Swordsman: Gilded Wasteland Oyunu Yenilikleri


swordsman-2
Gilded Wasteland, yüksek seviyedeki oyuncular için yeni içerikler sunarken daha düşük seviyeler için ise pek çok geliştirme getirdi.

Wuxia ve dövüş sanatları filmlerinden aşina olduğumuz tüm klas Kung-Fu hareketleri Swordsman: Gilded Wasteland’de oyuncular için olağan birer beceriye dönüşüyor. Ücretsiz MMORPG Swordsman’de guild etkinlikleri ve PVP gibi MMO hayranlarına hitap eden unsurların yanısıra, Wuxia, Uzakdoğu mitolojisi ve dövüş sanatları (martial arts) hayranlarını sevindirecek özellikler de oyuncuları bekliyor.

Modern edebiyat dünyasının fenomenlerinden Çinli Wuxia yazarı Louis Cha’nın yarattığı evren üzerine kurulu Swordsman, tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de oyuncu sayısını artırıyor. Oyunculara Ming Hanedanı döneminde geçen ve Jianghu kültürü etrafında gelişen bir macera sunan oyun, dövüş sanatları ve Wuxia alt kültürüne ilgi duyan MMORPG oyuncu topluluğu tarafından büyük ilgi görüyor.

Louis Cha’nın Swordsman evreni, Türkiye’de en çok izlenen yabancı dizilerden olan 2013 Çin yapımı “Swordsman”e de ilham vermişti. Dizinin hayranları, Wuxia temalı hikayede kendi rollerini bulmak için Swordsman oyununa ilgi gösteriyorlar.

Swordsman, dövüş sanatlarının olmazsa olmazları cesaret, onur ve zafer kavramları üzerine kurulu PVP sistemiyle Türkiye’deki oyuncu topluluğundan da tam not aldı. Oyundaki en son genişleme paketi Swordsman: Gilded Wasteland ile oyuna pek çok yenilik eklendi. Gilded Wasteland, yüksek seviyedeki oyuncular için yeni içerikler sunarken daha düşük seviyeler için ise pek çok geliştirme getirdi. En önemli içeriklerden biri, yüksek seviyeli oyuncuların artık Eminence School ile yüz yüze savaşabilecek olması. Oyuncular 1. Seviyeden itibaren bu gizemli kültün peşindeydi ve Gilded Wasteland sayesinde artık bu kötü adamlara karşı doğrudan savaşabiliyorlar.

Gilded Wasteland ile seviye sınırı 89’dan 94’e çıkarıldı, üç yeni bölge ve pek çok yeni zindan oyuna eklendi. Tüm bu yeni içeriği denemek için 89. Seviye olmak gerekmiyor. Yeni bölgelerden ilki 80. Seviye oyuncular için tasarlandı, ilk yeni zindan ise 84. Seviyeden itibaren herkese açık.

swordsman-1
Yüksek kaliteli grafiklere sahip olan ücretsiz MMORPG Swordsman hızlı dövüş sanatları mücadelelerine, düello sistemine, guild etkinliklerine ve açık dünyanın yanısıra çeşitli savaş alanlarıyla arenalarda da yapılabilen PVP’ye dayanıyor. Oyundaki 10’un üzerinde dövüş sanatları okulu, oyuncuların becerilerini geliştirmesi ve dünyaya göstermesi için pek çok imkan sunuyor.

Swordsman’de dinamik bir Kung-Fu deneyimi sunmak için gerçek zamanlı dövüşler, aksiyon teknikleri, savunma hareketleri ve kurnazlık barındıran taktikler geliştirilmiş. Yerde savaşabilir veya çatılarda uçabilirsiniz, hatta su üstünde hızla koşabilirsiniz. Wuxia ve dövüş sanatları filmlerinden aşina olduğunuz hareketleri Swordsman’de yapabilmeniz mümkün.

Swordsman’deki guild sistemi ise oyuncuların birlikte guild merkezleri kurmalarına, cinayet ve diğer suçların gizemlerini çözmelerine, oyundaki önemli figürleri savunmalarına imkan tanıyor. Oyuncular final hamlesi boss kesmek olan bir “end-game” ile sınırlandırılmıyor, dünyayı doğrudan etki ederek değiştiriyorlar.

Swordsman’de tüm bunların yanısıra karakter özelleştirmedeki zengin seçeneklerden gün-gece dönüşümleri, hava değişimleri, gerçekçi zırh yansımaları, su efektleri ve yok edilebilir nesneler gibi öğeleri mümkün kılan ise MMO motoru Angelica III. Perfect World tarafından geliştirilen Angelica III oyun içi grafiklerin her türlü donanımda yüksek kalitede gösterilmesine imkan veren optimizasyon özellikleri sunuyor.

Swordsman oynamak için: http://www.arcgames.com/tr/games


Sponsorlu


« »

BENZER SAYFALAR

Yorum Yazın   Haber 2706
Android ve Teknoloji Haberleri
Yazar: andropedi  Puan: 1.5  Y: 18/11/2014 

Android Uygulama, Oyun ve Teknoloji Haberleri - Andropedi © 2012-2019