Tren, Metro ve Otobüs Saatleri Uygulaması

Moovit Android uygulaması ile Türkiye başta olmak üzere birçok ülkedeki tren, metro ve otobüs saatleri bilgisine anlık ulaşabilirsiniz. Moovit, tüm toplu taşıma araçları ve yönelndirme için kullanabileceğiniz bir uygulama.

Ulaşım, kentsel yaşamın ayrılmaz bir parçası. Tren, metro, otobüs, tramvay, vapur ya da metro kullanırken en doğru toplu ulaşım bilgisine sahip olmak kritik önem taşıyor. Moovit sizi bir noktadan diğer noktaya en kolay ve en verimli şekilde yönlendirir. Seyahatinizi güvenle planlayabilmeniz için tren ve otobüs saatlerini, metro saatlerini, haritaları ve gerçek zamanlı varış saatlerini kolayca görün. Favori hatlarınız için kritik uyarıları bulun. Otobüs, tren, metro, metrobüs, füniküler veya bunların bir kombinasyonundan oluşan adım adım yol tarifleri alın.

Moovit, dünya genelinde 3000’den fazla şehirde 550 milyondan fazla kullanıcıya rehberlik ediyor.Kullanıcılar güncellenmiş otobüs saatlerini ve tren saatlerini, toplu ulaşım haritalarını ve (mevcutsa) gerçek zamanlı varış saatlerini görebiliyorlar. Yakındaki otobüs duraklarını ve tren istasyonlarını bulun, canlı navigasyon rehberliğinde seyahat edin, rahat bir yolculuk yapmak için ineceğiniz durağa yaklaştığınızda inme zamanı bildirimleri alın. Bu yüzden Moovit, 2016 ve 2017 yıllarında Google Play ve App Stores tarafından yılın en iyi uygulamalarından biri seçildi.

İnme Zamanı Bildirimleriyle Canlı Yol Tarifi yol boyunca adım adım yolu tarifi eder. Her zaman, tam olarak nereye yürüdüğünüzü, ne kadar süreceğini, otobüsü ne kadar (kısa mı demeliyiz acaba) bekleyeceğinizi yoldayken kaç durak kaldığını bilirsiniz. Yoldayken istediğiniz şeyle ilgilenebilirsiniz, sürekli ineceğiniz durağa “geldik mi” diye kontrol etmenize gerek yok, çünkü Moovit otomatik olarak durağa yaklaştıkça ve inme zamanı geldiğinde size bildirir.

Gerçek Zamanlı Varış bilgileri (gerçek zamanlı veri olan yerlerde) ne zaman durakta olmanız gerektiğini söyler böylece durakta oturup beklemek yerine zamanınızı daha değerli şeyler için kullanabilirsiniz.

Favoriler Ekranı konumları ve sık kullandığınız hatları kaydetmenizi sağlar böylece tek bir tıkla yola çıkabilirsiniz

Widget ile favori hat & konumlarınıza anında ulaşabilirsiniz, artık toplu taşımayı kullanmak hava durumunu kontrol etmek kadar kolay

Servis Bildirimleri sizi toplu taşıma ile ilgili güncel konular hakkında bilgilendirir böylece değişen otobüs bilgisini anında görür, gelmeyecek otobüsü beklemez, kapalı bir tren istasyonuna yürümezsiniz. Bir hattı favorilerinize eklediğinizde bu hattı etkileyecek bir durum söz konusu olursa Moovit size mesaj gönderir.

Canlı Yolculuk yolculuğunuzu adım adım izler & ineceğiniz durağa yaklaştığınızda size bildirim gönderir. Artık tam olarak hangi durakta ineceğinizi bilmeseniz bile, yoldaki zamanınızı ister hayal kurarak ister Facebook’u kontrol ederek geçirebilirsiniz.

Hat & Sistem Haritaları yerel ulaşım haritalarını (vapur haritaları gibi) PDF olarak görüntülemenizi sağlar.

Moovit’i Türkiye’de 21 şehirde kullanabilirsiniz: İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Kocaeli, Antalya, Adana, Mersin, Konya, Samsun, Kayseri, Şanlıurfa, Eskişehir, Denizli, Balıkesir, Düzce, Elazığ, Kahramanmaraş, Bolu, Muğla, Aydın.

Moovit şehirdeki tüm büyük toplu taşıma ve ulaşım hatlarını: İETT, Metro İstanbul, Marmaray, Dolmuş, Minibüs, Şehir Hatları, Metrobüs, EGO, Ankara Metrosu, Ankaray, BURULAŞ, ESHOT, İZBAN, İzmir Metrosu, TCDD ve daha fazlası…

Moovit Android ile otobüs saatleri, tren saatleri, vapur saatleri ve tramvay saatlerine kolayca ulaşmak için uygulamayı Google Play’den hemen ücretsiz olarak indirebilir ve reklamsız olarak kullanmaya başlayabilirsiniz.

Android (Google Play)