Android Geliştirici Günleri’nde Öne Çıkan Konuşmacılar


16-17 Mayıs’ta Ankara’da gerçekleştirilecek olan ADD-Android Developer Days, AGG-Android Geliştirici Günleri’nde konuşma yapacaklar belli olmaya başladı.

İşte bazı öne çıkan konuşmacılar:

1Mark Allison 30 yılın üstünde tecrübe sahip yazılım mühendisidir. En iyi kullanıcı deneyimini sunma ve diğer geliştiricilere yardım ederek onların tüm potansiyelerinin farkına varmaları konusunda tutkuludur. Bunların sonucu olarak, kendisi kullanıcı arayüzü ve kullanıcı deneyeimi ile ilgili blog yazmaktadır. http://blog.stylingandroid.com

2Tim Messerschmidt uzun zamandır mobil ve web geliştiricisi. PayPal’daki mevcut pozisyonunda geliştirici misyoneri olarak PayPal’ın Avrupa aktivitelerini koordine etmektedir. Startup tutkunu olan Tim, Seedcamp,Warya,Startup Wise Guys & Rockstart’ta mentorluk yapmaktadır.

3Al Sutton son beş yıldır Android ile ilgili projelerle çalışmasına rağmen yirmi yıldır bir çok farklı büyüklükte firmada çalışmıştır. Son on yılda geliştirdiği yazılım ürünlerini ve fikir haklarını satarak iki karlı şirket ortaya koymayı başarmıştır. Startuplara ve yeni kurulmuş şirketlere danışmanlık desteği sağlamaktadır.

4Abhisek Devkota CyanogenMod kurucularının yürüttüğü Cyanogen Inc.’de proje ve topluluk yöneticisidir. CyanogenMod projesi son kullanıcılara daha fazla güvenlik, özelleştirme ve fonksiyonellik sunmayı amaçlayan, tüm dünyadan gönüllü geliştiriciler tarafından yürütülen açık kaynak bir dağıtımdır.

5Mustafa Tan, İTÜ Endüstri Mühendisliği mezunu. 2000 yılından bu yana başta Finans ve Telekom olmak üzere IT dünyasındaki çeşitli kurumsal yazılım geliştirme projelerinde yer aldı. 2012 yılından bu yana da kurucu ortak olarak OBSS Mobile’ın Genel Müdürlüğü görevini yürütüyor. Aynı zamanda hobi amaçlı başlattığı http://www.iphoneturkey.com sitesinde editörlük yapıyor.

6Bir sonraki bültenimizde neden sizin fotoğrafınız burada olmasın :) Unutmayın AGG açık bir konferans ve isteyen herkes konuşmacı olabilir. Bildirinizi göndermek için bu sayfayı takip edebilirsiniz. Bir sonraki bültende “Rockstar” konuşmacılarımızı duyurmaya devam edeceğiz, bizi takip edin :)