Whatsapp Mesajlarının Geç Gelmesi veya Hiç Gelmemesi Sorunu


whatsapp-sorunu

Birçok kişi telefonunda tanıdıkları ile mesajlaşmak, resim ve video gönderip almak için Whatsapp uygulamasını kullanıyor. Fakat Whatsapp uygulamasında bazı telefonlarda mesajların geç gelmesi veya hiç gelmemesi problemi yaşanıyor. Eğer siz de whatsapp mesajlarını hemen alamıyorsanız aşağıdaki adımlara göz atın. Koyu renkle yazılmış adımlar sık karşılaşılan sorun ve çözüm olduğu için ilk olarak o adımları denemenizi tavsiye ederiz.

– İlk olarak Whatsapp uygulamasını kaldırıp tekrar yükleyin ve telefonunuzu tekrar başlatın.

– Telefonunuzun “ayarlar” bölümündeki “veri kullanımı” sayfası içinde “arka plan veri sınırla” seçeneğinin işaretli olmadığından emin olun.

– Wi-Fi bağlantı kullanıyorsanız “ayarlar” bölümünden “kablosuz” > “menü tuşu” > “gelişmiş” > “uykudayken kablosuzu açık tut” ayarının “her zaman” olarak seçildiğine emin olun. Aynı sayfada yine “kablosuz optimizasyonu” diye bir seçenek varsa işaretli olmadığından emin olun.

– HTC cihazlarda hızlı açılış seçeneğini kapatın. Bunu yapmak için “ayarlar” > “güç” > “hızlı açılış” seçeneğini kapatın.

– Güç modunuzu ekonomik ayardan çıkarın. Bunu yapmak için “ayarlar” > “güç” > “ekonomik mod ayarları” bölümünden “arka plan verilerini devre dışı bırak” seçeneğini iptal edin. Aynı zamanda yine güç seçenekleri sayfasında “sistem güç tasarrufu”, “özel güç tasarrufu” gibi seçenekleri iptal edin. Bu tarz özellikler telefonunuzu kullanmadığınızda internet bağlantılarını güç tasarrufu sağlamak için kapatabilir. Sadece az şarjınız kaldığında bu ayarları etkinleştirin.

– “Task Killer” olarak bilinen görev sonlandırıcı programları kullanmayın. Bunlar telefonunuzu hızlandırdığını iddia etse de stabil çalışmaya engel olur ve Whatsapp gibi programların arka planda çalışmasını engelleyerek mesaj gelmeme problemine yol açar. “Task Killer” uygulamaları konusunda daha fazla bilgi için yazdığımız geniş makaleyi buraya tıklayarak okuyabilirsiniz.

– Whatsapp internetinizi çok kullanıyorsa, dosya alma gönderme ayarlarını düzenlemek için daha önce yazdığımız yazıyı buraya tıklayarak okuyabilirsiniz.

– Whatsapp son görülme (online-çevrimiçi) ayarları için buraya tıklayarak daha önce yazdığımız yazımızı okuyabilirsiniz.

Tüm bu yöntemler işe yaramadıysa ve hala Whatsapp mesajlarını geç alıyorsanız, telefonunuzun marka ve modeli ile birlikte aşağıdaki yorum bölümüne sorunu detaylı olarak yazın. Bazı marka ve modellerde ayar sayfalarının yerleri değişebiliyor veya o özellik yerine başka özellikler bulunabiliyor.

Ayrıca Whatsapp bu sorun ile ilgili olarak bir sayfa hazırlamış. Buradaki sayfayı okuyarak ve uygulayarak sorundan kurtulabilirsiniz:

http://www.whatsapp.com/faq/tr/android/20887936

Güncelleme: 14 Nisan 2019 günü de yaşandığı gibi bazı zamanlarda Instagram, Facebook, Twitter ve Whatsapp gibi uygulamalarda genel problemler yaşanabiliyor. Eğer bu uygulamalarda bağlantı sorunları ve mesaj/dosya gönderememe gibi durumlar yaşarsanız ilk olarak sorunun genel olup olmadığını öğrenmenizde fayda var. Bunun için Dünya genelinde Instagram’da sorun olup olmadığını bu siteden öğrenebilirsiniz:

https://downdetector.com/status/whatsapp


Sponsorlu


« »

BENZER SAYFALAR

  247 Yorum

Sayfalar: « 1 2 3 4 5 6 7 8 [9]

    Yusuf  (misafir)
  18.05.2018-00:25
  Y

  Telefon G4 bütün tavsiyelerinizi denedim fakat WhatsApp mesajları hiç bir türlü gelmiyor nede gidiyor WiFi ye bağlandığımda geliyor sadece ama mobil verim canavar gibi Google da çok hızlı takılıyor tek sorun WhatsApp yardımcı olabilirseniz sevinirim.

    emre  (misafir)
  26.10.2018-17:35
  e

  Son telefonum Lg g4.
  Mobil veri açıkken watsap mesajları gelmiyor. Sadece watsap uygulamasına girince geliyor. Wi-fi açıkken böyle bir sorun yok. Sadece mobil veri açıkken böyle sorun oluşuyor. Bütün yöntemleri denedim ancak düzelmesi Yardım lütfen

    Yasemin  (misafir)
  20.01.2019-22:33
  Y

  Tekefon takip programında watsap bildirimjeri gelmiyor neden

    andropedi  (üye)
  20.01.2019-23:59
  andropedi
  Yorum: 1301
  Üyelik: 02.08.2012

  Büyük ihtimal kullandığınız telefon takip uygulamasıyla alakalı bir problem. Uygulamaya güncelleme gelmiş olabilir veya gelecektir. Sorun devam ederse de uygulamanın yapımcısıyla iletişime geçebilirsiniz.

    Selahattin  (misafir)
  15.03.2019-23:18
  S

  Telefonum samsung j7 prime 2017 model whatsapp plusı yükledim medajlar gelmiyordu yukarıda ki dediklerinizi de yaptım hâlâ gelmiyor neden?

    andropedi  (üye)
  16.03.2019-00:34
  andropedi
  Yorum: 1301
  Üyelik: 02.08.2012

  Whatsapp’ta da 1-2 gündür mesajlar ve medya dosyaları ile ilgili sıkıntılar yaşanıyordu. Belki bu anlara denk gelmiş olabilirsiniz. Bir de Whatsapp Plus, Whatsapp’ın desteklediği resmi bir uygulama değil. Bu yüzden eskiden çalışıyor olsa bile bu uygulama ile sorunlar yaşamanız normal. Whatsapp bu uygulamanın kullanılmaması için çeşitli önlemler almış olabilir. Whatsapp Plus uygulamasına da güncelleme gelmiş olabilir. Kontrol etmenizde fayda var.

    Kemal  (misafir)
  22.06.2019-16:04
  K

  Mobil veri açıkken gelmiyorsa; Mobil veri operatörünüzün programından Güvenli interneti devredışı bırakın. Genelde bu sorun TürkTelekom operatöründe görünüyor. Sebebi ise Güvenli İnternetin açık olmasından kaynaklı.

Sayfalar: « 1 2 3 4 5 6 7 8 [9]siz de Yorum Yazın   İpucu 247 yorum 261084
Android İpuçları ve Yararlı Bilgiler
, , , ,
Yazar: andropedi  Puan: 257.8  Y: 26/06/2014  Güncelleme: 14/04/2019 

Android Uygulama, Oyun ve Teknoloji Haberleri - Andropedi © 2012-2019