Whatsapp Silinen Mesaj Nasıl Okunur?

Whatsapp mesajlaşma uygulamasında mesajı gönderen kişi mesajı karşı taraf okumadan silebiliyor. Peki bu Whatsapp silinen mesaj nasıl okunabilir?

Whatsapp uygulamasında iki kişi mesajlaşırken veya bir Whatsapp grubu içinde mesajlar gelirken bir anda karşı tarafın gönderdiği mesajı “Bu mesaj silindi” ibaresi ile göremeyebiliyorsunuz. Daha önce Whatsapp mesaj silme özelliğini bu sayfada anlatmıştık. Aslında sistem şu şekilde işliyor. Whatsapp mesajını gönderen kişi mesajı yazıp gönderdiğinde aslında bu mesaj karşı kişinin telefonuna düşüyor. Eğer mesajı gönderen kişi mesajı silerse ve karşı taraf bu silme işinden sonra Whatsapp’ı açarsa mesajın olduğu yerde “bu mesaj silindi” yazısını görüyor. Eğer mesajı gönderen yazdığı mesajı silmeden hemen Whatsapp’ı açıp bakarsanız önce mesajı görüyorsunuz fakat sonra mesaj birden “bu mesaj silindi” yazısına dönüşüyor.

İşte bu mesaj silinmeden önce mesajın ilk halini telefonunuza sürekli kaydeden uygulamalar var. Yani siz Whatsapp uygulamasını açamadan karşı taraf mesajı silse bile bu silinen mesaj silinmeden önce telefonunuza kaydediliyor ve siz başka uygulama sayesinde bu silinen mesajı okuyabiliyorsunuz. Aşağıdaki uygulamalardan herhangi birini indirerek Whatsapp mesajlarının anında telefonunuza kaydedilmesini sağlayabilir ve mesaj silinse bile bu yan uygulamayı açarak silinen grup mesajını veya kişisel mesajı okuyabilirsiniz. Hatta sadece metin değil, resim ve videolara da ulaşabilirsiniz.

1 Deleted Whats Message uygulamasını buraya tıklayarak telefonunuza yükleyebilirsiniz. Uygulama sizden sadece bildirim çubuğuna erişim izni istiyor. Zaten silinen mesajı kaydedebilmesi için de bu şart.

2 Eğer yukarıdaki uygulama hoşunuza gitmezse aynı işi yapan Restory uygulaması mevcut. Buraya tıklayarak uygulamayı telefonunuza indirebilirsiniz.

3 Eğer sadece Whatsapp değil de aynı zamanda tüm diğer uygulamaların bildirim çubuğuna gönderdiği bildirimleri de kaydetmek ve sonra gelen tüm bildirimlerin listesine bildirim çubuğundan silinse bile ulaşmak isterseniz Notisave uygulamasını buraya tıklayarak yükleyebilirsiniz.