Reklamsız Haber Okumak Mümkün mü?

Reklamsız Haber Okumak Mümkün mü?


Reklamlarla dolu haber sitelerinde haber okumak biraz zor. Peki telefonda reklamsız haber okumak mümkün mü? Telefonunuzdan veya bilgisayardan hangi haber sitesine girseniz açılan reklamlar, kayan reklamlar, yerleşik reklamlar ve video reklamlar gibi bir çok reklamdan dolayı haber okumak veya izlemek oldukça zor olabiliyor. Hem bilgisayardan, hem de telefondan reklamsız haber okumak aslında sadece tek bir program/uygulama ile mümkün. Aşağıdaki adımları sırayla uygulayıp kendiniz de deneyin.

RSS Uygulama Yükleme

1.Adım) İlk olarak telefonda veya bilgisayarda bir RSS okuyucu uygulamaya ihtiyacımız var. Tabi bu RSS okuyucu uygulama içinde de reklam olmaması ve mümkün olduğunca az izin istemesi gerekiyor. Bu koşullarda Google Play’deki en iyi RSS okuyuculardan birisi spaRSS. Bu reklamsız ve ücretsiz RSS okuyucu uygulamayı buraya tıklayarak telefonunuza kurun: https://play.google.com/store/apps/details?id=net.etuldan.sparss

Bilgisayarda ise Windows Store’da yine reklamsız ve ücretsiz olan Newsflow uygulamasını kullanabilirsiniz. Eğer bilgisayarda devam etmek isterseniz PC uygulamasını buradan indirebilirsiniz: https://www.microsoft.com/tr-tr/p/newsflow/9nblggh58s5r

2.Adım) RSS uygulamasını kurduktan sonra uygulamayı açın ve ilgilendiğiniz haber sitelerinin RSS adreslerini uygulamaya eklemeye başlayın. Bu adımda siz istediğiniz haber sitesinin RSS adresini bularak ekleyebilirsiniz. Biz örnek olması açısından birkaç haber sitesinin RSS adreslerini paylaşıyoruz.

Haber Siteleri RSS Adresleri

Euronews TR RSS: https://feeds.feedburner.com/euronews/tr/home/
T24 RSS: https://t24.com.tr/rss/haber/gundem/
BBC Türkçe RSS: http://feeds.bbci.co.uk/turkce/rss.xml
Hürriyet RSS: http://www.hurriyet.com.tr/rss/gundem
Milliyet RSS: http://www.milliyet.com.tr/rss/rssNew/gundemRss.xml
CNN Türk RSS: https://www.cnnturk.com/feed/rss/all/news
Habertürk RSS: http://www.haberturk.com/rss/manset.xml
Star RSS: http://www.star.com.tr/rss/sondakika.xml
NTV RSS: https://www.ntv.com.tr/gundem.rss
Andropedi RSS: https://www.andropedi.com/feed/

RSS Adreslerini Uygulamaya Ekleme

spaRSS Android RSS okuyucu uygulamasını kullanıyorsanız yukardaki haber rss adreslerini aşağıdaki ekran görüntülerinde olduğu gibi ekleyebilirsiniz:

Uygulamanın ayarlar sayfasında haber listesinin ne kadar sürede bir güncelleneceği ve koyu renk / açık renk mod seçeneği de bulunuyor. Yukarıdaki adresleri tek tek ekran görüntülerindeki gibi ekledikten sonra artık reklamsız haber okumak için tek yapmanız gereken spaRSS uygulamasını açmak.

Bilgisayar için de yukarıdakine benzer şekilde yine adresleri Newsflow Windows uygulamasına ekleyebilirsiniz. RSS uygulamaları veya RSS adresleri ile ilgili soru ve yorum için aşağıdaki yorum bölümünü kullanabilirsiniz.

Google Chrome RSS Eklentisi

Aynı zamanda eğer Google Chrome internet tarayıcısı kullanıyorsanız Windows’a uygulama yüklemek yerine Google Chrome’a eklenti yükleyerek de yukarıdaki RSS adreslerinden haber okuyabilirsiniz. Google Chrome internet tarayıcısını açtıktan sonra bu adresten https://chrome.google.com/webstore/detail/rss-feed-reader/pnjaodmkngahhkoihejjehlcdlnohgmp eklentiyi tarayıcınıza yükleyerek RSS eklentisine yukarıdaki adresleri girmeniz yeterli.

Text Browser (Metin İnternet Tarayıcı)

Bir diğer alternatif ise Android telefonunuza kurabileceğiniz bu “text browser” yani sadece internet sayfalarındaki yazıları gösteren yazı tarayıcı uygulamasıdır. Bu “metin internet tarayıcısı” ziyaret ettiğiniz internet sayfalarında sadece yazıları gösterir. Eğer “internet sitesinin görsel tasarımına önem vermem, haberleri yazı olarak okusam yeterli” diyorsanız bu tarayıcıyı sadece haber sitelerine girmek ve haber okumak için kullanabilirsiniz. Bu tarayıcı sayfadaki görselleri, videoları ve reklamları hiç göstermez. Sadece yazı okumak içindir. “TJ Text Browser” isimli bu  basit internet tarayıcı uygulamasını indirmek için Google Play sayfasını ziyaret edebilirsiniz: https://play.google.com/store/apps/details?id=de.jopp.textbrowser2


SponsorluYORUM YAZ


E-posta adresinizi hiçbir şekilde kimse ile paylaşmıyoruz


ReklamsızNasıl YapılırHaber 7273
Teknoloji HaberleriReklamsız Android UygulamalarNasıl Yapılır? (Android)
, , , ,
Yazar: andropedi  Puan: 4.4  Y: 07/11/2019  Güncelleme: 07/11/2019      
ANA SAYFA | Android Uygulamalar | Android Oyunlar | Android Haberler | Android Duvar Kağıtları | Ücretsiz Uygulama | Tüm Kategoriler | İLETİŞİM

Android Uygulama, Oyun ve Teknoloji Haberleri - Andropedi © 2012-2023