Instagram Bağlantı Sorunu veya Yavaşlaması

Instagram Bağlantı Sorunu veya Yavaşlaması


Facebook ve Twitter gibi Dünya çapında çok kullanılan Instagram bağlantı sorunu, yavaşlaması ve olası çözümleri paylaşıyoruz.

Fotoğraf, video ve direkt mesaj atabilme özellikleri ile Instagram ülkemizde ve Dünya’da milyonlarca insan tarafından kullanılan bir Android ve iOS uygulaması. Bu kadar yaygın şekilde kullanılması ve bir çok telefon modelinde sorunsuz çalışması ile fotoğraf ve video paylaşımının önde gelen platformlarından. Tabi bu yaygınlık ve çok cihaz desteklemesi durumu Instagram server’larında veya telefonlarda bazı sorunların çıkmasına sebep olabiliyor. Eğer Instagram’ı açtığınızda Instagram hiç açılmadan kapanıyorsa, Instagram açılıyor fakat resimler gelmiyorsa, ya da Instagram’da resimleri görebiliyorsanız fakat Instagram çok yavaşsa aşağıdaki nedenleri gözden geçirin.

Instagram Hiç Açılmadan Kapanıyor (Instagram Durduruldu Hatası)

Eğer Instagram’ı telefonunuza yeni yüklediyseniz veya daha önce yüklüyken açılıyorsa, fakat artık Instagram’ı açtığınız anda Instagram kapanıyorsa telefonunuzun Android versiyonu veya Instagram versiyonu eski kalmış olabilir, ya da Instagram takılı kalmış olabilir.

1) Bu sorunları çözmek için ilk olarak telefonunuzun Android versiyonuna güncelleme gelip gelmediğini kontrol edin. Çünkü Instagram yeni versiyonlar çıkardıkça desteklediği yeni telefon modelleri ile birlikte eski telefon modellerini artık desteklemiyor olabilir. Telefonunuzun Android versiyonunu kontrol etmek için ayarlar menüsünden telefon hakkında kısmına girip yazılım güncelleştirmelerini denetleyebilirsiniz.

2) İkinci olarak Instagram versiyonunun son versiyon olduğuna emin olun. Instagram yeni güncellemeler gönderdikçe eski versiyonlar zamanla desteklenmeyebilir. Instagram versiyon güncellemesi için Google Play’e girerek uygulama güncellemelerini kontrol edin ve Instagram’a güncelleme geldiyse uygulamayı güncelleyin. Bu işlemi Google Play’de Instagram uygulamasını arayarak da yapabilirsiniz.

3) Son olarak Instagram çalışırken artık çalışmıyorsa deneyebileceğiniz bir yöntem daha var. Telefonunuzun ayarlar bölümünden uyugulamalar sayfasına giderek yüklü uygulamalar listesinden Instagram’ı bulun ve tıklayın. Instagram verilerini ve önbelleğini temizleyerek Instagram’ı kaldırıp Google Play’den uygulamayı tekrar kurun. Bu işlem Instagram’ı telefonunuza ilk defa kuruyormuş gibi davranacaktır. bu işlem ile Instagram hesabınız veya yüklediğiniz fotoğraf ve videolar silinmez, merak etmeyin. Sadece uygulamayı tekrar yüklediğinizde Instagram hesabınızla tekrar giriş yapmanız gerekecek.

Instagram Açılıyor Fakat Resimler Gelmiyor ya da Instagram Çok Yavaş Çalışıyor

Eğer Instagram uygulaması normal olarak açılıyor fakat resimler hiç yüklenmiyor ya da çok yavaş yükleniyorsa bu sorun iki taraftan birinde instagram bağlantı sorunu olduğunu gösterir. Yani ya Instagram sunucularında geçici bir problem veya yavaşlama olabilir, ya da sizin telefonunuzun internet bağlantısında bir kopma veya yavaşlama söz konusudur.

1) Bu durumda ilk olarak kendi internet bağlantınızı kontrol edin. Eğer wi-fi üzerinden internete bağlıysanız 3G bağlantısına geçerek Instagram uygulamasını tekrar açın. Veya aynı şekilde 3G bağlantınızla Instagram yavaş çalışıyorsa wi-fi bağlantısına geçerek tekrar deneyin. Bu iki durumdan birinde yavaşlık çözülürse önceki bağlantınızda geçici bir yavaşlama söz konusu olabilir. Bazen aynı wi-fi ağına bağlı olan kullanıcılardan bazıları yüksek çözünürlüklü video izlediğinde veya internetten birşeyler indirdiğinde wi-fi hattının tamamını yavaşlatabilir ve bu sizi de etkileyebilir. Veya çok kalabalık ortamlarda ya da 3G bağlantısının az çektiği yerlerde mobil internet bağlantınızda yavaşlamalar meydana gelebilir.

2) İkinci olarak ise Instagram server’ları, yani tüm kullanıcı hesaplarının, fotoğrafların ve videoların bulunduğu Instagram sunucularında geçici bir sorun veya yavaşlama meydana gelmiş olabilir. Ki bu durumda sizin yapabileceğiniz tek şey sorunun Instagram tarafından çözülmesini beklemek olacak. Bunu anlamanın direkt bir yolu olmasa da internet üzerinde diğer kullanıcıların aynı sorunu yaşayıp yaşamadığını araştırabilir veya bu sayfaya Instagram’a bağlanamadığınızı yazdığınızda diğer ziyaretçiler de aynı sorunu yazarlarsa Instagram sunucularında problem meydana geldiği anlaşılabilir.

Burada paylaştığımız instagram bağlantı sorunu ve çözümlerin dışında başka bir problem yaşıyorsanız ve sorun sürekli devam ediyorsa en iyi çözüm ise Instagram yardım ve destek merkezine yazmanız olacaktır. Instagram yardım merkezi sorunla ilgili sizden detaylı bilgi isteyecek ve sorunu çözmeye yönelik olarak çalışma yaparak sizi bilgilendirecektir. Eğer Instagram uygulamasını açabiliyorsanız uygulama içinden yardım isteyebilirsiniz.

– Uygulama içinden yardım istemek için Instagram uygulamasını açıp profilinize gidin ve menü simgesine dokunun. Sonrasında ise ayarlar simgesine dokunarak aşağı inip “sorun bildir” yazısına tıklayın.

– Eğer Instagram uygulaması hiç açılmıyorsa uygulama içinden yardım isteyemeyeceğiniz için internet üzerinden Instagram’a mail atarak yardım isteyebilirsiniz. Instagram’dan yardım istemek için support@instagram.com adresine e-posta yazabilirsiniz.

Güncelleme: 14 Nisan 2019 günü de yaşandığı gibi bazı zamanlarda Instagram, Facebook, Twitter ve Whatsapp gibi uygulamalarda genel problemler yaşanabiliyor. Eğer bu uygulamalarda bağlantı sorunları ve mesaj/dosya gönderememe gibi durumlar yaşarsanız ilk olarak sorunun genel olup olmadığını öğrenmenizde fayda var. Bunun için Dünya genelinde Instagram’da sorun olup olmadığını bu siteden öğrenebilirsiniz:

https://downdetector.com/status/instagram


SponsorluYORUM YAZ


E-posta adresinizi hiçbir şekilde kimse ile paylaşmıyoruz


İpucuNasıl YapılırHaber 5072
Teknoloji HaberleriAndroid İpuçları ve Yararlı BilgilerNasıl Yapılır? (Android)
Yazar: andropedi  Puan: 2.6  Y: 23/01/2019  Güncelleme: 14/04/2019      
ANA SAYFA | Android Uygulamalar | Android Oyunlar | Android Haberler | Android Duvar Kağıtları | Ücretsiz Uygulama | Tüm Kategoriler | İLETİŞİM

Android Uygulama, Oyun ve Teknoloji Haberleri - Andropedi © 2012-2023