Whatsapp Mesajları Nasıl Şifrelenir?


Whatsapp uygulamasında mesajlarınız buluta yedekleniyor. Böylece telefon değiştirdiğinizde veya telefonunuzu fabrika ayarlarına döndürdüğünüzde Whatsapp’ı yükleyerek eski mesajlarınıza hemen kavuşuyorsunuz. Bu oldukça güzel bir özellik fakat hesabınızı ele geçirmeye çalışan (hackleme durumu) kişilere karşı bir açık. Bu tanımadığınız bir kişi, bir arkadaşınız veya sevgiliniz olabilir. Telefon numaranızı kullanarak birilerinin Whatsapp yükleyip sizin mesajlarınızı ele geçirmesini istemiyorsanız aşağıdaki ayarı yapabilirsiniz. Bu ayar ile Whatsapp uygulamasını siz veya başka biri yüklediğinde mesajların geri yüklenmesi aşamasında 6 haneli bir şifre (ikili doğrulama) sorulacak ve e-posta adresiyle de onay alınabilecek.

Whatsapp “İki Adımlı Doğrulama” özelliğini aktifleştirmek için Whatsapp uygulamasını açın. Daha sonra “Ayarlar” sayfasından “Hesap” bölümüne gelin. Hesap sayfasında “İki Adımlı Doğrulama” diye yeni bir ayar göreceksiniz. Aşağıdaki “Etkinleştir” butonuna tıklayarak size sorulan soruları adım adım doldurun. Bu adımları tamamladığınızda “İki adımlı doğrulama etkinleştirildi. telefon numaranızla Whatsapp’a tekrar kayıt olurken şifrenizi girmeniz gerekecek” şeklinde bir uyarı alacaksınız. Bu aşama ile Whatsapp mesajlarınız geri yüklenirken şifre ile korunmuş olacak. Bu ayarı aynı sayfadan istediğiniz zaman devre dışı bırakabilir, şifreyi veya e-posta adresini değiştirebilirsiniz.

Eğer Whatsapp ayarlarınızda böyle bir özellik bulamıyorsanız muhtemelen Whatsapp uygulamanız güncel değildir. Whatsapp uygulamasını Google Play’den en son versiyona güncelleyerek bu özelliğe kavuşabilirsiniz.


SponsorluYORUM YAZ


E-posta adresinizi hiçbir şekilde kimse ile paylaşmıyoruz


BENZER SAYFALAR

İpucuNasıl Yapılır 3330
Android İpuçları ve Yararlı BilgilerNasıl Yapılır? (Android)
Yazar: andropedi  Puan: 1.7  Y: 12/02/2017  Güncelleme: 29/10/2019      

ANA SAYFA | Android Uygulamalar | Android Oyunlar | Android Haberler | Android Forum | Android Duvar Kağıtları | Ücretsiz Uygulama | Tüm Kategoriler | İLETİŞİM

Android Uygulama, Oyun ve Teknoloji Haberleri - Andropedi © 2012-2021