WiFi Modem Hızlandırma: Optimum Kanal Seçici

WiFi Modem Hızlandırma: Optimum Kanal Seçici

WiFi Modem hızlandırma yöntemleri içinde sinyal karışıklığını önlemek ve bağlantı kopmalarını azaltmak için kanal seçimi önemlidir.

WiFi modeminiz ve etrafınızda bulunan wifi modemler çalışırken 1 ve 13 arası kanal seçerler. Bu modemin otomatik seçebildiği bir ayar olduğu gibi aynı zamanda manuel olarak da modem ayarlarından değiştirilebilir. Eğer aynı ortamda, komşularda vs birbirine yakın wifi modemler varsa her birinin farklı kanalda çalışması modemlerin internet bağlantılarının daha hızlı olmasını sağlar. Kendi modeminizin ve çekim alanındaki diğer modemlerin hangi kanalda çalıştığını çeşitli Android uygulamalar ile görebilirsiniz. Bu şekilde modeminizi kullanılmayan bir kanala alarak daha hızlı internet bağlantısı elde edebilir ve kopma gibi sorunları en aza indirebilirsiniz.

Bu şekilde durumu anlattıktan sonra nasıl yapacağınızla ilgili kafanızda soru işaretleri oluşmuş olabilir. İşte tam bu noktada mükemmel bir Android uygulaması olan Ambeent Wi-Fi imdadınıza yetişiyor. Uygulamayı telefonunuza yükleyip WiFi modeminize bağlandıktan sonra uygulamayı açıyorsunuz. Uygulama otomatik olarak çekim alanındaki diğer modemleri tarıyor ve modeminizin diğer modemlerle çakışıp çakışmadığını kontrol ediyor. Üstelik eğer modeminizin markası uygulamanın desteklediği modem markalarından biriyse kanal değiştirme işlemini de kendisi otomatik yapıyor. Eğer desteklenmeyen bir modeminiz varsa bile uygulama yine optimize etme işlemi yapıp size en uygun kanalın hangisi olduğunu söylüyor. Siz de 192.168.1.1 gibi adreslerle modeminizin ayar sayfasına girip geniş bant seçeneklerinden modeminizin WiFi kanalını uygulamanın önerdiği kanala geçiriyorsunuz. Bu şekilde modeminiz en az sinyal karışıklığı ile çalışmaya başlıyor ve bunu zaten Ambeent uygulamasında da sinyal kalitesinin arttığı şeklinde görebiliyorsunuz.

Ambeet WiFi Android uygulaması Wi-Fi modeminizde en uygun kanalı seçmenizi sağlıyor ve Android uygulaması tamamen ücretsiz ve reklamsız. Uygulamayı yükledikten sonra telefonunuzdan konum ayarını da açarak uygulamayı açın ve “optimize et” butonuna tıklayın. Uygulama eğer modem destekleniyorsa sizin için en uygun kanalı seçecek ve hergün otomatik olarak en uygun kanalı modeminizde ayarlayacak. Eğer bu ayarı kendi yapamazsa da size en uygun WiFi kanalını söyleyecek.

Ambeet uygulaması Türkçe olduğundan anlaşılması ve kullanımı oldukça kolay. Bu WiFi modem hızlandırma yöntemlerinden kanal seçimini en iyi yapan uygulama hakkında yine de uygulama ile ilgili soru veya yorumunuz olursa aşağıda yazabilirsiniz


Sponsorlu


 Ekran Görüntüleri  İndirme Linkleri 

Android (Google Play)YORUM YAZ


E-posta adresinizi hiçbir şekilde kimse ile paylaşmıyoruz


Android UygulamalarAndroid İpuçları ve Yararlı BilgilerSistem Araçları ve Uygulamaları
Yazar: andropedi  Puan: 1.6  Y: 12/06/2019  Güncelleme: 12/06/2019      
ANA SAYFA | Android Uygulamalar | Android Oyunlar | Android Haberler | Android Duvar Kağıtları | Ücretsiz Uygulama | Tüm Kategoriler | İLETİŞİM

Android Uygulama, Oyun ve Teknoloji Haberleri - Andropedi © 2012-2023