Instagram Son Görülme Zamanı Kapatma


Instagram uygulamasına yeni bir güncelleme ile son görülme zamanı ayarı geldi. Bu ayar ile Instagram Direct üzerinden mesajlaşan kişiler karşıdaki kişinin en son ne zaman “online” (çevrimiçi) olduğunu görebilecek.

Whatsapp son görülme zamanı gibi Instagram’a da gelen bu yeni özellik direkt açık olarak geliyor. Yani siz ayarlardan bunu değiştirmediğiniz sürece Instagram uygulamasından mesajlaştığınızda diğer kişiler sizin Instagram’da en son ne zaman online olduğunuzu görebilecek.

Bu standart açık olarak gelen son görülme zamanını Instagram ayarlarından aşağıdaki resimde gösterdiğimiz yerden kapatabilirsiniz. Tabi Whatsapp’ta olduğu gibi bu ayarı kapattığınızda siz de karşıdaki kişilerin en son ne zaman çevrimiçi olduğunu göremeyeceksiniz.

Instagram’da bu yeni ayarı bulmanız için öncelikle Instagram’ın son sürmünü yüklemiş olmanız gerekiyor. Bunun için Google Play’e gidip uygulamaya gelen güncelleme varsa onu tamamlaın. Sonrasında ise Instagram uygulamasını açın ve profil sayfanıza gelin Sağ üst kısımda bulunan üç nokta işareti ile ayarlar sayfasına gidin. Ayar sayfasında aşağı doğru indiğinizde “Hareket Durumunu Göster” şeklinde bir ayar göreceksiniz. Mavi olarak açık olan bu ayarı tıklayarak kapattığınızda artık diğer kişiler sizin Instagram’a en son ne zaman girdiğinizi göremeyecek.

Aşağıdaki iki resimden de ilgili ayara ulaşabilirsiniz.


SponsorluYORUM YAZ


E-posta adresinizi hiçbir şekilde kimse ile paylaşmıyoruz


İpucuHaber 6486
Teknoloji HaberleriAndroid İpuçları ve Yararlı Bilgiler
,
Yazar: andropedi  Puan: 2.8  Y: 19/01/2018  Güncelleme: 11/11/2019      
ANA SAYFA | Android Uygulamalar | Android Oyunlar | Android Haberler | Android Duvar Kağıtları | Ücretsiz Uygulama | Tüm Kategoriler | İLETİŞİM

Android Uygulama, Oyun ve Teknoloji Haberleri - Andropedi © 2012-2023