Silinen Telefon Numaralarını Geri Getirmek Mümkün


telefon-rehberi-kurtarma-4
Telefon rehberinizdeki önemli bir numarayı veya rehberin tamamını yanlışlıkla silmeniz, ya da telefonunuzu kaybetmeniz büyük bir kabus olabilir. fakat Gmail içerisinde bulunan ve çok bilinmeyen bir özellik ile kaybettiğiniz telefon numaralarını, hatta tüm rehberi tamamen geri getirebilirsiniz. Android telefonda rehberi nasıl geri getireceğinizi anlatıyoruz.

Eğer telefon rehberiniz sadece android telefonunuzda varsa ve telefonunuzu kaybettiyseniz üzülmenize gerek yok. Ya da yanlışlıkla önemli bir telefon numarasını ya da rehberinizi tamamen sildiyseniz telefon numaralarınızı geri getirmek mümkün. Gmail içerisindeki bu akıllı özellik sayesinde tüm rehberinizi geri getirebilirsiniz.

Android telefonu kullanırken muhtemelen telefonunuzda tanımlı bir Google hesabı vardır. Telefon rehberinize kaydettiğiniz her numara Google senkronizasyon açık olduğu sürece Google hesabınıza otomatik olarak yedeklenir. Bu özellik sayesinde rehberden sildiğiniz bir numarayı veya tüm rehberi son 30 gün içerisinde geri getirebilirsiniz. Bunun için ilk yapmanız gereken bir bilgisayardan Gmail hesabınıza giriş yapmak ve sol üstteki Gmail logosuna tıklayarak açılan menüden “Rehber” seçeneğini seçmek.

Telefon-Rehberi-Kurtarma-1
Açılacak olan yeni sayfada telefonunuzdan Gmail’e otomatik olarak yedeklenmiş tüm kişilerin isimleri ve telefon numaralarının bulunduğu bir liste göreceksiniz. Sayfanın sol tarafında “Daha Fazla” yazısına tıklayarak listeden “Kişileri geri yükle” seçeneğini seçin.

Telefon-Rehberi-Kurtarma-2
Açılan pencerede ne zamana geri dönmek istediğiniz sorulacak. Seçenekelr içerisinde “10 dakika önce”, “Bir saat önce”, “Dün”, “Bir hafta önce” gibi seçenekler var. Hatta dilerseniz “Özel” seçeneğini seçerek kendiniz ne kadar zaman önceye dönüş yapacağınızı seçebiliyorsunuz. Bu seçimi yaparken dikkat etmeniz gereken nokta, telefon numaralarını kaybettikten önceki bir tarihe dönerek rehberinizin eksiksiz olduğu bir zaman seçmek. Örneğin telefon rehberinizi bugün sildiyseniz veya telefonunuzu bugün kaybettiyseniz “Dün” seçeneğini seçmeniz gerekir.

Telefon-Rehberi-Kurtarma-3
Tarih seçimini yaptıktan sonra “Geri Yükle” yazısına tıkladığınızda rehberiniz o tarihe geri dönecek ve tüm kişiler rehberinize geri yüklenecek.

Eğer Gmail hesabınız yoksa ve rehberinizi bu sayfada bulamazsanız telefon rehberinizi ve telefon numaralarını kurtarmanın başka yolları da var. Bu yollar zor olsa da telefon rehberinizi kurtarmak için geliştirilmiş programlar mevcut. Telefonunuza uygun olan bir rehber kurtarma programını Google’dan bularak şansınızı o yazılımda deneyebilirsiniz. Fakat android telefon kullanıyorsanız zaten en azından Google Play’i kullanacağınız için mutlaka telefonunuza bir Gmail hesabı tanıtmışınızdır ve yukarıda anlattığımız yöntem işe yarayacaktır.


Sponsorlu  38 Yorum

   
    muro  
  10.12.2017-23:04
  m

  tamamda bu samsung icin ben iphone kullaniyorum o nasil olacak?

   
    birisi  
  10.12.2017-23:07
  b

  arkadaslar gecen gün sinirlenip karti ve telefonu attim evet sacmaydi biliyorum sorunum su icinde cok önemli olan bir numara var onu bulmam gerek nasil hallederim?yardimci olun lütfen

   
    Yeliz  
  11.01.2018-23:08
  Y

  Bu silinmiş numarayı geri rehberime yüklemek istiyom

   
    Djjdhd  
  02.02.2018-23:24
  D

  Benim bilgisayarım olmadığı için ben yapamıyorum

   
    Gürcan  
  13.12.2018-18:35
  G

  Silinen no geri alma

   
    Sevil  
  05.03.2019-12:53
  S

  E yani

   
    soydan  
  13.03.2019-22:36
  s

  ben yanlışlıkla han adlı kişinin numarası yanlışlıkla silmişim geri alabilirmiyim

   
    mahmut karatay  
  10.06.2019-15:53
  m

  telefon rehberimdeki numaralarım silindi bugün.


1 2

YORUM YAZ


E-posta adresinizi hiçbir şekilde kimse ile paylaşmıyoruz


BENZER SAYFALAR

PopülerÖnerilenUygulamaİpucuNasıl YapılırHaber 38 yorum 141130
Android UygulamalarAndroid ve Teknoloji HaberleriPopüler UygulamalarÖnerilen SayfalarAndroid İpuçları ve Yararlı BilgilerNasıl Yapılır? (Android)İletişim için Android UygulamalarıSistem Araçları ve Uygulamaları
,
Yazar: andropedi  Puan: 118.5  Y: 05/01/2016  Güncelleme: 05/01/2016      

ANA SAYFA | Android Uygulamalar | Android Oyunlar | Android Haberler | Android Forum | Android Duvar Kağıtları | Ücretsiz Uygulama | Tüm Kategoriler | İLETİŞİM

Android Uygulama, Oyun ve Teknoloji Haberleri - Andropedi © 2012-2020