Şarj Aletiniz Ne Kadar Uygun ve Güçlü? – Ampere

android-ampere-olcum-gorsel
Telefonlarınızı veya tabletlerinizi bulduğunuz her kablo ve şarj aletiyle şarj edebiliyorsunuz. Peki diğer şarj yöntemleri de telefonunuzun orjinal adaptörü ile aynı değerlerde şarj işlemi gerçekleştiriyor mu?

Cihazınızın pil ömrü ve stabil şarjı için her zaman orjinal veya orjinaline çok yakın olan şarj yöntemlerini kullanmalısınız. Bunun için de şarj aletinden gelen amper ve voltaj değerini ölçerek şarj aletinin ve kablonun ne kadar sağlıklı olduğunu kontrol edebilirsiniz. Telefonunuzda amper ve voltajı ölçmek içinse ücretsiz bir uygulama mevcut: Ampere

Ampere android uygulaması ile adaptör, powerbank, araç şarjı ve bilgisayardan şarj gibi durumlarda gelen akımın amperini ve voltajını ölçebilirsiniz. İlk olarak telefonunuzun veya tabletinizin orjinal şarj aletini takarak uygulamayı açın ve 3-5 dakika bekleyerek ekranda yazan amper değerini not alın. Sonrasında ise diğer şarj yöntemleri ve kablolarınızla aynı uygulamayı tekrar çalıştırın. Ekranda gözüken amper değerini orjinal amper değeri ile karşılaştırın. Burada dikkat etmeniz gereken nokta, diğer şarj yöntemlerindeki amper değerinin orjinal amper değerinden daha yüksek olmaması. Çünkü eğer diğer şarj yöntemleri orjinal amper değerinden düşük olursa bu telefonunuza zarar vermez, sadece piliniz daha yavaş şarj olur. Fakat kullandığınız diğer yöntemlerde amper değeri daha yüksek çıkıyorsa bu hem pilinizin ömrünü kısaltır, hem de ısınarak telefonunuzun bozulmasına yol açabilir.

Ampere ve voltaj değeri ölçerek kullandığınız şarj yöntemlerinin ve kabloların ne kadar orjinal ve gerçek olduğunu kontrol edebilir, telefonunuzu uygun değerlerde şarj edip etmediğinizi kontrol edebilirsiniz. Uygulamanın ücretsiz versiyonunu Google Play’den indirebilirsiniz.


Sponsorlu


 Ekran Görüntüleri  İndirme Linkleri 

Android (Google Play)  5 Yorum

   
    sayi77  
  15.03.2016-19:56
  s

  Güzel bir uygulama, yaralı olabilir

   
    YASUSEKA  
  22.08.2017-22:32
  Y

  Arkadaşlar kullandığım telefon LENOVO P2. 5100 mAh. Bunun için kaç mAh lik powerbank almam gerekiyor. Bu konuda bilgisi olan paylaşırsa memnun olurum.

   
    andropedi  
  23.08.2017-18:34
  a

  10400 mAh’lik powerbank alırsanız telefonunuzu yaklaşık iki kere tam doldurur.

   
    YASUSEKA  
  23.08.2017-20:29
  Y

  Çok teşekkür ederim. Önereceğiniz bir marka var mıydı? Sakıncası yoksa tabi. İyi akşamlar.

   
    andropedi  
  24.08.2017-10:54
  a

  Slink ürünlerinin pil ömrü tecrübe edilenlere göre daha uzun oluyor.YORUM YAZ


E-posta adresinizi hiçbir şekilde kimse ile paylaşmıyoruz


Android UygulamalarNasıl Yapılır? (Android)Bilgi UygulamalarıCanlı Veri UygulamalarıSistem Araçları ve Uygulamaları
, , , ,
Yazar: andropedi  Puan: 6.0  Y: 20/12/2015  Güncelleme: 03/01/2018      
ANA SAYFA | Android Uygulamalar | Android Oyunlar | Android Haberler | Android Duvar Kağıtları | Ücretsiz Uygulama | Tüm Kategoriler | İLETİŞİM

Android Uygulama, Oyun ve Teknoloji Haberleri - Andropedi © 2012-2023