Android Pil Ömrü Uzatma: Yeni Telefon İlk Şarj

     İNDİR O:478949  Link: 7w2   G: 05/05/2018   İPUCU 

Getty_010913_ChargingPhoneTablet
Yeni bir android telefon aldığınızda, telefonunuzun pilinin daha uzun ömürlü olması ve biraz da olsa daha yavaş tükenmesi için dikkat etmeniz gereken birkaç nokta var. Eğer yeni bir telefon aldıysanız ve telefonunuzu ilk kez şarj edecekseniz bu yazımızı okuyun.

Pil Alıştırma:

1)

Yeni bir telefon aldığınızda büyük ihtimal ile telefonunuz bir miktar dolu şarj ile ilk olarak açılır. Yani yeni aldığınız telefonunuzu ilk açtığınızda yaklaşık %30-%70 arası bir şarj miktarı bulunur. İlk olarak telefonunuzu kesinlikle şarja takmayın. Var olan bu şarj miktarını, telefonunuzu normal şekilde kullanarak %5-%10 arası bir seviyeye kadar düşürün.

2)

Telefonunuzun şarjı ilk kullanımdan sonra %5-%10 arasına indiğinde telefonunuzu kapatın. Telefonunuzu ilk gece kapalı olarak şarja takın ve yaklaşık 6-8 saat civarı şarjda bırakın. (Telefonun şarjı tamamen dolsa bile bu süreyi doldurduktan sonra şarjdan çıkarın) Kesinlikle yeni telefon olsa da, eski telefon olsa da şarjın tamamen biterek telefonun kendisinin kapanmasına izin vermeyin. Yani telefonun şarjı %5 civarına düştüğünde telefon kendini kapatmadan önce siz telefonu kapatın. İlk şarjda telefonunuz şarj olurken telefonu açmayın veya telefonu şarjdan çıkarıp tekrar takmayın.

3)

İlk 8 saat şarjdan sonra telefonunuzu şarjdan çıkarın ve açın. Yine normal bir şekilde telefonunuzu kullanarak şarjını tekrar %5’e kadar düşürün ve tekrar telefonunuzu kapalı olarak şarja takın ve ilk şarjda olduğu gibi yine yaklaşık 8 saat şarj edin. Bu şekilde ilk şarjı ve ikinci şarjı aynı şekilde tamamlamış oldunuz. Bunu dilerseniz toplamda ilk şarjlar için 3-4 kere tekrar edebilirsiniz.

4)

Batarya kullanımını tamamen %5’e kadar düşürdükten sonra telefon kapalı olarak yaklaşık 8’er saat tam şarj ederek pilini doldurdunuz ve bu işlemi 3-4 kere tekrarladınız. Artık telefonunuzu dilediğiniz zaman şarja takıp çıkartabilirsiniz, bundan sonra şarj ve telefon kullanımında zaman olarak özgürsünüz. Fakat ikinci adımda da söylediğimiz gibi hiçbir zaman telefonun şarjını sonuna kadar kullanıp telefonun kendisini kapatmasına izin vermeyin. Bu telefonun piline zarar verecek ve telefonun tekrar açılmasında sorunlar çıkartabilecektir.

telefon-ilk-sarj-2
Genel notlar:

*

Telefonunuzu yeni aldığınızda batarya kullanımının normal seviyelerde sürmesi için mümkün olduğu kadar telefonunuzu zorlamayın. Yani yüksek performans isteyen oyunları ilk bir hafta yüklemeyin ve oynamayın. Çünkü bu tarz tam performans kullanan pyunlar ve uygulamalar çok hızlı pil tüketirler. Bu da yeni bir telefon ve dolayısıyla yeni bir pil için alıştırma aşamalarını bozacaktır.

*

Özellikle yaz aylarında telefonunuzu direkt olarak güneş altında bırakmayın. Bu telefonunuzun ve pilinizin ısınmasına yol açar, pil verimini ve telefon işlevlerini bozabilir.

*

Telefonun ve pilin ıslanmasına izin vermeyin. Herhangi bir sıvıyla temas durumunda hızlı bir şekilde telefonunuzun pilini çıkartın ve birkaç saat kurumasını bekleyin. Aksi takdirde kısa devre sonucu pilinizin verimi oldukça düşebilir, hatta telefonun iç donanımı bozulabilir.

*

Her zaman telefonunuzu, özellikle yeni aldığınız telefonunuzu orijinal şarj aletiyle şarj edin. Yan sanayi ürünü veya diğer cihazların şarj aletlerinin akım ve voltajları orijinal şarj aleti ile aynı olmayabilir. Cihazınızı orijinal şarj aleti dışında başka şarj aletleri ile şarj etmeniz pil verimini kısa ve uzun süreçte oldukça kötü yönde etkileyecektir.

*

Yeni telefonunuzda ve genel olarak telefonunuzu şarja takılıyken kullanmamaya çalışın. Eğer kullanmanız gerekirse de basit işlemler için kullanın. Örneğin yüksek performans gerektiren oyunlar ve uygulamaları telefonunuz şarjdayken açmayın. Bu durum da özellikle yeni telefonlarda pil verimini uzun vadede oldukça kötü yönde etkileyecektir.

Yeni aldığınız telefonlar için veya kullanmakta olduğunuz eski telefonunuz için şarj etme ve şarj kullanma konusunda her türlü probleminizi ve sorunuzu aşağıdaki yorum bölümünde paylaşabilirsiniz.

Android telefonda şarj kullanım verimini ve pil artırmak için yazdığımız diğer sayfalara ulaşmak için tıklayın:

Android Pil Ömrü Uzatma: Uygulamalar ve Oyunlar

Android Pil Ömrü Uzatma: Ekran Parlaklığı

Android Pil Ömrü Uzatma: Senkronizasyonlar

Android Pil Ömrü Uzatma: Ekran Parlaklığı

Telefon Şarj ve Pil Ömründe Püf Noktalar

Powerbank Kullanımında Dikkat Edilecekler
Android Pil Ömrü Uzatma: Yeni Telefon İlk Şarj  5 yıldız
Benzer Sayfalar:

  593 Yorum

Sayfalar: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 [12]

    Hasan Doğukan  (misafir)
  06.05.2018-00:49

  Tamam teşekkürler

    Hasan Doğukan  (misafir)
  06.05.2018-00:54

  15 nisanda almışim hocam yani tam bir ay olmamıs hatta 3. Hafta gibi daha da az . O zaman telefon açık şekilde normal sarz ile şarz ediyorum inşallah 1 ay dolunca düzene oturut teşekkürler

    andropedi  (üye)
  06.05.2018-01:06
  andropedi
  Yorum: 1259
  Üyelik: 02.08.2012

  Evet, 2-3 hafta olmuş. Ortalama 1 ayda şarjı oturmuş olması gerekir. Gerekmedikçe hızlı şarjı kapatıp normal şarjda telefon açık veya kapalı şekilde kullanmaya devam edebilirsiniz.

    Hasan Doğukan Avşar  (misafir)
  07.05.2018-15:49

  Hocam dediğiniz gibi şarzımı %2 ye inince tam şarza bağlıyordum %1 oldu hemen bağladım ardından şarzda iken %0 a düştü anlayamadım telefon açıkken şarza bağlamıştım. Bu ne anlama gelir hocam ben kapalı olarak 2 saat de doluyor ise 3 saat tutsam olmaz mı

    andropedi  (üye)
  07.05.2018-16:17
  andropedi
  Yorum: 1259
  Üyelik: 02.08.2012

  Telefonlarda şarj sonunda bu şekilde %2-3’ten sonra ani düşün veya telefonun kapanması normaldir. Telefon her yüzde değerini tam olarak gösteremeyebilir. Yani örneğin şarj yüzde 50 olarak gösterirken gerçekte %48 veya %52 olabilir. Bu sapmanın aniden telefon tarafından düzeltilmesi ile böyle bir durum yaşamış olabilirsiniz. Sorun yok takılmayın.
  Telefonu kapalı veya açıkken 2 saatte doluyorsa 3 saat bırakmanız bir problem oluşturmaz. Hatta telefonlar tam şarj olduktan sonra en az bir on on beş dakika daha şarja tutmak daha iyidir.

    Hasan Doğukan  (misafir)
  09.05.2018-10:39

  Hocam merhaba tekrar ben . Hocam siz gelefonunuzu ilk 1 ay zorlamayın demiştiniz ben dün yeni bi oyun indirmiştim mobile legends ilk oynadığimda fazla şarj yemiyordu bugün yeni bi güncelleme gelmiş güncelledim ama oyunu güncellemeden önce 10 dk %2 şarj yerken daha çok yemeye basladı aşırı yihordu %4 civarı bende oyunu oynadiktan sonra baska el atmadim oyuna suan girmiyorum bunun bataryaya bir zararı olurmu hocam baya bi korktum ben birsey olacak diye yine sizin dedıgıniz gibi şarja devam ediyorum . Yorumunuzu bekliyorum hocam

    andropedi  (üye)
  09.05.2018-11:53
  andropedi
  Yorum: 1259
  Üyelik: 02.08.2012

  Bataryanıza bir zarar gelmez. Hatta artık telefonunuzda oyun oynayabilirsiniz. Günümüzde güzel grafikli ve gelişmiş oyunlar maalesef şarjı su gibi içiyor. Buna yapacak çok birşey yok. Tek yapabileceğiniz telefonunuzun ayarlar bölümünden yüklü uygulamalardan oyuna gelip oyunun bildirimlerini kapatmak. Bu şekilde en azından oyunu oynamadığınız zamanlarda oyun pili daha az harcar. Bir de telefonunuz şardayken oyun oynamasanız daha iyi. Çünkü oyunlar pli ısıtır. Şarjdayken oyun oynadığınızda ise pil daha çok ısınacağından plin ömründen yemiş olursunuz. Tüm konuşmalarımıza istinaden artık pil konusuna kafayı çok takmadan telefonunuzun keyfini çıkarın. Sonuçta pil bu, bitecek, dolacak, pilin de telefonun da ömrü gün gelecek dolacak :)

    Hasan Doğukan  (misafir)
  09.05.2018-12:25

  Tamam çok teşekkürler

    Mehmet  (misafir)
  11.05.2018-21:04

  Iyi gunler. Abi ben bi telefon aldım . Yorumlara bakarken hasanin yorumlarini gordum benimkide ayni onun gibi ayni gunlere yakin almisi telefonlari kullanma seyleride neredeyse ayni abi. Acaba pil düzene oturmuşmu diye kuskulandim . Size sormak istedim hasandan farki sadece son zamanlarda normal sarj ediyorum %10 dan takiyorum ve bu sarj yuzdesi kactayken sarja baglamaliyiz sagolun cevabinizi bekliyorum

    andropedi  (üye)
  11.05.2018-21:33
  andropedi
  Yorum: 1259
  Üyelik: 02.08.2012

  Merhaba, Hasan’la konuştuklarımızın geçerli olduğunu varsayarsak artık telefonu yüzde kaçta şarja taktığınızın pek önemi yok. Çünkü telefonu alalı yaklaşık 1 ay olmuş. Tabi genel olarak yine telefonu yüzde 5’lerde şarja takarsanız ve şardayken telefonu çok zorlamazsanız pil ömrüne biraz olumlu katkısı olur.

    Mehmet  (misafir)
  12.05.2018-13:10

  Birde abi %1 den sarja bagliyorum telefonu dolana kadar hatta 2 3 saat de daha fazla tutuyorum. Sonra sarjdan cekiyorum 5 6 dk da bir 6 7 dk da bir hemen düşüyor o sirada 2 3 dk oluyor ama ilk aldığim zaman hasan ki gibi sarj ettim ve sarzim %10 %15 gibi bagliyordum 100 e geliyordu yine 2 3 saat bekliyordu cikariyordum cok ilginc bi sekilde ilk aldigim zamanlar %100 de çok uzun gidiyordu 15 dk gidiyordu hatta oynamadigim zaman hic bir faaliyet yapmadigim zaman aksamdan oynadigim halde sabahliyordu telefon ve hala %100 dü cok iyi demistim ama bu seferde bataryayi %5 lere indirdigimde hemncik %1 e kadar düsuyordu simdi sonra ben onu denedim %5 e kadar duşurup acik halde sarja bagliyacaktim ama birden %2 1 e dustu hemen bagladim. Sonra 100 ü gordü bu sefer direk aldim bekletmedim . Abi bu sarjdan sonrada bu sefer %100 den çabuk düşmeye basladı bi 5 dk da bi 3 dk da belli olmuyor 95 94 e kadar böyle hatta 90 a kadar boyle gidiyor benim cok aklim karisti bu bataryayi bozdum galiba dedkm ama yeni aldim henuz 1 ay 9ldu olmadi . Telefonun %100 den hemen dusmesini istemiyorm abi yorumunu bekliyorum ve abi telefon durduk yere sarji kendi kendine %1 1 dusuyor 2 saate bi 3 4 saate bi wifi felan hep kapaliyken

    Mehmet  (misafir)
  12.05.2018-13:12

  Abi o sarjdan sonra da %5 den 1 e hemen dusmemeye basladi normal surde yani 7 8 9dk da dusmeye basladi ama %100 den hizli dusmeye basladi

    andropedi  (üye)
  12.05.2018-13:44
  andropedi
  Yorum: 1259
  Üyelik: 02.08.2012

  Telefonun yüzdelik şarj göstergedi ilk 1 ay normal çalışmayabilir. Yani aslında anormal olan durum telefonun şarjının yüzde yüzde 10 dakikadan fazla kalması. Yani tam dolmuş bir telefonu şarjdan çıkardığınızda ortalama 10 dakika sonra yüzde 99a düşmesi lazım telefonun ekranı kapalı olsa bile. Birkaç yorum yukarıda yazdığım gibi telefonun yüzdeliği her an doğru göstermeyebilir. Örneğin pil yüzde 90 gösterirken bir anda yüzde 87ye düşebilir çünkü gerçekte telefonun şarjı yüzde 87dir ama yüzde 90ı telefon bir anda düzeltir. Bu yüzden küçük yüzde değişimlerine takılmayın.
  İkinci konu ise telefonun wifi vs herşeyi kapalıyken bile ekran da kapalıyken şarjının 15 20 dakikada bir azalması çok normal. Örneğin telefonunuzun hattı çok iyi çeken bir yerde ekran vs herşey kapalıyken şarj 20 dakikada bir düşerken telefonun çok az çektiği bir yerde ise şarjınız 5 dakikada bir azalabilir. Çünkü telefon hatta kalmak için daha çok çaba harcar ve pili düşürür. Veya telefon arka planda hiçbir işlem yapmazken 30 dakikada bir şarj düşerken telefonun interneti kapalıyken bile internete bağlanmaya çalışan arka programlar o an çalışmaya başlar ve telefonun şarjı 10 dakikada bir düşer. Dikkat, wifi vs kapalı olsa bile bu programlar belli aralıklarla internete bağlanmayı dener.
  Bu yüzden telefonun arka planında neler gerçekleştiğine bağlı olarak siz telefonu kullansanızda veya kullanmasanızda şarj azalmasında değişimler olabilir. Ayrıcatelefon pil göstergesi genelde yüzde 90 100 ve yüzde 1 5 aralığında her zaman çok da doğru değişimler göstermeyebilir, bu normaldir.

    yelda  (misafir)
  10.06.2018-23:08

  ben telefonu ilk aldığımda 3-4 saat şarja taktım .3. şarj dolumunda telefonun 6-8 saat şarjda kalması gerektiğnii öğrendim ve uyguladım. Ayrıca telefonun ilk kez şarjı dolduktan sonra 1 oyun ve 3 tane uygulama indirdim. sorun olur mu?

    andropedi  (üye)
  10.06.2018-23:48
  andropedi
  Yorum: 1259
  Üyelik: 02.08.2012

  Telefon henüz yeni olduğu için 6-8 saat şarj ederek doğru yapmışsınız. Bunu 1-2 kere daha tekrarlayabilirsiniz. Oyun veya uygulama indirmeniz problem değil. Sadece telefonunuz şarjdayken ve 1 hafta geçmeden oyunları çok uzun süre oynamamaya çalışın. Henüz yeni pilin ısınması pil ömrü ve performansı açısından uygun olmayabilir.

    Asu  (misafir)
  19.06.2018-21:25

  Peki bu 8 saat kapalı şarz etme uygulamasını yapmadan telefonu kulkandi istek ne yapabiliriz geçde olsa

    Enes  (misafir)
  09.07.2018-21:27

  Telefon şarjda iken kullanmak bataryaya gerçekten zarar veriyormu ? Bunun zararsız olduğunu söyleyen sitelerde var zararlı olduğunu da. Telefon şarjda iken bataryadan mı güç alıyor şarjdanm?

    andropedi  (üye)
  10.07.2018-02:50
  andropedi
  Yorum: 1259
  Üyelik: 02.08.2012

  Çok kısa bir cevap vermek gerekirse, eğer telefonunuzu şardayken kullandığınızda daha çok ısınıyorsa zararlıdır. Bu kadar net aslında, ısınan her şeyin ömrü daha kısa olur. Pil, ana kart, chipset’ler vs hangisi ısınıyorsa yük altındadır. Daha fazla yük altında çalıştığından ömürleri azalır.

    andropedi  (üye)
  10.07.2018-14:16
  andropedi
  Yorum: 1259
  Üyelik: 02.08.2012

  İkinci sorunuz olan telefonun şarjdayken bataryadan mı yoksa prizden mi güç harcadığı konusuna gelirsek, çoğu telefon şarja takılı bile olsa pilden harcayarak çalışır ve prizden de pili tamamlar. Yani bataryayı kullanır. Bunu telefon prize takılıyken pilini çıkardığımızda telefonun kapanmasından da anlayabiliriz.

    Ahmet  (misafir)
  21.07.2018-20:32

  İyi günler abi benim bi sorum olacaktı A7 2017 kullanıyorum ve güncelleme yaptıkca uygulama güncellemesi hafiza daraliyor ve bu güncellemeleri uygulamarı en baştan kaldırıp yükluyorum ve o halde depolama azaliyor ilk baş 21,7 iken uygulamalari kaldirip tek tek indirdim 21.4 oldu bidaha botle bi güncelleme yaptım 21 oldu gittikçe azalıyor bunun sebebi nedir

    andropedi  (üye)
  21.07.2018-23:28
  andropedi
  Yorum: 1259
  Üyelik: 02.08.2012

  Uygulamyı kullandıkça kapladığı yerin artması normal. Uygulamyı her açtığınızda hafızaya kendi dosyalarını atar daha hızlı çalışmak için. Siz uygulamayı kaldırıp tekrar yüklediğinizde bu geçici dosyalar silinir. Yani bahsettiğiniz olayın telefonun ana güncellemesiyle pek alakası yok.

    Anonim  (misafir)
  28.07.2018-15:41

  Merhabalar, bir Samsung galaxy A5 2017 telefonu almıştık ilk 4 şarjı 8 saat kapalı olarak yaptık çok memnunuz fakat kendime aldığım aynı telefonda bu sefer hızlı şarj özelliğini kapatmayı unutmuşum ikinci kez şarj ettim kapalı olarak 8 saat ve ilk seferine göre çabuk bitmeye başladı inceleyince hızlı şarj özelliğini kapatmadığımı fark ettim, bu bir zarar vermiş midir ?

  Kalan 2 seferi (ya da 3 sefer yaparım) yavaş şarjda yine aynı şekilde kapalı 8 saat yapsam eğer pil bu ilk iki şarja göre bir kalibrasyon yaptıysa durum düzelir mi ?

  Teşekkürler

    Anonim  (misafir)
  28.07.2018-15:42

  Bir üstteki mesajıma ekleme ilk iki şarj hızlı şarj özelliği ile 8 saat kapalı yapılmıştır.

    andropedi  (üye)
  29.07.2018-13:10
  andropedi
  Yorum: 1259
  Üyelik: 02.08.2012

  İlk şarjlarda hızlı şarj özelliği kapalı olması ilk pil kalibrasyonları açısından daha uygun olurdu. Tabi bunu fark etmeniz ve sıradaki şarjları hızlı şarj kapalı olarak yapmanız durumu toparlayacaktır. Sıradaki şarjları hızlı şarj kapalı ve mümkünse telefon da kapalı olarak yaparsanız pil performansınız kısa sürede oturur.

    Anonim  (misafir)
  29.07.2018-18:41

  Cevabınız için teşekkür ediyorum, ben de kalıcı olarak bir etki bırakmak için erken olduğunu düşünüyordum açıkcası ilk iki şarjın böyle olmasının, umarım dediğiniz gibi durum düzelir tekrar teşekkür ederim.

    andropedi  (üye)
  29.07.2018-20:29
  andropedi
  Yorum: 1259
  Üyelik: 02.08.2012

  Rica ederiz, telefonunuzu iyi günlerde kullanın.

    Mehmet  (misafir)
  01.08.2018-12:51

  Merhaba, bugün lenovo moto z telefon aldım, dediğiniz gibi yaklaşık %70 şarjı var telefonumun şu anda açık şarja takmadım %5 e düştüğünde kapatıp şarja takacağım ama bu telefonda turbo şarj özelliği var, siz 8 saar şarja takın demişsiniz, bu telefon içinde geçerlimi acaba?

    andropedi  (üye)
  02.08.2018-01:16
  andropedi
  Yorum: 1259
  Üyelik: 02.08.2012

  Merhaba, kapatabiliyorsanız telefon ayarlarından turbo şarj özelliğini kapatıp telefonu ilk bir hafta bu şekilde kullanın. Eğer ayarlardan kapatamıyorsanız çok önemli değil. Yine sayfadaki adımları uygulamanız pil kalibrasyonunu kısa sürede tamamlamanıza yardımcı olacaktır.

    Emir Kaan Solmaz  (misafir)
  09.08.2018-13:57

  Çok teşekkürler, tamamını okudum işime yarayacağını düşünüyorum.

    andropedi  (üye)
  16.08.2018-23:58
  andropedi
  Yorum: 1259
  Üyelik: 02.08.2012

  Okuduğunuz için biz teşekkür ederiz. Faydası olursa ne mutlu bize.

    Ali  (misafir)
  03.09.2018-19:27

  Hocam Venüs V4 telefonum Lipo batarya ile çalışmakta. internette de bu pilin telefonlarda nasıl şarj edilmesi gerikildiği yazılmıyor.Lityum İyon Yazmakta Nasıl Sağlıklı Şarj etmeliyim yeni telefon.

    andropedi  (üye)
  03.09.2018-23:34
  andropedi
  Yorum: 1259
  Üyelik: 02.08.2012

  Lityum Polimer piller de Lityum Ion pillerle benzer davranışları sergiliyor sanırım ama emin olmadığım için araştırmaya devam etmenizi öneriyorum. Bilgi sahibi olunca tekrar yazacağım.

    Ali  (misafir)
  04.09.2018-14:24

  Lipo Piller hakkında bilgiler buldunuz mu.Nasıl Şarj Edilmeli Ne Aralıklarda Şarja koyulmalı vs.

    andropedi  (üye)
  04.09.2018-14:57
  andropedi
  Yorum: 1259
  Üyelik: 02.08.2012

  Kısa bir araştırmadan sonra Lityum Polimer pillerin de Lityum İyon pillerin bir türü olduğunu gördüm. Yani şarj ve deşarj konularında bu sayfadaki adımları aynen uygulayabilirsiniz.

  Ekstra dikkat etmeniz gereken konu ise aslında yine lityum iyon pillerde de olduğu gibi telefonun şarjını yüzde sıfıra kadar bitirmemek. Telefonunuzu yine istediğiniz zaman şarja takıp şarjdan çıkarabilirsiniz normal kullanımda. Ayrıca lityum polimer piller lityum iyon pillere göre biraz daha fazla ısınabiliyormuş, bu yüzden endişelenmeyin. Son olarak eğer pili/telefonu uzun süre kullanmayacaksanız asla pil bitik şekilde bırakmayın. İçinde %50 %80 civarı şarj olacak şekilde bırakın ve en az ayda bir kere tekrar şarj edip boşaltın.

    Ali  (misafir)
  04.09.2018-22:34

  Çok Teşekkür ederim değerli bilgileriniz için lipo pillerde tam olarak pilin performans artışı için şarja yüzde 15 te felan mı takmam gereklidir.Birde Gece koyduk şarja sabaha kadar 3 4 saat yüzde yüzde durdu bi sıkıntı yapar mı bataryaya şimdiden bilgileriniz için saolun…

    andropedi  (üye)
  04.09.2018-23:03
  andropedi
  Yorum: 1259
  Üyelik: 02.08.2012

  Pil seviyesini yüzde 5lere kadar indirebilirsiniz. Tabi yüzde 5’e düştüğünde hemen şarja takabileceğiniz bir yerdeyseniz..
  Pil tamamen şarj olduktan sonra şarjda kalmaya devam edebilir. Telefon ve pil şarj olmayı çok yüksek ihtimalle kesecektir zaten.

    Ali  (misafir)
  07.09.2018-14:39

  Yeni aldığım telefonu hiç açmadım ve %5’e düşmesini beklemeden şarja taktım. Yine de 8 saat bekleyim mi?

    andropedi  (üye)
  07.09.2018-20:58
  andropedi
  Yorum: 1259
  Üyelik: 02.08.2012

  Evet yine de ilk şarjlarda biraz daha uzun süre şarjda bırakmanızı öneririz.

    Mutlu  (misafir)
  24.09.2018-23:18

  Telefonum huawei p smart yeni aldım dediklerinizi 1 gün sonra yaptım ama sarjda çok ısınma var ve sarjdan ses geliyor bu normalmi acaba

    andropedi  (üye)
  25.09.2018-13:53
  andropedi
  Yorum: 1259
  Üyelik: 02.08.2012

  Hızlı şarj özelliği olan telefonlarda ve adaptörlerde ısınma bir miktar daha fazla olabiliyor. Özellikle yaz aylarında ve havanın sıcak olduğu günlerde bu fazla ısınma fark edilebiliyor. Ayrıca hızlı şarj özellikli adaptörlerin çınlama gibi çok hafif bir ses çıkarması da normal. Düşük miktarlarda olduğunda bu yazdıklarınız problem çıkarmaz.

    Hakki  (misafir)
  15.10.2018-21:06

  Ben ilk şarjı 6 buçuk saat ikinci şarjı kaç yapmayilim

    andropedi  (üye)
  16.10.2018-00:12
  andropedi
  Yorum: 1259
  Üyelik: 02.08.2012

  2-3 şarjı yine aynı şekilde 6 saat şeklinde yapabilirsiniz.

    erdem  (misafir)
  17.10.2018-07:55

  Bu huc bana yardimci olmadi ama yinede tesekur ederim bunu yapanlara

Sayfalar: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 [12]siz de Yorum Yazın


İsim:
Üyeliğiniz varsa giriş yapın veya kayıt olun. Üye olduğunuzda profilinize fotoğraf ekleyebilir ve çeşitli avantajlardan yararlanabilirsiniz.
Yorum:

   

Yorum göndermeden önce yukarıdaki kutucuğu işaretlerseniz, bu sayfaya sonradan yapılacak yorumlar e-posta adresinize gönderilir.

İpuçları ve Yararlı Bilgiler, Makaleler, Nasıl Yapılır?, Önerilen, Popüler
, , , , , , , , , , , , , , , , , ,


Android Uygulama, Oyun ve Teknoloji Haberleri - Andropedi © 2012-2018  (1643sayfa/6916yorum) k201208021123 9809