Bu Öğe Ülkenizde Kullanılamıyor Hatası Çözümü

Bu Öğe Ülkenizde Kullanılamıyor Hatası Çözümü


Android telefonunuzda Google Play üzerinden uygulama veya oyun yüklemek isterken Bu Öğe Ülkenizde Kullanılamıyor hatası alıyorsanız bu yöntemi deneyin. Bu hatayı almanızın sebebi uygulama ve oyun geliştiricisinin uygulamayı Google Play’de yayınlarken sadece belli ülkelerden indirilebilmesini seçmesi ve Türkiye’yi seçmemesidir. Tam “Yükle” butonunun olduğu yerde bu hatayı alıyorsanız uygulamayı yüklemek için aşağıdaki yöntemi deneyin.

Aşağıdaki yönetmi yapmadan önce hatırlatmakta fayda var. Bu uyarı bu yöntemle senede sadece bir kere yapabilirsiniz. Çünkü ülke değiştirme ayarı için Google bir limit koymuş ve senede sadece 1 kere bu ayarı değiştirmenize izin veriyor. Ya da dilerseniz orijinal Google hesabınızdan değil de yeni bir Google hesabı açıp veya varsa alternatif hesabınızla bu ayarı yaparsanız bu hakkınızı sadece o hesapta kullanmış olursunuz ve orijinal hesabınızda bu değişiklik gerçekleşmez.

Bu Öğe Ülkenizde Kullanılamıyor Sorunu Çözümü:

Bu hatayı aldıktan sonra yapmanız gereken Google Play’i açtıktan sonra sol üstteki menüyü açıp menüde bulunan “Hesaplar” ayar sayfasına geçmek.

Sonrasında ise açılan Hesaplar sayfasında aşağıda isminizin yazdığı “Ülke ve Profiller” bölümünü göreceksiniz. Bu bölümden ülkeyi ABD veya uygulamanın aktif olduğu başka bir ülke ile değiştirmelisiniz.

Google’ın aynı bölümde yazdığı gibi bu ayarı sadece başka bir ülkeye taşındıysanız değiştirmelisiniz. Tabi bu yöntemi kullanarak ve bu uyarıyı göz ardı ederek ülkenizi değiştirdiğinizde artık o uygulamayı Google Play’den indirebiliyor olacaksınız.

Bu uygulama ülkenizde kullanılamıyor hatası Bu uygulama ülkenizde kullanılamıyor hatası
Ülke değiştirme ile ilgili daha fazla bilgi için yine aynı bölümde Google Yardım sayfasına giden bir bağlantı var. Oradan daha detaylı bilgiyi alabilirsiniz.

Yardım sayfasında belirtildiği üzere eğer Google IP adresinden yeni bir ülkede olduğunuzu anlıyorsa size ülke değiştirme seçeneğini göstermiyor olabilir. Bu durumda VPN uygulaması gibi IP adres değişikliği uygulamalarını kullanarak kendinizi başka ülkedeymiş gibi gösterebilirsiniz.

Bu Google Hatası ile ilgili olarak bir diğer çözüm ise bu ayarı değiştirmek yerine uygulamanın APK dosyasını bulup apk dosyası ile telefona uygulama yüklemek. Bu şekilde APK dosyası yüklerseniz Google Play ülkenizi kontrol etmeden uygulamayı veya oyunu telefonunuza yükler. Apk dosyası ile uygulama yüklemeyi daha önce bu sayfamızda anlatmıştık.


SponsorluYORUM YAZ


E-posta adresinizi hiçbir şekilde kimse ile paylaşmıyoruz


Nasıl Yapılır 66630
Nasıl Yapılır? (Android)
, , ,
Yazar: andropedi  Puan: 37.1  Y: 25/06/2019      
ANA SAYFA | Android Uygulamalar | Android Oyunlar | Android Haberler | Android Duvar Kağıtları | Ücretsiz Uygulama | Tüm Kategoriler | İLETİŞİM

Android Uygulama, Oyun ve Teknoloji Haberleri - Andropedi © 2012-2023