İnternet Yavaşlama ve Yasaklı Site Problemine Çözüm

Ülkemizde ne zaman önemli bir olay olsa aynı gün ve saatlerde Facebook, Twitter, Instagram dahil tüm sosyal medya siteleri, haber siteleri ve önemli sitelerde yavaşlama veya tamamen kapatılma gündeme gelebiliyor. Bu tür durumlar ya girilen sitenin bant genişliğinden, ya da genel bir kısıtlama ile meydana geliyor. Peki bilgisayarınızda internet çok yavaşsa veya telefonunuzda uygulamalar internete çok yavaş bağlanyorsa ne yapabilirsiniz. Bu yazıda hem bilgisayarınız için hem de android telefonunuz için internetinizi nasıl hızlandırabileceğinizi, kimliğinizi nasıl daha fazla koruyabileceğinizi ve engelli sitelere nasıl giriş yapabileceğinizi anlatıyoruz.

***

Bilgisayarda İnternet Yavaşlaması ve Yasaklı Siteler için:

Bilgisayarınızda internete girerken kimliğinizi gizlemenin ve kısıtlanan internet hızını aşmanın en basit yollarından biri VPN servisleri ve DNS değiştirme işlemleri. Bunun için bir çok program ve teknik mevcut. Fakat biz size en kolay yöntemi gösteriyoruz.

zenmate-chrome
Google Chrome yüklü ise Chrome penceresinini açın. (Değilse buraya tıklayarak Türkçe olarak bilgisayarınıza yükleyebilirsiniz). Açtığınız Chrome penceresine ücretsiz VPN için bir eklenti kurmanız gerekecek. Bu eklentiyi Chrome programına kurmak için buraya tıklayarak ZenMate VPN eklentisini Google Chrome’a yükleyin.

zenmate-chrome-2
Eklentiyi yükledikten sonra otomatik olarak ZenMate ücretsiz kayıt sayfası açılacak. Bu sayfadaki formu doldurarak hemen ücretsiz kayıt olun. İlk üye olduğunuzda bir haftalığına sizi Premium üye yapacak. Sonrasında ise ücretsiz versiyona otomatik olarak geri döneceksiniz. Merak etmeyin, ücretsiz versiyonda da VPN hizmetini kullanabiliyorsunuz.

***

Telefonda Facebook, Twitter, Yasaklı Siteler ve İnternet Yavaşlaması için:

Telefonunuzda ise sınırsızca ve gizli bir şekilde internette gezmeniz için tek yapmanız gereken Android DNS değiştirici uygulamasını ücretsiz olarak indirmek ve kurmak. Uygulamayı telefonunuza kurmak için bu sayfadan indirebilirsiniz. Uygulamayı açtıktan sonra ise tek yapmanız gereken birinci DNS seçmek için birinci DNS seçimini yaparak tıklamak. Sonrasında ise aynı şekilde ikinci DNS seçeneğinizi de seçtiğinizde artık telefonunuzda DNS’i değiştirmiş olacaksınız. Bu şekilde kısıtlamalara, internet yavaşlamalarına, Facebook, Twitter engellerine takılmadan sınırsız olarak internette gezebileceksiniz.

android-dns-degistirme
Aynı zamanda yukarıda bilgisayarınız için anlattığımız yöntemdeki ZenMate VPN hizmetinin android uygulaması da bulunuyor. Buraya tıklayarak ZenMate Android uygulamasını ücretsiz oalrak indirebilirsiniz.

VPN servisi için ZenMate’i seçmek zorunda değilsiniz. Biz sadece örnek olarak ZenMate’i gösterdik. İnternetten ücretsiz ve ücretli VPN servislerini araştırabilirsiniz. Bu servisleri kullanmak tamamen yasaldır.

Ayrıca buraya tıklayarak telefonunuz için android hız testi uygulamasını yükleyerek internet hızınızı test edebilirsiniz.

Yavaşlama, sınırlama ve probleminizle ilgili, ya da kendi çözüm yönteminizi anlatmak için aşağıda yorum bölümüne yazabilirsiniz.


Yorumlar

“İnternet Yavaşlama ve Yasaklı Site Problemine Çözüm” için bir yanıt

  1. MELİS avatarı
    MELİS

    KESKE OYUNLAR ACİLSA