Hometech Tablet Sorunları ve Çözümleri


Hometech T800 IPS

Tabletim Kilitlendi veya Dokunmatik çalışmıyor

Hometech tablet reset atma: Şarjı varken tabletiniz herhangi bir sebepten kilitlenmişse veya dokunmatik algılamıyorsa tabletinizin arkasındaki “Reset” veya “R” yazan kısmındaki deliğe ince uçlu bir cisimle hafifçe bastırırsanız tabletiniz yeniden çalışmaya başlayacaktır. Reset yapmak tabletinize zarar vermez.

Tabletim Şarj Olmuyor

Tabletin pili tamamen bitmişse şarja takınca ekranda pil şarj durumunun görünmesi 10-15 dakika sürebilir. Normal bir durumdur. Arka planda tablet şarj oluyordur. Tabletin şarjda kalması gerekmektedir. Lütfen bekleyiniz.
Yine de şarj olmadığı durumlarda başka kablo veya adaptör veya bilgisayardan şarj etmeyi deneyiniz. Şarj olduysa adaptörünüz veya kablonuz arızalıdır. Lütfen önce teknik servisimizle irtibata geçip bu bilgiyi veriniz. Tabletinizi göndermenize gerek yoktur ve işlemleriniz daha hızlı yapılır.
Yine de şarj olmuyorsa ürünü merkez teknik servisimize arızasını belirterek kargo ile gönderebilirsiniz.
Tableti kendisiyle birlikte verilen şarj adaptörü ile şarj ediniz. Özellikle düşük kalite adaptörler tabletinize zarar verebilir. Lütfen tabletlerin şarj ve USB girişlerini çok zorlamayanız, kırılabilirsiniz.

Tabletimin Ekranı Sorunlu

Ekran çalışıyor sadece dokunmatik çalışmıyorsa önce reset atmayı deneyiniz.
Tablete darbe uygulamak, kırmak, düşürmek, su ile temas ettirmek vb. şekilde zarar vermek kullanıcı hatası kapsamındadır.Tamir edilirken standart servis ve parça değişim ücreti uygulanır.

Tabletim Çok Yavaşladı. İlk günkü gibi değil.

Yavaşlamanın temel kaynağı yüklenen yeni yazılımlardır. Özellikle arka planda çalışan veya virüslü uygulamalar tabletinizi yavaşlatır. Bu tip uygulamaları yüklememenizi veya silmenizi tavsiye ederiz. Tamamen silemiyorsanız, fabrika ayarlarına geri dönerek (Factory Reset) tabletinizi ilk aldığınız günkü yazılımsal durumuna getirebilirsiniz.

Android uygulamaları tablet bilgisayarıma nasıl yükleyebilirim?

Google Play üzerinden uygulama indirip tablet bilgisayarınıza yüklemek için, öncelikle gmail hesabınızın olması gerekmektedir. Google Play üzerinden uygulama yükleyebilmek için internet bağlantısı gereklidir.
Tabletinizdeki Google Play uygulamasını etkinleştirmek için;
Menü/Google Play a dokunun, açılan menüden Mevcut Hesap seçeneğine dokunup gmail hesabınızı girin, Google Play açılacak, Google Play dan istediğiniz uygulamayı seçip tabletinize yükleyebilirsiniz.. Gmail hesabınız yoksa Yeni hesap seçeneğine dokunup yeni hesap almak için adımları takip edin.
Bilgisayarınıza indirdiğiniz apk uygulamalarını tablete yükleme,İnternet üzerinden bilgisayarınıza indirdiğiniz Apk uzantılı android uygulamasını tabletin dahili hafızasına (micro sd kartta olur) kopyalayın, bilgisayar bağlantısını kesin, Menü/FileManager uygulamasını tıklayın, açılan menüde yüklediğiniz Apk uygulamasını bulup üzerine dokunun, yükle seçeneğini seçerek yükleme işlemini tamamlayın. Yüklemede sorun yaşarsanız; Menü/Ayarlar/Güvenlik/Bilinmeyen kaynaklar özelliğini aktifleştirin (Bilinmeyen kaynaklar yazan kısmın sağ tarafındaki tiki işaretleyin).Görsel Olarak Bknz.

Bilgisayar bağlantısını yapamıyorum ne yapmalıyım?

Tablet cihazınızı usb kablo aracılığıyla bilgisayarınıza bağlayın,
Ekranın sağ alt köşesinde çıkan usb sembolüne dokunun,
Açılan menüden usb bağlandı seçeneğine dokunun,
Açılan menüden (USB depolama birimini aç) seçeneğine dokunun.
Bu işlemlerden sonra bilgisayarım bölümüne girdiğinizde cihazınızın dahili hafızasını çıkarılabilir disk olarak görebilecek, yüklemek istediğiniz bilgileri yükleyebileceksiniz.

Cihazım dondu,ekran açık ama her hangi bir işlem yapılamıyor ne yapmalıyım ?

Cihazın açma/kapatma tuşuna yaklaşık bir dakika boyunca basılı tutarak bu sorunu çözebilirsiniz. Reset sonrası cihazdaki sorun devam ediyorsa Yazılım/Firmware bölümünden cihazınıza ait yazılımı indirip cihaza yazılım yüklemesi yaparak bu sorunu çözebilirsiniz.

Cihazı fabrika ayarlarına nasıl alırım.Fabrika ayarlarına getirdikten sonra yüklü bilgilerim silinirmi?

Menü/ayarlar/yedekle ve sıfırla menüsüne girip Fabrika verilerine sıfırla seçeneğine dokunun, Tableti sıfırla/Her şeyi sil seçeneğine dokunun cihaz kapanıp açılacak bu işlemle cihazı fabrika ayarlarına sıfırlamış olacaksınız
Cihaz fabrika ayarlarına sıfırlandığında cihazınızdaki tüm bilgileriniz silinecektir.

Kablosuz ağa (WİFİ) nasıl bağlanabilirim?

Bağlanacağınız kablosuz ağın kullanılabilir olduğundan emin olun,
Menü/Ayarlar/Kablosuz ve Ağlar (Wi-Fi) özelliğini açık konuma getirin,
Bulunduğunuz alandaki kablosuz ağların listesi yan ekranda sıralanacaktır,
Bağlanmak istediğiniz kablosuz ağın üzerine dokunun, ağınız şifreliyse şifrenizi girip bağlan seçeneğine dokunun 30 sn içerisinde kablosuz ağa bağlanmış olacaksınız.
Görsel Olarak Bknz.

Media ve diğer sesler az çıkıyor ne yapabilirim?

Menü ayarlar ses bölümünden ses düzeylerini kontrol ediniz.Google Play üzerinden ses yükseltici uygulamalar yükleyerek sesi %25 oranında yükseltebilirsiniz. Ses yükseltmesi için kullanılan uygulamalar cihaz bataryasını ortalama %10 etkilemektedir.

Video izleyemiyorum ne yapmalıyım?

İnternet tarayıcı üzerinden video izleyemiyorsanız; Bazı internet tarayıcıları Adobe Flash Player desteklemediğinden Adobe Flash Player uyumlu tarayıcı kullanmanız gerekmektedir.(Puffin Web Browser,Doblin Web Browser)
Yüklediğiniz bazı videoları izleyemiyorsanız; Google play dan video codec yüklemeniz gerekmektedir. Yada Mx player yükleyerek videoları sorunsuz bir şekilde izleyebilirsiniz.

İlk şarj süresi kaç saat olmalıdır?

Hometech android tablet bilgisayarlarda pil şarz süresi pil amperine göre değişmektedir cihaz kapalı konumda 6-8 saat şarz edilmesi gerekmektedir.İlk şarz süresi ve düzenli batarya ömrü açısından önem taşımaktadır.

Hometech serisi tabletimi şarz girişinden şarj edemiyorum ne yapmalıyım?
Hometech serisi tablet bilgisayarlarınızı kutu içerisinden çıkan şarz adaptörü ile şarz ediniz.

Şarz adaptörünün çalışıp çalışmadığını nasıl test ederim?
Cihaz kapalı konumda iken şarza takarsanız tablet ekranında pil işareti çıkacaktır.Açık konumda şarz ederseniz sağ köşede bulunan pil simgesi üstünde enerji işareti çıkacaktır(kırmızı kutu içinde belirtilmiştir)Bu durumlarda adaptör sağlam demektir.

Pil çabuk bitiyor?

Pil ömrü CPU kullanımıyla ilgilidir.Tüm gereksiz uygulamaları kapatın.Bazı uygulamalar yürütülen program listesinde görüntülenmeyebilir.Arkaplanda çalışan bazı uygulamalar istenmeyen pil tüketimlerine neden oluyor olabilir.Bir uygulamayı kapatmak için Home(Ana)tuşunu kullanmak yerine Back (Geri)tuşunu kullanın.(Back(Geri)tuşu çoğu uygulamayı kapatırken Home(Ana)tuşu uygulamaları bekleme moduna alır.Bir Google hesabı ayarlandıktan sonra veri iletişimi arkaplanda gerçekleşir.Pil ömrünü uzatmak için Ayarlar Hesaplar ve senkronizasyon konumunda Oto eşitleme özelliğini devre dışı bırakın.Arka plan resimleri hareketli ise buda pil tüketimini hızlandırır
Wi-Fi açık tutmak pil tüketiminin ana nedenlerinden biridir.

İnternet üzerinden görüntülü konuşma yapabilirmiyim?

Skype ve benzeri programlar kullanarak kişi listenizdeki kişilerle internet üzerinden görüntülü konuşma yapabilirsiniz.Görünütülü konuşma internet hızına bağlı olarak düzenli çalışmayabilir.

Ekran kilidi şifresini yanlış girdim , tabletim kilitlendi ne yapmalıyım?

Hatalı şifre girildiğinde Tablet bilgisayar güvenlik amaçlı olarak kilitlenir. Gmail kurtarma hesabı oluşturduysanız Gmail hesabınızı girerek girilen şifreyi iptal edebilirsiniz.

Şifreyi hatırlamıyorsanız desetklenen modellerde factory reset yaparak cihazınızın şifresini sıfırlayabilirsiniz.

Recovery mod nedir? Recovery mod menüsüne nasıl ulaşabilirim?

Rom ve sistem güncellemelerini sd-kart üzerinden yükleyebileceğiniz menüye verilen isimdir.Recovery menüsüne ulaşabilmeniz için cihazı kapalı konumda iken çeşitli tuş kombinasyonlarıyla ulaşabilirsiniz.Detaylı bilgi için Factory reset modu konusuna bakın.

Tabletim açılış logosunda kaldı ne yapmalıyım?

Yazılım bölümünden cihazınıza ait yazılımı seçin.Cihazınıza ait yazılım yükleme programını indirip, cihazınıza yazılım yüklemesi yaparak bu sorunu çözebilirsiniz. Yazılım yükleme programı (Livesuit) (RKtool.tr) linklerde mevcuttur.Desteklenen modellerde Factory Reset modunda cihazınızı resetleyebilirsiniz.

4-8-16 GB dahili depolama alanına sahip Tabletim dahili depolama alanı düşük olarak gözüküyor Cihazım arızalımıdır?

Android işletim sistemi kullanılan cihazlarda dahili depolama alanının 5/1′ ini işletim sistemi kullanır. Bu nedenle kullanabileceğiniz depolama alanı 2-6-12 olarak görünmektedir. Bu bir arıza yada Hometech ‘e mahsus bir durum değildir. Android işletim sistemi kullanılan tüm cihazlarda bu durum geçerlidir.

Tabletimi mini HDMI dan HDMI Tv ye bağladığımda görüntü alamıyorum.Sorun ne olabilir?

Tabletinizin HDMI çıkışında problem olabilir.

Cihaz ayarlar Hdmi Turn on HDMI kutucu işaretli olmasına dikkat ediniz.İşaret yok ise tv ye görüntü aktarmaz
HDMI 1.4 özelliğine sahip ve “Mini HMDI – HDMI uçlu” bir kablo ile tabletinizi HDMI özellği olan bir TV ye bağlayın.
Eğer görüntü alıyorsanız, cihazınız sağlamdır. Aksi durumda cihazınızı bize ulaştırmanız gerekmektedir.

Görüntü aktarımı için kullandığınız kablo sorunlu olabilir.

Ara bağlantı kablonuzda sorun olabilir. Kablonuzu başka bir cihazda kontrol etmeye çalışın.

Tabletimin dokunmatik camı/Ekranı çatladı ne yapabilirim ?

Bu durumda ürün garanti dışı işlem yapılacaktır. Hasar tespiti için cihazını bize ulaştırmanız gerekir.

Arızalı ürünümü servise nasıl göndereceğim ?
Ürünün arızasını detaylı bir şekilde belirterek arızalı aksesuarlarını cihazla birlikte gönderiniz.
Geri dönüş adresinizi açıklayıcı şekilde yazınız.(Cihaz paketlemesini özen göstererek yapmanız gerekmektedir)

Kaynak: Bu sayfadaki sorunlar ve çözümler Hometech Tablet blog sitesinden izin alınarak yayınlanmıştır. Hometech tabletlerle ilgili diğer sorunlarınızı buraya tıklayarak sitenin kendi sayfasında yorumlar kısmına yazabilirsiniz. Ayrıca sayfaya yazılmış diğer yorumları okuyabilirsiniz.


Sponsorlu  476 Yorum

   
    1234567899  
  23.11.2015-18:25
  1

  ben sıfırladım tablet daha açılmıyo

   
    baris gurel  
  06.12.2015-15:27
  b

  Merhaba benim sorunum burda yok. Sorun ise hesapta islem gerekiyo diyo ne yapmalıyım

   
    Mahmuttttttt  
  08.12.2015-08:35
  M

  hafıza kartını C klasörü ile birleştirmek istiyorum yardımcı olursanız sevinirim hometech pro tab 7 z3537g tabletimin modeli veya uygulamalarimi hafiza kartina nasıl yuklerim

   
    Mahmutt  
  08.12.2015-08:40
  M

  Admin sadece root istiyenlere olumsuz haberi vermek icinmi yorum yaziyorsunuz 9 ay onceki yorumumu tekrar yaziyorum C klasoru ile hafiza kartini birlestirmek istiyorum nasil yapabilirim Teşekkürler

   
    batuhan  
  21.12.2015-11:39
  b

  yukarıda en baştaki bilgiyi yaptım ama hala tabletim çalışmıyor ne yapmalıyım

   
    andropedi  
  23.12.2015-00:46
  a

  Eğer işe yaramadıysa Hometech servis ile iletişime geçmeniz gerekiyor.

   
    mücahit  
  26.12.2015-17:25
  m

  Tableti alalı 2gün oldu Windows 10 yüklü otomatik klavye ve otomatik ekran döndürme de sıkıntı var ne yapmamız gerekiyor sıfır tablette neden bu sıkıntı oluyor

   
    andropedi  
  26.12.2015-18:45
  a

  Tabletinizin marka ve modeline göre değişir. Markasına göre teknik destekten bilgi alabilirsiniz.

   
    sonauzbirsevdaaa  
  31.12.2015-20:45
  s

  Tablet acidiktan homeceh yazisini gosterdikten sonra acilmiyor lutfen yardim edin

   
    andropedi  
  01.01.2016-00:22
  a

  Tabletin kenarında reset tuşu olması lazım oraya basılı tutun.

   
    Anonim  
  02.01.2016-21:58

  Ben bundan bir şey anlamadım??? ?

   
    andropedi  
  10.01.2016-14:57
  a

  Reset tuşuna biraz uzun süre basılı tutmanız gerekiyor.

   
    bekir said çelebi  
  10.01.2016-14:43
  b

  ben tableti reset tuşuna basıyoruz hiç bir şey olmuyor

   
    erhan  
  14.01.2016-18:58
  e

  tabletin şifresini unuttum ne yapmam gerekiyor yardımcı olursanız memenun olurum 05327822*** noyu ararsanız memnun olurum iyi çalışmalar

   
    Bosver  
  25.01.2016-12:54
  B

  Çok tesekkurler tablet yeniden düzeldi saolun

   
    Metin  
  31.01.2016-12:37
  M

  Hometech pro7 tablet aldım kullanılabilir ağlar arasından sadece iki tanesini görüyor 15 e yakin olmasına rağmen telefonun internet paylaşımı ile nete bağlandı ancak evdeki dsmart modemi göremiyor çözüm nedir

   
    ısmail  
  03.02.2016-08:36
  ı

  Play storeyi açmıyor str hata olustu diyor neden olur

   
    yusuf karakoca  
  04.02.2016-17:32
  y

  Tabletin hatasının adı 927

   
    Sevcan  
  28.02.2016-04:09
  S

  Oğluma hometech pro7 aldım ilk aldığımızda oyun yükleniyordu sonra başka oyun yüklemek için oyunları silip tekrar yüklemek istedi fakat her defasında rh01 hatasi diyor lütfen önerilerimizi bekliyorum servisemi göndermeliyim

   
    Peri  
  29.02.2016-08:25
  P

  Benim tabletimin ekranı parmağimi algılamıyo ve rest yazan bi yer de yok

   
    MK  
  13.03.2016-10:50
  M

  HOMETECH MID 710
  HASARLI SD KART SD KAR BOZUK BİÇİMLENDİRMEYİ DENEYİN DİYOR
  KARTI ÇIKARTAMADIM NE YAPMALIYIM LÜTFEN YARDIM

   
    keremcan  
  21.03.2016-14:43
  k

  tabletim bozuldu galiba islemci yandi tablet acilinca hometec yaziyor sonra intel yazmasi gerekio sonra ekran siyah olup kaliyor lutfen yardim edin

   
    keremcan  
  21.03.2016-14:47
  k

  mid 750 yardim edin tabletim bozuldu tabletimi gece sarja taktim sabah acikti hic bir yere girmiyordu maalesef durdu yaziodu kapattim daha açilmadi hometech yazio sinra ekran siyah kalio lutfen yardim edin

   
    ali  
  02.04.2016-11:56
  a

  8GB tablet nasıl olur ya 186 mb boş alan tableti sıfırladım olmuyo

   
    ece  
  02.04.2016-18:15
  e

  Tabletimden uygulama açıyorum ama uygulama kapanıyor ne yapmalıyım

   
    Yalnız Adam  
  05.04.2016-07:12
  Y

  Bnm tablette ekran goruntusu kaydedilmedi yaziyo depolama birimi kullanımda yazıo

   
    mümin  
  05.04.2016-13:49
  m

  dedinizi yaptım ama ginede jarz olmuyo

   
    Metehab  
  05.04.2016-22:17
  M

  Arkadaslar sakin haaa sakinnnn almayin allah belalarini versib sesi hiiccc cikmiycak kadar az lanet olsun almaz olaydim playstoredeki hicbir programla yukselmio

   
    merve cintay  
  08.04.2016-00:02
  m

  Benim tapletim yere düstu cok kucuk kösesinden camı catladi ekrani gitti ama ışık var neyapabilirim lutfen yardim edin

   
    Mustafa aksoy  
  08.04.2016-20:44
  M

  Play store surekli zaman aşımı na uğradı diyo internet cekim i mükemmel olduğu halde Facebook falan girmiyor ne yapmam gerekiyor acil yardım lütfen: (

   
    yağız  
  10.04.2016-09:03
  y

  yahu oyun yüklenmiyor mağazaya giriyorum oyunları göstermeden mağaza yükleniyor diyor sıkıldım yaa

   
    Anonim  
  16.04.2016-01:01

  Hometech pre 7 tabletime Format atıyorum fakat yinede düzelmiyor ,
  format attığım halde aynı hatayı veriyor
  hata ise tableti açınca intel yazısı görünür görünmez usb bağlantı simgesi çıkıyor ve kapanıyor tablet , 20 defa format attım ama düzelmedi ne yapmam gerekiyor acaba ?

   
    Kerimcan  
  27.04.2016-21:56
  K

  Tabletim farkında olmadan kendi kendine kapanıyor ne yapabilirim

   
    Anonim  
  28.04.2016-20:10

  böyle dandik bir tablet yok arkadaş aldığıma pişman odum

   
    kenan  
  04.05.2016-00:19
  k

  A101 den hometech tablet bilgisayar aldım. 1 hafta öncesine kadar sorun yoktu ama son günlerde ekranın sol alt tarafındaki simgeye basıp bilgisayarı aç, kapa, uyku kısmı açılmaz oldu. Her zaman oraya basıp kapat seçeneğinden kapatıyordum. kendiliğinden orası işlev görmez oldu. yada tuş kombinasyonları ile yanlış birşey yaptımda ondanmı işlev görmez oldu acaba?

   
    sude  
  07.05.2016-09:11
  s

  tabletimin reset tuşuna basınca açılmıyor

   
    sude  
  07.05.2016-09:11
  s

  olmuyor

   
    emre  
  10.05.2016-12:55
  e

  hometech tablet aldım 3 gün oluyor hemen sarjı bitiyor 1 saat içinde sarjı sıfırlanıyor bunun sorunu söyleyebilir misiniz

   
    Berfin  
  10.05.2016-18:17
  B

  Tabletimde oyunlar uygulamada geçiyor ama ekran yok

   
    Berfin  
  10.05.2016-18:18
  B

  Ne zaman gelir cevap

   
    Adsız  
  15.05.2016-17:00
  A

  Tabletimiz dün hediye olarak geldı ama bi turlu açılmıyo sadece ekranın üstunde tabletiniz başlatılıyor yazısı çıkıyo ve on saattır şarjda ve kapalı bu nasıl bir tablet resmen tableti kullanamıyoruz

   
    AÇILMIYOR  
  16.05.2016-17:25
  A

  Merhaba iyi günler tabletle oynadım ve bir kenara bıraktım.yarimsaat sonra yine oynayacaktim açılmadı. Bir gün bekledim.sonra yine açmaya çalıştım.lacivert bir ekran çıkıyor.ne yapmalıyım??

   
    Anonim  
  05.06.2016-16:10

  Tabletim fabrika ayarlarını sıfırlamıyor ne yapabilirim

   
    savaş BOYLU  
  09.06.2016-12:01
  s

  hometech marka tablet var 1 veya 1,5 ay oldu fakat şu anda cihazda bir ses hırıltı var ne yapabiliriz öneriniz ne olacaktır. saygılar

   
    aslı  
  10.06.2016-12:03
  a

  maalesef. kamera calismiyor yazısı gelip duruyor

   
    seher  
  15.06.2016-10:50
  s

  Tabletime yedek hesap ekleyemiyorum bu yüzden oyun yükleyemiyorum. ??

   
    serhan  
  22.06.2016-16:43
  s

  tabletim hometech wi101 dokunmatik driverı tanıtıyorum…tanıtmada sıkıntı görünmüyo fakat dokunmatiği kullanamıyorum SAPITIYO sağ tarafa tıklıyorum sol taraftaki klasr açılıyo sol tarafa tıklıyorum sağdaki klasör açılıyo yardımcı olabilirmisiiz

   
    Fatihh  
  25.06.2016-17:52
  F

  abi tabletin camı kırıldı değiştirdik bi daha açılmadı bir tane teknik servise gittik adam sistem açılmıyo diye format atamadı ne yapmam gerekiyor

   
    DeLiHaN42  
  26.06.2016-23:53
  D

  Admin Benim Tablete Gangstar Vegas Yüklicem Basıyom Apk ya indirdi açtım apk yı Tabletiniz Bilinmeyen kaynaklardan Uzaklaştırıldı Dio.Ayarlara Girdim Güvenlik Dedim Orda Bilinmeyen Kaynaklara İzin Ver dio Ama Onun Üstü Beyaz Olduğu İçin O Tiki Açamıyorum :(
  Lütfen Sebebini Yazarmısın?

   
    mustafa  
  01.07.2016-19:10
  m

  sıfır geldi tablet, kutuyu poşet ve etiketlerini ben açtım.
  ama tablet açıldı ve desen kilidi soruyor ?
  telefonları aradım mesai dışı diyor. 10 gün boş yatacak sanırım.


1 2 3 4 10

YORUM YAZ


E-posta adresinizi hiçbir şekilde kimse ile paylaşmıyoruz


Haber 476 yorum 222465
Teknoloji Haberleri
Yazar: andropedi  Puan: 194.2  Y: 24/07/2014  Güncelleme: 24/07/2014      
ANA SAYFA | Android Uygulamalar | Android Oyunlar | Android Haberler | Android Duvar Kağıtları | Ücretsiz Uygulama | Tüm Kategoriler | İLETİŞİM

Android Uygulama, Oyun ve Teknoloji Haberleri - Andropedi © 2012-2023