Android Telefonu Hızlandırma Yöntemleri

     İNDİR Okunma: 37558   Yorum: 3  Puan: 189.8  Favori: 0  Link: 70z   G: 16/05/2018   İPUCU 

Android telefonunuz gün geçtikçe yavaşlıyor ve telefonunuzu hızlandırmak mı istiyorsunuz?

İşte size android telefonu hızlandırma adımlarından bazıları.

 

1) Kullanmadığınız uygulamaları telefonunuzdan kaldırın:

Android telefonunuza geçen süre içerisinde işinize yarayan bir çok uygulama yüklediniz. Fakat uygulamalar listenizi bir açın ve artık ihtiyacınız olmayan uygulama veya oyunlara bir göz atın. Çünkü telefonunuzu yavaşlatan en büyük etken çok fazla uygulama yüklenmiş olmasıdır. Nedeni ise, bazı uygulama ve oyunlar, siz onları açmasanız veya kullanmasanız bile ara sıra arka planda çalışması ve bazı ihtiyacı olan güncellemeleri yapmasıdır. Bu arka planda gerçekleşen işlemler siz farkında olmasanız bile açıldığı anda telefonunuzu yavaşlatır ve hatta pil ömrünüzü tüketir.

Nasıl Yapılır: Bu yüzden eğer daha hızlı bir telefon istiyorsanız ilk yapmanız gereken, telefonunuzun ayarlar bölümüne giderek uygulamalar seçeneğinden kullanmadığınız uygulamaları telefonunuzdan kaldırmak en etkili çözümdür. (Güncelleme: Veya telefonunuzun ayarlar sayfasından uygulamalar bölümüne gidin ve kaldırmak istemediğiniz uygulamanın bildirimlerini kullanmıyorsanız, bildirimlerin tümünü bu uygulama için engelleyin. Bu şekilde en azından uygulamanın arka planda çalışmasını önlemiş olursunuz)

Android Telefonu Hızlandırma Yöntemleri 
Benzer Sayfalar:

  3 Yorum

    Nur  (misafir)
  20.12.2013-05:12
  N

  Android işlemcisi olan telefonum çok yavaş, özellikle tango uygulaması sürekli donuyor. Önbellek temizlemesi yaptığım takdirde, fb ve fb messengerdaki mesajlar siliniyor mu?

    andropedi  (üye)
  20.12.2013-23:18
  Yorum: 1274
  Üyelik: 02.08.2012

  Fb ve FB messenger mesajlarınızı bilgisayardan Facebook sayfanıza girerek silerseniz telefonunuzdan silinecektir. Telefonda önbellek temizlemesi yaptığınızda çok yüksek ihtimalle facebook uygulamasındaki içeriğiniz etkilenmeyecektir. Fakat uygulamaların tümü için önbellek temizleme yapmaktansa, ayarlardan uygulamalara gelip önbelleği önemsiz olan uygulamaları tek tek elle temizlemeniz daha güvenli olacaktır. Çünkü eğer telefonunuzda oyun oynuyorsanız veya bazı uygulamalarda önemli bilgileriniz varsa onların da kayıt dosyalarının silinme riski var.

    merve  (misafir)
  23.01.2017-00:53
  m

  Önbellek bilirse whatsapp silinir misiz de Yorum Yazın


İsim:
Üyeliğiniz varsa giriş yapın veya kayıt olun. Üye olduğunuzda profilinize fotoğraf ekleyebilir ve çeşitli avantajlardan yararlanabilirsiniz.
Yorum:

   

Yorum göndermeden önce yukarıdaki kutucuğu işaretlerseniz, bu sayfaya sonradan yapılacak yorumlar e-posta adresinize gönderilir.

Kategoriler: İpuçları ve Yararlı Bilgiler, Nasıl Yapılır?, Popüler
Etiketler: , , , , , , , , , , , , , ,


Android Uygulama, Oyun ve Teknoloji Haberleri - Andropedi © 2012-2018  (1661sayfa/6957yorum/28favori) k201208021123 m9809