Android Telefonda İnternet Paylaşımı Nasıl Yapılır? (2022)

Android telefonlarda internet paylaşımı yapabilir ve internet paketinize etrafınızdaki kişileri paylaşabilirsiniz. Böylece sizin internetiniz üzerinden etrafınızdaki telefon ve tabletler internete bağlanabilir. Aşağıdaki resimlerde ve resimlerin adım adım açıklamaları ile internetinizi nasıl paylaşabileceğinizi kısaca anlatıyoruz.

İlk olarak telefonunuzun ayarlar sayfasından “İnternet Paylaşımı” bölümüne tıklayın.

 

Daha sonra “İnternet paylaşımı” ayarını açık hale getirin.

 

İnternet adını ve şifresini görmek veya değiştirmek için bir önceki ekran görüntüsünden “İnternet paylaşım ayarları” bölümüne geçin ve “SSID” kısmından internet ismini ve “Şifre” bölümünden de şifrenizi görebilir veya değiştirebilirsiniz.

 

Artık internet paylaşımınız hazır olduğuna göre başka telefondan “Wi-Fi” ayarlarına gidip wi-fi’yi açarak paylaştığınız interneti görebilir ve şifre ile internete bağlanabilirsiniz.

 

İnternetinizi paylaşmanıza gerek kalmadığı zaman “hotspot” ayarını kapalı konuma getirmeniz hem şarj kullanımınızı hem de güvenliğinizi etkiler.

Resimle ve yazıya anlatılan bu ayarlar telefondan telefona farklılık gösterse de genel itibari ile aynı adımlardan oluşur.

İnternet paylaşımı ile ilgili olarak yaşadığınız sorunları veya sizin bildiklerinizi yorum bölümünde yazabilirsiniz.

Eğer telefonunuz eskiyse eski telefonlar için nasıl internet paylaşımı yapacağınızı daha önce başka bir sayfada anlatmıştık. Buraya tıklayarak internet paylaşımı nasıl yapılır için eski telefon açıklamalarına ulaşabilirsiniz.