Hometech Tablet Sorunları ve Çözümleri


Hometech T800 IPS

Tabletim Kilitlendi veya Dokunmatik çalışmıyor

Hometech tablet reset atma: Şarjı varken tabletiniz herhangi bir sebepten kilitlenmişse veya dokunmatik algılamıyorsa tabletinizin arkasındaki “Reset” veya “R” yazan kısmındaki deliğe ince uçlu bir cisimle hafifçe bastırırsanız tabletiniz yeniden çalışmaya başlayacaktır. Reset yapmak tabletinize zarar vermez.

Tabletim Şarj Olmuyor

Tabletin pili tamamen bitmişse şarja takınca ekranda pil şarj durumunun görünmesi 10-15 dakika sürebilir. Normal bir durumdur. Arka planda tablet şarj oluyordur. Tabletin şarjda kalması gerekmektedir. Lütfen bekleyiniz.
Yine de şarj olmadığı durumlarda başka kablo veya adaptör veya bilgisayardan şarj etmeyi deneyiniz. Şarj olduysa adaptörünüz veya kablonuz arızalıdır. Lütfen önce teknik servisimizle irtibata geçip bu bilgiyi veriniz. Tabletinizi göndermenize gerek yoktur ve işlemleriniz daha hızlı yapılır.
Yine de şarj olmuyorsa ürünü merkez teknik servisimize arızasını belirterek kargo ile gönderebilirsiniz.
Tableti kendisiyle birlikte verilen şarj adaptörü ile şarj ediniz. Özellikle düşük kalite adaptörler tabletinize zarar verebilir. Lütfen tabletlerin şarj ve USB girişlerini çok zorlamayanız, kırılabilirsiniz.

Tabletimin Ekranı Sorunlu

Ekran çalışıyor sadece dokunmatik çalışmıyorsa önce reset atmayı deneyiniz.
Tablete darbe uygulamak, kırmak, düşürmek, su ile temas ettirmek vb. şekilde zarar vermek kullanıcı hatası kapsamındadır.Tamir edilirken standart servis ve parça değişim ücreti uygulanır.

Tabletim Çok Yavaşladı. İlk günkü gibi değil.

Yavaşlamanın temel kaynağı yüklenen yeni yazılımlardır. Özellikle arka planda çalışan veya virüslü uygulamalar tabletinizi yavaşlatır. Bu tip uygulamaları yüklememenizi veya silmenizi tavsiye ederiz. Tamamen silemiyorsanız, fabrika ayarlarına geri dönerek (Factory Reset) tabletinizi ilk aldığınız günkü yazılımsal durumuna getirebilirsiniz.

Android uygulamaları tablet bilgisayarıma nasıl yükleyebilirim?

Google Play üzerinden uygulama indirip tablet bilgisayarınıza yüklemek için, öncelikle gmail hesabınızın olması gerekmektedir. Google Play üzerinden uygulama yükleyebilmek için internet bağlantısı gereklidir.
Tabletinizdeki Google Play uygulamasını etkinleştirmek için;
Menü/Google Play a dokunun, açılan menüden Mevcut Hesap seçeneğine dokunup gmail hesabınızı girin, Google Play açılacak, Google Play dan istediğiniz uygulamayı seçip tabletinize yükleyebilirsiniz.. Gmail hesabınız yoksa Yeni hesap seçeneğine dokunup yeni hesap almak için adımları takip edin.
Bilgisayarınıza indirdiğiniz apk uygulamalarını tablete yükleme,İnternet üzerinden bilgisayarınıza indirdiğiniz Apk uzantılı android uygulamasını tabletin dahili hafızasına (micro sd kartta olur) kopyalayın, bilgisayar bağlantısını kesin, Menü/FileManager uygulamasını tıklayın, açılan menüde yüklediğiniz Apk uygulamasını bulup üzerine dokunun, yükle seçeneğini seçerek yükleme işlemini tamamlayın. Yüklemede sorun yaşarsanız; Menü/Ayarlar/Güvenlik/Bilinmeyen kaynaklar özelliğini aktifleştirin (Bilinmeyen kaynaklar yazan kısmın sağ tarafındaki tiki işaretleyin).Görsel Olarak Bknz.

Bilgisayar bağlantısını yapamıyorum ne yapmalıyım?

Tablet cihazınızı usb kablo aracılığıyla bilgisayarınıza bağlayın,
Ekranın sağ alt köşesinde çıkan usb sembolüne dokunun,
Açılan menüden usb bağlandı seçeneğine dokunun,
Açılan menüden (USB depolama birimini aç) seçeneğine dokunun.
Bu işlemlerden sonra bilgisayarım bölümüne girdiğinizde cihazınızın dahili hafızasını çıkarılabilir disk olarak görebilecek, yüklemek istediğiniz bilgileri yükleyebileceksiniz.

Cihazım dondu,ekran açık ama her hangi bir işlem yapılamıyor ne yapmalıyım ?

Cihazın açma/kapatma tuşuna yaklaşık bir dakika boyunca basılı tutarak bu sorunu çözebilirsiniz. Reset sonrası cihazdaki sorun devam ediyorsa Yazılım/Firmware bölümünden cihazınıza ait yazılımı indirip cihaza yazılım yüklemesi yaparak bu sorunu çözebilirsiniz.

Cihazı fabrika ayarlarına nasıl alırım.Fabrika ayarlarına getirdikten sonra yüklü bilgilerim silinirmi?

Menü/ayarlar/yedekle ve sıfırla menüsüne girip Fabrika verilerine sıfırla seçeneğine dokunun, Tableti sıfırla/Her şeyi sil seçeneğine dokunun cihaz kapanıp açılacak bu işlemle cihazı fabrika ayarlarına sıfırlamış olacaksınız
Cihaz fabrika ayarlarına sıfırlandığında cihazınızdaki tüm bilgileriniz silinecektir.

Kablosuz ağa (WİFİ) nasıl bağlanabilirim?

Bağlanacağınız kablosuz ağın kullanılabilir olduğundan emin olun,
Menü/Ayarlar/Kablosuz ve Ağlar (Wi-Fi) özelliğini açık konuma getirin,
Bulunduğunuz alandaki kablosuz ağların listesi yan ekranda sıralanacaktır,
Bağlanmak istediğiniz kablosuz ağın üzerine dokunun, ağınız şifreliyse şifrenizi girip bağlan seçeneğine dokunun 30 sn içerisinde kablosuz ağa bağlanmış olacaksınız.
Görsel Olarak Bknz.

Media ve diğer sesler az çıkıyor ne yapabilirim?

Menü ayarlar ses bölümünden ses düzeylerini kontrol ediniz.Google Play üzerinden ses yükseltici uygulamalar yükleyerek sesi %25 oranında yükseltebilirsiniz. Ses yükseltmesi için kullanılan uygulamalar cihaz bataryasını ortalama %10 etkilemektedir.

Video izleyemiyorum ne yapmalıyım?

İnternet tarayıcı üzerinden video izleyemiyorsanız; Bazı internet tarayıcıları Adobe Flash Player desteklemediğinden Adobe Flash Player uyumlu tarayıcı kullanmanız gerekmektedir.(Puffin Web Browser,Doblin Web Browser)
Yüklediğiniz bazı videoları izleyemiyorsanız; Google play dan video codec yüklemeniz gerekmektedir. Yada Mx player yükleyerek videoları sorunsuz bir şekilde izleyebilirsiniz.

İlk şarj süresi kaç saat olmalıdır?

Hometech android tablet bilgisayarlarda pil şarz süresi pil amperine göre değişmektedir cihaz kapalı konumda 6-8 saat şarz edilmesi gerekmektedir.İlk şarz süresi ve düzenli batarya ömrü açısından önem taşımaktadır.

Hometech serisi tabletimi şarz girişinden şarj edemiyorum ne yapmalıyım?
Hometech serisi tablet bilgisayarlarınızı kutu içerisinden çıkan şarz adaptörü ile şarz ediniz.

Şarz adaptörünün çalışıp çalışmadığını nasıl test ederim?
Cihaz kapalı konumda iken şarza takarsanız tablet ekranında pil işareti çıkacaktır.Açık konumda şarz ederseniz sağ köşede bulunan pil simgesi üstünde enerji işareti çıkacaktır(kırmızı kutu içinde belirtilmiştir)Bu durumlarda adaptör sağlam demektir.

Pil çabuk bitiyor?

Pil ömrü CPU kullanımıyla ilgilidir.Tüm gereksiz uygulamaları kapatın.Bazı uygulamalar yürütülen program listesinde görüntülenmeyebilir.Arkaplanda çalışan bazı uygulamalar istenmeyen pil tüketimlerine neden oluyor olabilir.Bir uygulamayı kapatmak için Home(Ana)tuşunu kullanmak yerine Back (Geri)tuşunu kullanın.(Back(Geri)tuşu çoğu uygulamayı kapatırken Home(Ana)tuşu uygulamaları bekleme moduna alır.Bir Google hesabı ayarlandıktan sonra veri iletişimi arkaplanda gerçekleşir.Pil ömrünü uzatmak için Ayarlar Hesaplar ve senkronizasyon konumunda Oto eşitleme özelliğini devre dışı bırakın.Arka plan resimleri hareketli ise buda pil tüketimini hızlandırır
Wi-Fi açık tutmak pil tüketiminin ana nedenlerinden biridir.

İnternet üzerinden görüntülü konuşma yapabilirmiyim?

Skype ve benzeri programlar kullanarak kişi listenizdeki kişilerle internet üzerinden görüntülü konuşma yapabilirsiniz.Görünütülü konuşma internet hızına bağlı olarak düzenli çalışmayabilir.

Ekran kilidi şifresini yanlış girdim , tabletim kilitlendi ne yapmalıyım?

Hatalı şifre girildiğinde Tablet bilgisayar güvenlik amaçlı olarak kilitlenir. Gmail kurtarma hesabı oluşturduysanız Gmail hesabınızı girerek girilen şifreyi iptal edebilirsiniz.

Şifreyi hatırlamıyorsanız desetklenen modellerde factory reset yaparak cihazınızın şifresini sıfırlayabilirsiniz.

Recovery mod nedir? Recovery mod menüsüne nasıl ulaşabilirim?

Rom ve sistem güncellemelerini sd-kart üzerinden yükleyebileceğiniz menüye verilen isimdir.Recovery menüsüne ulaşabilmeniz için cihazı kapalı konumda iken çeşitli tuş kombinasyonlarıyla ulaşabilirsiniz.Detaylı bilgi için Factory reset modu konusuna bakın.

Tabletim açılış logosunda kaldı ne yapmalıyım?

Yazılım bölümünden cihazınıza ait yazılımı seçin.Cihazınıza ait yazılım yükleme programını indirip, cihazınıza yazılım yüklemesi yaparak bu sorunu çözebilirsiniz. Yazılım yükleme programı (Livesuit) (RKtool.tr) linklerde mevcuttur.Desteklenen modellerde Factory Reset modunda cihazınızı resetleyebilirsiniz.

4-8-16 GB dahili depolama alanına sahip Tabletim dahili depolama alanı düşük olarak gözüküyor Cihazım arızalımıdır?

Android işletim sistemi kullanılan cihazlarda dahili depolama alanının 5/1′ ini işletim sistemi kullanır. Bu nedenle kullanabileceğiniz depolama alanı 2-6-12 olarak görünmektedir. Bu bir arıza yada Hometech ‘e mahsus bir durum değildir. Android işletim sistemi kullanılan tüm cihazlarda bu durum geçerlidir.

Tabletimi mini HDMI dan HDMI Tv ye bağladığımda görüntü alamıyorum.Sorun ne olabilir?

Tabletinizin HDMI çıkışında problem olabilir.

Cihaz ayarlar Hdmi Turn on HDMI kutucu işaretli olmasına dikkat ediniz.İşaret yok ise tv ye görüntü aktarmaz
HDMI 1.4 özelliğine sahip ve “Mini HMDI – HDMI uçlu” bir kablo ile tabletinizi HDMI özellği olan bir TV ye bağlayın.
Eğer görüntü alıyorsanız, cihazınız sağlamdır. Aksi durumda cihazınızı bize ulaştırmanız gerekmektedir.

Görüntü aktarımı için kullandığınız kablo sorunlu olabilir.

Ara bağlantı kablonuzda sorun olabilir. Kablonuzu başka bir cihazda kontrol etmeye çalışın.

Tabletimin dokunmatik camı/Ekranı çatladı ne yapabilirim ?

Bu durumda ürün garanti dışı işlem yapılacaktır. Hasar tespiti için cihazını bize ulaştırmanız gerekir.

Arızalı ürünümü servise nasıl göndereceğim ?
Ürünün arızasını detaylı bir şekilde belirterek arızalı aksesuarlarını cihazla birlikte gönderiniz.
Geri dönüş adresinizi açıklayıcı şekilde yazınız.(Cihaz paketlemesini özen göstererek yapmanız gerekmektedir)

Kaynak: Bu sayfadaki sorunlar ve çözümler Hometech Tablet blog sitesinden izin alınarak yayınlanmıştır. Hometech tabletlerle ilgili diğer sorunlarınızı buraya tıklayarak sitenin kendi sayfasında yorumlar kısmına yazabilirsiniz. Ayrıca sayfaya yazılmış diğer yorumları okuyabilirsiniz.


Sponsorlu


« »

BENZER SAYFALAR

  198 Yorum

Sayfalar: « 1 2 3 4 5 [6] 7 »

    Ada  (misafir)
  23.02.2017-19:22
  A

  Peki tableti arkasında R harfi yada Reset yazmıyor ben nasıl reset atacağım Şifremi 50 kez yanlış girdim çünkü tableti çatlak dokunmatik çalışmıyor hiçbir şifreyi mi unuttun diye birşey sormuyor ne yapacağım

    Ahmet  (misafir)
  21.03.2017-15:05
  A

  Sesim gitti onu öğrenmek istiyorum ama yok

    Metin  (misafir)
  22.03.2017-05:04
  M

  Homtech tabletimi hdmi kablosuyla baglayamiyorum ayarlardan hdmi kutucugu aktif olsun demissiniz ana oyle bi kutucuk bulamiyorum napabilirim

    Bjzjzjjjsjsj  (misafir)
  29.04.2017-13:37
  B

  İstediğim bunlar değil

    Anonim  (misafir)
  19.05.2017-20:34

  kullanım kılavuzunda kullanıcılar diye bir bölüm var diyor ayarlarda ama tablette ayarlarda kullanıcılar yok tablet modeli (İDEAL TAB 7 İPS 3G)

    Fatih  (misafir)
  23.05.2017-11:11
  F

  Tablet yeni alindi acilmiyor surekli yuklemr yapiliyor yaziyor

    Anonim  (misafir)
  08.06.2017-17:46

  Tabletim hometech tabletten sesler çıkıyor ne yapmalıyım?

    Yusuf  (misafir)
  29.06.2017-15:16
  Y

  Merhaba tabletim ayağıma düştü kapandı, açılmıyor ne yapmalıyım?

    ahsen  (misafir)
  10.07.2017-09:13
  a

  ahmet adlı kişi kulaklık taıkıp çıkart sonra çalışıyo ben de öyle yapdım

    ece er  (misafir)
  19.07.2017-18:01
  e

  ben hıç yardım alamadı oraya basın dedınız ben bastım ama çalışmıyor

    toprakeski  (misafir)
  11.08.2017-12:02
  t

  merhaba tabletimdeki uygulamaları siliyorum kapatıp açınca geri geliyor ne öneriyorsunuz?
  Teşekkürler

    andropedi  (üye)
  11.08.2017-13:04
  andropedi
  Yorum: 1328
  Üyelik: 02.08.2012

  Tabletiniz hometech midir? Bir de hangi uygulamaları siliyorsunuz mesela?

    Anonim  (misafir)
  22.08.2017-12:54

  tabletime kulaklık takıyorum müzik dinlemeye başlıyorum bir anda google açılıyor ne yapmalıyım
  teşekkürler

    yazık  (misafir)
  23.11.2017-00:36
  y

  bu marka tableti aldığım güne……

    reyhan  (misafir)
  25.11.2017-15:16
  r

  Benim ki ekranı beyaz ve üstünde bilinmeyen siyah çizgiler var.

    shshhs  (misafir)
  27.11.2017-19:50
  s

  bu tableti alacağıma parayı sokakta yakaydım daha iyidi

    Feyza  (misafir)
  28.11.2017-00:43
  F

  Ben ikinci ekran diye bir yere girdim ekran karardı nasıl cikarta bilirim

    serpil karakış  (misafir)
  22.12.2017-20:46
  s

  Mrb benim kızımın Home Tech marka tableti var az önce oynarken şarjının bittiğinin farkına varmamış ve tekrar açtığımızda da klavye tuşları çalışmıyor ne yapabiliriz?

    andropedi  (üye)
  23.12.2017-11:41
  andropedi
  Yorum: 1328
  Üyelik: 02.08.2012

  Tablet açıkken 10sn civarı kapatma tuşuna basılı tutup kapatın. Sonra açıp tekrar deneyin.

    Kaan  (misafir)
  24.01.2018-19:06
  K

  Tabletimi oyun açıkken şarja koydun çarşıya gittim geldigimde kendi kendi açılıyor kapanıyordu ama beyaz ekran üzerine hometech yazısı gitmşyor ne yapmalıyım cevabınızı acil olarak bekliyorum

    Yusuf erdihan  (misafir)
  27.01.2018-17:32
  Y

  Hometech wi 10 notebook ekran tamamen siyah nasil acilir ne yapmaliyim

    Anonim  (misafir)
  27.01.2018-20:50

  Benim tabletimin kapatma tusuna bastigimda
  tamamen kapaniyor ne yapmaliyim

    Tabletci  (misafir)
  30.01.2018-21:11
  T

  Tabletimin ekrani bayadir acmadigim icinmi acilmiyor daha tableti yeni almistik daha 12 aylik

    anonim  (misafir)
  05.02.2018-16:40
  a

  tabletimde müzik dinlerken bir anda kapandı ve şu an açılmıyor kapatma tuşuna basılı tutuyorum 2.sorunda tabletimdeki tuşlar ortadaki basılmıyor.. ACİL LÜTFEN:(

    Hasan  (misafir)
  06.02.2018-03:04
  H

  Benim tabletim baslat tusuna bastigimda kapaniyor sebebi nedir ne yapmaliyim…??(henuz alali bir hafta oldu)

    Kerem  (misafir)
  08.02.2018-10:01
  K

  Tabletim ilk once kendi kendine ekranini acilip kapaniyor su andada sarj koymusum ekraninda tekrar acilip kapaniyor tableti bir turlu acamiyorum tableti ala 1 ay oldu herhangibi bir darbede olmadi

    andropedi  (üye)
  10.02.2018-11:49
  andropedi
  Yorum: 1328
  Üyelik: 02.08.2012

  Tablet kapalıyke açma/kapama tuşu ve ses kısma tuşuna (ya da ses açma tuşu) aynı anda bir süre basılı tutarak tableti açarsanız bir sistem menüsü açılacak. Bu menüden ses kısma tuşları ile ilerleyip açma/kapama tuşu ile seçim yapabilirsiniz, dokunmatik çalışmayacaktır. Menüde “factory reset” gibi bir ibare görürseniz bu seçenek ile tableti formatlayabilirsiniz. Formatlama işlemi ile tabletinizdeki herşey silinecek ve tablet satın aldığınız haline dönecektir.

    gökhan  (misafir)
  24.02.2018-21:06
  g

  entering dnx mode
  waiting for fastboot command bu hata veriyor bende biosa giremiyorumm format atamıyorum nden acaba

    Anonim  (misafir)
  02.03.2018-00:03

  Tablet işık yanıyor ama açılmıyor

    sude  (misafir)
  19.03.2018-22:46
  s

  tabletimde yansıta bastım sonra 2. ekrana bastım tabletin ekranı giti ama hala çalişiyor ne yapmalıyım

Sayfalar: « 1 2 3 4 5 [6] 7 »siz de Yorum Yazın   Haber 198 yorum 111538
Android ve Teknoloji Haberleri
Yazar: andropedi  Puan: 167.0  Y: 24/07/2014  Güncelleme: 24/07/2014 

Android Uygulama, Oyun ve Teknoloji Haberleri - Andropedi © 2012-2019