Helikopter Kamera – Parrot Bebop Drone


parrot-bebop-drone-helikopter-kamera-1
Parrot Bebop Drone uçan helikopter kamera; boyutu küçük, görüntü kalitesi yüksek, android tableti ile kolay kontrol edilebilen ve makul fiyata sahip yeni bir teknoloji. Parrot Bebop gibi helikopter kameralar; spor, organizasyon, gezi gibi birçok aktivitede fotoğraf ve video çekmek için sık sık kullanılmaya başlandı. Fiyatları da gün geçtikçe düşüyor. Uçan bir kameraya sahip olduğunuzda yapabilecekleriniz tamamen hayal gücünüze bağlı.

parrot-bebop-drone-helikopter-kamera-2
Hafif ve Güvenli: Parrot Bebop, uçan helikopter, 400 gram ağırlığı, hafif ve güçlü kompozit yapısı ile güvenli bir uçuş sağlarken en yüksek verimde çalışabiliyor. Acil iniş özelliği sayesinde herhangi bir acil durumda güvenli bir şekilde yere iniş yapıyor. İçerisinde bulunan GPS sistemi sayesinde, herhangi bir kontrol dışı durumda ilk kalkış yaptığı noktaya otomatik olarak geri dönebiliyor. Küçük yapısı ve koruma kenarlıkları ile ev içinde de güvenli bir uçuş yapabiliyor.

parrot-bebop-drone-helikopter-kamera-3
Gelişmiş Teknoloji: İçerisinde bulunan P7 dual-core CPU, quad-core GPU ve 8GB Ram ile Parrot Bebop oldukça hızlı bilgi işleme mekanizmasına sahip. Tüm bu donanım, radyatör işlevi gören ve elektromanyetik alanlardan koruma sağlayan magnezyum tabakaya monte edilmiş. Arayüz olarak ise Linux tabanı seçilmiş ve yakında SDK geliştirmeleri için kullanıcılara açılacak.

parrot-bebop-drone-wifi
Kablosuz Bağlantı: Parrot Bebop kendi wi-fi hotspot özelliğine sahip. Yani elinizdeki kontrol cihazı bir kablosuz bağlantı aracına dönüşüyor. Böylece ekstra olarak herhangi bir mobil veya wi-fi bağlantı cihazına ihtiyacınız kalmıyor.

bebop-intern
Kolay Montaj: Helikopter kameranın tüm parçaları kolayca sökülüp takılabiliyor. Böylece taşıma esnasında veya parça değişiminde kendiniz kolayca parçaları söküp takabiliyorsunuz.

parrot-bebop-drone-helikopter-kamera-4
Hassas ve Stabil Uçuş: İçerisinde bulunan 3 yönlü ivme sensörü, jiroskop, manyetik metre, 8 metre mesafeli ultrases sensörü, basınç sensörü ve hızı ölçmek için dikey kamerası ile oldukça stabil, hassas ve güvenli uçuş imkanı sunuyor.

parrot-bebop-drone-helikopter-kamera-5
Yüksek Çözünürlüklü Fotoğraf ve Video: Entegre edilmiş olan Full HD kamerası ile yüksek çözünürlüklü fotoğraf ve video çekimi sağlıyor. Ayrıca kameranın stabil şekilde çekim yapması için bir dizi mekanik özellik eklenmiş. Kamera 14 megapiksel balık gözü özelliğine sahip. Böylece 180 derece açıda fotoğraf ve video çekebiliyor. Toz ve nem geçirmeyen lens özel olarak tasarlanmış ve yatay çizgilerin balık gözü özelliğinden dolayı yuvarlak gözükmesini önlüyor.

parrot-bebop-drone-helikopter-kamera-7
Geniş Açı Hareketi: Kullanıcı tarafından kontrol edilebilen 180 derece açıda hareket edebilen kamerası sayesinde önünüzdeki hiçbir anı kaçırmanıza imkan yok. Kontrol cihazındaki ekranda bulunan dijital bir yönlendirici sayesinde parmağınızla kamerayı kolayca dilediğiniz yöne döndürebiliyorsunuz.

Fiyat: Helikopter kameranın fiyatı ise 499$ olarak planlandı. Kontrol edilebilir tablet ve kumandası ile birlikte fiyatının 899$ olmasının düşünülüyor.

Yüksek teknoloji ürünü olan helikopter kamera Parrot Bebop Drone ile ilgili resim ve videoları aşağıda inceleyebilirsiniz. Ayrıca ürünün resmi adresini buraya tıklayarak ziyaret edebilirsiniz.

bebop-ui
skycontroller_tablet
bebop-pointer


Sponsorlu


« »

BENZER SAYFALAR

Yorum Yazın   Haber 17509
Android ve Teknoloji Haberleri
Yazar: andropedi  Puan: 9.9  Y: 19/11/2014  Güncelleme: 22/01/2015 

Android Uygulama, Oyun ve Teknoloji Haberleri - Andropedi © 2012-2019