Android Pil Ömrü Uzatma: Yeni Telefon İlk Şarj

     İNDİR İPUCU    G: 05/05/2018

Getty_010913_ChargingPhoneTablet
Yeni bir android telefon aldığınızda, telefonunuzun pilinin daha uzun ömürlü olması ve biraz da olsa daha yavaş tükenmesi için dikkat etmeniz gereken birkaç nokta var. Eğer yeni bir telefon aldıysanız ve telefonunuzu ilk kez şarj edecekseniz bu yazımızı okuyun.

Pil Alıştırma:

1)

Yeni bir telefon aldığınızda büyük ihtimal ile telefonunuz bir miktar dolu şarj ile ilk olarak açılır. Yani yeni aldığınız telefonunuzu ilk açtığınızda yaklaşık %30-%70 arası bir şarj miktarı bulunur. İlk olarak telefonunuzu kesinlikle şarja takmayın. Var olan bu şarj miktarını, telefonunuzu normal şekilde kullanarak %5-%10 arası bir seviyeye kadar düşürün.

2)

Telefonunuzun şarjı ilk kullanımdan sonra %5-%10 arasına indiğinde telefonunuzu kapatın. Telefonunuzu ilk gece kapalı olarak şarja takın ve yaklaşık 6-8 saat civarı şarjda bırakın. (Telefonun şarjı tamamen dolsa bile bu süreyi doldurduktan sonra şarjdan çıkarın) Kesinlikle yeni telefon olsa da, eski telefon olsa da şarjın tamamen biterek telefonun kendisinin kapanmasına izin vermeyin. Yani telefonun şarjı %5 civarına düştüğünde telefon kendini kapatmadan önce siz telefonu kapatın. İlk şarjda telefonunuz şarj olurken telefonu açmayın veya telefonu şarjdan çıkarıp tekrar takmayın.

3)

İlk 8 saat şarjdan sonra telefonunuzu şarjdan çıkarın ve açın. Yine normal bir şekilde telefonunuzu kullanarak şarjını tekrar %5’e kadar düşürün ve tekrar telefonunuzu kapalı olarak şarja takın ve ilk şarjda olduğu gibi yine yaklaşık 8 saat şarj edin. Bu şekilde ilk şarjı ve ikinci şarjı aynı şekilde tamamlamış oldunuz. Bunu dilerseniz toplamda ilk şarjlar için 3-4 kere tekrar edebilirsiniz.

4)

Batarya kullanımını tamamen %5’e kadar düşürdükten sonra telefon kapalı olarak yaklaşık 8’er saat tam şarj ederek pilini doldurdunuz ve bu işlemi 3-4 kere tekrarladınız. Artık telefonunuzu dilediğiniz zaman şarja takıp çıkartabilirsiniz, bundan sonra şarj ve telefon kullanımında zaman olarak özgürsünüz. Fakat ikinci adımda da söylediğimiz gibi hiçbir zaman telefonun şarjını sonuna kadar kullanıp telefonun kendisini kapatmasına izin vermeyin. Bu telefonun piline zarar verecek ve telefonun tekrar açılmasında sorunlar çıkartabilecektir.

telefon-ilk-sarj-2
Genel notlar:

*

Telefonunuzu yeni aldığınızda batarya kullanımının normal seviyelerde sürmesi için mümkün olduğu kadar telefonunuzu zorlamayın. Yani yüksek performans isteyen oyunları ilk bir hafta yüklemeyin ve oynamayın. Çünkü bu tarz tam performans kullanan pyunlar ve uygulamalar çok hızlı pil tüketirler. Bu da yeni bir telefon ve dolayısıyla yeni bir pil için alıştırma aşamalarını bozacaktır.

*

Özellikle yaz aylarında telefonunuzu direkt olarak güneş altında bırakmayın. Bu telefonunuzun ve pilinizin ısınmasına yol açar, pil verimini ve telefon işlevlerini bozabilir.

*

Telefonun ve pilin ıslanmasına izin vermeyin. Herhangi bir sıvıyla temas durumunda hızlı bir şekilde telefonunuzun pilini çıkartın ve birkaç saat kurumasını bekleyin. Aksi takdirde kısa devre sonucu pilinizin verimi oldukça düşebilir, hatta telefonun iç donanımı bozulabilir.

*

Her zaman telefonunuzu, özellikle yeni aldığınız telefonunuzu orijinal şarj aletiyle şarj edin. Yan sanayi ürünü veya diğer cihazların şarj aletlerinin akım ve voltajları orijinal şarj aleti ile aynı olmayabilir. Cihazınızı orijinal şarj aleti dışında başka şarj aletleri ile şarj etmeniz pil verimini kısa ve uzun süreçte oldukça kötü yönde etkileyecektir.

*

Yeni telefonunuzda ve genel olarak telefonunuzu şarja takılıyken kullanmamaya çalışın. Eğer kullanmanız gerekirse de basit işlemler için kullanın. Örneğin yüksek performans gerektiren oyunlar ve uygulamaları telefonunuz şarjdayken açmayın. Bu durum da özellikle yeni telefonlarda pil verimini uzun vadede oldukça kötü yönde etkileyecektir.

Yeni aldığınız telefonlar için veya kullanmakta olduğunuz eski telefonunuz için şarj etme ve şarj kullanma konusunda her türlü probleminizi ve sorunuzu aşağıdaki yorum bölümünde paylaşabilirsiniz.

Android telefonda şarj kullanım verimini ve pil artırmak için yazdığımız diğer sayfalara ulaşmak için tıklayın:

Android Pil Ömrü Uzatma: Uygulamalar ve Oyunlar

Android Pil Ömrü Uzatma: Ekran Parlaklığı

Android Pil Ömrü Uzatma: Senkronizasyonlar

Android Pil Ömrü Uzatma: Ekran Parlaklığı

Telefon Şarj ve Pil Ömründe Püf Noktalar

Powerbank Kullanımında Dikkat Edilecekler
Android Pil Ömrü Uzatma: Yeni Telefon İlk Şarj  5 yıldız
Benzer Sayfalar:
İpuçları ve Yararlı Bilgiler, Makaleler, Nasıl Yapılır?, Önerilen, Popüler
, , , , , , , , , , , , , , , , , ,


  588 Yorum

Sayfalar: « 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 12 »

    Anonim  (misafir)
  20.02.2016-10:00

  Merhaba ben geçen gün lg g4 aldım yazdığınız şarj işlemini farklı bir şarj aletiyle taktım fakat 1 saat sonra çocuğum çıkarıp yine farklı bir şarj aleti ile takmış ama bana söylenen süre (8 saat) şarj olmuş herhangi bir sorun olurmu ve bu sorunu etkileyen faktörler nedir?

    andropedi  (üye)
  20.02.2016-13:40
  andropedi
  Yorum: 1249
  Üyelik: 02.08.2012

  Farklı bir şarj aleti ile şarj etmenizin iki yan etkisi olur. Birincisi taktığınız şarj aletininin gücü daha düşükse telefona herhangi kalıcı bir zararı olmaz. Sadece daha yavaş şarj eder ve o dolumda piliniz daha çabuk bitebilir. Eğer taktığınız farklı şarj aleti normalden daha güçlü bir şarj aletiyse telefonda ısınmalara ve pilinizin ömründe kısalmalara sebep olabilir.
  Bu işlem sadece bir kere başınıza geldiyse telefonda veya pilde kalıcı bir hasara sebep olmaz. Yukarıdaki işlemleri telefonunuzun kendi şarj aleti ile uygulamaya devam edin. Sonrasında da her zaman orijinal şarj aleti kullanın.

    Kamil  (misafir)
  21.02.2016-04:10

  İyi günler, ben samsung s6 kullaniyorum, abd den aldim, bu yuzden priz girisi oraya uygun. Ben de ek bi uç ile türkiye uyumlu olmasini sagladim. Ancak telefonu her şarja taktığımda şarjın fullenmesine kalan süre farklı oluyor, bende normalde olması gereken (yaklaşık 1 saat-1 saat 20 dk arası) süreyi görene kadar çıkar tak yapıyorum, bu telefona bi zarar verir my, ne yapmalıyım?

    Havva  (misafir)
  22.02.2016-16:40

  Merhaba admin. 20 şubat Cumartesi günü akşam üstü lg g3 telefon aldım. alır almaz açtım şarjı % 50 civarındaydı. Birazcık karıştırdım, kullandım sonra şarjı daha bitmemişken % 30 falanken kapatıp şarja taktım % 100 olunca çektim tekrar kullandım. Bugün, telefonun şarjı tamamen bitti, kapandı ve kapalı bir şekilde şarja taktım. bi 15 saat takılı bırakacağım yani sizin söylediklerinizi uygulayacağım. bir sorun olur mu? keşke daha önce okumuş olsaydım yazdıklarınızı. teşekkürler…

    Anonim  (misafir)
  22.02.2016-20:56

  Öncelikle teşekkür ederim ama diğer soruma yanıt alamadım. İlk gün olan bu olay yani çıkarılıp 2. kez takılması zararlı olmuş mudur? Ayrıca az önce yanlışlıkla 2. kez aynı yorumu yaptım galiba kusura bakmayın.

    andropedi  (üye)
  23.02.2016-00:30
  andropedi
  Yorum: 1249
  Üyelik: 02.08.2012

  Son yazılan yorumlara cevaben, telefonunuzu ilk aldığınızda şarj kullanma ve şarj etmeyi anlattığımız gibi yapmamış olabilirsiniz. Bu sorun değil. Bir iki kez yapılan yanlış işlemler telefona veya piline zarar vermez. Bu yazıyı okuduktan sonra adımları baştan uygulamaya başlayabilirsiniz. Aynı verimi yine de alacaksınız ve herhangi bir sorun yaşamayacaksınız.

    cem kemiksiz  (misafir)
  25.02.2016-11:39

  ilk şarjı 3 saat telefon açıkken yaptık. bu durum bataryayı nasıl etkiler. bi de durumu kurtarabilir miyiz.

    andropedi  (üye)
  25.02.2016-20:08
  andropedi
  Yorum: 1249
  Üyelik: 02.08.2012

  Telefon açıkken veya kapalıyken şarj etmeniz çok fazla fark etmez. Herhangi bir sorun yok.

    Selman  (misafir)
  28.02.2016-21:12

  Merhaba. Ben note 5 aldım lakin oradaki elemanlar 6 saat şarj edin dedi eve geldim ve %30 civarında pili vardı bunu %2 ye getirdim ve telefonu kapatıp 6 saat şarjda tuttum sonra çıkardım ama şarjım hızlı bir şekilde gidiyor yani note 4 kullanan arkadaşlarım var onların telefonu 6 aylık olmasına rağmen bu kadar hızli gitmiyor şarjı acaba neyapabilirim bir sorun falan mı var yoksa cihaz yeni olduğu için mi böyle yapıyor cevabınızı bekliyorum. Çok teşekkür ederim şimdiden..

    Anonim  (misafir)
  28.02.2016-21:56

  Abi benim LG g2 im var ben bataryayı değiştirdim değiştirdim içinde bunları yapmam gerekir mi ama ben bataryayı değiştirdikten den sonra 7-8 kez şarj ettim

    Kamil  (misafir)
  29.02.2016-21:35

  İyi günler, daha once yazdim ama cevap alamadim. Ben samsung s6 kullaniyorum, abd den aldim, bu yuzden priz girisi oraya uygun. Ben de ek bi uç ile türkiye uyumlu olmasini sagladim. Ancak telefonu her şarja taktığımda şarjın fullenmesine kalan süre farklı oluyor, bende normalde olması gereken (yaklaşık 1 saat-1 saat 20 dk arası) süreyi görene kadar çıkar tak yapıyorum, bu telefona bi zarar verir mi, ne yapmalıyım?

    andropedi  (üye)
  29.02.2016-22:26
  andropedi
  Yorum: 1249
  Üyelik: 02.08.2012

  Ekranda gördüğünüz sürenin istediğiniz süreyi göstermesi için çıkar-tak yapmanız telefona zarar verebilir. Gösterilen süre doğru olmayadabilir. Siz en iyisi takın şarja, süre tutun. Bu şekilde karşılaştırma yapın.

    can  (misafir)
  09.03.2016-17:25

  Galaxy J7’imi ilk defa şarja taktım. Şarjı O iken, kapalı olarak 8 saat şarda kaldı ilk saat sonunda baktığımda %100 dolu gösteriyordu. 8 saat sonunda şarjdan almadan önce baktım %99 gösteriyor. Şarj soketini cihazın girişinde hafif itince kutu içinde zikzak şimşek şekli gibi bir işaret geliyor. Sonra %99 diyordu. Bu normal mi?! O %1 ne oldu. Telefonu bu arada hiç açmadım.

    can  (misafir)
  09.03.2016-17:26

  Deminkine düzeltme. İlk 3 saat sonunda baktığımda %100 gösteriyordu.

    Anonim  (misafir)
  09.03.2016-23:27

  Telefonun yeniyse bir iki hafta sonra pil oturur düzelir.

    faruk  (misafir)
  11.03.2016-20:44

  Merhabalar lc g4 tlfn aldm.icindeki sarji bitirmeden sarja takdim 9 saat sarj ettim ama telefn acik olarak sarj ettim bi sorun olurmu.

    meloki  (üye)
  12.03.2016-10:45
  meloki
  Yorum: 7
  Üyelik: 03.08.2012

  Hayır, telefon açıkken şarj etmeniz herhangi bir sorun çıkarmaz.

    Cybyter  (misafir)
  12.03.2016-18:39

  Merhaba, ben Casper Via V6 marka ve model bir telefon aldım. Telefonun kullanma kılavuzunda, telefonun şarj sırasındaki durumu için “Telefonun üst kısmındaki LED ışığı kırmızı renkte yanar. Telefon tamamen şarj olduğunda ışık yeşile döner ve şarj aletini çıkarmanız gerekir.” diye bir yazı yazıyor. İlk şarj için, ışık yeşile dönünce mi yoksa 6-8 saat şarjda bıraktıktan sonra mı şarjdan çıkarsam daha sağlıklı olur?

    veli  (misafir)
  12.03.2016-22:19

  yeni nesil telefonlarda bu kurallar fazlasıyla değişti. ilk seferde fazla şarj etmek çokta bişey değiştirmiyor. ben lg g3 ü ilk aldım ve sürekli düzenli şarj ettim ama sonuç aynı hızlı pil tüketimi. çok fazla tak çek yapmamak lazım. birde bataryayı fazla ısındırmamak önemli. siz gece şarja takıp yatsanız bile telefon şarj dolunca akımı keser . araştırın isterseniz.

    ALİ  (misafir)
  16.03.2016-14:35

  j7 kullanıyorum ilk aldığımda %67 idi %100 doldurdum sonradan 8saat bekletme işlemini yapsam sorun çıkar mı?

    Ayşeee  (misafir)
  18.03.2016-14:56

  Merhaba yeni bi telefon aldım ve kullanım kılavuzunda telefonun pil ömrünü uzatmak için ilk kullanımdan önce tam olarak dolu olduğundan emin olun yazıyor. Sizin tavsiyelerinizi de okudum ama kararsız kaldım ne yapmalıyım

    andropedi  (üye)
  19.03.2016-13:11
  andropedi
  Yorum: 1249
  Üyelik: 02.08.2012

  İlk kullanımda telefonunuzun pilini %5 civarına kadar düşürdükten sonra şarja taksanız daha olumlu olabilir. Ama tabi ki kullanım kılavuzunda yazanları uygulamanız daha mantıklı.

    Serdar  (misafir)
  26.03.2016-12:58

  Merhaba su an galaxy note 5 sarj ediyorum
  hizli sarj ozelligi, dedigin uygulamalara ters tepki yaratir mi

    Nesibe  (misafir)
  27.03.2016-08:11

  Ben yeni batarya aldım ama telefon %1 olunca kapalı bir şekilde şarza taktim birşey olur mu?? Yardımcı olursanız sevinirim

    ahmet  (misafir)
  31.03.2016-16:43

  Merhaba ben dün yeni j5 aldım ama daha %34 de 1 gün oldu Selman mdi ben %5 de 8 saatmi yapayim bu arada aldigim yer 12saat dedi

    Ali  (misafir)
  05.04.2016-13:34

  Merhaba ben 3 ay önce j5 aldım 8 saat sarj ettim ama 1 hafta sonra telefonun %7 iken birden kapandi sonra hep ayni sorunlarla karşılaştım %10 dan sonra çok cabuk bitiyor oynamasam dahi %5 den %2 düşüyor birden bire 2 3 rakam birden düşüyor batarya yeni olamasina rağmen ilk günler günü cikarken simdi gunu cikarmaz oldu yeni bir bataryami alayim yoksa buna çözüm varmı.

    bora  (misafir)
  06.04.2016-19:53

  Ali bey bende de aynı problem var. bataryadaki kalibrasyon sıkıntısı yüzünden oluyor bu. yeni batarya almanıza gerek yok. batarya kalibrasyonunun nasıl yapıldığını google amcaya sorabilirsiniz

    nazlı  (misafir)
  08.04.2016-17:37

  merhaba
  bugün note 4 aldım eve getrnce hemen şarja taktım sonra nette bu yazııyı görünce çıkarttım şarjdan ama zarar verdim mi vermedim mi biilemiyorum şimdi tedirgin oldum

    asena yıldırım  (misafir)
  09.04.2016-19:16

  Yeni cihazi yalniz illk sefer 8 sarj etsek problem olur mu.

    İlke  (misafir)
  17.04.2016-11:06

  6 aydır t60 kullanıyorum bu aralar şarjı kullanmadan bitiyor akşam %60dı sabah %28 olmuş

    Aleynaaa  (misafir)
  21.04.2016-15:33

  Telefonunun sarjı çabuk bitiyor ama telefonun kendi bataryası .
  Servisevermesem de yeni batarya akşam sizce düzelir mi ?

    Anonim  (misafir)
  23.04.2016-16:56

  Ben de note 5aldım ama ilk şarjı yanlışlıkla açık olarak yaptım geldiğimde “hızlı şarj:73″yazıyodu ve çok kısa bi süre geçmişti umarım sorun olmaz ve olursa lütfen çözümü yazabilir misiniz?saolun

    Anonim  (misafir)
  28.04.2016-03:25

  Bugün samsung j7 aldım sarj bittikten sonra sarj ettim özel ikili fab kilidi tarafından engellendi diyor ve telefon açılmıyor neden olabilir

    Berkem aslan  (misafir)
  02.05.2016-18:35

  Abi bende xperia m5 var aldığımda şarjı %40 di snn dediğin gibi yaptım koydum sarja ama telefon tekrar açıldı bnde çıkarttım ve tekrar %1 di bitirdim koydum şimdi oluyor abi korkuyom inşallah doğru yapmışımdır

    Sarper  (misafir)
  12.05.2016-17:35

  Makalede yanlış bilgi var. Telefon ilk başta yüzde 50-60 arası şarjla gelicektir. Yüzde 10-15 kalana kadar kullanın ve telefonunuzu normal bir şekilde yüzde 100 olana kadar şarj edin 8-10 saat şarjda bırakmaya gerek yok. Hatta 8 saat şarjda kalmasının daha büyük zararı var. Eski telefonumdan biliyorum ilk başlarda hiçbir zaman gece şarjda bırakmazdım daha sonra geceleri şarjda bırakmaya başladım 1 ayda batarya şişti. Yani telefonu ilk kullanmaya başladığınız andan itibaren yüzde 10-15e kadar kullanıp yüzde 100 olduğu zaman şarjdan çekmek en iyisi. Telefonların yetkili servisleri de böyle söylüyor zaten. 8 saat şarjda bırakmayın diyorlar.

    Resul karahan  (misafir)
  14.05.2016-19:26

  Sıfır casper v v10 aldım tlf nun şarjı bitti ve kapandi ve şarja taktım tlf n açılmıyor suan acaba ilk şarj dolana kadar acilmiyormu bu durumla karşılaşan oldumu

    Resul karahan  (misafir)
  14.05.2016-19:34

  Yoksa tlfn arızalı mi bilgi verirseniz sevinirim

    Rabia  (misafir)
  15.05.2016-00:35

  Bir ay once almis olduğum telefon samsung A3 markasi ve pil seviyesi şarzdan cikardigim anda birden duşuyor sizce problem sarz aletindemi ? Ne yapmalıyım

    gökhan  (misafir)
  16.05.2016-18:46

  ALLAH razı olsun abi eksik olma inş. 

    Ru  (misafir)
  16.05.2016-21:56

  Kolay gelsin bugun lg g4 aldim actigimda sarj 52 deydi ve sarja taktim tamamen dolunca cikardim daha fazla beklemedim bi sorun yasar miyim ne yapmaliyim

    mustafa  (misafir)
  19.05.2016-00:20

  Meraba samsung j7 aldım telefonun sarjı yüzde 3 oluncaya kadar oynadim şarja taktım kapatmadan yüzde 100 oldumu cikarttim kullaniyorum suan 8 saat şarja takayim mi(telefon 10 saatlik kullanimi)

    Anonim  (misafir)
  19.05.2016-15:01

  Note 4 alali bes gun falan oluyo. sarji cok iyi gidiyo fakat sarji %3 ken falan sarja takiyorum ama 7-8 saatte bole sarji %100 olmuyo hemen hemen 9 saatte falan tam doluyo bu normal mi ?

    Kaptan ULUBEY  (misafir)
  24.05.2016-16:26

  merhabalar Ben GALAXY A8 ALDIM VE TELEFONU İLK ALDIGIM İÇİN ŞARJİ BİTİRDİM VE3 SAATE ŞARJ ETTİM DEDİLER YENİ ÇIKAN TELEFONLARDA ÖYLE 12 SAAT BİR NEDEN YOKTUR NORMAL DİREK KULLANABİLİRSİNİZİ DEDİ BENDE 3 SAAT %100 OLDU VE ÇIKARDIM ÇOK GİTMEYE BAŞLADI MOBİL VERİ AÇMADAN GİTTİ SERİ ŞEKİLDE TEKRAR ŞARŞ BOŞALTIM 12 SAAT KAPALI ŞEKİLDE YAPSAM DÜZELİR Mİ ?

    Ahmet kumas  (misafir)
  04.06.2016-11:50

  Admin merhaba yararlı paylaşımın için teşekkür ederim yeni aldığım telefonumu ilk şarjı varken yüzde 4 e kadar kullandım sonra kapatıp şarja taktim anlattığın presedürü takip ettim anca yazında yüzde 5 de yapmam gerektiğini söylemissin bu bir fark oluşturur mu?
  (Çünki yüzde 4 de şarja taktığımda 0 dan başlarken ikinci seferde yüzde 7 de şarja taktığımda yüzde 8 ile başladı şarj etmeye) teşekkür ederim.

    andropedi  (üye)
  04.06.2016-13:07
  andropedi
  Yorum: 1249
  Üyelik: 02.08.2012

  %5 ile %4 arasında hiç bir fark yaratmaz. Burada amaç sadece pili en düşük seviyelerine getirmek olduğu için 1-2 sayı farkı olumsuz bir durum oluşturmaz.

    Selahattin  (misafir)
  05.06.2016-12:56

  Merhaba.Admin bey yakında telefon alacağım. Söylediklerinizi yapacağım.
  Sorum şu: Telefonun şarjını %5′ e düşürüp 8 saat kapalı bir şekilde şarj edecem.Bunu toplamda kaç kere yapmam gerekiyo. Ve ayrıca telefonu ilk bi hafta güncellememeyi düşünüyorum. Doğru bi karar mı? Cevaplarsanız çok sevinirim

    andropedi  (üye)
  06.06.2016-20:52
  andropedi
  Yorum: 1249
  Üyelik: 02.08.2012

  Telefonu ilk haftadan sonra güncellemeniz veya ilk hafta güncellemeniz çok fark etmez. Anlattığımız şarj adımlarını 3 kere yapmanız yeterli.

    emre kayaalp  (misafir)
  07.06.2016-11:15

  merhaba ben emre selam benim telefonum niye böyle hemen bitiriyor bu şarj kaçtan dolarna kadar ne zaman oluyor güç saraffus bastım doluyor ben telefonum kapattım doluyor kendidoluyor ben çıkarmam evene kadar dolu mu bakacam

    Ali  (misafir)
  08.06.2016-15:07

  Telefonu alalı iki gün oldu ama ilk şarjda bırakma süresi telefonun bataryasına göre degisirmi telefon 5000 miliamper ilk zamanlar kaç saat şarjda kalmali telefonu kaplimi sarj etmeliyim bi de ilk şarjı batarya tamamen bittiğinde şarja takın demişlerdi bn iyice bitsin diye telefon kapandiktan sonra bir kaç kez daha telfonun bataryasi bitsin diye telefonu acmistim telefon en son acilmayacak şarja takdim yanlış mı yaptim

    Furkan  (misafir)
  10.06.2016-18:13

  Merhaba.
  2 gün önce samsung galaxy not 5 satın aldım kutudan çıkardığımda şarjı %1 di telefon açıkken şarja taktım ve şarjdayken güncellemeleri yaptım ve bi süre kullandım.%100 olduğu gibi çıkardım vr ye taktım şarjı bitene kadar da bunda kullandım kısa sürede de bitti şuan baktığım da 1 günü bitirmiyo zarar görmüşmüdür ne yapmalıyım

Sayfalar: « 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 12 »siz de Yorum Yazın


İsim:
Üyeliğiniz varsa giriş yapın veya kayıt olun. Üye olduğunuzda profilinize fotoğraf ekleyebilir ve çeşitli avantajlardan yararlanabilirsiniz.
Yorum:

   

Yorum göndermeden önce yukarıdaki kutucuğu işaretlerseniz, bu sayfaya sonradan yapılacak yorumlar e-posta adresinize gönderilir.

 SON YAYINLAR
 Bilimsel Hesap Makinesi (Intergal, Türev) Android
 Ateş Et, Yok Et ve İlerle – Mr Gun Android
 EaseUS Veri Kurtarma ile Silinen Dosyalarınızı Kurtarın!
 Ücretsiz Oyun ve Uygulamaları Kaçırmayın (5 Eylül 2018)
 Sahte Konum ve GPS için Android Uygulaması
 SOSYAL
 
 BİLGİ
DMCA.com Protection Program
Kullanıcı Sözleşmesi
Hakkında/İletişim
Android Uygulama, Oyun ve Teknoloji Haberleri - Andropedi © 2012-2018 (dmoz registered)  (1615sayfa/6868yorum) k201208021123 9809 20182611930