Facebook Güvenliğinizi Artırın: Facebook Güvenlik Kontrolü


facebook-guvenlik-kontrol-6
Facebook’un mobil telefonlar için yayında olan Facebook uygulamasında neredeyse kimsenin bilmediği bir güvenlik kontrolü özelliğini açıklıyoruz. Facebook uygulamasının derinliklerinde yer alan bu güvenlik kontrolünün android telefon ve tabletlerde nasıl yapılacağını adım adım gösterdik:

1) İlk olarak telefonunuzdan Facebook uygulamasını çalıştırın ve üç çizgi olarak gösterilen Facebook menüsüne gelerek en aşağılarda bulunan “Yardım Merkezi” yazısına tıklayın.

facebook-guvenlik-kontrol-1
2) Yardım merkezine girdiğinizde en yukarıda bulunan “Bir soru sorun” kutucuğuna tıklayın.

facebook-guvenlik-kontrol-2
3) Kutucuğun içerisine “Güvenlik kontrolü” yazın ve biraz bekleyin. Yazdığınız kutunun hemen altında öneriler çıkacak. Bu önerilen konu başlıklarından “Güvenlik Kontrolü nedir ve nasıl başlatırım?” seçeneğini seçin.

facebook-guvenlik-kontrol-3
4) Güvenlik kontrolü sayfası açıldığında resimde gösterdiğimiz “Güvenlik Kontrolü Başlat” butonuna tıklayın.

facebook-guvenlik-kontrol-4
5) Facebook otomatik olarak daha önce giriş yaptığınız ve çıkış yapmadığınız, aynı zamanda uzun süredir kullanmadığınız tüm cihazları bulacak. Bu cihazlardan çıkış yapabilirsiniz. “Uyarıları Yönet” kısmında ise başka bir cihazdan ilk defa Facebook hesabınıza giriş yapılırsa size otomatik olarak haber gelmesi için seçim yapabilirsiniz. Son olarak “Şifreni Koru” seçeneği ile şifrenizi güçlendirebilir ve korumak için ek önlemler alabilirsiniz.

facebook-guvenlik-kontrol-5


Sponsorlu


« »

BENZER SAYFALAR

Yorum Yazın   TürkçePopülerÖnerilenUygulamaİpucuNasıl YapılırHaber 4309
Android UygulamalarAndroid ve Teknoloji HaberleriTürkçe Android UygulamalarıPopülerÖnerilenAndroid İpuçları ve Yararlı BilgilerNasıl Yapılır? (Android)
Yazar: andropedi  Puan: 3.0  Y: 19/12/2015 

Android Uygulama, Oyun ve Teknoloji Haberleri - Andropedi © 2012-2019