Clash of Clans Güncellemesi ve Yenilikler

clash-of-clans-yenilikler-1
Android telefon ve tabletlerde en çok oynanan oyunlardan biri olan Clash of Clans oyununa büyük bir güncelleme geldi. Bu yeni güncelleme ile oyuna bir çok yenilik eklendi. İşte bu büyük güncelleme ile birlikte Clash of Clans yenilikleri ve değişiklikleri…

clash-of-clans-yenilikler-4
Belediye Binası Artık 11’inci Seviyeye Yükseltilebiliyor

Belediye binasının 11’inci seviyeye yükseltilmesi ile tabi ki bir çok yenilik de bu özellik ile birlikte oyuna eklenmiş durumda. Yeni kahraman, yeni koruyucu, daha da yüksek kapasiteli altın ve iksir depoları bunlardan sadece bir kaçı. Aynı zamanda yeni bir top silahı, yeni okçu kulesi, yeni X yayı ve büyücü kulesi de 11. belediye binasına geçtikten sonra açılıyor. Ordunuzdaki birlikler de bu güncellemeyle artık daha güçlü. Cadı 3’üncü seviyeye, Dalkavuk ise 7’inci seviyeye yükseltilebiliyor.

clash-of-clans-yenilikler-5
Büyük Koruyucu “Grand Warden”

Oyuna yeni bir kahraman eklendi. Belediye binasının 11’inci seviyeye yükseltilmesi ile birlikte açılan “Grand Warden” büyük koruyucu kahramanın özellikleri ise birlikleri destekleyerek onları korumak ve savaş taktikleri vermek. Büyük koruyucu etrafındaki tüm birlikleri bir süreliğine güçlendirebiliyor ve yenilmez hale getiriyor. Grand Warden zıplayabiliyor ve uçabiliyor. Savaş stratejilerine göre büyük koruyucu kahramanı istediğin gibi kullanabilirsin.

clash-of-clans-yenilikler-6
Taktik Avcı Uçağı Savunma Birliği “Uyuyan Nöbetçi”

Oldukça uzun bir kapsama alanına sahip bu savunma birliği aynı zamanda oldukça da güçlü. Hazırlıksız saldıran birlikleri tamamen yok edebilir. Fırlattığı mermiler ile patladığı yerdeki birlikleri yok eder ve yakınındakilere de büyük hasarlar verebilir.

clash-of-clans-yenilikler-7
Büyü Bağışı

Oyuna yeni eklenen özelliklerden birisi olan büyü bağışı ile klan arkadaşları arasında büyü bağışı yapılabiliyor. Kara iksir depolarında üretilen büyüleri arkadaşlarına gönderebilir ve onlardan da büyü bağışı alabilirsin. Bu transferin kapasitesi ise bir adet iksirle sınırlı. Aynı zamanda dondurma büyüsü de artık 9’uncu seviye belediye binasında kullanılabiliyor.

clash-of-clans-yenilikler-8
Kalkan Sistemi Değişikliği

Herkesin kalkan için uyguladığı en büyük taktik olan belediye binasını köyün dışına koyma taktiği artık işe yaramıyor. Çünkü sadece köy binanız yıkıldığında herhangi bir kalkan alamıyorsunuz. Bu yüzden artık köy binanızı da köyün içine alarak korumak zorundasınız. Aynı zamanda kalkanınız azaldığında saldırı da yapabiliyorsunuz. Bu şekilde kalkanınız hala geçerli oluyor. Kalkan kazanmak içinse saldırıya uğrayan köyünüzün en az %30 hasar alması gerekiyor. Daha fazla kalkan almak içinse en az %60 hasar almanız gerekiyor.

clash-of-clans-yenilikler-9
Ganimet ve Kupa Sistemindeki Değişiklikler

Belediye binalarında artık daha fazla ganimet birikiyor. Aynı zamanda belediye binasını köyün dışına koyarak kalkan kazanmak artık işe yaramadığı için belediye binanızı çok daha iyi korumanız gerekiyor. Saldırı yaptığınızda da belediye binasını ve madenleri yok ederek daha fazla ganimet kazanabiliyorsunuz. Ligler içerisinde verilen bonuslar da artırılmış. Fakat bu bonuslar artık yıkım yüzdelerine göre veriliyor. Kupa teklifleri de artırılmış ve artık lig yükseldikçe kupa kayıpları da daha az oluyor.

Tüm bu değişiklikler sonucunda işe yarayan, işe yaramayan taktiklerinizi siz de sorabilir, paylaşabiir, aynı zamanda gözden kaçırılan gördüğünüz yenilikleri siz de yorum bölümünde bildirebilirsiniz.


Yorumlar

“Clash of Clans Güncellemesi ve Yenilikler” için 16 yanıt

 1. selcuk avatarı
  selcuk

  Benim clash of clans ta 7 seviye bina 43 seviye ıd S3lCuK2321
  Klan adi NOSMAN

 2. Xalid Nesrli avatarı
  Xalid Nesrli

  Eksi oyunumu tapmak istiyorum yardm edn

 3. ismail avatarı
  ismail

  Ben oynadigin clans of clans telefonmum bozuldu ve geri gelmiyor

 4. ismail avatarı
  ismail

  Nasil olacak

 5. ATAJAN avatarı
  ATAJAN

  Ben koyim kayip oldu nasil alp bilerim yardam edin

 6. ATAJAN avatarı
  ATAJAN

  Koyim kayip oldu nasil alabilerim yardam edin

 7. Seyhan avatarı
  Seyhan

  Güncel diyorum indirme bekleniyor diyooo ve indirmiyooo nedenn

 8. Seyhan avatarı
  Seyhan

  Güncel diyorummm indirme bekleniyor diyo ve indirmiyooo nedennn

 9. serkan avatarı
  serkan

  sorum su arkadaslar bnm tabletim kırıldı e posta adresim yok yani oyuna yapmadım koyumu getırebilşrmiyim soruma cevap vernler tesekkur edrimmm

 10. serkan avatarı
  serkan

  soruma cevap

 11. Sürü avatarı
  Sürü

  Selam cumleten play oyunlar profili sildim veh köyüm 90 lev den 1 lev olarak basliyohh napak gerkiyoruhh

 12. Ready avatarı
  Ready

  İsim ercan klan adı turan ordusu

 13. Emrah avatarı
  Emrah

  Bana yardımcı olursanız sevinirim arkadaşlar köyüm geri gelmiyor mail adresini yanlış da girmiş ola bilirim eski köyü nasıl getire bilirim lütfen yardımcı olun

 14. Yabancı avatarı
  Yabancı

  Eğer telefon android se şunu yap hesap ekleye gir eski hesabını ekle

 15. Yabancı avatarı
  Yabancı

  Selam benim klana gelin kardeşler adı kara Ejder 1.1

 16. Gremara avatarı
  Gremara

  Merhaba oyuna giremiyorum nedeni nedir acaba