Whatsapp Ekran Görüntüsü Almak Yasaklanıyor mu?

Whatsapp Ekran Görüntüsü Almak Yasaklanıyor mu?


Android ve iPhone telefonların vazgeçilmez mesajlaşma uygulaması Whatsapp ile ekran görüntüsü almak yasaklanıyor mu?

Mesajlaşma, sesli arama, sesli mesaj ve görüntülü arama seçenekleri ile çok tercih edilen ve neredeyse her akıllı telefonda bulunan Whatsapp uygulamasında kişiler arası mesajların ekran görüntüsü alınabiliyor. Bu durum mesajlaşan ve konuşan kişilerin birbirlerinin yazdıklarını telefonda ekran görüntüsü alarak saklaması veya başkalarına göndermesine olanak tanıyor. Bu durum özel hayatın gizliliği gibi istenmeyen bazı durumlara ve fitnelere sebep olabiliyor. Telefonda ekran görüntüsü almak için telefonun birkaç tuşına aynı anda basmanız ve basılı tutmanız yeterli.

Şu anda Google Chrome uygulamasının gizli penceresinde internette dolaşırken veya Netflix’te film veya dizi izlerken de ekran görüntüsü almanız yasak. Yani bu uygulamaları kullanırken ekran görüntüsü almaya çalıştığınızda bildirim çubuğuna “Ekran Görüntüsü Alınamadı” şeklinde uyarı gelmesi normal. Çünkü hem gizlilik, hem de bazı telif hakları sebebiyle ekran görüntüsü alınmasına izin vermiyorlar.

İşte bu uygulamalardaki gibi ekran görüntüsü almanın uygulama tarafından engellenmesi durumuna Whatsapp da katılacak gibi gözüküyor. İnternette dolaşan haberlere ve yorumlara göre Whatsapp’ta ekran görüntüsü almak da yakın zamanda artık mümkün olmayabilir.

iPhone telefonlarda Whatsapp’ta ekran görüntüsü almak ileride imkansız olsa da Android telefonlarda Whatsapp’ta ekran görüntüsü almak için kısa sürede yeni uygulamalar ve yeni yöntemler türemesi çok muhtemel. Eğer Whatsapp’ta ekran görüntüsü almak yasaklanırsa Whatsapp’ta nasıl ekran görüntüsü alacağınızı yardımcı uygulamalar ve yöntemler ile başka bir yazımızda açıklayacağız.

Ekran görüntüsü almak yasaklansa bile başka bir telefonla ekranın fotoğrafını çekmek veya Whatsapp Web ile internet tarayıcısı üzerinden Whatsapp konuşmalarının ekran görüntüsünü almak tabi ki mümkün olacak. Ama uygulama içindeki yazışmaları direkt ekran görüntüsü tuşunuz ile çekemediğinizde uğraşmanız gerekecek


SponsorluYORUM YAZ


E-posta adresinizi hiçbir şekilde kimse ile paylaşmıyoruz


Haber 1901
Teknoloji Haberleri
, , ,
Yazar: andropedi  Puan: 1.0  Y: 25/04/2019  Güncelleme: 24/11/2019      
ANA SAYFA | Android Uygulamalar | Android Oyunlar | Android Haberler | Android Duvar Kağıtları | Ücretsiz Uygulama | Tüm Kategoriler | İLETİŞİM

Android Uygulama, Oyun ve Teknoloji Haberleri - Andropedi © 2012-2023