Whatsapp Mesajlarının Geç Gelmesi veya Hiç Gelmemesi Sorunu

whatsapp-sorunu

Birçok kişi telefonunda tanıdıkları ile mesajlaşmak, resim ve video gönderip almak için Whatsapp uygulamasını kullanıyor. Fakat Whatsapp uygulamasında bazı telefonlarda mesajların geç gelmesi veya hiç gelmemesi problemi yaşanıyor. Eğer siz de whatsapp mesajlarını hemen alamıyorsanız aşağıdaki adımlara göz atın. Koyu renkle yazılmış adımlar sık karşılaşılan sorun ve çözüm olduğu için ilk olarak o adımları denemenizi tavsiye ederiz.

– İlk olarak Whatsapp uygulamasını kaldırıp tekrar yükleyin ve telefonunuzu tekrar başlatın.

– Telefonunuzun “ayarlar” bölümündeki “veri kullanımı” sayfası içinde “arka plan veri sınırla” seçeneğinin işaretli olmadığından emin olun.

– Wi-Fi bağlantı kullanıyorsanız “ayarlar” bölümünden “kablosuz” > “menü tuşu” > “gelişmiş” > “uykudayken kablosuzu açık tut” ayarının “her zaman” olarak seçildiğine emin olun. Aynı sayfada yine “kablosuz optimizasyonu” diye bir seçenek varsa işaretli olmadığından emin olun.

– HTC cihazlarda hızlı açılış seçeneğini kapatın. Bunu yapmak için “ayarlar” > “güç” > “hızlı açılış” seçeneğini kapatın.

– Güç modunuzu ekonomik ayardan çıkarın. Bunu yapmak için “ayarlar” > “güç” > “ekonomik mod ayarları” bölümünden “arka plan verilerini devre dışı bırak” seçeneğini iptal edin. Aynı zamanda yine güç seçenekleri sayfasında “sistem güç tasarrufu”, “özel güç tasarrufu” gibi seçenekleri iptal edin. Bu tarz özellikler telefonunuzu kullanmadığınızda internet bağlantılarını güç tasarrufu sağlamak için kapatabilir. Sadece az şarjınız kaldığında bu ayarları etkinleştirin.

– “Task Killer” olarak bilinen görev sonlandırıcı programları kullanmayın. Bunlar telefonunuzu hızlandırdığını iddia etse de stabil çalışmaya engel olur ve Whatsapp gibi programların arka planda çalışmasını engelleyerek mesaj gelmeme problemine yol açar. “Task Killer” uygulamaları konusunda daha fazla bilgi için yazdığımız geniş makaleyi buraya tıklayarak okuyabilirsiniz.

– Whatsapp internetinizi çok kullanıyorsa, dosya alma gönderme ayarlarını düzenlemek için daha önce yazdığımız yazıyı buraya tıklayarak okuyabilirsiniz.

– Whatsapp son görülme (online-çevrimiçi) ayarları için buraya tıklayarak daha önce yazdığımız yazımızı okuyabilirsiniz.

Tüm bu yöntemler işe yaramadıysa ve hala Whatsapp mesajlarını geç alıyorsanız, telefonunuzun marka ve modeli ile birlikte aşağıdaki yorum bölümüne sorunu detaylı olarak yazın. Bazı marka ve modellerde ayar sayfalarının yerleri değişebiliyor veya o özellik yerine başka özellikler bulunabiliyor.

Ayrıca Whatsapp bu sorun ile ilgili olarak bir sayfa hazırlamış. Buradaki sayfayı okuyarak ve uygulayarak sorundan kurtulabilirsiniz:

http://www.whatsapp.com/faq/tr/android/20887936

Güncelleme: 14 Nisan 2019 günü de yaşandığı gibi bazı zamanlarda Instagram, Facebook, Twitter ve Whatsapp gibi uygulamalarda genel problemler yaşanabiliyor. Eğer bu uygulamalarda bağlantı sorunları ve mesaj/dosya gönderememe gibi durumlar yaşarsanız ilk olarak sorunun genel olup olmadığını öğrenmenizde fayda var. Bunun için Dünya genelinde Instagram’da sorun olup olmadığını bu siteden öğrenebilirsiniz:

https://downdetector.com/status/whatsapp


Yorumlar

“Whatsapp Mesajlarının Geç Gelmesi veya Hiç Gelmemesi Sorunu” için 255 yanıt

 1. andropedi avatarı
  andropedi

  Telefonunuzun ayarlar bölümünden whatsapp önbelleğini temizlemeyi deneyin. Verileri sil demeyin çünkü bütün whatsapp konuşmalarınız silinir.

 2. Ramile avatarı
  Ramile

  Whatsappima mesajlar gec gelir.

 3. Havva avatarı
  Havva

  Mesaj. Gelimiyor

 4. Kübra avatarı
  Kübra

  WhatsApp ımda her gün bu sorunla karşılaşıyorum,her defasında başka wp indiriyorum ama yine aynı sıkıntı var. Karşı tarafın msjlsrı bana hiç bir şekilde gelmiyor. Ve benim msjlsrım iletilmedi gözüküyor. Ekranın üstüne bildiri var,”Bağlantınız kontrol ediliyor.” Diye.
  APK wp kullanıyorum. Ama normal olanda da aynı sıkıntı yine var. Rica ediyorum bilen yardımcı olabilir mi?

 5. andropedi avatarı
  andropedi

  İlk olarak Google Play’den orijinal whatsapp’ı indirip kullanın. Diğer tüm whatsapp yüklemelerini kaldırın. Sonrasında telefonunuzun ayarlarından pil bölümüne gelin ve uygulamalar kısmından whatsapp’ı bulup whatsapp’la ilgili tüm pil otimizasyon ayarlarını kapatıp bildirimlerin de açık olduğuna emin olun. Ayrıca telefonunuzda task killer gibi uygulamalar varsa kaldırın.