Facebook’tan Para Kazanma Yöntemi: Study

Facebook’tan Para Kazanma Yöntemi: Study


Facebook’tan para kazanma yöntemi ve Facebook’un geliştirdiği Study projesinin detayları belli oldu ve uygulama yayınlandı.

Sosyal medya pastasının en büyük sahiplerinden biri olan ve Türkiye’de de birçok hesabı olan Facebook yeni geliştirdiği “Study” isimli uygulama ile kullanıcıların telefonda ne yaptıklarını izleme karşılığında para ödemeye hazırlanıyor.

Facebook’un yaptığı açıklamaya göre firma tarafından geliştirilen uygulama, kullanıcıların çeşitli verilerini inceleyerek kullanım türlerine göre analizler yapmayı hedefliyor.

“Market araştırma uygulaması” olarak tanımladığı Study ile kullanıcıların telefona kurduğu uygulama ile diğer uygulamalardan hangilerini kullandığını, bu uygulamalarda ne kadar süre geçirdiğini, hangi ülkede yaşadıklarını, hangi telefonu kullandıklarını ve hangi şebekeye bağlı olduklarını görüp bu verileri toplayacak.

Şu an için sadece Android telefonlarda yer alacak uygulamayı sadece 18 yaşından büyükler yükleyebilecek. Üye olurken kullanıcıların banka hesap bilgilerini isteyecek ve bu verilerin kullanımına izin verenlere ödeme yapacak.

Uygulama Reklam Amacıyla Kullanılmayacak

İsteğe bağlı olarak yüklenebilecek bu resmi Facebook’tan para kazanma uygulaması kullanıcıların kimliğini, şifrelerini, fotoğraflarını, videolarını ve mesajlarını göremeyecek. Uygulama bunlar dışında topladığı verileri diğer uygulama ve şirketlerle paylaşmayacak ve hiçbir şekilde reklam amacıyla kullanılmayacak.

İlk aşamada Amerika ve Hindistan’da kullanıma sunulacak olan bu Facebook para kazanma uygulaması ilerleyen zamanlarda diğer ülkelerin de kullanımına sunulacak.

Facebook bu uygulamayı yükleyen kullanıcılar için verilerin güvenilir bir şekilde saklanacağını, bu verilerin sadece market ve pazar araştırmalarında kullanılacağını ve sadece daha iyi ürün oluşturmak için kullanılacağını taahhüt ediyor.

Study isimli bu proje kapsamında yayınlanacak olan uygulama Türtkiye’ye de geldiğinde bu sayfada ve sitemizde uygulamayı sizlerle paylaşıp incelemesini yapacağız.


SponsorluYORUM YAZ


E-posta adresinizi hiçbir şekilde kimse ile paylaşmıyoruz


Haber 1719
Teknoloji Haberleri
, , ,
Yazar: andropedi  Puan: 0.9  Y: 12/06/2019  Güncelleme: 12/06/2019      
ANA SAYFA | Android Uygulamalar | Android Oyunlar | Android Haberler | Android Duvar Kağıtları | Ücretsiz Uygulama | Tüm Kategoriler | İLETİŞİM

Android Uygulama, Oyun ve Teknoloji Haberleri - Andropedi © 2012-2023