Android Uygulamalara ve Oyunlara Nasıl Şifre Konulur?


android-uygulama-kilitleme
Telefonunuzda kullandığınız uygulamalara veya oynadığınız oyunlara şifre koyarak başkalarının bu uygulamalara erişmesini engelleyebilir veya gizleyebilirsiniz. Uygulama veya oyunları şifrelemek için Google Play’den indireceğiniz şifreleme ve gizleme uygulamalarına ihtiyacınız olacak. Biz aşağıda adım adım nasıl yapılacağını anlattığımız uygulamayı örnek olarak seçtik. Siz dilerseniz aynı işlevi gören başka bir uygulamayı seçebilirsiniz. Sonuç olarak adımlar çok fazla fark etmeyecektir.

1) Uygulamalarınızı gizlemek veya şifrelemek için ilk yapmanız gereken buraya tıklayarak veya arama yaparak Kilit(AppLock) uygulamasını Google Play’den telefonunuza veya tabletinize indirerek kurmak.

2) Kurduğunuz AppLock uygulamasını ilk açtığınızda sizden bir şifre girmenizi isteyecek. Aklınızda kalacak ve istediğiniz uzunlukta br şifreyi belirleyin. Bu şifreyi hiçbir zaman unutmamanız gerekecek.

3) Bir sonraki adımda, şifrenizi unutmanız durumunda size sorulacak bir güvenlik sorusu ve cevabı belirlemeniz gerekli. Şifrenizi unutursanız bu soru size sorulacak ve doğru cevabı girmeniz gerekecek.

4) Sonrasında ise uygulamanın ana penceresi açılacak ve üst tarafta uygulama klidi ve sistem kilidi olarak ik isekme bulunacak. Buradan uygulama kilidi sekmesini seçin.

5) Uygulama telefonunuzda yüklü olan uygulamaları tarayacak ve listeleyecek. Kilitlemek istediğiniz uygulamaların hemen yanındaki kilit işaretini açık konuma getirmeniz yeterli. Bu şekilde artık o uygulamayı açmak için belirlediğiniz şifre girilmesi gerekecek.

Not: Eğer sayı yerine şekil ile şifre girmek istiyorsanız bunu alttaki ayarlardan yapabilirsiniz. Bir de eğer birinin bu kilit uygulamasını kaldırarak kilitli uygulamaları görmesini istemiyorsanız üst taraftan sistem kilidini seçerek istediğiniz uygulamaları yükleme veya kaldırma özelliğini kaldırabilirsiniz. Ayrıca ana ekranda widget bulunan uygulamaları kilitlemeniz, o uygulamanın veya widget’ın çalışmamasına yol açabilir.

Önemli not: Tüm bu şifre belirleme, uygulama veya oyun kilitleme/gizleme ayarlarını yaparken mutlaka çok dikkatli olun. Yapacağınız yanlış bir ayar veya unutacağınız şifre sonunda uygulama veya oyun içerisindeki tüm bilgilerinizi kaybedebilirsiniz.


Sponsorlu  8 Yorum

   
    Rüveyfa top  
  06.07.2016-09:03
  R

  Çok güzel bir sistem

   
    Seda  
  08.03.2017-19:17
  S

  Benim büssürü uygulamak var fakat nasıl uygulama kilidi koyulur bilmyorum

   
    burak  
  18.03.2017-10:25
  b

  slam

   
    surfbay surf  
  31.01.2018-16:08
  s

  arda

   
    _kiriminal _  
  23.11.2018-12:54
  _

  Super

   
    Sudenaz  
  18.03.2020-18:23
  S

  Arkadaşlar ben bunu nasıl kurabilirim

   
    İbrahim  
  11.08.2020-05:50
  İ

  Yükle

   
    Elvin  
  26.02.2023-12:22
  E

  ne yazayımmmm???YORUM YAZ


E-posta adresinizi hiçbir şekilde kimse ile paylaşmıyoruz


PopülerİpucuNasıl YapılırHaber 8 yorum 29443
Teknoloji HaberleriPopüler UygulamalarAndroid İpuçları ve Yararlı BilgilerNasıl Yapılır? (Android)
Yazar: andropedi  Puan: 12.9  Y: 20/10/2015      
ANA SAYFA | Android Uygulamalar | Android Oyunlar | Android Haberler | Android Duvar Kağıtları | Ücretsiz Uygulama | Tüm Kategoriler | İLETİŞİM

Android Uygulama, Oyun ve Teknoloji Haberleri - Andropedi © 2012-2023