Durum Çubuğuna Gelen Bildirimler Nasıl Engellenir?

     İNDİR O:49508  Link: l08   G: 20/02/2015   İPUCU 

android-bildirim-kapatma-engelleme
Android telefonlarda yüklediğiniz uygulamalar veya oyunlar kapalıyken bile telefonunuza uyarı gönderebiliyor. Örneğin Facebook uyarıları, Oyun uyarıları vs. bildirim çubuğuna geliyor. Bu uyarılar tabi ki işinize yarayan veya sizi bilgilendiren uyarılar olabilir. Fakat bazen o kadar çok oyundan ve uygulamadan gereksiz bildirim geliyor ki artık bu bildirimleri göz ardı ediyoruz veya rahatsız olmaya başlıyoruz.

İşte bu noktada yapacağınız ufak bir ayar ile telefonunuzun uyarı çubuğuna sadece istediğiniz uygulamalardan bildirim gelmesini sağlayabilirsiniz. Yani telefonunuzun en üstündeki bildirim çubuğuna hangi uygulamalar tarafından uyarı gönderilebileceğini, hangi uygulamalardan uyarı almak istemediğinizi her uygulama için tek tek seçebilirsiniz. Bunu nasıl yapacağınızı ekran görüntüleri ile birlikte aşağıda gösterelim. Biz sadece örnek olarak bir uygulama için bu bildirimi kapatmayı veya açmayı göstereceğiz.

Normalde telefonunuza yüklediğiniz her uygulamada standart olarak bu uyarılar açık olarak gelir. Aşağıya eklediğimiz resimlerle bu uyarıları bir uygulama için nasıl kapatacağınızı göstereceğiz. Üçüncü adımda gösterilen resimdeki “Bildirimleri Göster” işaretini tekrar işaretleyerek uygulama için bildirimleri tekrar almaya başlayabilirsiniz. Son adımdaki “Tamam” butonuna basarak ayarlardan “Geri” tuşuyla veya “Ana Sayfa” tuşuyla çıkabilirsiniz. Siz uyarı gönderen her uygulama için bu ayarı isteğinize göre seçmeniz gerekecek.

android-bildirim-kapatma-engelleme-1 android-bildirim-kapatma-engelleme-2 android-bildirim-kapatma-engelleme-3 android-bildirim-kapatma-engelleme-4
Durum Çubuğuna Gelen Bildirimler Nasıl Engellenir?  5 yıldız
Benzer Sayfalar:

  11 Yorum

    adem özkan  (misafir)
  24.12.2015-01:24

  Whatsapp uygulamasına girin Ayarlar’a tıklayın- ardından Bildirimler’i tıklayın ve Açılır Pencere Bildirimi’ni tıklayın sadece ekran kapalıyken i işaretleyin, artık tepede mesaj çıkmayacak.

    Arda  (misafir)
  23.06.2016-02:15

  Tamamen bildirimleri kapatınca bu sefer ne ses ne titreşim ne de bildirim geliyor. Ademin dediği alternatif çözüm olabilir. Fakat bu sefer ekran kapalıyken açılıyor. Ve özel denilen birşey kalmıyor. Öncede sadece normal mesaj gibi durum çubuğunda gözüküyordu. Neden şimdi böyle çözemedim. ÇOK APTALCA. Açılır pencereyi yok seçiyorum yine tepeden lak diye çıkıyor. Delireceğim bir çözemedim şunu.

    alex  (misafir)
  15.08.2016-20:56

  aynı durumdayım ve çıldırıcam artık. eskiden mesaj gelince uyarı sesi çalıyor ve whatsapp işareti bildirim panelinde görünüyordu sadece. şimdi whatsappta yazılan tüm mesajlar üstteki bildirim panelinden koca bi pencere şeklinde açılıyor. bu pencere, whatsappın ekran ortasında direkt açılan pencere değil.onu zaten kapattım. bu, ekranın en üstündeki panelden açılan bi pencere.. ve yazılmalar devam ettiği sürece açılan pencere alt kısma doğru uzayıp gidiyor. fecci sukıntılı bi durum yani. eğer uygulama yöneticisinden bildirim almayı iptal edersek de bu sefer ne ses ne de üst panelde herhangi bi işaret oluyor. :( hiç bi şekilde düzeltemedim. whatsapı defalarcayeniden yükledim ..bilen varsa yardım etsin.

    andropedi  (üye)
  20.08.2016-11:19
  andropedi
  Yorum: 1259
  Üyelik: 02.08.2012

  Telefonun ayarlarında bildirimler için her uygulamaya ayrı ayrı “genişlet” gibi seçenekler olması lazım. Yani bir uygulamanın bildirim paneline uyarı gönderirken ayrı ayrı alt alta göndermesini, ya da tek bir bildirim gönderip sadece mesaj sayısını yazmasını ayarlayabilmeniz lazım. Eğer özel bir launcher kullanıyorsanız bunu launcher ayarlarında da bulabilirsiniz.

    aadenizli  (misafir)
  25.08.2016-09:12

  Çok faydalı teşekkür ederiz

    arif  (misafir)
  11.09.2016-13:32

  O bildirim işaeri pasif yani tıklanmıyor nasıl kaldırırız . bilginiz var mı bu konuda.

    derya  (misafir)
  03.03.2017-10:14

  merhaba telefon servisten yeni geldı watsap zaten degişmiş benim sorunum ekran açık yada kapalı yukarıda watsap simgesi cıkıyordu biri bişey yazdıgında simdi o simge yi ayarlayamıyorum yardımcı olurmusunuz tesekkürler..

    Ali  (misafir)
  30.12.2017-23:58

  Wattsabı kapatın

    deniz  (misafir)
  12.02.2018-15:51

  adem ve alex bey’in yaşadığı sorunu ben de yaşıyorum.çözüm bulamadım.yardımcı olabilecek kimse var mı acaba?

    muhammet bakır  (misafir)
  09.10.2018-09:45

  bande ne oldugu belli olmayan cember icinde + işareti olan bi simge olustu birturlu yok edeemiyom

    andropedi  (üye)
  09.10.2018-10:27
  andropedi
  Yorum: 1259
  Üyelik: 02.08.2012

  Simgeye basılı tuttuğunuzda “i” işareti şeklinde bir buton çıkması lazım. Ona tıkladığınızda hangi uygulamadan geldiğini görebilirsiniz.siz de Yorum Yazın


İsim:
Üyeliğiniz varsa giriş yapın veya kayıt olun. Üye olduğunuzda profilinize fotoğraf ekleyebilir ve çeşitli avantajlardan yararlanabilirsiniz.
Yorum:

   

Yorum göndermeden önce yukarıdaki kutucuğu işaretlerseniz, bu sayfaya sonradan yapılacak yorumlar e-posta adresinize gönderilir.

İpuçları ve Yararlı Bilgiler, Nasıl Yapılır?, Önerilen, Popüler
, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,


Android Uygulama, Oyun ve Teknoloji Haberleri - Andropedi © 2012-2018  (1643sayfa/6916yorum) k201208021123 9809