Google Chrome Veri Tasarrufu ile Kota Kullanımını Azaltın

   İNDİR Puan: 5.6   Güncelleme: 06/01/2016  Y: 06/01/2016

internet-veri-tasarrufu
Google Chrome android uygulamasına eklenen bir özellik ile internette gezinirken telefonunuzun internet kotasından daha az harcayabilirsiniz. Google Chrome’da veri tasarrufunu etkinleştirdiğinizde gezdiğiniz siteleri Google otomatik olarak optimize eder. Sistem teknik olarak şöyle çalışır…

Veri tasarrufunu etkinleştirdiğinizde ziyaret ettiğiniz siteler ilk olarak Google sunucularına gider. Orada sayfalar sıkıştırılarak sayfa veri boyutları küçültülür ve telefonunuza bu şekilde aktarılır. Yani sayfada bulunan resmiler, uzun yazılar vs. boyut olarak küçültülür ve ekranınıza gelir. bu işlem esnasında geçen süre milisaniyeler boyutunda olduğundan bunu gözle fark edebilmeniz mümkün değildir. Bu yüzden veri tasarrufunu etkinleştirdiğinizde sayfaların daha yavaş açılmasının aksine sayfa boyutları küçüldüğü için hem sayfalar daha hızlı açılır, hem de kotanızdan daha az internet harcanız.

Google Chrome uygulamasını açtığınızda karşınıza ilk resimdeki gibi bir uyarı çıkarsa veri tasarrufunu direkt olarak etkinleştirebilirsiniz. Eğer böyle bir pencere çıkmadıysa bunu kendiniz ikinci ve üçüncü resimde gösterilern şekilde Google Chrome menüsünden yapabilirsiniz. Veri tasarrufu özelliğini özellikle 3G bağlantılarda kullanmanız internet kotanıza oldukça olumlu etki edecek ve internetinizi daha az harcayacaktır.

Google-Chrome-Veri-Tasarrufu-1 Google-Chrome-Veri-Tasarrufu-2 Google-Chrome-Veri-Tasarrufu-3


Sponsorlu


PopülerÖnerilenİpucuNasıl YapılırHaber 1 yorum 6069


  1 Yorum

      Muhammet Seyyid kıbıcı  (misafir)
    09.01.2016-11:17
    M

    Çokgüzelsiz de Yorum Yazın   Android ve Teknoloji Haberleri
Popüler
Önerilen
İpuçları ve Yararlı Bilgiler
Nasıl Yapılır?
, ,


Android Uygulama, Oyun ve Teknoloji Haberleri - Andropedi © 2012-2019