Android 4.1.2 ile Samsung Galaxy S3 Yenilikleri

Samsung Galaxy S3 sahipleri için Android 4.1.2 güncellemesi dağıtılmaya başlandı. Kısa süre içerisinde tüm Galaxy SIII’lere ulaşacak olan güncelleme ile birçok yenilik sizleri bekliyor. Samsung firmasının “Premium Suite” olarak adlandırdığı güncelleme ile gelen yeni özelliklerin bazıları şöyle:

* Page Buddy: Dost sayfalar özelliği ile etkileşimli bir ana ekran. Yani mesela telefonunuza bir kulaklık taktığınızda eğer ana ekranınızda bir müzik dinleme widget’ı varsa ana ekran o sayfaya otomatik geçiyor.

* Contextual Menu: İçerik menüsünü özelleştirebilme.

* Contextual Tag: İçerik etiketi özelliği ile fotoğraflarınıza o anki hava durumu, konum bilgisi, kişiler ve tarih özelliği ekleyebilme.

* Multi Window: Yan menü özelliği ile çoklu pencereler özelliği. Ekranı ikiye bölebilme.

*Auto Share Shot Paring Using NFC: S-beam özelliği sayesinde çektiğiniz bir fotoğrafın anında başka bir telefona otomatik olarak gönderilmesi.

*Reader Mode: Gezdiğiniz internet sayfasında tek tuşla o sayfayı sadece yazı içerikli görünecek şekilde otomatik olarak optimize etme.

* Facebook Lock Ticker: Telefonunuz kilit ekranındayken aşağıda yer alan notification (uyarı) çubuğu ile kilit ekranından direkt olarak facebook hesabınızdaki son gelişmeleri görebilme ve ulaşabilme.

Bu özelliklerin nasıl kullanıldığını ve nasıl aktif edildiğini öğrenmek için video’yu izleyin.

Ayrıca: Samsung Galaxy S3 için Android 4.3 Güncellemesi Yayınlandı