Google Chrome Veri Tasarrufu ile Kota Kullanımını Azaltın


internet-veri-tasarrufu
Google Chrome android uygulamasına eklenen bir özellik ile internette gezinirken telefonunuzun internet kotasından daha az harcayabilirsiniz. Google Chrome’da veri tasarrufunu etkinleştirdiğinizde gezdiğiniz siteleri Google otomatik olarak optimize eder. Sistem teknik olarak şöyle çalışır…

Veri tasarrufunu etkinleştirdiğinizde ziyaret ettiğiniz siteler ilk olarak Google sunucularına gider. Orada sayfalar sıkıştırılarak sayfa veri boyutları küçültülür ve telefonunuza bu şekilde aktarılır. Yani sayfada bulunan resmiler, uzun yazılar vs. boyut olarak küçültülür ve ekranınıza gelir. bu işlem esnasında geçen süre milisaniyeler boyutunda olduğundan bunu gözle fark edebilmeniz mümkün değildir. Bu yüzden veri tasarrufunu etkinleştirdiğinizde sayfaların daha yavaş açılmasının aksine sayfa boyutları küçüldüğü için hem sayfalar daha hızlı açılır, hem de kotanızdan daha az internet harcanız.

Google Chrome uygulamasını açtığınızda karşınıza ilk resimdeki gibi bir uyarı çıkarsa veri tasarrufunu direkt olarak etkinleştirebilirsiniz. Eğer böyle bir pencere çıkmadıysa bunu kendiniz ikinci ve üçüncü resimde gösterilern şekilde Google Chrome menüsünden yapabilirsiniz. Veri tasarrufu özelliğini özellikle 3G bağlantılarda kullanmanız internet kotanıza oldukça olumlu etki edecek ve internetinizi daha az harcayacaktır.

Google-Chrome-Veri-Tasarrufu-1 Google-Chrome-Veri-Tasarrufu-2 Google-Chrome-Veri-Tasarrufu-3


Sponsorlu


« »

BENZER SAYFALAR

  1 Yorum

      Muhammet Seyyid kıbıcı  (misafir)
    09.01.2016-11:17
    M

    Çokgüzelsiz de Yorum Yazın   PopülerÖnerilenİpucuNasıl YapılırHaber 1 yorum 6219
Android ve Teknoloji HaberleriPopülerÖnerilenAndroid İpuçları ve Yararlı BilgilerNasıl Yapılır? (Android)
, ,
Yazar: andropedi  Puan: 5.2  Y: 06/01/2016  Güncelleme: 06/01/2016 

Android Uygulama, Oyun ve Teknoloji Haberleri - Andropedi © 2012-2019