Galaxy S8 ve Galaxy Note 8 için Oreo Güncellemesi


Türkiye’deki Samsung Galaxy S8, Galaxy S8 Plus ve Note 8 telefon sahiplerini sevindirici haber sonunda geldi. Bu modeller için Android 8, yani “Oreo” güncellemesi yayınlandı. Bu güncellemeyi nasıl yapacağınızı ve bu güncelleme ile telefonunuza ne gibi yenilikler geleceğini yazının devamında okuyabilirsiniz.

Bu güncellemeler ile telefondaki bazı hatalar giderildi ve performansta artış oldu. Ayrıca Samsung Experience arayüzü 9.0 versiyona yükseltildi. Bu güncelleme ile en büyük yenilik “Quick Panel” özelliklerinin geliştirilmesi oldu. Bu alan artık çok daha işlevsel bir hale getirildi. Ayrıca ana ekranda ikonlar daha işlevsel hale getirildi. Uygulama ikonlarına basılı tutarak hızlı erişim işlemlerine ulaşabilirsiniz. Samsung klavyesi de GIF resimlere ve hızlı erişim özelliklerine kavuştu.

Güncelleme ile birlikte Edge ekranı geliştirildi ve kilit ekranı ile “Always On” yetenekleri daha iyi hale getirildi. Ayrıca diğer büyük gelen yenilik ise “Samsung Dual Messenger” oldu. Bu yenilik ile desteklenen mesajlaşma uygulamalarından iki tane yüklenerek kullanılabilecek. Örneğin Whatsapp, Facebook Messenger gibi mesaj uygulamalarında iki farklı hesap kullanabileceksiniz.

Bluetooth kulaklık kullananlar için de LDAC ve AAC gibi gelişmiş profilli müzik dinleyebilme özellikleri getirildi. Bu özellikler sayesinde müzikteki gecikme süresi azalacak ve kalitesi artacak.

Güncellemeyi telefonunuza indirip kurmak için öncelikle büyük veri harcamasını önlemek için Wi-Fi’ye geçmelisiniz. Sonrasında telefonunuzun ayarlar sayfasından sistem güncellemelerini denetleyerek Oreo versiyonunu indirip yükleyebilirsiniz. Bu güncelleme sonrasında telefonunuzda yavaşlamalar veya hatalar meydana gelirse güncelleme sonrası telefonunuza format atarak temiz Android 8.0 (Oreo) kurulumu ile bu sorunları aşabilirsiniz.

Siz de güncelleme hakkındaki yorumlarınızı ve sorularınızı aşağıda paylaşabilirsiniz.


Sponsorlu


« »

BENZER SAYFALAR

Yorum Yazın   Haber 1234
Android ve Teknoloji Haberleri
Yazar: andropedi  Puan: 2.0  Y: 19/03/2018 

Android Uygulama, Oyun ve Teknoloji Haberleri - Andropedi © 2012-2019