AirDroid – Bilgisayardan Telefon Kontrolü

AirDroid – Bilgisayardan Telefon Kontrolü

AirDroid uygulaması ile bilgisayardan telefonunuzun birçok özelliğini yönetebilir ve dosya alışverişi yapabilirsiniz. Üstelik  sadece telefonunuza bu uygulamayı kurarak ve bilgisayarınıza hiçbir program yüklemeden.

İlk önce telefonunuza, AirDroid uygulamasını kurmanız gerekmektedir. Bu uygulamayı çok rahat bir şekilde Android marketten elde edebilir ve telefonunuza yükleyebilirsiniz. Unutmayın ki WiFi kesinlikle açık olarak bırakılmalıdır. Sonrasında ise uygulamayı açıyoruz ve karşımıza bir IP adresi ve bir şifre çıkıyor. Bu telefonunuza giriş kapınız olacak programın anahtarıdır. Bağlantıyı koparmak istediğiniz zaman, telefonunuzun ekranınızda gördüğünüz ‘’ Stop ‘’ düğmesine basmanız yeterli olacaktır. Şimdilik telefonumuzda yapacaklarımız bu kadar ve telefonumuzu uzak bir yere bırakıp bilgisayarımızın başına geçiyoruz.

Bilgisayarınızın başına geçtiğinizde yapacağınız ilk şey internet browserınıza girmek ve telefonunuzda yazan IP adresini, adres çubuğuna yazmak olmalıdır. Bu adreste gireceğiniz yer AirDroid sayfasıdır ve karşınıza gelecek ekranda sizden şifre isteyecektir. Burada telefonunuzda yazılı olan şifreyi girip ‘’ Login ‘’ demeniz, telefona bağlanmanız için yeterli olacaktır. Artık telefonunuza bağlısınız ve karşınıza çıkan ekrandan da anlayacağınız üzere, telefonunuz tamamen bilgisayarınızın ekranındadır. Şimdi, bu programla neleri yapabileceğimize bakalım.

Şimdi karşınızdaki sayfada; pilinizin doluluk oranı ve şebekenizin ne kadar çektiği, rehberi, telefonun sahip olduğu hafızaların durumları, telefonunuzun içindeki mesajları rahatlıkla görebiliyorsunuz. Ayrıca, mesaj alıp gönderme işlevini bilgisayarınızdan rahatlıkla yapabileceğiniz gibi, telefonunuzdaki diğer uygulamaları yönetip, diğer dosyalarında düzenlemesini rahatlıkla yapabiliyorsunuz. Son olarak eklemek istediğim, bilgisayarınızdaki dosyaları telefona veya telefonunuzdaki dosyaları bilgisayarınıza rahatlıkla aktarabiliyor olmanızdır. Sadece AirDroid kullanarak tüm bunları yapmak sizlere imkânsız gözükebilir ama tek bir program bu kadar yoğun çalışmayı, çok sağlam bir şekilde idare etmektedir.

Bu program sayesinde, ayrı işler için yükleyeceğiniz birçok programın gereksiz yer kaplamasından da kurtulmuş oluyorsunuz. Tabi ki her program gibi AirDroid ’in de eksiklikleri mevcuttur. Örneğin, programımız sosyal ağ uygulamalarından gelen mesajları veya diğer programlar kullanılarak gönderilen mesajları gösterememektedir. Uygulamayı denemenizi şiddetle tavsiye ediyoruz, özellikle telefonun uzağındaydım görmedim bahanesini ortadan kaldırdığı için ayrıca sevilecek bir program olduğunu söyleyebiliriz.

(Anlatım: tekniktrend)


Sponsorlu


 Ekran Görüntüleri  İndirme Linkleri 

Android (Google Play)YORUM YAZ


E-posta adresinizi hiçbir şekilde kimse ile paylaşmıyoruz


Android UygulamalarTürkçe Android UygulamalarıPopüler UygulamalarÖnerilen SayfalarSistem Araçları ve Uygulamaları
, , , , , , , , , , , , , ,
Yazar: andropedi  Puan: 4.5  Y: 07/08/2012  Güncelleme: 10/08/2019      
ANA SAYFA | Android Uygulamalar | Android Oyunlar | Android Haberler | Android Duvar Kağıtları | Ücretsiz Uygulama | Tüm Kategoriler | İLETİŞİM

Android Uygulama, Oyun ve Teknoloji Haberleri - Andropedi © 2012-2023