Whatsapp Mesajlar Nasıl Yedeklenir ve Geri Yüklenir?


whatsapp-sorunu
Önemli: Whatsapp son günlerde yaptığı değişiklikle yedeklemeleri artık Google Drive’a yapıyor. Bu yüzden sdkartınıza yaptığınız yedekleme şu an için Whatsapp tarafından görülmüyor. Telefon değiştirmeden veya format atmadan önce Google Drive’a tam yedekleme yapmanız gerekmekte. Belki telefonunuza Google hesabı tanımlamadığınız zaman Drive’a yedekleme yapamayacağı için telefonunuzdaki yedekleri görüyordur. Aşağıda anlattığımız yöntem Google Drive yedekleme sistemine geçmeden önce geçerliydi. Google hesap tanımlı olmadığında belki hala işe yarıyor olabilir.

Yeni bir telefon aldığınızda veya telefonunuzu değiştirdiğinizde, Whatsapp uygulamasında kayıtlı eski sohbet geçmişini yeni telefonunuza da yüklemek istiyorsanız aşağıdaki adımları izleyin. Bu şekilde eski whatsapp mesajlarınız geri gelecek.

1) Öncelikle en son sohbetlerinizi yedekleyin. WhatsApp > Menü Tuşu > Ayarlar > Sohbet Ayarları > Konuşmaları Yedekleye gidin.

2) Daha sonra, bu yedeklemeyi yeni Android telefonunuza aktarabilirsiniz.
Telefonunuzun harici microSD kartı varsa, microSD kartını eski telefonunuzdan çıkarıp yeni telefonunuza takın.
Dahili hafızası olan (dahili SD kart) telefonlar için, eski telefonunuzdaki /sdcard/WhatsApp/ klasörünü yeni telefonunuzdaki aynı klasöre aktarmanız gerekir. Bunu yapmanın birkaç yolu vardır. Bir dosya tarayıcısı kullanabilir veya yedekleme dosyalarını bilgisayarınıza aktarabilirsiniz.
Ne tür bir SD kartınız olduğundan emin değilseniz, telefon üreticinizin web sitesinden telefonunuzun özelliklerini kontrol etmenizi tavsiye ederiz.

3) Yedeklemenizi aktardıktan sonra yeni Android telefonunuza WhatsApp’ı yükleyebilirsiniz.

4) Yükleme işlemi sırasında, WhatsApp yedeklemenizi otomatik olarak bulur ve yeniden yüklemek isteyip istemediğinizi sorar. Geri yükledikten sonra eski sohbetleriniz yeni telefonunuzda yeniden görünücektir!

Eğer bu işlemleri yaparken problem yaşıyorsanız ve eski mesajlarınızı nasıl geri getireceğinizi bilmiyorsanız aşağıda yorum bölümünden yardım isteyebilirsiniz.


Sponsorlu  310 Yorum

   
    Hediye  
  18.03.2021-14:53
  H

  Yeni telefon alıcam ıphone dan ıphone mesajlar geri yüklenir mi ve benim telefonum 2019 dan beri güncelleme yapmıyordu ama şuan yapıyor bütün mesajlarımın hepsi gelir mi ?

   
    andropedi  
  18.03.2021-14:56
  a

  Merhaba, evet iphone’dan iphone’a yedekleme ve geri yükleme yapılır. Eski telefonunuzu kapatmadan önce whatsapp ayarlardan tam yedekleme yapın. Sonra yeni telefonunuza sim kart takıp whatsapp yükleyin. Ve yine ayarlardan geri yükleme yapın. Zaten büyük ihtimal whatsapp’ı ilk yüklerken mesajlarınız geri yüklensin mi diye soracaktır.

   
    Hediye  
  18.03.2021-15:02
  H

  Peki 2019 dan beri ilk yedeklemeyi 1 ay önce yaptım sadece yedekleme 1 ay sonrasından itibaren mi olur yoksa daha öncesinin mesajları da yüklenir mi ya da ben sevgilimle olan mesajlarımın yüklenmesini istiyorum hepsini yükler mi ?

   
    andropedi  
  19.03.2021-11:41
  a

  Telefonunuzdaki Whatsapp’ta ne kadar mesaj varsa hepsini yedekler. Sadece 1 ay değil, şu anda telefonunuzda gördüğünüz tüm mesajlar yedeklenir.

   
    Hhh  
  06.06.2021-09:30
  H

  Merhaba ben istemeden watsabimi kaldırdım sonra geri yüklediğim zaman bana yedekleme geri yukle sormadı ve tüm mesajlarım gitti ne yapabilirim nasıl geri alabilirim onları yardımcı olurmusunuz

   
    andropedi  
  06.06.2021-09:47
  a

  Whatsapp’ı daha önce google drive’a yedekleseydiniz büyük ihtima geri gelecekti. Eğer şu an whatsapp eski yedeklerin üstüne yazdıysa geri getirmeniz zor. Telefon klasörlerinden whatsapp içinde eski yedeklerin durup durmadığını kontrol edin. Duruyorsa onları başta bir bilgisayara kopyalayın. Sonra whatsapp’ı kaldırıp tekrar yüklemeyi deneyin.

   
    Hhh  
  06.06.2021-09:55
  H

  Normalde yerel yedekleme yapılırdı daha önce bir kere kaldırıp yüklediğim zmn geri geldi mesajlarım ama bu sefer geri yüklemeyi bile sormuyor neden böyle oluyor ki.peki o yedekler yoksa geri getiremez miyiz bir daha

   
    andropedi  
  06.06.2021-10:34
  a

  Maalesef, yedekler yoksa geri gelmez. Whatsapp için en garanti yöntem Google Drive yedekleme. İstediğiniz kadar telefon değiştirin veya whatsapp’ı kaldırın, drive yedeğiniz geri geliyor. Ama yerel yedek bir şekilde silinebiliyor.

   
    Axi  
  06.12.2021-02:00
  A

  Merhaba ben telefonumu abime verdim abimde whatsabimdan numarami degistir kısmından kendi numarasını eklemiş gruplarima hepsine girmiş ve şimdi abimin güncel atarsa mesajlarımı okunmasından korkuyorum mesajlarımı yedeklemiyodum ama her gece 2 de mesajlarım kendiligimden yedekleniyordu bunun için abimin telefonunu alıp yedekle kısmından yedeklesem whatsapa güncel atsam yani kısacası yedekleme yap demeden önceki silinen mesajlarımda gelirmi abimin konusmalarida benim konusmalarimda her ikiside

   
    Rukiye  
  04.06.2022-17:46
  R

  Merhabalar whatsapp medya dosyalarini sunucularinda veya serverda tutuyor mu bilgilendirirseniz sevinirim şimdiden teşekkürler.


1 5 6 7

YORUM YAZ


E-posta adresinizi hiçbir şekilde kimse ile paylaşmıyoruz


İpucuNasıl Yapılır 310 yorum 102686
Android İpuçları ve Yararlı BilgilerNasıl Yapılır? (Android)
, , , ,
Yazar: andropedi  Puan: 114.2  Y: 07/07/2014  Güncelleme: 07/04/2019      
ANA SAYFA | Android Uygulamalar | Android Oyunlar | Android Haberler | Android Duvar Kağıtları | Ücretsiz Uygulama | Tüm Kategoriler | İLETİŞİM

Android Uygulama, Oyun ve Teknoloji Haberleri - Andropedi © 2012-2023