Durum Çubuğuna Gelen Bildirimler Nasıl Engellenir?


android-bildirim-kapatma-engelleme
Android telefonlarda yüklediğiniz uygulamalar veya oyunlar kapalıyken bile telefonunuza uyarı gönderebiliyor. Örneğin Facebook uyarıları, Oyun uyarıları vs. bildirim çubuğuna geliyor. Bu uyarılar tabi ki işinize yarayan veya sizi bilgilendiren uyarılar olabilir. Fakat bazen o kadar çok oyundan ve uygulamadan gereksiz bildirim geliyor ki artık bu bildirimleri göz ardı ediyoruz veya rahatsız olmaya başlıyoruz.

İşte bu noktada yapacağınız ufak bir ayar ile telefonunuzun uyarı çubuğuna sadece istediğiniz uygulamalardan bildirim gelmesini sağlayabilirsiniz. Yani telefonunuzun en üstündeki bildirim çubuğuna hangi uygulamalar tarafından uyarı gönderilebileceğini, hangi uygulamalardan uyarı almak istemediğinizi her uygulama için tek tek seçebilirsiniz. Bunu nasıl yapacağınızı ekran görüntüleri ile birlikte aşağıda gösterelim. Biz sadece örnek olarak bir uygulama için bu bildirimi kapatmayı veya açmayı göstereceğiz.

Normalde telefonunuza yüklediğiniz her uygulamada standart olarak bu uyarılar açık olarak gelir. Aşağıya eklediğimiz resimlerle bu uyarıları bir uygulama için nasıl kapatacağınızı göstereceğiz. Üçüncü adımda gösterilen resimdeki “Bildirimleri Göster” işaretini tekrar işaretleyerek uygulama için bildirimleri tekrar almaya başlayabilirsiniz. Son adımdaki “Tamam” butonuna basarak ayarlardan “Geri” tuşuyla veya “Ana Sayfa” tuşuyla çıkabilirsiniz. Siz uyarı gönderen her uygulama için bu ayarı isteğinize göre seçmeniz gerekecek.

22 Mart 2019 Güncelleme: Durum çubuğuna gelen reklam bildirimlerini kapatmak için de Google Chrome uygulamasına göz atın. Genelde internette gezerken “siteden bildirimlere izin ver” seçeneğine tıkladıysanız o siteden haber yerine reklamlar da bildirim olarak gelebilir. O siteye verdiğiniz bildirim iznini Google Chrome’dan kaldırabilirsiniz.

android-bildirim-kapatma-engelleme-1 android-bildirim-kapatma-engelleme-2 android-bildirim-kapatma-engelleme-3 android-bildirim-kapatma-engelleme-4


Sponsorlu  15 Yorum

   
    adem özkan  
  24.12.2015-01:24
  a

  Whatsapp uygulamasına girin Ayarlar’a tıklayın- ardından Bildirimler’i tıklayın ve Açılır Pencere Bildirimi’ni tıklayın sadece ekran kapalıyken i işaretleyin, artık tepede mesaj çıkmayacak.

   
    Arda  
  23.06.2016-02:15
  A

  Tamamen bildirimleri kapatınca bu sefer ne ses ne titreşim ne de bildirim geliyor. Ademin dediği alternatif çözüm olabilir. Fakat bu sefer ekran kapalıyken açılıyor. Ve özel denilen birşey kalmıyor. Öncede sadece normal mesaj gibi durum çubuğunda gözüküyordu. Neden şimdi böyle çözemedim. ÇOK APTALCA. Açılır pencereyi yok seçiyorum yine tepeden lak diye çıkıyor. Delireceğim bir çözemedim şunu.

   
    alex  
  15.08.2016-20:56
  a

  aynı durumdayım ve çıldırıcam artık. eskiden mesaj gelince uyarı sesi çalıyor ve whatsapp işareti bildirim panelinde görünüyordu sadece. şimdi whatsappta yazılan tüm mesajlar üstteki bildirim panelinden koca bi pencere şeklinde açılıyor. bu pencere, whatsappın ekran ortasında direkt açılan pencere değil.onu zaten kapattım. bu, ekranın en üstündeki panelden açılan bi pencere.. ve yazılmalar devam ettiği sürece açılan pencere alt kısma doğru uzayıp gidiyor. fecci sukıntılı bi durum yani. eğer uygulama yöneticisinden bildirim almayı iptal edersek de bu sefer ne ses ne de üst panelde herhangi bi işaret oluyor. :( hiç bi şekilde düzeltemedim. whatsapı defalarcayeniden yükledim ..bilen varsa yardım etsin.

   
    andropedi  
  20.08.2016-11:19
  a

  Telefonun ayarlarında bildirimler için her uygulamaya ayrı ayrı “genişlet” gibi seçenekler olması lazım. Yani bir uygulamanın bildirim paneline uyarı gönderirken ayrı ayrı alt alta göndermesini, ya da tek bir bildirim gönderip sadece mesaj sayısını yazmasını ayarlayabilmeniz lazım. Eğer özel bir launcher kullanıyorsanız bunu launcher ayarlarında da bulabilirsiniz.

   
    aadenizli  
  25.08.2016-09:12
  a

  Çok faydalı teşekkür ederiz

   
    arif  
  11.09.2016-13:32

  O bildirim işaeri pasif yani tıklanmıyor nasıl kaldırırız . bilginiz var mı bu konuda.

   
    derya  
  03.03.2017-10:14
  d

  merhaba telefon servisten yeni geldı watsap zaten degişmiş benim sorunum ekran açık yada kapalı yukarıda watsap simgesi cıkıyordu biri bişey yazdıgında simdi o simge yi ayarlayamıyorum yardımcı olurmusunuz tesekkürler..

   
    Ali  
  30.12.2017-23:58
  A

  Wattsabı kapatın

   
    deniz  
  12.02.2018-15:51
  d

  adem ve alex bey’in yaşadığı sorunu ben de yaşıyorum.çözüm bulamadım.yardımcı olabilecek kimse var mı acaba?

   
    muhammet bakır  
  09.10.2018-09:45
  m

  bande ne oldugu belli olmayan cember icinde + işareti olan bi simge olustu birturlu yok edeemiyom

   
    andropedi  
  09.10.2018-10:27
  a

  Simgeye basılı tuttuğunuzda “i” işareti şeklinde bir buton çıkması lazım. Ona tıkladığınızda hangi uygulamadan geldiğini görebilirsiniz.

   
    Anonim  
  19.08.2019-08:01

  Ben bi vidyo açıyorum sonra kapatıyorum ama onunla ilgili bütün gün bildirim geliyor rihatsiz oluyorum gelmesin lütfen

   
    andropedi  
  19.08.2019-22:03
  a

  Video açtığınız uygulamanın bildirimlerini telefon ayarlarından kapatabilirsiniz.

   
    Kimpet  
  26.08.2021-21:55
  K

  Mesela alarm ayarladığımda altta alarm… Dkk sonra çalacak yazıyor ama bu yazı 2-3 dkk falan gitmiyor uygulamadan çıksam bile gitmiyor. Nasıl ayarlarız

   
    andropedi  
  30.08.2021-15:05
  a

  Bildirim çubuğuna bu bu bildirim geliyorsa bildirimi parmağınızla sağa veya sola sürüklediğinizde gitmesi lazım, dener misiniz?YORUM YAZ


E-posta adresinizi hiçbir şekilde kimse ile paylaşmıyoruz


PopülerÖnerilenİpucuNasıl Yapılır 15 yorum 68424
Popüler UygulamalarÖnerilen SayfalarAndroid İpuçları ve Yararlı BilgilerNasıl Yapılır? (Android)
Yazar: andropedi  Puan: 26.0  Y: 20/02/2015  Güncelleme: 22/03/2019      
ANA SAYFA | Android Uygulamalar | Android Oyunlar | Android Haberler | Android Duvar Kağıtları | Ücretsiz Uygulama | Tüm Kategoriler | İLETİŞİM

Android Uygulama, Oyun ve Teknoloji Haberleri - Andropedi © 2012-2023