip edin.
Bilgisayarınıza indirdiğiniz apk uygulamalarını tablete yükleme,İnternet üzerinden bilgisayarınıza indirdiğiniz Apk uzantılı android uygulamasını tabletin dahili hafızasına (micro sd kartta olur) kopyalayın, bilgisayar bağlantısını kesin, Menü/FileManager uygulamasını tıklayın, açılan menüde yüklediğiniz Apk uygulamasını bulup üzerine dokunun, yükle seçeneğini seçerek yükleme işlemini tamamlayın. Yüklemede sorun yaşarsanız; Menü/Ayarlar/Güvenlik/Bilinmeyen kaynaklar özelliğini aktifleştirin (Bilinmeyen kaynaklar yazan kısmın sağ tarafındaki tiki işaretleyin).Görsel Olarak Bknz.

Bilgisayar bağlantısını yapamıyorum ne yapmalıyım?

Tablet cihazınızı usb kablo aracılığıyla bilgisayarınıza bağlayın,
Ekranın sağ alt köşesinde çıkan usb sembolüne dokunun,
Açılan menüden usb bağlandı seçeneğine dokunun,
Açılan menüden (USB depolama birimini aç) seçeneğine dokunun.
Bu işlemlerden sonra bilgisayarım bölümüne girdiğinizde cihazınızın dahili hafızasını çıkarılabilir disk olarak görebilecek, yüklemek istediğiniz bilgileri yükleyebileceksiniz.

Cihazım dondu,ekran açık ama her hangi bir işlem yapılamıyor ne yapmalıyım ?

Cihazın açma/kapatma tuşuna yaklaşık bir dakika boyunca basılı tutarak bu sorunu çözebilirsiniz. Reset sonrası cihazdaki sorun devam ediyorsa Yazılım/Firmware bölümünden cihazınıza ait yazılımı indirip cihaza yazılım yüklemesi yaparak bu sorunu çözebilirsiniz.

Cihazı fabrika ayarlarına nasıl alırım.Fabrika ayarlarına getirdikten sonra yüklü bilgilerim silinirmi?

Menü/ayarlar/yedekle ve sıfırla menüsüne girip Fabrika verilerine sıfırla seçeneğine dokunun, Tableti sıfırla/Her şeyi sil seçeneğine dokunun cihaz kapanıp açılacak bu işlemle cihazı fabrika ayarlarına sıfırlamış olacaksınız
Cihaz fabrika ayarlarına sıfırlandığında cihazınızdaki tüm bilgileriniz silinecektir.

Kablosuz ağa (WİFİ) nasıl bağlanabilirim?

Bağlanacağınız kablosuz ağın kullanılabilir olduğundan emin olun,
Menü/Ayarlar/Kablosuz ve Ağlar (Wi-Fi) özelliğini açık konuma getirin,
Bulunduğunuz alandaki kablosuz ağların listesi yan ekranda sıralanacaktır,
Bağlanmak istediğiniz kablosuz ağın üzerine dokunun, ağınız şifreliyse şifrenizi girip bağlan seçeneğine dokunun 30 sn içerisinde kablosuz ağa bağlanmış olacaksınız.
Görsel Olarak Bknz.

Media ve diğer sesler az çıkıyor ne yapabilirim?

Menü ayarlar ses bölümünden ses düzeylerini kontrol ediniz.Google Play üzerinden ses yükseltici uygulamalar yükleyerek sesi %25 oranında yükseltebilirsiniz. Ses yükseltmesi için kullanılan uygulamalar cihaz bataryasını ortalama %10 etkilemektedir.

Video izleyemiyorum ne yapmalıyım?

İnternet tarayıcı üzerinden video izleyemiyorsanız; Bazı internet tarayıcıları Adobe Flash Player desteklemediğinden Adobe Flash Player uyumlu tarayıcı kullanmanız gerekmektedir.(Puffin Web Browser,Doblin Web Browser)
Yüklediğiniz bazı videoları izleyemiyorsanız; Google play dan video codec yüklemeniz gerekmektedir. Yada Mx player yükleyerek videoları sorunsuz bir şekilde izleyebilirsiniz.

İlk şarj süresi kaç saat olmalıdır?

Hometech android tablet bilgisayarlarda pil şarz süresi pil amperine göre değişmektedir cihaz kapalı konumda 6-8 saat şarz edilmesi gerekmektedir.İlk şarz süresi ve düzenli batarya ömrü açısından önem taşımaktadır.

Hometech serisi tabletimi şarz girişinden şarj edemiyorum ne yapmalıyım?
Hometech serisi tablet bilgisayarlarınızı kutu içerisinden çıkan şarz adaptörü ile şarz ediniz.

Şarz adaptörünün çalışıp çalışmadığını nasıl test ederim?
Cihaz kapalı konumda iken şarza takarsanız tablet ekranında pil işareti çıkacaktır.Açık konumda şarz ederseniz sağ köşede bulunan pil simgesi üstünde enerji işareti çıkacaktır(kırmızı kutu içinde belirtilmiştir)Bu durumlarda adaptör sağlam demektir.

Pil çabuk bitiyor?

Pil ömrü CPU kullanımıyla ilgilidir.Tüm gereksiz uygulamaları kapatın.Bazı uygulamalar yürütülen program listesinde görüntülenmeyebilir.Arkaplanda çalışan bazı uygulamalar istenmeyen pil tüketimlerine neden oluyor olabilir.Bir uygulamayı kapatmak için Home(Ana)tuşunu kullanmak yerine Back (Geri)tuşunu kullanın.(Back(Geri)tuşu çoğu uygulamayı kapatırken Home(Ana)tuşu uygulamaları bekleme moduna alır.Bir Google hesabı ayarlandıktan sonra veri iletişimi arkaplanda gerçekleşir.Pil ömrünü uzatmak için Ayarlar Hesaplar ve senkronizasyon konumunda Oto eşitleme özelliğini devre dışı bırakın.Arka plan resimleri hareketli ise buda pil tüketimini hızlandırır
Wi-Fi açık tutmak pil tüketiminin ana nedenlerinden biridir.

İnternet üzerinden görüntülü konuşma yapabilirmiyim?

Skype ve benzeri programlar kullanarak kişi listenizdeki kişilerle internet üzerinden görüntülü konuşma yapabilirsiniz.Görünütülü konuşma internet hızına bağlı olarak düzenli çalışmayabilir.

Ekran kilidi şifresini yanlış girdim , tabletim kilitlendi ne yapmalıyım?

Hatalı şifre girildiğinde Tablet bilgisayar güvenlik amaçlı olarak kilitlenir. Gmail kurtarma hesabı oluşturduysanız Gmail hesabınızı girerek girilen şifreyi iptal edebilirsiniz.

Şifreyi hatırlamıyorsanız desetklenen modellerde factory reset yaparak cihazınızın şifresini sıfırlayabilirsiniz.

Recovery mod nedir? Recovery mod menüsüne nasıl ulaşabilirim?

Rom ve sistem güncellemelerini sd-kart üzerinden yükleyebileceğiniz menüye verilen isimdir.Recovery menüsüne ulaşabilmeniz için cihazı kapalı konumda iken çeşitli tuş kombinasyonlarıyla ulaşabilirsiniz.Detaylı bilgi için Factory reset modu konusuna bakın.

Tabletim açılış logosunda kaldı ne yapmalıyım?

Yazılım bölümünden cihazınıza ait yazılımı seçin.Cihazınıza ait yazılım yükleme programını indirip, cihazınıza yazılım yüklemesi yaparak bu sorunu çözebilirsiniz. Yazılım yükleme programı (Livesuit) (RKtool.tr) linklerde mevcuttur.Desteklenen modellerde Factory Reset modunda cihazınızı resetleyebilirsiniz.

4-8-16 GB dahili depolama alanına sahip Tabletim dahili depolama alanı düşük olarak gözüküyor Cihazım arızalımıdır?

Android işletim sistemi kullanılan cihazlarda dahili depolama alanının 5/1′ ini işletim sistemi kullanır. Bu nedenle kullanabileceğiniz depolama alanı 2-6-12 olarak görünmektedir. Bu bir arıza yada Hometech ‘e mahsus bir durum değildir. Android işletim sistemi kullanılan tüm cihazlarda bu durum geçerlidir.

Tabletimi mini HDMI dan HDMI Tv ye bağladığımda görüntü alamıyorum.Sorun ne olabilir?

Tabletinizin HDMI çıkışında problem olabilir.

Cihaz ayarlar Hdmi Turn on HDMI kutucu işaretli olmasına dikkat ediniz.İşaret yok ise tv ye görüntü aktarmaz
HDMI 1.4 özelliğine sahip ve “Mini HMDI – HDMI uçlu” bir kablo ile tabletinizi HDMI özellği olan bir TV ye bağlayın.
Eğer görüntü alıyorsanız, cihazınız sağlamdır. Aksi durumda cihazınızı bize ulaştırmanız gerekmektedir.

Görüntü aktarımı için kullandığınız kablo sorunlu olabilir.

Ara bağlantı kablonuzda sorun olabilir. Kablonuzu başka bir cihazda kontrol etmeye çalışın.

Tabletimin dokunmatik camı/Ekranı çatladı ne yapabilirim ?

Bu durumda ürün garanti dışı işlem yapılacaktır. Hasar tespiti için cihazını bize ulaştırmanız gerekir.

Arızalı ürünümü servise nasıl göndereceğim ?
Ürünün arızasını detaylı bir şekilde belirterek arızalı aksesuarlarını cihazla birlikte gönderiniz.
Geri dönüş adresinizi açıklayıcı şekilde yazınız.(Cihaz paketlemesini özen göstererek yapmanız gerekmektedir)

Kaynak: Bu sayfadaki sorunlar ve çözümler Hometech Tablet blog sitesinden izin alınarak yayınlanmıştır. Hometech tabletlerle ilgili diğer sorunlarınızı buraya tıklayarak sitenin kendi sayfasında yorumlar kısmına yazabilirsiniz. Ayrıca sayfaya yazılmış diğer yorumları okuyabilirsiniz.


Sponsorlu  328 Yorum

   
    Ayfer  
  20.06.2020-16:03
  A

  Yok daha 2ay oldu alalı yenı

   
    andropedi  
  20.06.2020-16:05

  Eğer kendi orijinal şarj aletini kullanıyorsanız fakat yine de dolmuyorsa garanti kapsamında servise göndermenizi öneririz.

   
    Ayfer  
  20.06.2020-16:08
  A

  Evet orjinal sarj aletı. Tesekkurler

   
    bülent  
  23.06.2020-13:29
  b

  Homatech Alfa 7 tabletimin ekran kilidi şifresini unuttuk gmail hesabına girerek şifre sıfırlama nasıl yapılıyor yada başka bir şekilde kilit şifresini nasıl kaldırabiliriz.

   
    andropedi  
  24.06.2020-14:14

  Unuttuğunuz şifreyi sadece Google hesabınız ile kurtarabilirsiniz. Bir diğer yöntem ise boot ekranından tableti fabrika ayarlarına döndürmek.

   
    İbrahim Halil karınca  
  24.06.2020-17:40
  İ

  Slm benim cihazım Hometech 10 tm cihazı kapatıp açtıktan sonra açılması uzun sürüyor yaklaşık 8 9 dk sürüyor ve ekranda andorid başlatıyor yazasi var ne yapabilirim bununla ilgili

   
    andropedi  
  26.06.2020-12:48

  Eğer cihaz açılabiliyorsa ayarlardan fabrika ayarlarına döndürerek tableti sıfırlamanızı öneririz.

   
    Sibel karakuzu  
  29.06.2020-18:12
  S

  2hafta önce hometech alfa 10mb aldık Şarj dolum süresi çok uzun 7 8 saati bukuyor 100de olması ayrıca çabuk bitiyor Ne yapmalıyız yeni aldık sonuçta

   
    andropedi  
  29.06.2020-19:45

  7-8 saat sürede şarj olması hiç normal değil. Eğer orijinal şarj aletini kullanıyorsanız ve şarj olurken tabletle oynamıyorsanız tabletin şarj olmasında bir problem olabilir.

   
    Sibel karakuzu  
  30.06.2020-17:27
  S

  Peki garantiyemi göndermeliyim Ayrıca açılırken androit başlatılıyor diyor ve bu işlem 5 dakikadan uzun sürüyor

   
    andropedi  
  30.06.2020-17:45

  Eğer her tableti açtığınızda açılış “Android” yazısında en az 5 dakika bekliyorsa ve şarj işlemi 7-8 saat sürüyorsa servise göndermeniz faydalı olacaktır. Garantisi bittikten sonra daha büyük sorunlar çıkartabilir bu durumlar.

   
    Sibel karakuzu  
  30.06.2020-19:13
  S

  Tamam teşekkür ederim yardımınız için en kısa zaman da garantiye yollarım

   
    Hometech ht8 tablet kendi kendine acilip kapaniyor  
  30.06.2020-23:51
  H

  2 ay oldu tableti alali. Hic memnum kalamadim. Kendi kendine acilip kapaniyor. Bu hatayi surekli yapiyor. O kadar sık oluyor ki kullanamaz hale geliyorum artik gına geldi artik. Ayrica cok gec aciliyor. Andiroid baslatiliyor. Uygulamalar optimize ediliyor diye yazi cikip 5 dakkayi askin bekliyoruz acilmasini. E 20 kez kapanirsa ve her kapanmasinda 5 dakka beklerseniz siz dusunun artik.

   
    serap  
  01.07.2020-12:10
  s

  benim tabletim hometech tab 8 sürekli oyunlardan atıyo neden acaba

   
    Tuncay  
  02.07.2020-02:38
  T

  Ses sorunu var şuan sadece cızırtı sesi geliyor ne yapabilirim?

   
    andropedi  
  03.07.2020-11:30

  @serap, oyunlardan atmasının genelde sebebi oyunun tablet için ağır gelmesidir. Tabletinizin RAM’inden daha fazla RAM’e ihtiyaç duyan oyunlar oynanırken kapanabilir.
  @tuncay, büyük ihtimal tabletin hoparlörü patlamış gözüküyor.

   
    Ahmet  
  10.07.2020-12:49
  A

  Merhabalar ben hometech tablet aldım oyun oynarken arama motoruna giriyor lütfen yardım edin.

   
    andropedi  
  10.07.2020-14:06

  Merhaba, büyük ihtimal oynadığınız oyun veya yüklediğiniz başka bir uygulama belirli aralıklarla reklam çıkartıyor. Yani bu bir sorun değil aslında, reklamlı uygulama ve oyunların bazıları bu şekilde oluyor.

   
    Ummuhan  
  27.07.2020-14:22
  U

  Hometech alfa yeni tablet aldim.kamerasi calismiyo neyapmaliyim

   
    Onur  
  27.07.2020-23:23
  O

  A101 den aldığım hometech tablet kapandı açılmıyo hometech logosu dakikalarca dönüyo reset attım yine aynı sürekli dönüyo ne olabilir sıkıntı??

   
    andropedi  
  28.07.2020-13:07

  Merhaba, dakikalarca dönen logoda biraz daha fazla beklemeniz gerekebilir. Örneğin en az 15-20 dakika hatta yarım saat kadar beklemeyi denediniz mi? Bazen bu şekilde olabiliyor. Bir kere açıldıktan sonra bir dahaki seferlerde daha hızlı açılması lazım.

   
    Göktuğ  
  03.08.2020-11:45
  G

  tabletim açılmıyor internetten rom hatalarına baktım sıfırlamam gerekiyor sıfırlamak için gereken tuşa basınca kapanıyor nasıl çözebilirim lütfen yardım edin

   
    andropedi  
  03.08.2020-14:58

  Merhaba, sıfırlamak için gerekli olan tuşlara zaten tablet açıkken değil, tablet kapalıyken basılı tutmanız gerekiyor.

   
    Eyyüp Can Kaya  
  06.08.2020-15:56
  E

  Ya ben hometech alfa 7rs aldim instagram chrome ve youtub da hiç kasmiyo ama oyunlarda acayip kasiyor sebebi nedir

   
    andropedi  
  06.08.2020-15:58

  Oyunlar instagram, youtube ve facebook’tan çok daha fazla işlemci ve RAM tüketirler. Tablet kaldırmıyor büyük ihtimal. Daha hafif tasarımlı oyunları deneyin.

   
    HT kullanıcısı  
  06.08.2020-18:56
  H

  Tabletim, “hometech 8c” sorunum;önceleri bazen dosya yöneticisini açtığımda “boş klasör” diyordu bende yeniden başlatıyordum ve düzeliyordu, böyle bir kere daha oldu o zamanda yeniden başlat dedim ama hala “boş klasör” diyordu böyle bir sürü kez yeniden başlattım olmadı, kapatıp açtım ama yine olmadı bende “fabrika verilerini sıfırla” dedim açılınca düzeldi ama yine şimdi “boş klasör” diyor ve bende tabletini sıfırlamak istemiyorum ne yapmalıyım??

   
    andropedi  
  06.08.2020-19:53

  Google Play’den başka bir dosya yöneticisi uygulaması yükleyip deneyebilirsiniz.

   
    Polad  
  15.08.2020-17:13
  P

  Oyuna girdiğimde oyundan atıyor

   
    Aleyna  
  16.08.2020-17:36
  A

  Hometech tablet kendi kendine kapat yazisi cikiyor ve kapaniyor sonra actigimda logosu cikiyor ama geri kapaniyor bes alti defa sonra bazen on defa sonra aciliyor ne sorunu var tabletin yardimci olursaniz sevinirim

   
    Emrullah  
  16.08.2020-21:59
  E

  Merhaba benim homatech alfa 10 mb modeli bir tablet aldım şarz aleti şarz etmiyo ve olan sarzida geri aliyo ve tableti kapandı bi daha açılmadı ve önceden acilirkende 8 9 dk suruyodu ve en kötü telefonda bile kasmayan oyunu 3gb ram lim tablet kasiyo tableti sığırlarıyım halde aynı ne yapmalıyım

   
    andropedi  
  16.08.2020-22:14

  @aleyna, tableti tamamen sıfırlamanızı/format atmanızı öneririz.
  @emrullah, orijinal bir şarj aleti ile tableti 8-10 saat kapalı olarak şarja tutmanızı öneririz.

   
    Emrullah  
  17.08.2020-06:34
  E

  Ben tabletimi garantiye göndermek istiyorum nasıl gönderebilirim elimde olsa geri verirdim

   
    Emrullah  
  17.08.2020-06:36
  E

  Orjinal şarz aleti şarz etmiyo gece yatarken sarzi 50 oluyo sabah kalkiyom 13 oluyo

   
    andropedi  
  17.08.2020-14:04

  Eğer orijinal şarj aleti ile bu şekilde hiç şarj olmuyor ve aksine şarjı boşalıyorsa ya şarj aletinde ya da tabletin şarj girişinde bir problem var. Eğer tabletinizin garantisi devam ediyorsa Hometech ile iletişime geçip garanti işleyişini öğrenebilirsiniz.

   
    ahmet  
  17.08.2020-23:03
  a

  Tabletim şarj oluyor ama açılmıyor güç tuşuna ve reset tuşuna bastım ama açılmıyor

   
    andropedi  
  18.08.2020-00:04

  Güç ve ses kısma tuşuna aynı anda tablet açılırken basılı tutarsanız factory reset ile format atabilir ve tabletinizi açabilirsiniz.

   
    Ramazan  
  26.08.2020-21:33
  R

  Pubg mobile desteklemiyor neden ?

   
    andropedi  
  27.08.2020-13:02

  Tabletinizin özellikleri PUBG oyununu oynamak için yeterli değildir.

   
    KASIM-DAĞCI  
  28.08.2020-23:38
  K

  Merhabalar ben 3 yıl önce bimden Hometech HT 8C bir tablet aldım.İlk yılda kullandım ekranı çatladı 1-2 gün ekran açılıyordu ama dokunmatiği çalışmıyordu şimdi hiçbir şekilde tablet ne görüntü ne ses alamıyorum sanıyorum ki ekran çökmüş ne yapmalıyım lütfen yardımcı olurmusunuz???

   
    andropedi  
  29.08.2020-15:02

  Merhaba, tabletinizin büyük bir ihtimalle hem ekranı hem de dokunmatik panelinin değişmesi gerekiyor.

   
    Rabiya  
  04.09.2020-14:27
  R

  Tableti yeni aldik mesincirdan goruntulu konuscaz ama sadece normal.arama yapiliyo goruntuku yapilmiyo bide ebadan canli derste ogretmenin sesi var goruntusu gelmiyo niye telde canli ders olugo goruyom tablet aldim onda olmuyo

   
    ömer  
  05.09.2020-20:44
  ö

  Merhabalar ben hometech ht8c tablet aldım kendi kendine hometech in arama motoruna giriyor ve bir sürü sayfa üst üste açılıyor lütfen yardım edin.

   
    andropedi  
  06.09.2020-15:09

  Merhaba, tabletin kendi tarayıcısı yerine Google Play’den örneğin Chrome tarayıcı indirerek internette bu uygulama ile gezmeyi deneyin.

   
    ömer  
  07.09.2020-15:51
  ö

  Merhaba crome yi kullanıyorum kendi tarayıcısını kullanmadığım halde kendi kendine açılıyor

   
    andropedi  
  08.09.2020-16:34

  O zaman ya tablette yerleşik bir hometech reklam ayarı var. Bu ayarı bulup arama motorunu Google yapmalısınız.

   
    melek  
  10.09.2020-10:05
  m

  merhabalar homectech alfa 8 mb tablet aldık bu güne kadar gayet güzel kullanıyorduk ama bugün tablette gezinirken birden kapandı ve bir daha hiç açılmadı şarjıda %90 lardaydı şarja taktım yinede ekranda hiç şarj oluyor göstergesi yok ne olmuş olabilir acaba yardımcı olabilir misiniz?

   
    andropedi  
  10.09.2020-22:08

  Merhaba, bir kısa devre veya pil problemi gibi gözüküyor.
  Tableti gece kapalı olarak şarja takın ve en az 8-10 saat şarjda bekletin. Sabah tableti şardan çıkartın ve güç butonuna basılı tutarak tableti açmaya çalışın. Yine şarj olmamışsa ve açılmazsa maalesef servise göndermeniz gerekecek. Pil ve şarj problemi mevcut.

   
    İbrahim  
  11.09.2020-19:16
  İ

  Merhaba hometech 10 mb alfa tablet aldım şarj süresi çok uzun sürüyor kapalı halde 1 saatte %10 şarj doluyor bu durum hakkında açıklama yapabilir misiniz

   
    andropedi  
  11.09.2020-20:53

  Merhaba, kapalı haldeyken şarjı saatte yüzde 25 falan dolsa yine kabul edilebilirdi ama şarjı saatte yüzde 10 doluyorsa kesinlikle bir problem var. Ya adaptörünüz, ya tabletin pili ya da tabletin şarj yuvasında bir problem olabilir. Sizin çözebileceğiniz bir sorun değil, garantiliyse servise göndermenizi, garantili değilse başka adaptörlerle denemenizi öneririz.

   
    İbrahim  
  12.09.2020-01:59
  İ

  Teşekkür ederim, hometech 10 mb alfa tableti yeni aldım ve ilk defa şarj ediyorum (tableti bimden aldım daha önce kullanılıp iade edilmiş mi bilmiyorum) akşam 18.10 da şarja taktım saat 01.53 şarj %77 olmuş tablet kaplı durumda, bu tabletin normal şarj olma süresi (açık – kapalı) nedir? Çok teşekkür ederim


1 4 5 6 7

YORUM YAZ


E-posta adresinizi hiçbir şekilde kimse ile paylaşmıyoruz


BENZER SAYFALAR

Haber 328 yorum 135381
Android ve Teknoloji Haberleri
Yazar: andropedi  Puan: 205.7  Y: 24/07/2014  Güncelleme: 24/07/2014      

ANA SAYFA | Android Uygulamalar | Android Oyunlar | Android Haberler | Android Forum | Android Duvar Kağıtları | Ücretsiz Uygulama | Tüm Kategoriler | İLETİŞİM

Android Uygulama, Oyun ve Teknoloji Haberleri - Andropedi © 2012-2020