Alternatif Uygulama Oluşturucu

Alternatif Uygulama Oluşturucu

Başlıkta yazılan şekilde alternatif uygulama oluşturucu olarak kısaca açıklanamayacak, fakat çok işe yarayan, ağır uygulamalar yerine kendi basit uygulamalarınızı oluşturabileceğiniz ücretsiz bir uygulama olan Hermit’i biraz tarfi edelim.

Facebook, Twitter, Instagram gibi sosyal uygulamalar veya takip ettiğiniz reklamlı haber sitelerini reklamsız olarak uygulama şekline çevirebileceğiniz bir uygulama. Örneğin haber sitesini telefonunuzda uygulama olarak kullanmak istiyorsunuz diyelim. Hermit uygulamasını açıp haber sitesinin internet adresini giriyorsunuz. Sonra bu internet sitesini uygulamaya dönüştür deyip ikonuyla beraber telefonunuza uygulama olarak ekliyorsunuz. Artık o haber sitesini internet sayfası açıp okumak yerine Hermit’in alternatif uygulama olarak telefonunuzda yeni oluşturduğu bu uygulamayı açıyorsunuz. Haber sitesinin bir uygulaması olmuş oluyor. Hem de reklamsız olarak artık haber sitesini bu uygulamadan gezebiliyorsunuz.

Aynı yöntemi Facebook, Twitter vs aklınıza gelen her türlü site için de yapabiliyorsunuz. Bu şekilde takip ettiğiniz sosyal ağ siteleri telefonunuzda çok daha hafif çalışarak daha az pil harcamış oluyor ve reklamlarından da kurtuluyorsunuz.

Uygulamanın yeni bir uygulama oluşturma dışında bir çok ayar ve özelliği de mevcut. Örneğin dilerseniz oluşturduğunuz yeni uygulamanın ikonunu kendinize göre değiştirebilirsiniz. Eklediğiniz uygulamayı açtığınızda okuyucu moduna geçerek sadece yazılar kalacak şekilde dikkatiniz dağılmadan yazı sayfasını okuyabilirsiniz. Üstelik Hermit okuma moduna geçerken size bu sayfayı ortalama ne kadar sürede okuyacağınızı da tahmini olarak söylüyor. Ayrıca uygulama ile açtığınız sayfalardaki resimlerin boyutu otomatik olarak küçültülüyor. Bu şekilde internet kullanımınızda da azalma sağlanıyor.

Uygulama ile gezindiğinizde gizliliğinize önem de veriliyor ve mümkün olduğu kadar iz bırakmamanız sağlanıyor. Gece modu ile okuduğunuz sayfalar karartılarak gözleriniz yorulmuyor. Birden fazla pencere açma, hızlı ayarlar, direkt paylaşma imkanları, ekran yönü, yazı boyutu gibi birçok ayarı da yönetebiliyorsunuz. Ayrıca sayfaları masaüstü bilgisayar modunda da açabiliyorsunuz.

Bu ana özellikler dışında uygulamanın daha birçok ince ayarları da bulunuyor. Aşağıda Hermit alternatif uygulama oluşturucunun tanıtım videosunu ve indirme linklerini görebilirsiniz. Uygulamayı ilk kullandığınızda biraz karışık gelse de kullandıkça seveceğiniz ve ayarlarını keşfedeceğiniz kesin.


Sponsorlu


 Ekran Görüntüleri  İndirme Linkleri 

Android (Google Play)YORUM YAZ


E-posta adresinizi hiçbir şekilde kimse ile paylaşmıyoruz


Android UygulamalarBilgi UygulamalarıHaber Kaynağı Android Uygulamalarıİlginç Android UygulamalarıMedya UygulamalarıSistem Araçları ve Uygulamaları
,
Yazar: andropedi  Puan: 1.5  Y: 25/04/2018  Güncelleme: 09/01/2020      
ANA SAYFA | Android Uygulamalar | Android Oyunlar | Android Haberler | Android Duvar Kağıtları | Ücretsiz Uygulama | Tüm Kategoriler | İLETİŞİM

Android Uygulama, Oyun ve Teknoloji Haberleri - Andropedi © 2012-2023