Eski Android Telefonu Güvenlik Kamerası Olarak Kullanmak

Eski Android Telefonu Güvenlik Kamerası Olarak Kullanmak


Artık daha hızlı ilerleyen teknoloji sonucunda çoğumuz sık sık telefon değiştiriyoruz. Peki eski Android telefonla neler yapılabilir? Artık kullanmadığınız ve yenisini aldığınız fakat bir kenarda veya dolapta, çekmecede boş boş duran Android telefon veya tabletinizi nasıl değerlendirebilirsiniz? İşte çalışır halde olan fakat boş duran telefonunuzu güvenlik kamerası kullanmak için yapmanız gerekenleri anlatıyoruz.

Eski Android Telefonu Güvenlik Kamerası Olarak Kullanmak:

Eğer kenarda duran eski telefon veya tabletinizi değerlendirmek istiyorsanız bu eski telefonunuzu bir güvenlik kamerası veya bebek kamerası olarak kullanabilirsiniz. Telefonu güvenlik kamerası olarak kullanmak için tek yapmanız gereken Google Play’den bir IP Webcam uygulamasını eski fakat çalışır durumdaki telefona indirmek. Bu IP Webcam uygulamaları arasında tavsiye edeceğimiz uygulama ise IP Webcam isimli şu uygulama olacak: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.pas.webcam Siz dilerseniz benzer başka uygulama da kullanabilirsiniz.

Eski telefonunuza bu uygulamayı indirdikten sonra ilk yapmanız gereken uygulamayı açıp en alttaki “Start…” yazısına dokunmak. Telefonun kamerası ekranda belirecek ve görüntünün alt tarafında bir http ile başlayan adres göreceksiniz. Kamerayı telefondan veya bilgisayardan izleyecekseniz internet sayfası açıp bu adresi yazdığınızda kamerayı izlemeye başlayabilir ve çeşitli ayarlar yapabilirsiniz. Hatta kullanmadığınız bir de tablet de varsa onu da güvenlik kamerası izleme ekranı olarak sürekli açık durumda kullanabilirsiniz.

Uygulama içinde aynı zamanda hareket sensörü gibi bir çok ek özellik ve detaylı ayarlar bulunuyor. İngilizce olan bu ayarlarla ilgili yardım almak isterseniz aşağıda yorum bölümünde yazabilirsiniz.

Bu kullanımda eski telefon ve izleyeceğiniz telefon veya bilgisayar aynı WiFi internete bağlı olması gerekmektedir. Aynı zamanda uygulama telefonun şarjını harcayacağından kamera olarak kullanacağınız telefonu istediğiniz odaya ve istediğiniz açıda yerleştirdikten sonra şarj aleti ile sürekli şarj haline almayı unutmayın.

Bir de eğer kamera olarak çalışan telefon ve kamerayı izlemek için kullandığınız cihazın ekranının belli bir süre sonra kapanmasını istemiyorsanız telefonun ayarlarından ekranı sürekli açık olarak işaretlemelisiniz. Eğer böyle bir seçenek yoksa da telefon ekranını sürekli açık tutabilen şu ücretsiz ve reklamsız uygulamayı kullanabilirsiniz: https://play.google.com/store/apps/details?id=eu.aboutall.android.tools.kepscreenon

Eski telefonunuzu bir ip kamera olarak kullanabileceğiniz bu yöntem ve uygulama hakkında daha detaylı bilgi almak veya soru sormak için aşağıdaki yorum bölümünü kullanabilirsiniz.


SponsorluYORUM YAZ


E-posta adresinizi hiçbir şekilde kimse ile paylaşmıyoruz


İpucu 3191
Android İpuçları ve Yararlı Bilgiler
, ,
Yazar: andropedi  Puan: 1.9  Y: 20/10/2019  Güncelleme: 20/10/2019      
ANA SAYFA | Android Uygulamalar | Android Oyunlar | Android Haberler | Android Duvar Kağıtları | Ücretsiz Uygulama | Tüm Kategoriler | İLETİŞİM

Android Uygulama, Oyun ve Teknoloji Haberleri - Andropedi © 2012-2023