Samsung Galaxy S3 Android 4.3 Güncellemesi


Samsung Galaxy S4 cihazlara gelen Android 4.3 güncellemesi şimdi Galaxy S3 cihazlarında da indirilebiliyor.

İlk olarak İrlanda’da dağıtılmaya başlanan Galaxy S3 Android 4.3 güncellemesi Türkiye’de de kademeli olarak S3 cihazlarına gönderilecek.

Peki Samsung Galaxy S3 cihazlarına Android 4.3 güncellemesi ile gelen yenilikler neler?

Galaxy Gear akıllı saat desteği, TRIM desteği, ANT+ desteği, temel arayüzde bazı güncellemeler, yeni Samsung klavyesi, yeni GPU(grafik) sürücüleri, yeni kilit ekranı, yeni ekran seçenekleri, uygulamaları SD karta taşıma, kamera için yeni Sound and Shot özelliği, yeni S-Voice ses asistanı ve yeni Samsung uygulamaları telefonunuza gelecek özelliklerden bazıları.

Samsung Galaxy S3 için Android 4.3 sürümü nasıl yüklenir?

Öncelikle telefonunuzun orjinal android sürümü mevcut olması gerekir. (Yani telefonunuzda root, custom ROM gibi işler yapmamış olmanız gerekir). Türkiye’de aşamalı olarak dağıtılacak olan güncelleme telefonunuza şimdi veya daha sonra gelebilir. Bu güncellemenin telefonunuza gelip gelmediğini kontrol etmek için telefonunuzun Ayarlar sayfasından Daha Fazla seçeneği ile Cihaz Hakkında sayfasına ve oradan Yazılım Güncelleme seçeneğini seçmeniz gerekmekte. Eğer telefonunuza güncelleme geldiyse yeni güncelleme bulunduğu uyarısı gelecek ve sizi yeni güncellemeyi yüklemek için yönlendirecek. Eğer güncelleme gelmediyse telefonunuz için yeni güncelleştirme yok uyarısını alacaksınız. Bu işlemi ara ara deneyerek güncelleme telefonunuza geldiğinde aynı işlem ile güncellemeyi telefonunuza yükleyebilirsiniz.

Güncelleme aldıysanız ve yüklemek üzereyseniz, her ne kadar bu güncelleme telefonunuzdaki hiçbir veriyi silmeyecek olsa da, eğer telefonunuzda çok önemli bazı kayıtlar bulunuyorsa öncesinde her ihtimale karşı yedeğini almak yararınıza olacaktır.

Android 4.3 güncellemesi ile ilgili sorularınızı ve gelen yeni özellikler hakkındaki görüşlerinizi aşağıdaki yorum kutusunda paylaşabilirsiniz.

android-4-3-jelly-bean-2


Sponsorlu


« »

BENZER SAYFALAR

  1 Yorum

    andropedi  (üye)
  14.11.2013-21:51
  andropedi
  Yorum: 1317
  Üyelik: 02.08.2012

  Yeni çıkan bazı haberlere göre samsung galaxy s3 telefonunu android 4.3’e güncelleyen bazı kullanıcılar yeni sürüm ile sorunlar yaşamaktaymış. Sorun yaşayanların sayısının artmasından dolayı galaxy s3 güncellemesi bir süreliğine durdurulmuş. Her ne kadar kesin bir haber olmasa da Galaxy S3 kullanıcılarının temkinli olmasında fayda var.siz de Yorum Yazın   Haber 1 yorum 5393
Android ve Teknoloji Haberleri
, , ,
Yazar: andropedi  Puan: 3.0  Y: 14/11/2013  Güncelleme: 19/06/2014 

Android Uygulama, Oyun ve Teknoloji Haberleri - Andropedi © 2012-2019