Facebook Durduruldu Hatası ve Çözümü

Facebook Durduruldu Hatası ve Çözümü


Telefonunuzda Facebook uygulamasını açarken veya kullanırken aniden Facebook Durduruldu hatası alıyorsanız bunları deneyin.

Facebook uygulaması Dünya’da ve ülkemizde bir çok sosyal medya kullanıcısı tarafından kullanılıyor. Facebook bu yüzden uygulamasını sürekli güncelleyerek yeni çıkan telefon ve tabletler için de uygulamasını uyumlu yapmak için çalışıyor. Tabi aynı zamanda daha fazla özellik ve daha fazla reklam yayınlamak için uygulamayı geliştiriyor ve uygulama eski telefonlar için de yavaşlayabiliyor. Tüm bu Facebook güncellemeleri ve özellik geliştirmeleri sonucunda daha önceden çalışan Facebook uygulamanız artık aniden kapanarak Facebook durduruldu hatası alıyor olabilirsiniz. Bu durumda aşağıdaki yöntemleri deneyin. Büyük ihtimal Facebook durduruldu hatası çözülecektir.

1) İlk olarak telefonunuzun ayarlar bölümünden uygulamalar listesine gelin ve listeden Facebook’u bulun. Facebook uygulamasının ayarlarını açın ve açılan pencerede “önbelleği temizle” ve “verileri temizle” butonlarına basın. Bu işlemler Facebook hesabınızı veya hesabınızdaki hiçbir şeyi silmeyecek merak etmeyin. Sadece uygulamanın telefonunun geçici hafızasına attığı dosyaları temizleyecek ve uygulamayı telefonunuzda ilk defa açıyormuş gibi yeniden başlatacak. Sadece bu işlemden sonra Facebook’u tekrar açtığınızda hesabınıza kullanıcı adı ve şifreniz ile yeniden giriş yapmanız gerekecek. Bu işlemlerden sonra facebook durduruldu yazısı artık çıkmayacak ve Facebook aniden kapanmayacak. Hala aynı sorunu yaşıyorsanız bu işlemi tekrar edin ve aşağıda tarif ettiğimiz şekilde uygulamayı kaldırıp tekrar yükleyin.

2) Verileri temizleyerek sorunu çözemediyseniz aynı işlemi tekrar yaparak önce verileri silin. Sonrasında uygulamayı kaldır’ı seçin. Facebook uygulaması telefonunuzdan kaldırılacak. Hemen sonrasında Google Play mağaza uygulamasını açarak Facebook’u tekrar yükleyin. Yüklenen Facebook uygulamasını açın ve hesabınıza tekrar giriş yaparak uygulamayı deneyin.

Her iki yöntemi denemenize rağmen hala Facebook durduruldu hatası alıyorsanız büyük ihtimal Facebook güncellenmesi ardından bu versiyon telefonunuzla uyumlu değil. Bu durumda Facebook’tan yeni bir güncelleme yapmasını beklemeniz gerekecek. Ya da yazının başında dediğimiz gibi artık telefonunuz ve telefonunuzda yüklü olan Android versiyonu Facebook’un yeni versiyonları ile uyumlu olmayabilir.


SponsorluYORUM YAZ


E-posta adresinizi hiçbir şekilde kimse ile paylaşmıyoruz


Nasıl YapılırHaber 7530
Teknoloji HaberleriNasıl Yapılır? (Android)
,
Yazar: andropedi  Puan: 3.9  Y: 06/02/2019  Güncelleme: 06/02/2019      
ANA SAYFA | Android Uygulamalar | Android Oyunlar | Android Haberler | Android Duvar Kağıtları | Ücretsiz Uygulama | Tüm Kategoriler | İLETİŞİM

Android Uygulama, Oyun ve Teknoloji Haberleri - Andropedi © 2012-2023