Whatsapp Mesajlarınızı Şifreleyin

   İNDİR Okunma: 2169   Yorum: 0  Puan: 3.2  Favori: 0  Link: o7d   G: 12/02/2017   İPUCU 

Whatsapp uygulamasında mesajlarınız buluta yedekleniyor. Böylece telefon değiştirdiğinizde veya telefonunuzu fabrika ayarlarına döndürdüğünüzde Whatsapp’ı yükleyerek eski mesajlarınıza hemen kavuşuyorsunuz. Bu oldukça güzel bir özellik fakat hesabınızı ele geçirmeye çalışan (hackleme durumu) kişilere karşı bir açık. Bu tanımadığınız bir kişi, bir arkadaşınız veya sevgiliniz olabilir. Telefon numaranızı kullanarak birilerinin Whatsapp yükleyip sizin mesajlarınızı ele geçirmesini istemiyorsanız aşağıdaki ayarı yapabilirsiniz. Bu ayar ile Whatsapp uygulamasını siz veya başka biri yüklediğinde mesajların geri yüklenmesi aşamasında 6 haneli bir şifre (ikili doğrulama) sorulacak ve e-posta adresiyle de onay alınabilecek.

Whatsapp “İki Adımlı Doğrulama” özelliğini aktifleştirmek için Whatsapp uygulamasını açın. Daha sonra “Ayarlar” sayfasından “Hesap” bölümüne gelin. Hesap sayfasında “İki Adımlı Doğrulama” diye yeni bir ayar göreceksiniz. Aşağıdaki “Etkinleştir” butonuna tıklayarak size sorulan soruları adım adım doldurun. Bu adımları tamamladığınızda “İki adımlı doğrulama etkinleştirildi. telefon numaranızla Whatsapp’a tekrar kayıt olurken şifrenizi girmeniz gerekecek” şeklinde bir uyarı alacaksınız. Bu aşama ile Whatsapp mesajlarınız geri yüklenirken şifre ile korunmuş olacak. Bu ayarı aynı sayfadan istediğiniz zaman devre dışı bırakabilir, şifreyi veya e-posta adresini değiştirebilirsiniz.

Eğer Whatsapp ayarlarınızda böyle bir özellik bulamıyorsanız muhtemelen Whatsapp uygulamanız güncel değildir. Whatsapp uygulamasını Google Play’den en son versiyona güncelleyerek bu özelliğe kavuşabilirsiniz.
Whatsapp Mesajlarınızı Şifreleyin 
Benzer Sayfalar:

Yorum Yazın


İsim:
Üyeliğiniz varsa giriş yapın veya kayıt olun. Üye olduğunuzda profilinize fotoğraf ekleyebilir ve çeşitli avantajlardan yararlanabilirsiniz.
Yorum:

   

Yorum göndermeden önce yukarıdaki kutucuğu işaretlerseniz, bu sayfaya sonradan yapılacak yorumlar e-posta adresinize gönderilir.

Kategoriler: İpuçları ve Yararlı Bilgiler, Nasıl Yapılır?, Sosyal Android Uygulamaları, Türkçe Android Uygulamaları
Etiketler: , , , , , , , , , , , ,


Android Uygulama, Oyun ve Teknoloji Haberleri - Andropedi © 2012-2018  (1663sayfa/6963yorum/31favori) k201208021123 m9809