Otomatik Uygulama Güncellemesi Nasıl Kapatılır?

Otomatik Uygulama Güncellemesi Nasıl Kapatılır?


Android telefonlarda yüklü olan uygulamalar ve oyunlar Google Play üzerinden otomatik olarak güncellenebilir. Bu otomatik uygulama güncellemesi ayarını isterseniz kapatabilirsiniz.

Telefonunuzda yüklü olan Google Play belli aralıklarla uygulamalara güncelleme gelip gelmediğini denetler. Eğer uygulamalarda güncelleme varsa bunu size bildirim olarak gönderebilir veya uygulamaları otomatik olarak güncelleyebilir. Bu güncellemeler sırasında telefonunuz yavaşlayabilir ve ayarlarınıza göre wifi ya da 3G üzerinden interneti kullanabilir. Ayrıca bu otomatik işlem size bildirimler de gönderir. Tüm bu işlemler telefonunuzun pil kullanımını da olumsuz yönde etkiler. Bu yüzden dilerseniz bu otomatik uygulama güncellemesi ayarlarını kapatabilirsiniz. Bu kapatma işleminden sonra uygulama ve oyunlarınızı yine de güncelleyebilirsiniz fakat Google Play uygulamasını açıp kendiniz manuel olarak güncellemeleri denetlemeniz gerekir.

Google Play otomatik uygulama güncellemelerini ve bildirimlerini kapatmak için aşağıdaki adımları sırayla takip edin.

1) Telefonunuzda yüklü olan Google Play uygulamasını açın.

2) Sol taraftaki uygulama menüsü açarak “Ayarlar” sayfasına gidin.

3) Ayarlar sayfasında “Uygulamaları Otomatik Güncelle” yazısına taıklayın.

4) Açılan pencerede “Uygulamalar Otomatik Güncellenmesin” yazısını seçin.

Bu işlemler sonrasında Google Play artık uygulamalarınızı otomatik olarak güncellemeyecek.

Ayrıca isterseniz “Ayarlar” sayfasından “Bildirimler” ayarlarına gelirseniz güncellemeler, otomatik güncelleme yapıldığında bildirim alma seçeneklerini de kapatabilirsiniz. Ayarlar sayfasından değiştirebileceğiniz bir diğer seçenek ise herhangi bir yeni uygulama veya oyun yüklediğinizde telefonunuzun ana sayfasına yeni uygulamanın ikonunun eklenip eklenmeyeceğini seçebilmek. Bu otomatik ikon ekleme işlemini kapatmak için de “Ana ekrana simge ekle” seçeneğinin işaretini kaldırmanız gerekiyor.

Google Play güncellemeleri ile ilgili soru veya yorumlarınızı aşağıdaki bölümden yazabilirsiniz. Bu anlattığımız işlem telefonunuzun pil ömrüne az bir miktar katkıda bulunacak ve telefonunuzun pili biraz daha uzun gidecek. Telefonunuzun pil ömrü ile ilgili diğer faydalı yazılarımıza ulaşmak için de buraya tıklayabilirsiniz.


Sponsorlu  1 Yorum

     
      Ubeyd  
    16.02.2021-15:01
    U

    Hello neymırYORUM YAZ


E-posta adresinizi hiçbir şekilde kimse ile paylaşmıyoruz


Nasıl YapılırHaber 1 yorum 13733
Teknoloji HaberleriNasıl Yapılır? (Android)
,
Yazar: andropedi  Puan: 6.4  Y: 03/01/2018  Güncelleme: 09/08/2019      
ANA SAYFA | Android Uygulamalar | Android Oyunlar | Android Haberler | Android Duvar Kağıtları | Ücretsiz Uygulama | Tüm Kategoriler | İLETİŞİM

Android Uygulama, Oyun ve Teknoloji Haberleri - Andropedi © 2012-2023