Instagram’da Otomatik Video Oynatma Nasıl Kapatılır?

Instagram’da Otomatik Video Oynatma Nasıl Kapatılır?


Instagram’da otomatik video oynatma özelliğini kapatıp hem telefonunuzu hızlandırabilir, hem de internetten tasarruf yapabilirsiniz. Instagram’da gezerken videoların otomatik olarak oynamaya başlaması, 3G bağlantısındayken internet kotanızı harcar ve aynı zamanda Instagram uygulamasının çalışmasını yavaşlatır. Bu özelliği kapatmak için aşağıdaki adımları veya ekran görüntülerini izleyin.

1) İlk olarak Instagram uygulamasını açıp profil sayfasında sağ üstte bulunan menü işaretine dokunup en alt kısımdan “Ayarlar” yazısına tıklayın.

2) Açılan ayarlar sayfasında “Hesap” yazan yazıya dokunup hesap ayarlarına geçin.

3) Açılan Instagram hesap ayarları sayfasında “Hücresel Veri Kullanımı” yazısına dokunun.

4) Hücresel veri ayarları sayfasında “Veri Tasarrufu” seçeneğini ekran görüntüsündeki gibi aktif hale getirin.

Otomatik video oynatma kapatma Otomatik video oynatma kapatma Otomatik video oynatma kapatma Otomatik video oynatma kapatma
Bu ayar aslında direkt olarak otomatik video özelliğini kapatmak için olmasa da 3G bağlantısındayken veri tasarrufu yapılması için videoların otomatik oynatılmasını engeller. Bu sayede otomatik video oynatma özelliği kapanmış olur. Tabi WiFi bağlantısındayken videolar otomatik olarak oynatılmaya devam edilecektir.

Aynı şekilde yine bu son sayfada “Yüksek Çözünürlüklü Medya” seçeneğini “Sadece Wi-Fi” veya “Asla” olarak değiştirirseniz fotoğraf ve videolar çok yüksek çözünürlükte açılmayacağı için 3G ve WiFi kotanızdan tasarruf etmiş olursunuz. Bu özellik Instagram’ın daha az internet harcamasını sağlar ve aynı zamanda yüksek çözünürlüklü fotoğraf ve videolar yüklenmeyeceği için telefonun şarjını da daha az tüketir.


SponsorluYORUM YAZ


E-posta adresinizi hiçbir şekilde kimse ile paylaşmıyoruz


Nasıl Yapılır 3364
Nasıl Yapılır? (Android)
, , , ,
Yazar: andropedi  Puan: 1.9  Y: 30/06/2019      
ANA SAYFA | Android Uygulamalar | Android Oyunlar | Android Haberler | Android Duvar Kağıtları | Ücretsiz Uygulama | Tüm Kategoriler | İLETİŞİM

Android Uygulama, Oyun ve Teknoloji Haberleri - Andropedi © 2012-2023