Whatsapp Uygulamasına Eklenmesi Gereken Özellikler

Whatsapp Uygulamasına Eklenmesi Gereken Özellikler


Artık neredeyse herkesin kullandığı Whatsapp uygulamasına eklenmesi gereken özellikler, en çok talep edilenleri paylaşıyoruz. Bu eklenmesi istenen özelliklerin hangileri gerçekten gerekli, hangileri uygulamaya ilerleyen zamanlarda eklenecek hep birlikte göreceğiz. Siz de bu listedeki Whatsapp özellikleri dışında talep ettiğiniz, merak ettiğiniz özellikler varsa sayfa altındaki yorum bölümünde yazabilirsiniz.

Whatsapp İstenen Özellikler
Whatsapp Çevrimdışı (Oflline) Gözükme

Whatsapp uygulamasında şu anda son görülme zamanı gizleme özelliği mevcut. Fakat siz Whatsapp uygulamasını açıp hiç mesaj yazmadan sadece mesajları okusanız bile Whatsapp durumunuz hemen çevrimiçi şekline dönüşüyor. Yani tamamen görünmez olamıyorsunuz. Whatsapp uygulamasın için en çok istenen özelliklerden birisi bu. Yani siz başkasına mesaj yazarken ya da sadece mesajları okurken çoğu kişi “Çevrimiçi” gözükmek istemiyor. Bu ayar henüz Whatsapp’a eklenmemiş olsa da bunun bir yöntemi var. Eğer birileri tarafından “Çevrimiçi” olarak görünmek istemden Whatsapp’ta dolaşmak istiyorsanız yapmanız gereken Whatsapp uygulamasını açmadan önce telefonunuzdaki tüm internet bağlantılarını kapattıktan sonra Whatsapp’ta dolaşmanız. Bu şekilde çevrimiçi olarak görülmezsiniz ve Whatsapp’ı kapattıktan sonra tekrar internetinizi açabilirsiniz.

Whatsapp İstenen Özellikler

Aniden Whatsapp Grubuna Dahil Olma Sorunu

Whatsapp uygulamasından istenen bir diğer özellik ise telefon numaranızın herhangi bir gruba eklendiğinde sizi gruba eklemeden önce sizden onay almasının gerekliliği. Yani biri sizi herhangi bir gruba eklendiğinde size “Şu kişi sizi şu gruba almak istiyor, onaylıyor musunuz?” şeklinde bir onay kutusu göstermesi gerekliliği. Bu özellik Whatsapp’a eklenmesi istenen özelliklerin başında geliyor çünkü herhangi bir kişi siz onu tanımasanız bile numaranızı bulduğunda sizi herhangi bir gruba istediği an ekleyebiliyor.

Whatsapp İstenen Özellikler

Rehberde Kayıtlı Olmayan Kişilerin Mesaj Atabilmesi Sorunu

Whatsapp’ın hali hazırda bir diğer eksiği ise siz birini tanımasanız ve rehberinizde numarası kayıtlı olmasa bile size Whatsapp üzerinden mesaj atabilmesi. Yani tanımadığınız birinden her an Whatsapp mesajı alabilirsiniz. Kullanıcılar tarafından Whatsapp uygulamasına eklenmesi gereken özellikler listesinin başında gelen bir diğer özellik ise rehberde kayıtlı olmayan kişilerin mesaj atamaması seçeneğinin eklenmesi. Bu ayarı isteyen evet, isteyen hayır olarak seçebilir. Bu şekilde eskisi gibi herkes telefon numarasını bildiği sürece mesaj gönderebilir veya sadece sizin rehberinizde kaydettiğiniz kişiler size mesaj yazabilir veya gruplara ekleyebilir.

Whatsapp İstenen Özellikler

Whatsapp Gruplarında Anket Özelliği

Whatsapp kullananların bir diğer isteği ise kalabalık gruplarda karar almanın mesajlar ile zorlaşması durumundan dolayı grup içinde anket başlatabilme özelliği. Bu şekilde örneğin “Akşam nerede buluşuyoruz?” sorusuna herkes mesaj yazarak cevap vermek zorunda kalmayacak. Gruptaki herhangi biri bir anket başlatarak buluşma yerlerini seçeneklere ekleyecek. Gruptaki kişiler de ankete cevap verene kadar veya anketin süresi dolana kadar sürekli ekranda gözükecek olan bu ankete sadece seçenek işaretleyip cevap verebilecek. Bu şekilde Whatsapp gruplarında karar almak veya fikir danışmak oldukça kolaylaşacak.

Whatsapp İstenen Özellikler

Whatsapp Otomatik Cevap Özelliği

Kullanıcılar tarafından çok istenen bir diğer özellik ise otomatik cevap özelliği. Meşgul olduğunuzda ayarlayacağınız otomatik mesajlar ile size yazanlara meşgul olduğunuzu belirten sizin yazdığınız mesaj otomatik olarak gönderilebilir. Örneğin “Şu an toplantıdayım”, “Yemekteyim”, “Uyuyorum” gibi otomatik mesajlar size yazılan cevaplara anında gönderilebilir.

Whatsapp İstenen Özellikler

Whatsapp Grup İçinde Okundu Bilgisi Sorunu

Siz telefonunuzda okundu bilgisini, yani mavi tiki kapatmış olsanız bile Whatsapp gruplarında yazılan mesajlar veya gönderilen fotoğraflara baktığınız anda mesajı gönderen kişi bunu mesaj bilgisi kısmından görebiliyor. Böylece cevap yazmadığınızda ya da yokmuş gibi davrandığınızda aslında gruba mesaj gönderen kişi mesajı hangi saatte okuduğunuza kadar görebiliyor. Bu da grup içinde “mesajı gördün”, “cevap yazmadın” gibi kavgalar çıkmasına sebep oluyor :)

Whatsapp İstenen Özellikler

Whatsapp Ne Dinliyorum Özelliği

Özellikle MSN Messenger kullanmış kişiler tarafından talep edilen bu özellik sayesinde telefonunuzda müzik dinlerken Whatsapp durumunuzda dinlediğiniz şarkı ismi otomatik olarak yazacak. Bu şekilde şu anda hangi şarkıyı dinlediğinizi Whatsapp kişi listenizdekiler görebilecek. Bu özelliğin gerekli olup olmadığı tartışılabilir ama nostaljik bir özellik olduğundan dolayı talep edenlerin sayısı az değil.

Whatsapp İstenen Özellikler

Whatsapp Mesaj Beğenme Özelliği

Günümüzde Facebook, Instagram, Twitter gibi sosyal platformların vazgeçilmez özelliklerinden biri olan “Beğen” özelliğini Whatsapp mesajları için de isteyen kullanıcılar var. Bu özellik eklenirse isteyen kişi özellikler grup mesajlaşmalarında yazılan mesajlara veya fotoğraf/videolara beğeni gönderebilecek ve o mesajın altında beğenme sayısı yazacak.

Whatsapp İstenen Özellikler

Daha Fazla Whatsapp Tema ve Renk Ayarı

Kullanıcıların talep ettiği bir diğer istek ise Whatsapp’ta baloncuk arka plan rengi, başlık arka plan renkleri, yazı rengi gibi detaylı tema ayarları. Şu an için yazı tipi büyüklüğü, konuşma arka plan resmi gibi sadece basit tema ayarları yapılabiliyor. Daha detaylı tema ayarları Whatsapp’a eklenebilir.

Whatsapp İstenen Özellikler

Bu belli başlı en çok istenen özellikler dışında talep edilen daha çok ayar ve istek var. Tümünü burada paylaşamasak da siz de yorum bölümünde en çok istediğiniz ve eklenmesi gereken özellikleri yazabilirsiniz. Belki de ilerleyen zamanlarda bu yazdığımız özelliklerden bazıları Whatsapp uygulamasına eklenecek. Bu özellikler eklendiğinde yazı içinde ve yorumlarda eklendiğini yazacağız. Siz de bu özellikler veya Whatsapp hakkında genel fikirlerinizi belirtebilirsiniz.


SponsorluYORUM YAZ


E-posta adresinizi hiçbir şekilde kimse ile paylaşmıyoruz


Haber 2089
Teknoloji Haberleri
, ,
Yazar: andropedi  Puan: 1.2  Y: 29/03/2019      
ANA SAYFA | Android Uygulamalar | Android Oyunlar | Android Haberler | Android Duvar Kağıtları | Ücretsiz Uygulama | Tüm Kategoriler | İLETİŞİM

Android Uygulama, Oyun ve Teknoloji Haberleri - Andropedi © 2012-2023