Google Fotoğraflar ve Dosyalar Nasıl İndirilir?


Google firmasının cloud(bulut) hizmetleri oldukça fazla sayıda. Bunlardan en çok kullanılanlar ise Gmail, Google Fotoğraflar, Google Drive ve Youtube. Peki bu platformdaki dosyalarınızı sadece birkaç adımda nasıl bilgisayarınıza indirebilirsiniz? Google Fotoğraflar’a veya Google Drive’a girerek seçimleri tek tek yapıp indirmek bir seçenek gibi gözükse de çok sayıda dosya veya fotoğraf için bu işlem oldukça zahmetli olacak. Bunun için Google size bu işlemi yapabilmeniz için tek bir sayfa sunuyor: takeaout.google.com

Bu adrese girdikten sonra ve yedekleyeceğiniz Google hesabınıza giriş yaptıktan sonra aşağıdaki adımları izleyin:

Karşınıza çıkan sayfada hangi hesaplarınızdaki verileri bilgisayarınıza indireceğinizi seçin ve aşağıdaki “Sonraki” butonuna tıklayın.

İndirilecek dosyalar için zip yöntemini ve arşivlerin her biri için en büyük boyutu seçin. İndirme bağlantısının nasıl teslim edileceğini veya nereye kaydedileceğini seçin. Bu ayarlardan emin değilseniz ayarları olduğu gibi bırakın. Sonrasında ise “Arşiv oluştur” butonuna tıklayın.

Bu işlemlerden sonra bu ekrandaki gibi verilerinizin hazırlandığına dair bir işlem göreceksiniz. Bu işlem tamamlandığında Gmail hesabınıza otomatik olarak bir indirme bağlantısı gönderilecek. E-posta hesabınızı açıp verilerinizi bilgisayarınıza indirebilirsiniz.

Google Drive ile dosyalarınızı veya Google Fotoğraflar ile fotoğraflarınızı internette yedekleyebilirsiniz.

Ayrıca Google PhotoScan ile fotoğraflarınızı telefonunuz ile tarayabilirsiniz.


Sponsorlu  1 Yorum

     
      Zeyno  
    15.12.2018-14:47
    Z

    İşime hiç yaramadı??YORUM YAZ


E-posta adresinizi hiçbir şekilde kimse ile paylaşmıyoruz


İpucuNasıl YapılırHaber 1 yorum 21368
Teknoloji HaberleriAndroid İpuçları ve Yararlı BilgilerNasıl Yapılır? (Android)
Yazar: andropedi  Puan: 9.4  Y: 15/10/2017      
ANA SAYFA | Android Uygulamalar | Android Oyunlar | Android Haberler | Android Duvar Kağıtları | Ücretsiz Uygulama | Tüm Kategoriler | İLETİŞİM

Android Uygulama, Oyun ve Teknoloji Haberleri - Andropedi © 2012-2023