Gmail’de Yanlış Gönderilen E-postayı Geri Alma


Gmail kullanan kişilerin çoğu belki de böyle bir e-postayı geri alma özelliğinin Gmail ayarlarında olduğunu bilmiyor. Bu süper özellik sayesinde artık yanlış kişilere veya yanlış yazarak gönderdiğiniz postaları hemen gerei alabileceksiniz. Böylece yaptığınız yanlışı karşı taraf görmeden bu yanlıştan dönebilme şansınız var. Gmail’de bulunan “Göndermeyi Geri Al” özelliğin nasıl ayarlayacağınızı gösteriyoruz.

Yanlışlıkla gönderdiğiniz e-postaları geri alabilmek için aşağıdaki resimde gösterilen şekilde Gmail ayarlarına gelip “Genel” sekmesinden “Göndermeyi Geri Almayı Etkinleştir” seçeneğini seçin. Sonrasında ise postayı gönderdikten sonra ne kadar süre içinde gönderme işlemini iptal edebilme şansınızı ayarlayın. Bu seçenekler 5. 10, 20 ve 30 saniye şeklinde.

Bu seçenek için bir süre belirlemenizin sebebi ise aslında gönderilen postanın server’da karşı tarafa ulaşmadan önce ne kadar bekleyeceğini belirlemek. Yani normal şartlarda böyle bir seçenek olmasa ve siz “Gönder” butonuna basmadan önce 30 saniye bekleseniz zaten belki de yaptığınız yanlışı fark edeceksiniz. Bu ayar da zaten bu kontrol mekanizmanızı tetiklemek için üretilmiş. “Gönder” butonuna bastıktan sonra amaç tamamen sizin 30 saniye boyunca aşağıdaki yazıyı izlerken düşünmenizi sağlamak. 30 saniye sonunda ise postanız server tarafından otomatik olarak karşı tarafa iletilmiş oluyor.

Bu özellik eskiden Android ve iPhone’daki Gmail uygulamasında bulunmazken artık telefonunuzdaki Gmail uygulamasında da böyle bir özellik gelmiş durumda. Yani telefonunuzda da yanlışlıkla gönderdiğiniz maili bu süre boyunca geri alabilmeniz için bir seçenek sunuluyor. Tabi şimdilik bu ayarı aktif etmek için Gmail hesabınıza PC’den girmeniz gerekmekte.

Diğer ipuçları ve yararlı bilgiler için buraya tıklayın.


SponsorluYORUM YAZ


E-posta adresinizi hiçbir şekilde kimse ile paylaşmıyoruz


İpucuHaber 3870
Teknoloji HaberleriAndroid İpuçları ve Yararlı Bilgiler
Yazar: andropedi  Puan: 1.6  Y: 10/10/2017  Güncelleme: 10/10/2017      
ANA SAYFA | Android Uygulamalar | Android Oyunlar | Android Haberler | Android Duvar Kağıtları | Ücretsiz Uygulama | Tüm Kategoriler | İLETİŞİM

Android Uygulama, Oyun ve Teknoloji Haberleri - Andropedi © 2012-2023