Uzaydan Dünya’yı Canlı İzleyin – ISS

Uzaydan Dünya’yı Canlı İzleyin – ISS

Telefonunuza veya tabletinize ücretsiz olarak yükleyebileceğiniz bu uygulama ile uzaydan Dünya’yı canlı izleyin. Dünya etrafında yaklaşık 90 dakikada bir tur atan ve içinde astronotların sürekli çalışmalar yaptığı Uluslararası Uzay İstasyonu (International Space Station) aracından canlı olarak yayınlanan Dünya görüntülerini izleyebilirsiniz. Aynı zamanda karanlık gökyüzünde ve bulutsuz havalarda bu uygulama yardımıyla ISS’in geçişini de çıplak gözle izleyebilirsiniz.

Bulunduğunuz konumdan geçişin başlangıcı ve bitişi yaklaşık 4-5 dakika sürer. Bu uygulama bulunduğunuz konuma göre uluslararası uzay istasyonunun ne zaman üstünüzden geçeceğini ve gökyüzündeki konumunu da gösterir. Gökyüzündeki parlak bir yıldıza benzeyen fakat oldukça hızlı hareket eden bir ışık olarak gözlemleyebilirsiniz. Bu parlak ışığın sebebi ise Güneş ışığını yansıtmasıdır. ISS her turunda bulunduğunuz konumdan gözükmez. Eliptik bir yörünge ile rotası sürekli kaydığından sadece bazı turlarında çıplak gözle çok net olarak izlenebilir. Bu uygulama da konum ve zaman hesaplarını otomatik olarak yapıp size ISS geçişi esnasında bildirim bile gönderebilir ve sonraki geçişlerin tarih ve saatini gösterirken aynı zamanda parlaklık seviyesini de belirtir.

Uzay istasyonundan çekilen görüntüler ise anlık olarak Dünya’ya iletilir. Bu uygulama içindeki yayın ile hem uydunun anlık olarak nerenin üzerinde olduğunu harita üzerinden görebilir, hem de uydudan çekilen görüntüleri canlı olarak HD kalitesinde izleyebilirsiniz.

Eğer gökyüzü, uydu ve astronomiye merakınız varsa bu uygulama oldukça işinize yarayacak ve keyif verecek. Uzaydan Dünya’yı canlı olarak izlemek için ISS HD Live uygulamasını Google Play’den ücretsiz olarak indirip kullanmaya başlayabilirsiniz.


Sponsorlu


 Ekran Görüntüleri  İndirme Linkleri 

Android (Google Play)YORUM YAZ


E-posta adresinizi hiçbir şekilde kimse ile paylaşmıyoruz


Android UygulamalarCanlı Veri UygulamalarıHarita - Gps Uygulamalarıİlginç Android UygulamalarıMedya Uygulamaları
, , , , , , ,
Yazar: andropedi  Puan: 1.5  Y: 12/09/2019      
ANA SAYFA | Android Uygulamalar | Android Oyunlar | Android Haberler | Android Duvar Kağıtları | Ücretsiz Uygulama | Tüm Kategoriler | İLETİŞİM

Android Uygulama, Oyun ve Teknoloji Haberleri - Andropedi © 2012-2023